Сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени ынтымақтастық жөніндегі Қазақстан-Иран үкіметаралық комиссиясының 1999 жылғы 6-7 қыркүйектегі бірлескен 5-мәжілісі барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 3 ақпан N 154
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени ынтымақтастық жөніндегі Қазақстан-Иран үкіметаралық комиссиясының 1999 жылғы 6-7 қыркүйектегі бірлескен 5-мәжілісі барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары, өзге де мемлекеттік органдары (келісім бойынша) және мүдделі ұйымдар Іс-шаралар жоспарында көзделген тапсырмаларды орындау жөнінде нақты шаралар қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2000 жылғы
3 ақпандағы N 154
қаулысымен бекітілген
Сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени ынтымақтастық
жөніндегі Қазақстан-Иран үкіметаралық комиссиясының 1999 жылғы
6-7 қыркүйектегі бірлескен 5-мәжілісі барысында қол жеткізілген
уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар
жоспары
__________________________________________________________________________
NN!            Іс-шара              !Орындалу мерзі.!Орындауға жауаптылар
рс!                                 !  мі           !
---------------------------------------------------------------------------
1!                 2               !       3       !          4
--------------------------------------------------------------------------
1. Көлік, коммуникациялар және туризм
--------------------------------------------------------------------------
1!Иран тарапына 1993 жылғы 12 ма.  !2000 жылдың    !Көлік және коммуника.
!мырдағы Қазақстан Республикасының! I тоқсаны     !циялар министрлігі,
!Үкіметі мен Иран Ислам Республика!               !Сыртқы істер минис.
!сы Үкіметінің арасындағы Халықара!               !трлігі
!лық автомобиль қатынасы туралы   !               !
!келісімді орындау бөлігінде 1999 !               !
!жылғы 8 сәуірде Тегеранда қол    !               !
!қойылған автомобиль көлігі жөнін.!               !
!дегі комиссияның бірлескен 2-мә. !               !
!жілісінің хаттамасын іске асыру  !               !
!барысы туралы ақпарат беру       !               !
-------------------------------------------------------------------------
2!Қазақстан авиакомпанияларының    ! 2000 жылдың   !Көлік және коммуника.
!Иран Ислам Республикасы алдындағы! I тоқсаны     !циялар министрлігі,
!азаматтық авиация саласындағы аэ.!               !Сыртқы істер минис.
!ронавигациялық және басқа да қыз.!               !трлігі
!мет көрсету қарыздарының мәселе. !               !
!сін қараудың қорытындылары туралы!               !
!Иран тарапын хабардар ету        !               !
--------------------------------------------------------------------------
3!Мына мәселелер бойынша Қазақстан !2000 жылдың    !Көлік және коммуника.
!Республикасы мен Иран Ислам Рес. !I тоқсаны      !циялар министрлігі
!публикасы авиациялық әкімшілікте.!               !
!рінің кезектен тыс консультация. !               !
!ларын өткізу:                    !               !
!1) Иран тарапынан екінші авиата. !               !
!сымалдаушыны (Ассеман авиакомпа. !               !
!ниясы) тағайындау жөнінде 1993   !               !
!жылғы 12 мамырдағы Қазақстан Рес.!               !
!публикасының Үкіметі мен Иран    !               !
Ислам  Республикасы Үкіметінің                   !
!арасындағы Әуе қатынасы туралы   !               !
!келісімге толықтырулар           !               !
!енгізу туралы;                   !               !
!2) Иран Ислам Республикасының    !               !
!ұлттық авиатасымалдаушысына Алма.!               !
!ты-Ташкент, Алматы-Душанбе,      !               !
!Алматы-Ашхабад, Алматы-Бішкек    !               !
!бағыттары бойынша 5-ші дәрежелі  !               !
!еркіндік беру туралы             !               !
--------------------------------------------------------------------------
4 !Темір жол тасымалдарына тарифтік !2000 жылдың    !Көлік және коммуника.
!кеңістік қалыптастыру жөніндегі  !I тоқсаны      !циялар министрлігі
!бірлескен жұмыс тобын құру және  !               !
!оның бірінші мәжілісін өткізуге  !               !
!дайындықты ұйымдастыру           !               !
--------------------------------------------------------------------------
5 !Оларды әрі қарай Иранға жеткізу  !2000 жылдың    !Жамбыл және Солтүстік
!мүмкіндігін зерттеу мақсатында   !I тоқсаны      !Қазақстан облыстары.
!Жамбыл металл конструкциясы зауы.!               !ның әкімдері, Сыртқы
!ты мен Солтүстік Қазақстан облы. !               !істер министрлігі
!сындағы "ЗИКСТО" ААҚ шығаратын   !               !
!мұнай өнімдерін тасымалдауға ар. !               !
!налған темір жол цистерналары ту.!               !
!ралы ирандық тарапқа егжей-тег.  !               !
!жейлі ақпарат (техникалық сипат. !               !
!тамалары, құны және т.б. дерек.  !               !
!тер) беру                        !               !
-------------------------------------------------------------------------
6 !Иран тарапынан мына мәселелерді  !2000 жылдың    !Көлік және коммуника.
!пысықтау:                        !I тоқсаны      !циялар министрлігі,
!1) Серахс-Бендер-Аббас бағыты    !               !Сыртқы істер министр.
!бойынша арнайы екі қабатты торлы !               !лігі
!вагондармен жеңіл автомобильдер  !               !
!тасымалдауды ұйымдастыру;        !               !
!2) білікке (темір жол көлігінде) !               !
!рұқсат етілген жүктемені ұлғайту;!               !
!3) шикімұнайды, мұнай өнімдерін, !               !
!темір жол паромды айлағы мен ас. !               !
!тық терминалы үшін Ақтау портын. !               !
!дағы тиеу терминалдарын салу және!               !
!кеңейту жобасына бірлесе қатысу  !               !
--------------------------------------------------------------------------
7 !Алматы-Ташкент-Тегеран-Стамбул   !2000 жылдың    !Көлік және коммуника.
!бағыты бойынша халықаралық темір.! ішінде        !циялар министрлігі
!жол жолаушылар қатынасын ашу мүм.!               !
!кіндігі мәселелерін жүзеге асыру !               !
!жөніндегі жұмысты жалғастыру     !               !
--------------------------------------------------------------------------
8 !Иран тарапымен мыналарды пысық.  !2000 жылдың    !Көлік және коммуника.
!тау:                             !  ішінде       !циялар министрлігі,
!1) Халықаралық: Ақтау (Қазақстан)!               !Сыртқы істер министрлі
!- Ноушехр(Иран), Ақтау (Қазақстан)               !
!- Баку (Әзірбайжан) - Ноушехр   !               !
!(Иран) және Энзели (Иран)-Ақтау  !               !
!(Қазақстан)паром желілерін ашу   !               !
!мүмкіндігін;                     !               !
!2) Контейнерлі жүктерді БАӘ мен  !               !
!Ираннан Энзели (Иран)-Ақтау      !               !
!(Қазақстан) порттары арқылы жет. !               !
!кізу бағытын;                    !               !
!3) ирандық "Хазар Шиппинг" кеме  !               !
!иелері компаниясының Ақтау (Қа.  !               !
!зақстан) - Энзели (Иран) бағыты  !               !
!бойынша теңіз тасымалының/кеме   !               !
!кіресінің құнын төмендету мүмкін.!               !
!дігін;                           !               !
!4) Ақтау (Қазақстан) портынан    !               !
!ирандық "Хазар Шиппинг" кеме қа. !               !
!тынасы компаниясымен құрғақ және !               !
!сұйық мұнай жүктерін тасымалдауды!               !
!қамтамасыз ету мүмкіндігін       !               !
---------------------------------------------------------------------------
9 !Иран Ислам Республикасының жүк   !2000 жылдың    !Көлік және коммуника.
!алушыларымен өз қызметін жүзеге  ! ішінде        !циялар министрлігі
!асыратын Қазақстанның жүк жіберу.!               !
!шілерін Иранның солтүстік және   !               !
!оңтүстік порттарынан Ақтау (Қаз. !               !
!ақстан) порты бағытында жүк тасы.!               !
!малдарын дамытудың басымдығы ту. !               !
!ралы және Ақтау-Иран бағыты бой. !               !
!ынша жүктерді тасымалдау шарттары!               !
!туралы туралы хабардар ету       !               !
---------------------------------------------------------------------------
10!Қазақстан мен Иран арасындағы ТАЕ!2000 жылдың    !Көлік және коммуника.
бойынша ТМД елдеріне және алыс      I тоқсаны     циялар министрлігі
!шетелдерге коммутаторлы трафикті !               !
!босату үшін транзитті жағдайлар  !               !
!жасау арқылы тікелей жер үстілік !               !
!цифрлы арналар ашу мүмкіндігі    !               !
!мәселелерін пысықтау             !               !
--------------------------------------------------------------------------
11!Тегеран қаласында 1993 жылы 21   !2000 жылдың    !Қазақстан Республика.
!маусымда қол қойылған Қазақстан  ! II тоқсаны    !сының Туризм және
!Республикасы мен Иран Ислам Рес. !               !спорт жөніндегі
!публикасы арасындағы туризм сала.!               !агенттігі,
!сындағы ынтымақтастық туралы ке. !               !Сыртқы істер
!лісімді қолдану регламентін пысық.!               !министрлігі
!тау жөнінде Астана қаласында ве. !               !
!домствоаралық сарапшылар кездесу.!               !
!ін өткізу                        !               !
--------------------------------------------------------------------------

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе 5-го заседания совместной Казахстанско-Иранской Межправительственной комиссии по торгово-экономическому, научно- техническому и культурному сотрудничеству 6-7 сентября 1999 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2000 года N 154
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе 5-го заседания Казахстанско-Иранской Межправительственной комиссии по торгово-экономическому, научно-техническому и культурному сотрудничеству 6-7 сентября 1999 года (далее - План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям принять конкретные меры по выполнению поручений, предусмотренных Планом мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 февраля 2000 года N 154
План
мероприятий по реализации договоренностей,
достигнутых в ходе 5-го совместного заседания Казахстанско-Иранской
Межправительственной комиссии по торгово-экономическому, научно-
техническому и культурному сотрудничеству 6-7 сентября 1999 года
__________________________________________________________________________
NN!            Мероприятие          !Срок исполнения!Ответственные за
пп!                                 !               !исполнение
---------------------------------------------------------------------------
1!                 2               !       3       !          4
--------------------------------------------------------------------------
1. Транспорт, коммуникации и туризм
--------------------------------------------------------------------------
1!Предоставить иранской стороне    !I квартал      !Министерство
!информацию о ходе реализации     ! 2000 года     !транспорта и
!Протокола II заседания совместной!               !коммуникаций,
!комиссии по автомобильному       !               !Министерство
!транспорту, подписанного в Теге -!               !иностранных дел
!ране 8.04.1999 года в части вы-  !               !
!полнения Соглашения между        !               !
!Правительством Республики        !               !
!Казахстан и Правительством       !               !
!Исламской Республики Иран о      !               !
!международном автомобильном      !               !
!сообщении от 12 мая 1993 года    !               !
-------------------------------------------------------------------------
2!Проинформировать иранскую сторону!I квартал      !Министерство
!о результатах рассмотрения вопро-! 2000 года     !транспорта и
!са задолженности авиакомпаний    !               !коммуникаций,
!Казахстана перед Исламской       !               !Министерство
!Республикой Иран за аэронавига-  !               !иностранных дел
!ционные и другие услуги в области!               !
!гражданской авиации              !               !
--------------------------------------------------------------------------
3!Провести внеочередные консульта- !I квартал      !Министерство
!ции авиационных администраций    ! 2000 года     !транспорта и
!Республики Казахстан и Исламской !               !коммуникаций
!Республики Иран по вопросам:     !               !
!1) о внесении дополнений в       !               !
!Соглашение о воздушном сообщении !               !
!между Республикой Казахстан и    !               !
!Исламской Республикой Иран от    !               !
!12 мая 1993 года по назначению   !               !
!второго авиаперевозчика со       !               !
!стороны Ирана (авиакомпания      !               !
!Ассеман);                        !               !
!2) о предоставлении национальному!               !
!авиаперевозчику Исламской        !               !
!Республики Иран 5-ой степени     !               !
!свободы по маршрутам : Алматы -  !               !
!Ташкент, Алматы - Душанбе,       !               !
!Алматы - Ашхабад, Алматы - Бишкек!               !
--------------------------------------------------------------------------
4 !Создать совместную рабочую группу!I квартал      !Министерство
!по формированию тарифного        !2000 года      !транспорта и
!пространства на железнодорожные  !               !коммуникаций
!перевозки и организовать подго-  !               !
!товку к проведению первого ее    !               !
!заседания                        !               !
-------------------------------------------------------------------------
5 !Предоставить иранской стороне    !I квартал      !Акимы Жамбылской
!подробную информацию о железнодо-! 2000 года     !и Северо-Казахстанской
!рожных цистернах, выпускаемых    !               !областей,
!Жамбылским заводом металлоконст- !               !Министерство
!рукции и ОАО "ЗИКСТО" Северо-    !               !иностранных дел
!Казахстанской области для        !               !
!перевозки нефтепродуктов (техни- !               !
!ческие характеристики, стоимость !               !
!и др. данные), с целью изучения  !               !
!возможности их дальнейшей        !               !
!поставки в Иран                  !               !
-------------------------------------------------------------------------
6 !Проработать с иранской стороной  !I квартал      !Министерство
!вопросы :                        !2000 года      !транспорта и
!1) организации перевозок легковых!               !коммуникаций,
!автомобилей в специализированных !               !Министерство
!двухъярусных вагонах-сетках по   !               !иностранных дел
!маршруту Серахс - Бендер - Аббас;!               !
!2) увеличения допустимой нагрузки!               !
!на ось (на железнодорожном       !               !
!транспорте);                     !               !
!3) совместного участия в проектах!               !
!строительства и расширения       !               !
!погрузочных терминалов в порту   !               !
!Актау для сырой нефти, нефтепро- !               !
!дуктов, железнодорожного паромно-!               !
!го причала и зернового терминала !               !
--------------------------------------------------------------------------
7 !Продолжить работу по реализации  !В течение      !Министерство
! вопроса возможности открытия    ! 2000 года     !транспорта и
!международного железнодорожного  !               !коммуникаций
!пассажирского сообщения по       !               !
!маршруту Алматы-Ташкент-Тегеран- !               !
!Стамбул                          !               !
--------------------------------------------------------------------------
8 !Проработать с иранской стороной: !В течение      !Министерство
!1) Возможность открытия          !  2000 года    !транспорта и
!международных паромных линий:    !               !коммуникаций,
!Актау (Казахстан)- Ноушехр(Иран),!               !Министерство
!Актау (Казахстан)-Баку (Азербайд-!               !иностранных дел
!жан) - Ноушехр (Иран) и Энзели   !               !
!(Иран)-Актау (Казахстан);        !               !
!2) Маршрут поставок контейнерных !               !
!грузов из ОАЭ и Ирана через порты!               !
!Энзели (Иран)-Актау (Казахстан); !               !
!3) Возможность снижения иранской !               !
!судовладельческой компанией      !               !
!"Хазар Шиппинг" (Иран) стоимость !               !
!морской перевозки/фрахта по      !               !
!маршруту: Актау (Казахстан) -    !               !
!Энзели (Иран);                   !               !
!4) с Иранской судоходной         !               !
!компанией "Хазар Шиппинг" (Иран) !               !
!возможности обеспечения грузопе- !               !
!ревозок сухих и нефтеналивных    !               !
!грузов из порта Актау (Казахстан)!               !
---------------------------------------------------------------------------
9 !Информировать грузоотправителей  !В течение      !Министерство
!Казахстана, осуществляющих свою  ! 2000 года     !транспорта и
!деятельность с грузополучателями !               !коммуникаций
!Исламской Республикой Иран, о    !               !
!приоритетности развития грузопе- !               !
!ревозок с северных и южных портов!               !
!Ирана в направлении на порт Актау!               !
!(Казахстан) и об условиях        !               !
!транспортировки грузов по        !               !
!маршруту Актау-Иран              !               !
---------------------------------------------------------------------------
10!Проработать вопрос возможности   !I квартал      !Министерство
!открытия прямых наземных цифровых! 2000 года     !транспорта и
!каналов между Казахстаном и      !               !коммуникаций
!Ираном по ТАЕ с предоставлением  !               !
!транзитных условий для пропуска  !               !
!коммутируемого трафика на страны !               !
!СНГ и дальнего зарубежья         !               !
--------------------------------------------------------------------------
11!Провести в городе Астане меж -   !II квартал     !Агентство Республики
!ведомственную встречу экспертов  ! 2000 года     !Казахстан по туризму
!по выработке регламента примене- !               !и спорту,
!ния соглашения между Республикой !               !Министерство
!Казахстан и Исламской Республикой!               !иностранных дел
!Иран о сотрудничестве в области  !               !
!туризма, подписанного 20  июня   !               !
!1993 года в городе Тегеране      !               !
--------------------------------------------------------------------------

2. Экономика, сауда және банктер
--------------------------------------------------------------------------
12!Екі ел арасында теңестірілген    !2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!сауда қатынастарына қол жеткізу  ! ішінде        !және сауда министрлі.
!және дамыту мақсатында сауда-эко.!               !гі, Сыртқы істер
!номикалық қатынастарды жандандыру!               !министрлігі
!                                 !               !
---------------------------------------------------------------------------
13!1999 жылдың астығынан Қазақстан. !2000 жылдың    !"Азық-түлік келісім.
!нан Иранға 200000 метрикалық тон.! ішінде        !шарт корпорациясы"
!наға дейін азықтық бидай және    !               !ЖАҚ (келісім бойынша)
!100000 метрикалық тоннаға дейін  !               !
!жем-шөп арпасын жеткізу мүмкінді.!               !
!гін қарастыру
(Қазақстан Республикасының       !               !
!Үкіметі мен Иран Ислам Республи. !               !
!касының Үкіметі арасындағы Қазақ.!               !
!стан астығын жеткізу жөніндегі   !               !
!өзара түсіністік туралы 1999 жыл.!               !
!ғы 11 сәуірдегі меморандумға то. !               !
!лықтыру)                         !               !
---------------------------------------------------------------------------
14!Иран темір жолдарымен қазақстан. !2000 жылдың    !Сыртқы істер министр.
!дық астықты тасымалдау құнын ар. ! ішінде        !лігі, Көлік және
!зандату туралы келіссөздер жүргі.!               !коммуникациялар
!зу мүмкіндігін Иран тарабымен пы.!               !министрлігі
!сықтау                           !               !
--------------------------------------------------------------------------
15!Қазақстан Республикасы мен Иран  !2000 жылдың    !Қазақстан Республика.
!Республикасы арасында банк ісі   ! I тоқсаны     !сының Ұлттық Банкі
!саласындағы ынтымақтастықты кең. !               !(келісім бойынша),
!ейту және дамыту үшін Иран Ислам !               !Сыртқы істер министр.
!Республикасының Экспорт Даму Бан.!               !лігі
!кінің Қазақстандағы Еншілес Бан. !               !
!кін ашуға қажетті шарттарды әзір.!               !
!леу және Иран тарабына жіберу    !               !
--------------------------------------------------------------------------
16!Ақтау қаласында (Маңғыстау облы. !2000 жылдың    !Қазақстан Республика.
!сы) Мазандаран провинциясының    !  ішінде       !сының Сауда-өнеркәсіп
!(Иран) сауда жәрмеңкесін ұйымдас.!               !палатасы (келісім
!тыру және табысты өткізу жөнінде !               !бойынша)
!қажетті шаралар қабылдау         !               !
---------------------------------------------------------------------------
17!Қазақстан мен Иран компаниялары. !2000 жылдың    !Қазақстан Республика.
!ның қатысуымен жыл сайынғы халық.! ішінде        !сының Сауда-өнеркәсіп
!аралық сауда жәрмеңкелерін өткі. !               !палатасы (келісім
!зуді ұйымдастыру                 !               !бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
18!Қазақстан мен Иранда ирандық және!2000 жылдың    !Қазақстан Республика.
!қазақстандық сарапшылардың қаты. ! ішінде        !сының Инвестициялар
!суымен тәжірибе алмасу және еркін!               !жөніндегі агенттігі
!экономикалық аймақтарға инвестиция.              !
!тарту жөнінде семинарлар өткізу  !               !
--------------------------------------------------------------------------
19!Өзара тиімді негізде техникалық  !2000 жылдың    !Қазақстан Республика.
!және инжинирингілік қызметтер көр! ішінде        !сының Инвестициялар
!сету және екіжақты қызығушылық   !               !жөніндегі агенттігі
!туғызатын жобаларға инвестициялар!               !Қазақстан Республика.
!тарту. Тендерлер жариялау туралы !               !сының Сыртқы істер
!Иран тарабын уақтылы хабарландыру!               !министрлігі
--------------------------------------------------------------------------
20!Иран Ислам Республикасының       !2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!"SАNIR", "MAPNA" фирмаларымен қу.! I тоқсаны     !және сауда министрлі.
!аты 150МВТ газ турбиналы қондыр. !               !гі, Қазақстан Респуб.
!ғысы бар Орал жылу электр станция!               !ликасының Инвестиция.
!сын салу және аяқтап тапсыру жо. !               !лар жөніндегі агентті.
!басы жөнінде бірлескен келіссөз. !               !гі, Батыс Қазақстан
!дер жүргізу. Қазақстан Республика!               !облысының әкімі, Мем.
!сының қолданылып жүрген заңдарына!               !лекеттік кіріс минис.
!сәйкес белгіленген тәртіппен ин. !               !трлігі
!весторға салықтық және кедендік  !               !
!жеңілдіктер беру мүмкіндігін     !               !
!қарау                            !               !
-------------------------------------------------------------------------
21!Қазақстан Республикасының Үкіметі!   Ұдайы       !Мемлекеттік кіріс
!мен Иран Ислам Республикасы Үкі. !               !министрлігі
!метінің арасындағы Кеден ісіндегі!               !
!ынтымақтастық және өзара көмек   !               !
!туралы 1999 жылғы сәуірде қол    !               !
!қойылған келісімді іске асыру жө.!               !
!нінде шаралар қабылдау           !               !
-------------------------------------------------------------------------
22!Иран аумағы арқылы өтетін қазақ. !2000 жылдың    !Көлік және коммуника.
!стандық жүк көлігінің транзиті   ! I тоқсаны     !циялар министрлігі,
!үшін кедендік алымдарды төмендету!               !Сыртқы істер минис.
!мәселелері жөнінде ирандық тарап.!               !трлігі
!тан уақтылы жауап алуды қадағалау!               !
-------------------------------------------------------------------------
23!Қазақстан сақтандыру компанияла. !2000 жылдың    !Қазақстан Республика.
!рының тізімдерін ирандық тарапқа ! I тоқсаны     !сының Ұлттық Банкі
!беру, сондай-ақ Иран сақтандыру  !               !(келісім бойынша)
!компанияларының тізімін ирандық  !               !
!тараптан сұрау                   !               !
-------------------------------------------------------------------------
24!Сари, Атырау және Павлодар қала. !2000 жылдың    !Атырау және Павлодар
!ларында бірлескен сауда-экономи. ! ішінде        !облыстарының әкімдері
!калық өкілдіктерін құру мәселеле.!               !
!рін қарау                        !               !
-----------------------------------------------------------------------
25!Семинарлар өткізуді ұйымдастыру, !2000 жылдың    !Қазақстан Республика.
!саудаға, инвестицияларға байла.  ! ішінде        !сының Сауда-өнеркәсіп
!нысты тәртіптер мен ережелер ту. !               !палатасы (келісім
!ралы ақпарат алмасу және Иран мен!               !бойынша), Қазақстан.
!Қазақстанда бірлескен компаниялар!               !дық "Қазақинвест"
!құру                             !               !инвестицияларға жәр.
!                                 !               !демдесу орталығы
--------------------------------------------------------------------------
26!Қазақстан мен Иранды қанағаттан. !2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!дыратын стандарттардың толық тіз.! ішінде        !және сауда министрлі.
!бесін алмасу үшін жұмыс топтарын !               !гі, Сыртқы істер ми.
!құру, Қазақстанның аса маңызды   !               !нистрлігі
!тауарларын 5 түрлі үлгісі бойынша!               !
!ирандық тарапқа тапсыруды ұйым.  !               !
!дастыру. Стандарттарды келісу үш.!               !
!ін қажетті шаралар қабылдау. Қа. !               !
!зақстан мен Иран арасындағы сау. !               !
!даны жеңілдету үшін тауарлардың  !               !
!белгілі түрлеріне немесе үлгіле. !               !
!ріне сертификаттармен алмасуды   !               !
!ұйымдастыру                      !               !
---------------------------------------------------------------------------
27!"Токаду Иран" компаниясымен(ИИР) !2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!мына салалардағы ынтымақтастық   ! ішінде        !және сауда министрлігі
!мүмкіндігінің мәселесін пысықтау:!               !
!1) Иранның металлургия (көмір,   !               !
!металл коксы) өнеркәсібі үшін жы.!               !

2. Экономика, торговля и банки
--------------------------------------------------------------------------
12!Активизировать торгово-экономи - !В течение      !Министерство
!ческие отношения в целях достиже-!2000 года      !энергетики, индустрии
!ния и развития сбалансированных  !               !и торговли,
!торговых отношений между двумя   !               !Министерство
!странами                         !               !иностранных дел
---------------------------------------------------------------------------
13!Рассмотреть возможность поставки !В течение      !ЗАО "Продовольственная
!до 200000 метричных тонн         !2000 года      !Контрактная
!продовольственной пшеницы и до   !               !Корпорация" (по
!100000 метричных тонн кормового  !               !согласованию)
!ячменя из Казахстана в Иран      !               !
!урожая 1999 года (Дополнение к   !               !
!Меморандуму о взаимопонимании    !               !
!между Правительством Республики  !               !
!Казахстан и Правительством       !               !
!Исламской Республики Иран о      !               !
!поставках казахстанского зерна от!               !
!11 апреля 1999 года)             !               !
---------------------------------------------------------------------------
14!Проработать с иранской стороной  !В течение      !Министерство
!возможность проведения перегово- !2000 года      !иностранных дел,
!ров с Иранскими железными дорога-!               !Министерство
!ми о снижении стоимости транспор-!               !транспорта и
!тировки казахстанского зерна     !               !коммуникаций
--------------------------------------------------------------------------
15!Разработать и направить иранской !I квартал      !Национальный Банк
!стороне условия, необходимые для ! 2000 года     !Республики Казахстан
!открытия Дочернего Банка Банка   !               !(по согласованию),
!развития экспорта Исламской      !               !Министерство
!Республики Иран в Казахстане для !               !иностранных дел
!расширения и развития            !               !
!сотрудничества в области банковс-!               !
!кого дела между Республикой      !               !
!Казахстан и Исламской Республикой!               !
!Иран                             !               !
--------------------------------------------------------------------------
16!Принять необходимые меры по      !В течение      !Торгово-промышленная
!организации и успешному проведе- !  2000 года    !палата Республики
!нию торговой ярмарки провинции   !               !Казахстан (по
!Мазандаран (Иран) в городе Актау !               !согласованию)
!(Мангистауская область)          !               !
---------------------------------------------------------------------------
17!Организовать проведение ежегодных!В течение      !Торгово-промышленная
!международных торговых ярмарок с ! 2000 года     !палата Республики
!участием компаний Казахстана и   !               !Казахстан (по
!Ирана                            !               !согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
18!Проводить семинары в Казахстане и!В течение      !Агентство Республики
!Иране с участием иранских и      ! 2000 года     !Казахстан по
!казахстанских экспертов по обмену!               !инвестициям
!опытом и привлечению инвестиций  !               !
!в свободные экономические зоны   !               !
--------------------------------------------------------------------------
19!Предоставлять на взаимовыгодной  !В течение      !Агентство Республики
!основе технические и инжиринговые! 2000 года     !Казахстан по
!услуги и привлекать инвестиции в !               !инвестициям,
!проекты, представляющие обоюдный !               !Министерство
!интерес. Своевременно информиро- !               !иностранных дел
!вать Иранскую Сторону об объявле-!               !Республики Казахстан
!нии тендеров                     !               !
--------------------------------------------------------------------------
20!Провести совместные переговоры с !I квартал      !Министерство
!фирмами Исламской Республики Иран!2000 года      !энергетики, индустрии
!"SАNIR", "MAPNA" по проекту      !               !и торговли, Агентство
!строительства и сдачи "под ключ" !               !Республики Казахстан
!Уральской тепловой электростанции!               !по инвестициям, Аким
!с газотурбинной установкой       !               !Западно-Казахстанской
!мощностью 150 МВТ. Рассмотреть   !               !области,
!возможность предоставления в     !               !Министерство
!установленном порядке налоговых и!               !государственных
!таможенных льгот инвестору в     !               !доходов
!соответствии с действующим       !               !
!законодательством Республики     !               !
!Казахстан                        !               !
-------------------------------------------------------------------------
21!Принимать меры по реализации     !Постоянно      !Министерство
!Соглашения между Правительством  !               !государственных
!Республики Казахстан и           !               !доходов
!Правительством Исламской Респуб- !               !
!лики Иран о сотрудничестве и     !               !
!взаимопомощи в таможенных делах, !               !
!подписанного в апреле 1999 года  !               !
-------------------------------------------------------------------------
22!Проконтролировать своевременное  !I квартал      !Министерство
!получение ответа от иранской     ! 2000 года     !транспорта и
!стороны по вопросу снижения      !               !коммуникаций,
!таможенных сборов для транзита   !               !Министерство
!казахстанского грузового         !               !иностранных дел
!транспорта через территорию Ирана!               !
-------------------------------------------------------------------------
23!Предоставить иранской стороне    !I квартал      !Национальный Банк
!списки страховых компаний        ! 2000 года     !Республики Казахстан
!Казахстана, а также запросить от !               !(по согласованию)
!иранской стороны списки страховых!               !
!компаний Ирана                   !               !
-------------------------------------------------------------------------
24!Рассмотреть вопрос создания      !В течение      !Акимы Атырауской и
!совместных торгово-экономических ! 2000 года     !Павлодарской области
!представительств в городах Сари, !               !
!Атырау и Павлодаре               !               !
-----------------------------------------------------------------------
25!Организовывать проведение семина-!В течение      !Торгово-промышленная
!ров, обмен информацией о правилах! 2000 года     !палата Республики
!и положениях, связанных с торгов-!               !Казахстан (по
!лей, инвестициями, и создание    !               !согласованию),
!совместных компаний в Иране и    !               !Казахстанский центр
!Казахстане                       !               !содействия инвестициям
!                                 !               !"Казинвест"
--------------------------------------------------------------------------
26!Создать рабочие группы для обмена!В течение      !Министерство
!полным перечнем стандартов,      ! 2000 года     !энергетики, индустрии
!удовлетворяющих Казахстан и Иран.!               !и торговли,
!Организовать передачу иранской   !               !Министерство
!стороне образцов по 5 видам      !               !иностранных дел
!наиболее важных товаров          !               !
!Казахстана.                      !               !
!Принять необходимые меры для     !               !
!согласования стандартов.         !               !
!Организовать обмен сертификатами !               !
!на определенные виды или образцы !               !
!товаров для облегчения торговли  !               !
!между Казахстаном и Ираном       !               !
---------------------------------------------------------------------------
27!Проработать вопрос возможности   !В течение      !Министерство
!сотрудничества с компанией "Тока-! 2000 года     !энергетики, индустрии
!ду Иран" (ИРИ) в следующих облас-!               !и торговли
!тях:                             !               !
!1) импорт сырья для металлурги-  !               !
!ческой промышленности Ирана      !               !
!(уголь, металлический кокс) в    !               !

!лына 1 млн. 600 мың тоннадан     !               !
!2 млн. тоннаға дейін шикізат им. !               !
!порты ;                          !               !
!2) ирандық өнімнің алуан түрлерін!               !
!өндіру үшін болат кесектерінің   !               !
!(ең аз дегенде жылына 150 мың    !               !
!тонна) импорты;                  !               !
!3) теңдей капиталы бар бірлескен !               !
!компания құру;                   !               !
!4) Қазақстан мен Иранда бірлескен!               !
!кеңселер ашу;                    !               !
!5) технологиялармен және инженер.!               !
!лік қызмет көрсетулермен алмасуды!               !
!жүзеге асыру;                    !               !
!6) өзара қызығушылық туғызатын   !               !
!шарттарды іске асыру, екі елдің  !               !
!тендерлеріне және өнеркәсіптік   !               !
!жобаларына қатысу;               !               !
!7) өнеркәсіп өнімін экспорттау   !               !
---------------------------------------------------------------------------
3.  Мұнай және газ
---------------------------------------------------------------------------
28!Тегеран қаласында 1999 жылғы сәу.!2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!ірде қол қойылған Қазақстан Рес. ! 10 қаңтары    !және сауда министрлі.
!публикасының Үкіметі мен Иран Ис.!               !гі, "Қазақойл" ҰМК
!лам Республикасы Үкіметінің ара. !               !(келісім бойынша),
!сында мұнай-газ секторындағы ын. !               !"ҚазТрансОйл" ҰМТК
!тымақтастық туралы келісімді іске!               !(келісім бойынша)
!асыру барысы туралы ақпарат дай .!               !
!ындау                            !               !
--------------------------------------------------------------------------
29!Мұнай мен мұнай өнімдерін экспорт!   Ұдайы       !Энергетика, индустрия
!тық-импорттық тасымалдауды одан  !               !және сауда министрлі.
!әрі дамыту жөнінде шаралар қабыл.!               !гі, "Қазақойл" ҰМК
!дау, атап айтқанда, Қазақстан Рес!               !(келісім бойынша),
!публикасы мен Иран Ислам Республи!               !"ҚазТрансОйл" ҰМТК
!касы арасындағы SWAP операциясын !               !(келісім бойынша)
!жаңғырту                         !               !
-------------------------------------------------------------------------
30!Батыс Қазақстан - Түркіменстан - !2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!Иран құбыры жобасына алдын ала   ! ішінде        !және сауда министрлі.
!зерттеу жүргізуді ұйымдастыру жә.!               !гі, "Қазақойл" ҰМК
!не Иранға Өзбекстан мен Түркімен.!               !(келісім бойынша),
!стан аумағы арқылы қазақстандық  !               !"ҚазТрансОйл" ҰМТК
!мұнайды тасымалдау мүмкіндігін   !               !(келісім бойынша)
!қарау                            !               !
--------------------------------------------------------------------------
31!Иран тарабымен бірлесіп Атырау   !2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!қаласында мотор майын өндіретін  ! I тоқсаны     !және сауда министрлігі
!зауыт және Ақтау қаласында битум !               !
!зауытын салу мәселесін пысықтау  !               !
!және осы мәселе бойынша бірлескен!               !
!зерттеулер жүргізу               !               !
--------------------------------------------------------------------------
32!Иран Ұлттық Мұнай-химия Компания.!2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!сының қатысуымен Қазақстан мұнай-! ішінде        !және сауда
министрлігі,
!химия компанияларымен Қазақстанда!               !Жамбыл, Оңтүстік
!ғы химия кәсіпорындарын жаңғырту !               !Қазақстан, Атырау
!және қайта құру мүмкіндігін зер. !               !және Маңғыстау облыс.
!делеу                            !               !тарының әкімдері
---------------------------------------------------------------------------
33!Қазақстан мұнай-химия ғылыми-зерт!2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!теу институттарының әзірлемелер  ! ішінде        !және сауда
министрлігі,
!және зерттеулер саласында        !               !Жамбыл, Оңтүстік
!Иранмен ынтымақтастық мүмкіндігін!               !Қазақстан, Атырау
!зерделеу                         !               !және Маңғыстау облыс.
!                                 !               !тарының әкімдері,
!                                 !               !Сыртқы істер министр.
!                                 !               !лігі
---------------------------------------------------------------------------
34!Иран Ислам Республикасының Қазақ.!2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!стан Республикасы мұнай-химия    !ішінде         !және сауда министрлігі
!ғылыми-зерттеу орталықтарымен    !
!зерттеу және әзірлеу мәселелерін.!               !
!дегі ынтымақтастығын жүзеге асыру!               !
---------------------------------------------------------------------------

!в количествах от 1 млн. 600 тыс. !               !
!тонн до 2 млн.тонн в год;        !               !
!2) импорт слитков стали для про -!               !
!изводства различных видов        !               !
!иранской продукции (минимум 150  !               !
!тыс.тонн в год);                 !               !
!3) создание совместной компании с!               !
!равным капиталом;                !               !
!4) открытие совместных офисов в  !               !
!Казахстане и Иране;              !               !
!5) осуществление обмена техноло -!               !
!гиями и инженерными услугами;    !               !
!6) реализация договоров, представ!               !
!ляющих взаимный интерес, участие !               !
!в тендерах и в промышленных      !               !
!проектах двух стран;             !               !
!7) экспорт промышленной продукции!               !
---------------------------------------------------------------------------
3.  Нефть и газ
---------------------------------------------------------------------------
28!Подготовить информацию о ходе    !10 января      !Министерство
!реализации Соглашения между      ! 2000 года     !энергетики, индустрии
!Правительством Республики        !               !и торговли, ННК
!Казахстан и Правительством       !               !"Казахойл" (по
!Исламской Республики Иран о      !               !согласованию),
!сотрудничестве в нефтегазовом    !               !НКТН "КазТрансОйл"
!секторе, подписанного в Тегеране !               !(по согласованию)
!в апреле 1999 года               !               !
--------------------------------------------------------------------------
29!Принимать меры по дальнейшему раз! Постоянно     !Министерство
!витию экспортно-импортных перево-!               !энергетики, индустрии
!зок нефти и нефтепродуктов, в    !               !и торговли, ННК
!частности, в возобновлении       !               !"Казахойл" (по
!операции SWAP между Республикой  !               !согласованию),
!Казахстан и Исламской Республикой!               !НКТН "КазТрансОйл"
!Иран                             !               !(по согласованию)
-------------------------------------------------------------------------
30!Организовать проведение предвари-!В течение      !Министерство
!тельных исследований проекта     ! 2000 года     !энергетики, индустрии
!трубопровода Западный Казахстан -!               !и торговли, ННК
!Туркменистан - Иран и рассмотре- !               !"Казахойл" (по
!ние возможности транзита         !               !согласованию),
!казахстанской нефти через        !               !НКТН "КазТрансОйл"
!территорию Узбекистана и         !               !(по согласованию)
!Туркменистана в Иран             !               !
--------------------------------------------------------------------------
31!Проработать совместно с иранской !I квартал      !Министерство
!стороной вопрос строительства за-! 2000 года     !энергетики, индустрии
!вода по производству моторных    !               !и торговли
!масел в городе Атырау и битумного!               !
!завода в городе Актау и проведе- !               !
!ние совместных исследований по   !               !
!данному вопросу                  !               !
--------------------------------------------------------------------------
32!Изучить возможность модернизации !В течение      !Министерство
!и реконструкции химических       ! 2000 года     !энергетики, индустрии
!предприятий в Казахстане нефте - !               !и торговли,
!химическими компаниями Казахстана!               !Акимы Жамбылской,
!с участием Национальной Нефтехи- !               !Южно-Казахстанской и
!мической Компанией Ирана         !               !Атырауской и
!                                 !               !Мангистауской областей
---------------------------------------------------------------------------
33!Изучить возможность сотрудничест-!В течение      !Министерство
!ва казахстанских нефтехимических ! 2000 года     !энергетики, индустрии
!научно-исследовательских         !               !и торговли,
!институтов с Ираном в области    !               !Акимы Жамбылской,
!разработок и исследований        !               !Южно-Казахстанской и
!                                 !               !Атырауской, и
!                                 !               !Мангистауской
!                                 !               !областей,
!                                 !               !Министерство
!                                 !               !иностранных дел
---------------------------------------------------------------------------
34!Осуществлять сотрудничество с    !В течение      !Министерство
!Исламской Республикой Иран в     ! 2000 года     !энергетики, индустрии
!вопросах исследований и разрабо- !               !и торговли
!ток с нефтехимическими научно-   !               !
!исследовательскими центрами      !               !
!Республики Казахстан             !               !
---------------------------------------------------------------------------

4. Өнеркәсіп, минералды ресурстар
және құрылыс
---------------------------------------------------------------------------
35!"Тарахи Санэти" - "Иран Индустри.!2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!ал Дизайн Компани" фирмасымен    ! ішінде        !және сауда министр.
!(Иран)жылына қуаты 50 мың тонна  !               !лігі, "Земляне" ЖШС
!каолин байыту жөніндегі зауыттың !               !(келісім бойынша)
!бірлескен құрылысының жобасын жү.!               !
!зеге асыруды  бастау. Осы жобаны !               !
!қаржыландыру мәселесін шешу      !               !
--------------------------------------------------------------------------
36!Техникалық және құрылыс мақсатта.!2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!рына арналған бояу өндіруді бір. ! ішінде        !және сауда министрлігі
!лесіп инвестициялау жобасын жүзе.!               !
!ге асыруды жеделдету ("Куша" фир.!               !
!масы және Қазақстанның MPV фирма!               !
!сы), ол үшін мүмкіндігінше қысқа !               !
!мерзім ішінде "Куша" фирмасына   !               !
!(Иран) лицензия беру мәселесін   !               !
! шешу                            !               !
--------------------------------------------------------------------------
37!Екі елдің консультациялық фирма. !2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!лары мен мүдделі ұйымдарының тен.! ішінде        !және сауда министрлігі
!дерлер және түрлі құрылыс жобала.!               !
!рына бірлесе қатысуын ұйымдастыру!               !
-------------------------------------------------------------------------
38!Ғылыми және техникалық зерттеулер!2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!қала құрылысы, ақпарат алмасу,   ! ішінде        !және сауда министрлігі
!соның ішінде GIS ақпараттық-гео.  !               !
!графиялық жүйелерді пайдалану са.!               !
!ласында Қазақстан Республикасы   !               !
!мен Иран Ислам Республикасының   !               !
!мүдделі ұйымдарының ынтымақтасты.!               !
!ғын жолға қою                    !               !
---------------------------------------------------------------------------
39!Сатып алынған жер учаскесінде тұр!2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!ғын үй мен сауда кәсіпорындары құ! ішінде        !және сауда министрлігі
!рылысы жобаларын іске асыру үшін !               !
!"Маскан сазан Иран" фирмасына (ИИР)              !
!белгіленген тәртіппен лицензия   !               !
!беру                             !               !
--------------------------------------------------------------------------
40!Алматы облысы Түрген поселкесін. !2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!дегі ауыл шаруашылық машиналары  ! I тоқсаны     !және сауда министрлі.
!зауытында шағын автобустар жасау !               !гі, Сыртқы істер ми.
!және шығару жобасын инвестициялау!               !нистрлігі
!жөнінде ақпарат дайындау және    !               !
!Иран тарабына жіберу             !               !
-------------------------------------------------------------------------
41!Қазақстанның болат құятын, химия.!2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!лық және цемент өнеркәсібінің мұқ! I тоқсаны     !және сауда министрлігі
!таждары үшін пайдалы қазба руда. !               !
!ларына барлау жүргізуге және өн. !               !
!діруге, сондай-ақ шағын электр   !               !
!станцияларын және жиналатын құры.!               !
!лыс конструкцияларынан тұрғын үй.!               !
!лер салуға көмек көрсетуге дайын.!               !
!дығы туралы иран тарапының ұсыны.!               !
!сын пысықтау                     !               !
---------------------------------------------------------------------------
42!Иранның Энергетика министрлігіне !2000 жылдың    !Табиғи ресурстар
!Қазақстанның Каспий теңізі су ре.! I тоқсаны     !және қоршаған ортаны
!сурстарының жағдайына жауапты ти.!               !қорғау министрлігі,
!істі органдарының мекен-жайларын !               !Сыртқы істер министр.
!беру. Каспий су ресурстарының жағ!               !лігі
!дайы туралы статистикалық дерек. !               !
!тер мен ақпарат дайындау жөнінде !               !
!тұрақты тәжірибе алмасуды жүзеге !               !
!асыру                            !               !
--------------------------------------------------------------------------
43!"Земляне" ЖШС-мен (Казахстан) бір!2000 жылдың    !Энергетика, индустрия
!лесіп тікелей инвестициялар жағ. ! I тоқсаны     !және сауда министрлі.
!дайында мыналарға иран тарапының !               !гі, "Земляне" ЖШС
!қатысуы туралы мәселелерді пысық.!               !(келісім бойынша)
!тау:                             !               !
!1) Атырау облысы Индер ауданында !               !
!бордың кен орнын өңдеуге және бор!               !
!қышқылын өндіруге, сондай-ақ бор !               !
!қышқылын өндіретін зауыт құрылы. !               !
!сына;                            !               !
!2) buy-buck формуласы бойынша фос!               !
!фор концентраттарын өндіру жөнін.!               !
!дегі бірлескен кәсіпорын құруға  !               !
---------------------------------------------------------------------------

4. Промышленность, минеральные ресурсы
и строительство
---------------------------------------------------------------------------
35!Начать осуществление проекта     !В течение      !Министерство
!совместного строительства завода ! 2000 года     !энергетики, индустрии
!по обогащению каолина мощностью  !               !и торговли,
!50 тыс. тонн в год с фирмами     !               !ТОО "Земляне"
!"Тарахи Санэти" - "Иран Индустри-!               !(по согласованию)
!ал Дизайн Компани" (Иран).       !               !
!Решить вопрос финансирования     !               !
!данного проекта                  !               !
--------------------------------------------------------------------------
36!Ускорить реализацию проекта      !В течение      !Министерство
!совместного инвестирования       !2000 года      !энергетики, индустрии
!производства краски для техни-   !               !и торговли
!ческих и строительных целей      !               !
!(Иранская фирма "Куша" и казахс- !               !
!танская фирма (МРV), для чего в  !               !
!возможно короткие сроки решить   !               !
!вопрос предоставления лицензии   !               !
!фирме "Куша" (Иран)              !               !
--------------------------------------------------------------------------
37!Организовать совместное участие  !В течение      !Министерство
!консультационных фирм и          ! 2000 года     !энергетики, индустрии
!заинтересованных организаций     !               !и торговли
!обеих стран в тендерах и различ- !               !
!ных строительных проектах        !               !
-------------------------------------------------------------------------
38!Наладить сотрудничество заинтере-!В течение      !Министерство
!сованных организаций Республики  ! 2000 года     !энергетики, индустрии
!Казахстан и Исламской Республики !               !и торговли
!Иран в области научных и техни-  !               !
!ческих исследований, градострое- !               !
!ния, обмена информацией, в том   !               !
!числе, использования информацион-!               !
!ных географических систем GIS    !               !
---------------------------------------------------------------------------
39!Предоставить в установленном     !В течение      !Министерство
!порядке лицензию фирме "Маскан   ! 2000 года     !энергетики, индустрии
!сазан Иран" (ИРИ) для реализации !               !и торговли
!проекта строительства жилья и    !               !
!торговых предприятий на          !               !
!выкупленном земельном участке    !               !
--------------------------------------------------------------------------
40!Подготовить и направить иранской !I квартал      !Министерство
!стороне информацию по инвестиро- ! 2000 года     !энергетики, индустрии
!ванию проекта производства и вы- !               !и торговли,
!пуска микроавтобусов заводом     !               !Министерство
!сельскохозяйственных машин в     !               !иностранных дел
!поселок Тургень Алматинской      !               !
!области                          !               !
-------------------------------------------------------------------------
41!Проработать предложение иранской !I квартал      !Министерство
!стороны о готовности оказать по- ! 2000 года     !энергетики, индустрии
!мощь в проведении разведки и     !               !и торговли
!добычи полезных ископаемых руд   !               !
!для нужд сталелитейной, химичес- !               !
!кой и цементной промышленности   !               !
!Казахстана, а также в строительст!               !
!ве небольших электростанций и жи-!               !
!лых домов из сборных строительных!               !
!конструкций                      !               !
---------------------------------------------------------------------------
42!Предоставить Министерству энерге-!I квартал      !Министерство
!тики Ирана адреса соответствующих! 2000 года     !природных ресурсов и
!организаций Казахстана, ответст- !               !охраны окружающей
!венных за состояние водных ресур-!               !среды, Министерство
!сов Каспийского моря. Осуществ-  !               !иностранных дел
!лять регулярный обмен опытом по  !               !
!подготовке статистических данных !               !
!и информации о состоянии водных  !               !
!ресурсов Каспия                  !               !
--------------------------------------------------------------------------
43!Проработать вопросы об участии   !I квартал      !Министерство
!иранской стороны на условиях пря-! 2000 года     !энергетики, индустрии
!мых инвестиций совместно ТОО     !               !и торговли,
!"Земляне" (Казахстан):           !               !ТОО "Земляне"
!1) в разработке месторождения    !               !(по согласованию)
!бора в Индерском районе Атыраус- !               !
!кой области и производству борной!               !
!кислоты, а также в строительстве !               !
!завода по производству борной    !               !
!кислоты;                         !               !
!2) в создании совместного пред - !               !
!приятия по производству фосфорных!               !
!концентратов по формуле buy-buck !               !
---------------------------------------------------------------------------

5.  Ауыл шаруашылығы және балық аулау
---------------------------------------------------------------------------
44!Балықтың бекіре тұқымын сақтау   !2000 жылдың    !Табиғи ресурстар және
!және ұдайы өндіру бойынша жұмыс  ! ішінде        !қоршаған ортаны қорғау
!тәсілдері, сондай-ақ броконьерлік!               !министрлігі
!пен күрес тәсілдері туралы мәлі. !               !
!меттер алмасуды жүзеге асыру. Қа.!               !
!зақстан мен Иранның балықты ұдайы!               !
!өндіретін орталықтарында болу    !               !
!және жұмысын зерделеу            !               !
--------------------------------------------------------------------------
45!Ауыл шаруашылығы өнімдерінің     !     Ұдайы     !Ауыл шаруашылығы ми.
!өзара тиімді саудасын кеңейту    !               !нистрлігі
--------------------------------------------------------------------------
46!Қазақстан Республикасы мен Иран  !2000 жылдың    !Табиғи ресурстар және
!Ислам Республикасы арасындағы Кас! I тоқсаны     !қоршаған ортаны қорғау
!пий теңізінің биоресурстар сақтау!               !министрлігі
!және пайдалану мәселелері жөнінде!               !
!гі келісімді қол қоюға дайындау  !               !
---------------------------------------------------------------------------
47!Ауыл шаруашылығы өсімдіктері, ат.!   Ұдайы       !Білім және ғылым ми.
!ап айтқанда бидай, арпа, жоңышқа,!               !нистрлігі
!күнбағыс, қара бидай, жасымық    !               !
!және бұршақ дәнді дақылдар бойын.!               !
!ша сарапшылар және ақпараттар ал.!               !
!масу арқылы ауылшаруашылық сала. !               !
сындағы зерттеулерде ынтымақтас. !               !
!тықты жалғастыру                 !               !
---------------------------------------------------------------------------
6.  IV мәжілісті өткізу мерзімдері мен орны
--------------------------------------------------------------------------
48!Сауда-экономикалық, ғылыми-техни.!   2000 жыл    !Көлік және коммуника.
!калық және мәдени ынтымақтастық  !               !циялар министрлігі,
!жөніндегі Қазақстан-Иран үкіметара!               !Сыртқы істер министр.
!лық комиссиялық бірлескен алтыншы!               !лігі, Қазақстан Рес.
!мәжілісін өткізу күнін және орнын!               !публикасының Инвести.
!келісу                           !               !циялар жөніндегі
!                                 !               !агенттігі
___________________________________________________________________________
Оқығандар:
Омарбекова А.Т.
Орынбекова Д.Қ.

5.  Сельское хозяйство и рыболовство
---------------------------------------------------------------------------
44!Осуществлять обмен сведениями о  !В течение      !Министерство природных
!методах работы по сохранению и   ! 2000 года     !ресурсов и охраны
!воспроизводству осетровых пород  !               !окружающей среды
!рыб, а также методах борьбы с    !               !
!браконьерством. Посещать и изу - !               !
!чать работу рыбовоспроизводящих  !               !
!центров Казахстана и Ирана       !               !
--------------------------------------------------------------------------
45!Расширять взаимовыгодную торговлю! Постоянно     !Министерство
!сельхозпродукцией                !               !сельского хозяйства
--------------------------------------------------------------------------
46!Подготовить к подписанию Соглаше-!I квартал      !Министерство природных
!ние между Республикой Казахстан и! 2000 года     !ресурсов и охраны
!Исламской Республикой Иран по    !               !окружающей среды
!вопросу сохранения и использова -!               !
!ния биоресурсов Каспийского моря !               !
---------------------------------------------------------------------------
47!Продолжать сотрудничество в      ! Постоянно     !Министерство
!исследованиях в области сельского!               !образования и науки
!хозяйства путем обмена экспертами!               !
!и информацией по сельскохозяйст -!               !
!венным растениям, в частности,   !               !
!пшенице, ячменю, люцерне, подсол-!               !
!нуху, ржи, чечевице и бобовым    !               !
!культурам                        !               !
---------------------------------------------------------------------------
6.  Сроки и место проведения VI заседания
--------------------------------------------------------------------------
48!Согласовать дату и место проведе-!   2000 год    !Министерство
!ния шестого совместного заседания!               !транспорта и
!Казахстанско-Иранской Межправи - !               !коммуникаций,
!тельственной комиссии по торгово-!               !Министерство
!экономическому, научно-техничес- !               !иностранных дел,
!кому и культурному сотрудничеству!               !Агентство Республики
!                                 !               !Казахстан по
!                                 !               !инвестициям
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)