Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 10 тамыздағы N 187 Жарлығын жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметіні.ң ҚАУЛЫСЫ 2000 жылғы 15 ақпан N 251
Қазақстан Республикасы Президентінің "Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының бірыңғай (ортақ) білім кеңістігін қалыптастыру жөніндегі ынтымақтастық туралы келісімді бекіту туралы" 1999 жылғы 10 тамыздағы N 187 Жарлығын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі
ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының бірыңғай
(ортақ) білім кеңістігін қалыптастыру жөніндегі ынтымақтастық туралы
келісімді жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 15 ақпандағы N 251
қаулысымен бекітілген
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының бірыңғай (ортақ) білім
кеңістігін қалыптастыру жөніндегі ынтымақтастық туралы
келісімді жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар
ЖОСПАРЫ
---------------------------------------------------------------------------
N         Іс-шара                     !   Орындалу   Орындалу    Жауапты
р/б                                   !    нысаны     мерзімі   орындаушы
---------------------------------------------------------------------------
1  Үкіметтің мынадай қаулыларының     !
жобаларын әзірлеу және енгізу:     !
!
білім беру, ғылыми және ғылыми-    ! Үкіметтің     2000     Білім және
педагогикалық кадрлар даярлау мен  !   қаулысы     жылдың      ғылым
аттестаттау мәселелері жөнінде     !               III      министрлігі
бірыңғай ақпараттық жүйе құру      !              тоқсаны
туралы;                            !
!
2  Тәуелсіз Мемлекеттер Достасты.     ! Үкіметке      2001     Білім және
ғының бірыңғай (ортақ) білім       !ұсыныс беру   жылдың      ғылым
кеңістігін қалыптастыру жөнін.     !             II тоқсаны  министрлігі
дегі ынтымақтастық туралы 1997     !
жылғы 17 қаңтардағы келісімге      !
қатысушы мемлекеттердің білім      !
беру, ғылыми және ғылыми-          !
педагогикалық кадрлар даярлау      !
мен аттестациялау саласындағы      !
ұлттық заңдарының нормаларын       !
жақындастыру мүмкіндігін           !
зерделеу.                          !
!
3  Тәуелсіз Мемлекеттер Достасты.     ! Үкіметке     ұдайы    Білім және
ғына қатысушы мемлекеттердің       !ақпарат беру             ғылым
Білім беру саласындағы ынтымақ.    !                       министрлігі
тастық жөніндегі кеңесінің         !
жұмысына Қазақстан Республика.     !
сының өкілетті өкілдерінің         !
қатысуын және Кеңестің жоспар.     !
ланған мәжілістерінің Қазақстан    !
Республикасы аумағында өткіз.      !
ілуін қамтамасыз ету.              !
!
4  Қазақстан Республикасында          !Үкіметке     ұдайы    Білім және
мемлекеттік білім беру стандарт.   !ақпарат беру             ғылым
тарын, ғылыми және ғылыми-         !                      министрлігі
педагогикалық кадрлар даярлау      !
және аттестациялау жөніндегі       !
стандарттар мен талаптарды         !
әзірлеу және қолдану кезінде       !
Тәуелсіз Мемлекеттер Достасты.     !
ғына қатысушы-мемлекеттермен       !
өзара бірлесе іс-қимыл жасау       !
жүзеге асыру.                      !
Ескерту. Жоспардың 1-жолының 2-абзацы алынып тасталды - ҚР Үкіметінің
2000.09.27. N 1463 қаулысымен.
P001463_
Ескерту. Жоспардың 1-жолының 3-абзацы алынып тасталды - ҚР Үкіметінің
2001.02.20. N 263 қаулысымен.
P010263_
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 10 августа 1999 года N 187
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2000 года N 251
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 10 августа 1999 года N 187 U990187_ "Об утверждении Соглашения о сотрудничестве по формированию единого (общего) образовательного пространства Содружества Независимых Государств" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Соглашения о сотрудничестве по формированию единого (общего) образовательного пространства Содружества Независимых Государств.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 февраля 2000 года N 251
План
мероприятий по реализации Соглашения о сотрудничестве по
формированию единого (общего) образовательного пространства
Содружества Независимых Государств
Сноска. Внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 27
сентября 2000 г. N 1463
P001463_
; от 20 февраля 2001 г. N 263
Р010263_
.
__________________________________________________________________________
N !    Мероприятия         !Форма исполнения!Срок исполнения!Ответственный
п/п!                        !                !               !исполнитель
---------------------------------------------------------------------------
1   Разработать и внести
проекты постановлений
Правительства:
о создании единой       постановление     III квартал    Министерство
информационной          Правительства     2000 года      образования и
системы по вопросам                                       науки
образования, поготовки
и аттестации научных
и научно-педагогических
кадров
2   Изучить возможность       предложения     II квартал      Министерство
сближения норм           в Правительство  2001 года       образования
национального                                             и науки
законодательства
государств-участников
Соглашения о
сотрудничестве по
формированию единого
(общего) образовательного
пространства Содружества
Независимых Государств
от 17 января 1997 года в
области образования,
подготовки и аттестации
научных и научно-
педагогических кадров
3   Обеспечить участие в работе   информация    постоянно      Министерство
Совета по сотрудничеству в  в Правительство                образования
области образования                                        и науки
государств-участников
Содружества Независимых
Государств полномочных
представителей Республики
Казахстан и проведение
запланированных заседаний
Совета на территории
Республики Казахстан
4   Осуществлять взаимодействие  информация    постоянно      Министерство
с государствами-участниками в Правительство               образования
Содружества Независимых                                   и науки
Государств при разработке и
применении государственных
образовательных стандартов,
стандартов и требований по
подготовке и аттестации
научных и научно-
педагогических кадров
в Республике Казахстан
__________________________________________________________________________
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)