"Көмiр" әскерилендiрілген авариялық-құтқару қызметi" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсiпорнын құру және "Қазақстан Республикасы көмiр өнеркәсiбiнiң әскерилендiрiлген тау-кен құтқару бөлiмшесi" қазыналық кәсіпорнын тарату туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 28 ақпан N 307
Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, республиканың көмiр өнеркәсiбiнiң ұйымдарында профилактикалық қызмет көрсету жөнiндегi жұмыстарды жетiлдiру, салалық авариялық-құтқару қызметтерiнде дара басшылық принципін жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттігінiң "Көмiр" әскерилендiрiлген авариялық-құтқару қызметi" республикалық қазыналық кәсiпорны (бұдан әрi - Кәсіпорын) құрылсын.
2. Кәсiпорынның қызметiнің негiзгi нысанасы:
1) көмiр өнеркәсiбiнің қызмет көрсететiн кәсiпорындарында авария кезiнде адамдарды құтқару және көшiру, тiкелей жұмыс орындарында және көшiру кезiнде оларға алғашқы дәрiгерлiк көмек көрсету;
2) өрт сөндiру, газ жарылысы мен шаң-тозаңның, тау-кен дүмпуiнің, тау кенi орындарының газдану және су басу зардаптарын жою, қызмет көрсететiн объектiлерде төтенше және авариялық жағдайларда жүргiзiлетiн басқа да арнайы жұмыстарды орындау.
3. Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi Кәсiпорынды мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнің функциясын жүзеге асырушы орган болып айқындалсын.
4. Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi заңдарда белгiленген тәртiппен:
1) Кәсiпорынның жарғысын бекiтсiн;
2) Кәсiпорынның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркеуден өтуiн қамтамасыз етсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. "Қазақстан Республикасы көмiр өнеркәсiбiнің әскерилендiрiлген тау-кен құтқару бөлiмшесi" қазыналық кәсiпорны таратылсын.
6. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi белгiленген тәртiппен "Қазақстан Республикасы көмiр өнеркәсiбiнiң әскерилендiрiлген тау-кен құтқару бөлiмшесi" қазыналық кәсiпорнын таратуды жүргiзсiн, таратылғаннан кейiн қалған мүлiктi Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiне берсiн.
6-1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң "Қазақстан Республикасы көмiр өнеркәсiбiнiң әскерилендiрiлген тау-кен құтқару бөлiмшесi" қазыналық кәсiпорнының қызметкерлерiнiң қызметтiк мiндеттерiн орындауы кезiнде олардың өмiрi мен денсаулығына келтiрiлген зиян үшiн мiндеттемелерiн Кәсiпорынға жүктеу туралы ұсынысына келiсiм берiлсiн.
Ескерту. 6-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің
2000.08.04. N 1195 қаулысымен. P001195_

О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Военизированная аварийно-спасательная служба "Комiр" и ликвидации казенного предприятия "Военизированная горноспасательная часть угольной промышленности Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2000 года N 307
В целях совершенствования работы по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, профилактическому обслуживанию организаций в угольной промышленности республики, осуществления принципа единоначалия в руководстве аварийно-спасательными службами отрасли Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное казенное предприятие "Военизированная аварийно-спасательная служба "Комiр" Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям" (далее - Предприятие).
2. Основным предметом деятельности Предприятия определить:
1) спасение и эвакуация людей при авариях на обслуживаемых предприятиях угольной промышленности, оказание им первой медицинской помощи непосредственно на рабочем месте и в ходе эвакуации;
2) тушение пожаров, ликвидация последствий взрывов газа и пыли, горных ударов, загазований и затоплений горных выработок, выполнение других специальных работ, проводимых в чрезвычайных и аварийных ситуациях на обслуживаемых объектах.
3. Определить органом государственного управления Предприятием, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности, Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям.
4. Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям, в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав Предприятия;
2) обеспечить государственную регистрацию Предприятия в органах юстиции;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Ликвидировать казенное предприятие "Военизированная горноспасательная часть угольной промышленности Республики Казахстан".
6. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном порядке провести ликвидацию казенного предприятия "Военизированная горноспасательная часть угольной промышленности Республики Казахстан", имущество оставшееся после ликвидации, передать Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям.
6-1. Согласиться с предложением Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям о возложении обязательств казенного предприятия "Военизированная горноспасательная часть угольной промышленности Республики Казахстан" за вред, причиненный жизни и здоровью работников при выполнении ими служебных обязанностей, на Предприятие.
Сноска. Дополнено пунктом 6-1 - постановлением Правительства РК от 4 августа 2000 г. N 1195 P001195_ .

7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)