"Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Заң шығару институты" мемлекеттiк мекемесiн қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 ақпан N 314 қаулысы
Заң жобалау қызметiн институционалдық нығайтуды жүзеге асырудың тиiмдiлiгін арттыру және жалпы ұлттық даму стратегиясын iске асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасында заң жобасы және сараптамалық жұмысты ретке келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінiң Заң шығару институты" мемлекеттiк мекемесi жарғылық капиталда мемлекеттiң 100-проценттік қатысуымен "Қазақстан Республикасының Заң шығару институты" жабық акционерлiк қоғамына (бұдан әрi - Заң шығару институты) қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Заң шығару институтының негізгі мiндеттерi Қазақстан Республикасы заңдарын дамытудың ғылыми тұжырымдамасын әзiрлеу, Қазақстан Республикасының Yкiметi мен орталық атқарушы органдарының қызметiн құқықтық қамтамасыз ету саласында зерттеу жүргізу болып белгіленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Мемлекеттік мүлiк және жекешелендiру жөнiндегі комитеті заңдарда белгіленген тәртiппен:
1) Заң шығару институтының жарғысын бекiтсiн және оны әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркеудi қамтамасыз етсiн;
2) Заң шығару институты акцияларының мемлекеттiк пакетiне иелiк ету және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне берсiн;
3) осы қаулыны iске асыру жөнiндегі өзге де шараларды қабылдасын.
4. <*>
Ескерту. 4-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің    2004.10.28. N  1120  қаулысымен.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О реорганизации государственного учреждения "Институт законодательства Министерства юстиции Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2000 года N 314
В целях повышения эффективности осуществления институционального укрепления законопроектной деятельности и реализации общенациональной стратегии развития, а также упорядочения законопроектной и экспертной работы в Республике Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать государственное учреждение "Институт законодательства Министерства юстиции Республики Казахстан" путем преобразования в закрытое акционерное общество "Институт законодательства Республики Казахстан" (далее - Институт законодательства) со 100-процентным участием государства в уставном капитале.
2. Определить основными задачами Института законодательства разработку научных концепций развития законодательства Республики Казахстан, проведение исследований в области правового обеспечения деятельности Правительства и центральных исполнительных органов Республики Казахстан.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав Института законодательства и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) передать Министерству юстиции Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций Института законодательства;
3) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
4. (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1120  )
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан