Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 24 сәуiрдегі N 464 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң қаулысы 2000 жылғы 29 ақпан N 315. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 25 наурыздағы N 264 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк жоғары оқу орындарының студенттiк контингентiн қалыптастырудың жаңа моделi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 24 сәуiрдегi N 464  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 14, 143-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк білім тапсырысының негiзiнде жоғары оқу орындарының студенттiк контингентiн қалыптастырудың жаңа моделi туралы";
кiрiспесi мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттiк білiм тапсырысының негiзiнде жоғары оқу орындарының студенттiк контингентiн қалыптастыру процесiн реттеу оларға түсетiн адамдарға қойылатын талаптардың бiркелкілігiн және халықтың барлық жiктерi үшiн жоғары кәсiби білімге қол жетiмдiліктiң бiрдей мүмкiндiгiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:";
мәтiндегi "Ғылым және жоғары бiлiм министрлiгi", "Ғылым және жоғары бiлiм министрлiгiнiң" деген сөздер тиiсiнше "Бiлiм және ғылым министрлiгi", "Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтың 1) тармақшасында:
бiрiншi абзацындағы "мемлекеттiк" деген сөз алынып тасталсын, "арқылы" деген сөзден кейiн "мемлекеттiк бiлiм тапсырысының негiзiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
төртiншi абзацындағы "жоғары оқу орнын" деген сөздердiң алдынан меншiк нысандарына қарамастан және мемлекеттiк аттестациядан өткен" деген сөздермен толықтырылсын;
2) көрсетiлген қаулыға 1-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
3) көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
6 және 10-тармақтардағы "Ғылым және жоғары білім министрлігі", "Ғылым және жоғары білім министрлігінің" деген сөздер "Білім және ғылым министрлігі", "Білім және ғылым министрлігінің" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2000 жылғы
29 ақпандағы N 315
қаулысына қосымша
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1999 жылғы
24 сәуірдегі N 464
қаулысына 1-қосымша
Жоғары оқу орындарына студенттер қабылдаудың жаңа моделіне
көшуді ұйымдастыру жөніндегі республикалық комиссияның
құрамы
Көшербаев Қырымбек      - Қазақстан Республикасының Білім
Елеуұлы                   және ғылым  министрі, төраға
Ахметов Әшімжан         - Қазақстан Республикасының Білім және
Сүлейменұлы               ғылым вице-министрі, төрағаның
орынбасары
Әбжаппаров Әбдімтәліп   - Қазақстан Республикасының Білім
Әбжаппарұлы               және ғылым министрлігі Жоғары білім
департаментінің директоры, хатшы
Комиссия мүшелері:
Амантаева Майра         - "Қазақстан Республикасының Білім
Тұрғанқызы                және ғылым қызметкерлерінің
кәсіподағы" қоғамдық
бірлестігінің төрайымы (келісім
бойынша)
Арын Ерлан              - Қазақстан Республикасының Білім
Мұхтарұлы                 және ғылым бірінші вице-министрі
Бектұрғанов Нұралы      - Қазақстан Республикасының Мәдениет,        Сұлтанұлы                 ақпарат және қоғамдық келісім
вице-министрі
Жәмішев Болат           - Қазақстан Республикасының Қаржы
Бидахметұлы               бірінші вице-министрі
Жұрынов Мұрат           - Қ.А. Яссауи атындағы халықаралық
Жұрынұлы                  Қазақ-Түрік университетінің ректоры
(келісім бойынша)
Нұрбеков Қосбасар       - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Болатбекұлы               қауіпсіздік комитеті төрағасының
бірінші орынбасары (келісім
бойынша)
Назарбаева Дариға       - "Хабар" телекомпаниясының президенті
Нұрсұлтанқызы             (келісім бойынша)
Нәрібаев Көпжасар       - Әл-Фараби атындағы қазақ
Нәрібайұлы                мемлекеттік ұлттық университетінің
ректоры (келісім бойынша)
Садықов Тоқмұхамед      - Абай атындағы Алматы мемлекеттік
Сәлменұлы                 университетінің ректоры (келісім
бойынша)
Сәрсеков Бексұлтан      - Қазақстан Республикасының Ішкі істер
Сәрсекұлы                 вице-министрі".

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 1999 года N 464
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2000 года N 315. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 25 марта 2005 г. N 264 (P050264)
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 1999 года N 464 P990464_ "О новой модели формирования студенческого контингента государственных высших учебных заведений в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 14, ст. 143) следующие изменения и дополнения:
1) заголовок изложить в следующей редакции:
"О новой модели формирования студенческого контингента высших учебных заведений на основе государственного образовательного заказа в Республике Казахстан";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях упорядочения процесса формирования студенческого контингента высших учебных заведений на основе государственного образовательного заказа, обеспечения единообразия требований, предъявляемых к поступающим в них лицам, и равных возможностей доступа к высшему профессиональному образованию для всех слоев населения Правительство Республики Казахстан постановляет:";
в тексте слова "Министерству науки и высшего образования", "Министерства науки и высшего образования", "Министерство науки и высшего образования" заменить соответственно словами "Министерству образования и науки", "Министерства образования и науки", "Министерство образования и науки";
в подпункте 1) пункта 1:
в абзаце первом слово "государственных" исключить, после слова "заведений" дополнить словами "на основе государственного образовательного заказа";
абзац четвертый после слова "ВУЗа" дополнить словами "независимо от формы собственности и прошедшего государственную аттестацию";
2) приложение 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
3) в приложении 2 к указанному постановлению:
в пунктах 6 и 10 слова "Министерство науки и высшего образования", "Министерства науки и высшего образования" заменить словами "Министерство образования и науки", "Министерства образования и науки".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 февраля 2000 года N 315
"Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 1999 года N 464
Состав
Республиканской комиссии по организации
перехода на новую модель приема студентов в
ВУЗы
Кушербаев Крымбек             - Министр образования и науки Республики
Елеуович                        Казахстан, председатель
Ахметов Ашимжан               - вице-Министр образования и науки Республики
Сулейменович                    Казахстан, заместитель председателя
Абжаппаров Абдумуталип        - директор Департамента высшего образования
Абжаппарович                    Министерства образования и науки
Республики Казахстан, секретарь
Члены комиссии:
Амантаева Майра Тургановна    - председатель общественного объединения
"Профсоюз работников образования и науки
Республики Казахстан" (по согласованию)
Арын Ерлан Мухтарович         - первый вице-Министр образования и науки
Республики Казахстан
Бектурганов Нуралы Султанович - вице-Министр культуры, информации и
общественного согласия Республики
Казахстан
Жамишев Болат Бидахметович    - первый вице-Министр финансов Республики
Казахстан
Журинов Мурат Журинович       - ректор Международного Казахско-Турецкого
университета им. Х.А. Яссави (по
согласованию)
Нурбеков Косбасар             - первый заместитель Председателя Комитета
Болатбекович                    национальной безопасности Республики
Казахстан (по согласованию)
Назарбаева Дарига             - президент телекомпании "Хабар" (по
Нурсултановна                   согласованию)
Нарибаев Копжасар Нарибаевич  - ректор Казахского государственного
национального университета им. Аль-Фараби
(по согласованию)
Садыков Токмухамед            - ректор Алматинского государственного
Сальменович                     университета им. Абая (по согласованию)
Сарсеков Бексултан Сарсекович - вице-Министр внутренних дел Республики
Казахстан".