"Республикалық астық сараптау" және "Қазтұқымсараптау" Республикалық мемлекеттік кәсіпорындарының мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 2 наурыз N 342
Қазақстан Республикасының Yкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң жанындағы "Республикалық астық сараптау" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттiк кәсiпорыны мен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгінiң "Қазтұқымсараптау" шаруашылық жүргiзу құқығындағы Республикалық мемлекеттiк кәсiпорынын қосу жолымен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгінiң "Қазагрэкс" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсiпорынына (бұдан әрi - Кәсiпорын) қайта ұйымдастырылсын.
2. Мемлекеттiк басқарудың уәкiлеттi органы, сондай-ақ Кәсiпорынға қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсi функцияларын жүзеге асырушы орган болып Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi айқындалсын.
3. Кәсiпорын қызметiнiң негiзгi нысанасы заңдарға сәйкес:
астық пен оның өңделген өнiмдерiнiң сақталуын және сапасын сараптау, тиiстi сертификаттар бере отырып, астық пен оның өңделген өнiмдерiнің сапасын белгiленген тәртiппен сертификаттық сынау;
жаңа егiн астығының сапасын бағалау және оны ұтымды пайдалану жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
ауыл шаруашылығы өсімдiктерi тұқымдарының сорттық және себу сапаларын тексерудi (сараптауды) және оларды құжаттауды жүзеге асыру деп айқындалсын.
4. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігi:
Кәсіпорынның Жарғысын бекiтсiн, оның басшысымен шарт жасассын және белгiленген тәртiппен Кәсiпорынның мемлекеттiк тiркеуiн өткiзсiн;
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бұрын қабылданған шешiмдерiн осы қаулыға сәйкес келтiру туралы Қазақстан Республикасының Yкiметiне ұсыныстар енгiзсiн;
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Жанындағы Республикалық астық инспекциясын қайта ұйымдастыру туралы" 1999 жылғы 17 наурыздағы N 251 P990251_ және "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгінің Республикалық мемлекеттік тұқымдық инспекциясын қайта ұйымдастыру туралы" 1999 жылғы 17 наурыздағы N 252 P990252_ қаулыларының күшi жойылған деп танылсын.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Вопросы Республиканских государственных предприятий "Республиканская хлебная экспертиза" и "Казсемэкспертиза"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2000 года N 342
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканская хлебная экспертиза" при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан и Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казсемэкспертиза" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан путем слияния в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казагрэкс" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Предприятие).
2. Определить уполномоченным органом государственного управления, а также органом, осуществляющим по отношению к Предприятию функции субъекта права государственной собственности, Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Основным предметом деятельности Предприятия определить осуществление в соответствии с законодательством:
экспертизы качества и сохранности зерна и продуктов его переработки;
сертификационных испытаний качества зерна и продуктов его переработки в установленном порядке, с выдачей соответствующих сертификатов;
оценки качества зерна нового урожая и подготовки рекомендаций по его рациональному использованию;
проверки (экспертизы) сортовых и посевных качеств семян сельскохозяйственных растений и их документирования.
4. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в месячный срок:
утвердить устав Предприятия, заключить контракт с его руководителем и в установленном порядке провести государственную регистрацию Предприятия;
внести в Правительство Республики Казахстан предложения о приведении в соответствие с настоящим постановлением ранее принятых решений Правительства Республики Казахстан.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
6. Признать утратившими силу постановления Правительства Республики Казахстан от 17 марта 1999 года N 251 P990251_ "О реорганизации Республиканской хлебной инспекции при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан" и от 17 марта 1999 года N 252 P990252_ "О реорганизации Республиканской государственной семенной инспекции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)