Балық шаруашылығы су айдындарында балық пен теңіз аңын (итбалық) аулаудың 2000 жылға арналған лимиттерін (квоталарын) бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 16 наурыз N 405
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 1 және 2-қосымшаларға сәйкес балық шаруашылығы су айдындарында балық пен теңіз аңын (итбалық) аулаудың 2000 жылға арналған лимиттері (квоталары) бекітілсін.
2. Уәкілетті мемлекеттік органдар заңдарда белгіленген тәртіппен балық пен теңіз аңын (итбалық) аулаудың бекітілген лимиттерін (квоталарын) шаруашылық жүргізуші субъектілердің арасында бөлуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2000 жылғы
16 наурыздағы
N 405 қаулысына
1 қосымша
Қазақстан Республикасының балық шаруашылығы су
айдындарында балық пен теңіз аңын (итбалық) аулаудың 2000
жылға арналған лимиттері (квоталары)
(тоннамен)
---------------------------------------------------------------------------
Балықтың түрлері    !Су айдындарында балық аулаудың жол берілетін лимит.
!тері (квоталары)
---------------------------------------------------------------------------
1           !                      2
--------------------------------------------------------------------------
Жайық-Каспий бассейні
---------------------------------------------------------------------------
!Жайық  !Сағалық   !Қиғаш  !Сағалық   !Каспий теңізі
!өзені  !кеңістігі !өзені  !кеңістігі !(Каспий теңі.
!       !бар жаға. !       !бар жаға. !зінің су био.
!       !лаулық те.!       !лаулық те.!ресурстары жө.
!       !ңізден    !       !ңізден    !ніндегі комис.
!       !аулау     !       !аулау     !сияның 1999
!       !          !       !          !жылғы 10 жел.
!       !          !       !          !тоқсандағы хат.
!       !          !       !          !тамалық шешімін
!       !          !       !          !ескере отырып)
---------------------------------------------------------------------------
I. Лимиттелген түрлері
Бекірелік (барлығы)     343      15         10                 3,0
Кәсіпшілік аулау
оның ішінде қортпа       56       2                            0,5
шоқыр       204      10                            1,5
бекіре       49       2                            1,0
пілмай       34       1
Оның ішінде:
ғылыми-зерттеулік
аулау                     5      15                            3,0
Түркменстан үшін
(халықаралық келісімге
сәйкес)                  44
2) Қаракөз              1000    500        2000       700

Об утверждении лимитов (квот) вылова рыбы и добычи морского зверя (тюленя) в рыбохозяйственных водоемах на 2000 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2000 года N 405
В соответствии с Законом Республики Казахстан Z933000_ "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить лимиты (квоты) вылова рыбы и добычи морского зверя (тюленя) в рыбохозяйственных водоемах на 2000 год согласно приложениям 1 и 2.
2. Уполномоченным государственным органам обеспечить в установленном законодательством порядке распределение утвержденных лимитов (квот) вылова рыбы и добычи морского зверя (тюленя) между хозяйствующими субъектами.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 марта 2000 года N 405
Лимиты (квоты) вылова рыбы и добычи морского зверя
(тюленя) в рыбохозяйственных водоемах на 2000 год
(в тоннах)
---------------------------------------------------------------------------
Виды рыб       ! Лимиты (квоты) допустимого вылова рыбы в водоемах
---------------------------------------------------------------------------
1           !                      2
--------------------------------------------------------------------------
Урало-Каспийский бассейн
---------------------------------------------------------------------------
!р.Урал !Прибрежный!р.Кигач!Прибрежный!Каспийское
!       !морской   !       !морской   !море (с учетом
!       !лов с пред-       !лов с пред!протокольного
!       !устьевым  !       !устьевым  !решения
!       !простран- !       !простран- !Комиссии по
!       !ством     !       !ством     !водным биоре-
!       !          !       !          !сурсам
!       !          !       !          !Каспийского
!       !          !       !          !моря от 10
!       !          !       !          !декабря 1999
!       !          !       !          !года)
---------------------------------------------------------------------------
I. Лимитированные виды  343      15         10                 3,0
1. Осетровые (всего)
промысловый лов
в т.ч    белуга          56       2                            0,5
севрюга         204      10                            1,5
осетр          49       2                            1,0
шип          34       1
Из них: на научно-
исследовательские
работы                    5      15                            3,0
для Туркменистана
(в соответствии с
международным
соглашением)             44
2. Вобла                1000    500        2000       700

Ірі шағын балық         5700   1150        3550      1450
оның ішінде көксерке    2000    200         200       300
сазан        200    600         300       400
табан       3000    300        3000       700
ақмарқа      500     50          50        50
Оның ішінде ғылыми-
зерттеулік аулау         250                 50
Жиыны                   6700   1650        5550      2150
3) Май шабақ                                 10                92
4) Тікенді балық                                              400
5) Шабақ                                                    22100
лимиттелгенінің
Жиыны                   7043   1665        5570      2150   22595
II. Лимиттелмеген
түрлері
Су түбілік, қолтықтық
ұсақ шағын балық         400    500        4950      1600
Барлығы                 7443   2165       10520      3750   22595
III. Каспий итбалығы
(биылғы), бас                                                6600
Балқаш көлі мен Іле өзенінің атырауы
1. Табан                7700
2. Көксерке              960
3. Сазан                 150
4. Ақмарқа               135
5. Қаракөз               365
6. Жайын                 655
7. Беріш                 100
Жиыны               10065
Алакөл көлдер жүйесі
Алакөл         Қошқар            Сасықкөл
көлі           көлі               көлі
1. Табан                 439               95                563
2. Көксерке              446               82                604
3. Сазан                 359               37                338
4. Алабұға               722                -                 -
5. Мөңке                 437              312                346
Жиыны                2403              526               1851
Қапшағай су қоймасы
1. Табан                 552
2. Көксерке               32
3. Сазан                  59
4. Ақмарқа                43
5. Жайын                  39
6. Дөңмаңдай              67
7. Ақ амур                16
8. Торта                   3
9. Мөңке                   2
Жиыны                  813
Арал теңізі
1. Камбала глосс         1150
Шардара су қоймасы
1. Мөңке                  254
2. Табан                   20
3. Көксерке                20
4. Торта                   11
5. Ақмарқа                  3
6. Дөңмаңдай               23
Жиыны                  331
Бұқтарма су қоймасы
1. Табан                  7769
2. Көксерке               1059
3. Торта                   573
4. Алабұға                 234
5. Шортан                  239
6. Аққайран                 95
7. Көкшұбар балық           63
8. Сазан                    23
Жиыны                 10055
Шульба су қоймасы

Крупный частик          5700   1150        3550      1450
в т.ч.  судак           2000    200         200       300
сазан            200    600         300       400
лещ             3000    300        3000       700
жерех            500     50          50        50
Из них: на научно-
исследовательские
работы                   250                 50
Итого                   6700   1650        5550      2150
3. Сельдь                                    10                92
4. Кефаль                                                     400
5. Килька                                                   22100
Итого лимитированных    7043   1665        5570      2150   22595
II. Нелимитированные
виды
Мелкочастиковые,
туводные, култучные      400    500        4950      1600
Всего                   7443   2165       10520      3750   22595
III. Каспийский тюлень
(белек), голов                                               6600
Озеро Балхаш и дельта реки Или
1. Лещ                  7700
2. Судак                 960
3. Сазан                 150
4. Жерех                 135
5. Вобла                 365
6. Сом                   655
7. Берш                  100
Итого               10065
Алакольская система озер
оз. Алаколь      оз.Кошкарколь     оз.Сасыкколь
1. Лещ                   439               95                563
2. Судак                 446               82                604
3. Сазан                 359               37                338
4. Окунь                 722                -                 -
5. Карась                437              312                346
Итого                2403              526               1851
Капшагайское водохранилище
1. Лещ                   552
2. Судак                  32
3. Сазан                  59
4. Жерех                  43
5. Сом                    39
6. Толстолобик            67
7. Белый амур             16
8. Плотва                  3
9. Карась                  2
Итого                  813
Аральское море
1. Камбала-глосса        1150
Шардаринское водохранилище
1. Карась                 254
2. Лещ                     20
3. Судак                   20
4. Плотва                  11
5. Жерех                    3
6. Толстолобик             23
Итого                  331
Бухтарминское водохранилище
1. Лещ                    7769
2. Судак                  1059
3. Плотва                  573
4. Окунь                   234
5. Щука                    239
6. Язь                      95
7. Рипус                    63
8. Сазан                    23
Итого                 10055
Шульбинское водохранилище

1. Торта                    130
2. Алабұға                  103
3. Табан                     60
4. Көксерке                  31
5. Шортан                     8
6. Басқалары                  2
Жиыны                    334
Оның ішінде: ғылыми-зерттеу мақсатында (Жайық-Каспий бассейнінен
басқа), бақылау үшін аулау және балық-су жұмыстары үшін - әр су айдынынан
2 %-ке дейін
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2000 жылғы
16 наурыздағы
N 405 қаулысына
2 қосымша
Облыстардың ішкі су айдындарында балық түрлері
бойынша жол берілетін аулау лимиттері (квоталары)
(тоннамен)
---------------------------------------------------------------------------
Су айдындар !               Балық түрлері
! -----------------------------------------------------------
!Барлығы!Табан!Көксерке!сазан !Ақмарқа!Сиг балық.!Басқалары
!тары      !
---------------------------------------------------------------------------
Ақмола облысы
Біртабан-Шалқар
көлдер жүйесі    183   133    28       2        -        -       20
Вячеслав су
қоймасы           85    50    20       -        -        -       15
Сілеті су
қоймасы           15     5     5       -        -        -        5
Басқа да су
айдындары        627    66     5      120       -        11     425
Жиыны            910   254    58      122       -        11     465
Ақтөбе облысы
Ырғыз-Торғай көл
жүйесі           500     -     -       50       -         -      450
Ақтөбе су
қоймасы           35     -     5        -       -         -       30
Басқа да су
айдындары         80     -     -        -       -         -       80
Жиыны            615     -     5       50       -         -      560
Жамбыл облысы
Белкөл көлі      170     8    15       60       -         -       87
Тасөткел су
қоймасы          122    82    20        5       -         -       15
Үлкен Қамқалы
көлі              57     5     -       22       -         -       30
Аққөл көлі        45     6     9        7       -         -       23
Басқа да су
айдындары        170     9    30       30       -         -      101
Жиыны            564   110    74      124       -         -      256
Батыс Қазақстан облысы
Шалқар көлі      100   100                                     аңдау-
сызда
түскен
Жалтыркөл көлі    60    -      -       30       -         -        30
Жаңаталап көлі    60    40     -       20       -         -         -
Сарышығанақ көлі  60    30     10      20       -         -         -
Соқыр көлі        60    40     -       20       -         -         -
Басқа да су
айдындары        190     7      7      53                          123

1. Плотва                   130
2. Окунь                    103
3. Лещ                       60
4. Судак                     31
5. Щука                       8
6. Прочие                     2
Итого                    334
в том числе: для научно-исследовательских целей (кроме Урало-
Каспийского бассейна), контрольных ловов и рыбоводных работ - всего до
2% от лимита каждого водоема.
приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 марта 2000 года N 405
Лимиты (квоты) допустимого вылова по видам рыб
во внутренних водоемах областей
(в тоннах)
---------------------------------------------------------------------------
Водоемы   !               Виды рыб
! -----------------------------------------------------------
! всего ! лещ ! судак ! сазан ! жерех ! сиговые ! прочие
---------------------------------------------------------------------------
Акмолинская область
Биртабан-
Шалкарская
система озер     183   133    28       2        -        -       20
Вячеславское
водохранилище     85    50    20       -        -        -       15
Селетинское
водохранилище     15     5     5       -        -        -        5
Другие водоемы   627    66     5      120       -        11     425
Итого            910   254    58      122       -        11     465
Актюбинская область
Иргиз-
Тургайская
система озер     500     -     -       50       -         -      450
Актюбинская
водохранилище     35     -     5        -       -         -       30
Другие водоемы    80     -     -        -       -         -       80
Итого            615     -     5       50       -         -      560
Жамбылская область
оз. Биликоль     170     8    15       60       -         -       87
Тасоткольское
водохранилище    122    82    20        5       -         -       15
оз. Большие
Камкалы           57     5     -       22       -         -       30
оз. Акколь        45     6     9        7       -         -       23
Другие водоемы   170     9    30       30       -         -      101
Итого            564   110    74      124       -         -      256
Западно-Казахстанская область
оз. Шалкар       100   100                                      прилов
оз. Жалтырколь    60    -      -       30       -         -        30
оз. Жанаталап     60    40     -       20       -         -         -
оз. Сарышаганак   60    30     10      20       -         -         -
оз. Сокрыл        60    40     -       20       -         -         -
Другие водоемы   190     7      7      53                          123

Жиыны            530   217     17     143       -         -        153
Қарағанды облысы
Ертіс-Қарағанды   75    37     9        4       -         1         24
каналы су қоймасы
Басқа да су
айдындары        234    40     5       39       -         -        150
Жиыны            309    77    14       43       -         1        174
Қызылорда облысы
Сырдария өзені
және басқа да су
айдындары       1200   200   150      150       -         -        700
Қостанай облысы
Жоғары Тобыл су
қоймасы          175    60     -        -       -         20        95
Қаратомар су
қоймасы          100    40     -        -       -         -         60
Басқа да су
айдындары        625    40     -        70      -         -        515
Жиыны            900   140     -        70      -         20       670
Павлодар облысы
Ертіс-Қарағанды
каналы су
қоймалары         75    25     5         5      -          5        35
Басқа да су
айдындары        105    40     5         -      -          -        60
Жиыны            180    65    10         5      -          5        95
Солтүстік Қазақстан облысы
Ұлыкөл көлі       90                    20                          70
Салқынкөл көлі    80                                                80
Сергеевка су
қоймасы           75    35                                          40
Есіл өзені        55    27                                          28
Үлкен Таранғұл
көлі              25     -     -        10      -          7         8
Басқа да су
айдындары        375    56              20                13       286
Жиыны            700   118     -        50      -         20       512
Оңтүстік Қазақстан облысы
Бөген су қоймасы
жайылма
көлдерімен бірге 100    40    15        10      2                   33
Сырдария өзені    70    15     3         3      4          -        45
Шошқакөл көлдер
жүйесі             8     2     1         2      1          -         2
Басқа да су
айдындары          4     1     1         1                           1
Жиыны            182    58    20        16      7          -        81
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Қасымбеков Б.А.

Итого            530   217     17     143       -         -        153
Карагандинская область
Водохранилище     75    37     9        4       -         1         24
канала "Иртыш-
Караганда"
Другие водоемы   234    40     5       39       -         -        150
Итого            309    77    14       43       -         1        174
Кызылординская область
р. Сырдарья     1200   200   150      150       -         -        700
и другие
водоемы
Костанайская область
Верхне-          175    60     -        -       -         20        95
Тобольское
водохранилище
Каратомарское    100    40     -        -       -         -         60
водохранилище
Другие водоемы   625    40     -        70      -         -        515
Итого            900   140     -        70      -         20       670
Павлодарская область
Водохранилище     75    25     5         5      -          5        35
канала "Иртыш-
Караганда"
Другие водоемы   105    40     5         -      -          -        60
Итого            180    65    10         5      -          5        95
Северо-Казахстанская область
оз. Улыколь       90                    20                          70
оз. Салкынколь    80                                                80
Сергеевское       75    35                                          40
водохранилище
р. Ишим           55    27                                          28
оз. Б.Тарангул    25     -     -        10      -          7         8
Другие водоемы   375    56              20                13       286
Итого            700   118     -        50      -         20       512
Южно-Казахстанская область
Бугуньское       100    40    15        10      2                   33
водохранилище
р. Сырдарья       70    15     3         3      4          -        45
с пойменными
озерами
Шошка-Кульская     8     2     1         2      1          -         2
система озер
Другие водоемы     4     1     1         1                           1
Итого            182    58    20        16      7          -        81
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)