Мемлекеттік мүлікті жекешелендірудің және басқарудың тиімділігін арттырудың 1999-2000 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2000 жылға арналған шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 31 наурыз N 482
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998-2000 жылдарға арналған іс-қимыл жоспарын орындау үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 11 шілдедегі N 656 P980656_ қаулысымен мақұлданған Қазақстан Республикасы Үкіметінің Экономикалық тұрақтылықты нығайту жөніндегі меморандумына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік мүлікті жекешелендірудің және басқарудың тиімділігін арттырудың 1999-2000 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2000 жылға арналған шаралар жоспары бекітілсін.
2. "Мемлекеттік мүлікті жекешелендірудің және басқарудың тиімділігін арттырудың 1999-2000 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 1 маусымдағы N 683 P990683_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 25, 234-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
1-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2000 жылғы
N 482 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік мүлікті жекешелендірудің және басқарудың
тиімділігін арттырудың 1999-2000 жылдарға арналған
бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2000 жылға арналған
шаралар жоспары
__________________________________________________________________________
N                  Шаралар            Орындаушы    Мерзімдері  Аяқталу
р/с                                                             нысаны
__________________________________________________________________________
2-бөлім бойынша
__________________________________________________________________________
1.
Алынып тасталды - 2000.08.08. N 1218 қаулысымен.
P001218_
__________________________________________________________________________
2.
Алынып тасталды - 2000.08.08. N 1218 қаулысымен.
P001218_
__________________________________________________________________________
3. Денсаулық сақтау ұйымдарын   Қазақстан Респуб. 2000 жылдың   Үкімет
жекешелендіру ережесін әзір. ликасының Денсау. бірінші тоқ.  қаулысы
леу                          лық сақтау ісі    саны
жөніндегі агент.
тігі, ҚарМ
__________________________________________________________________________
4. Жекшелендіру объектілерін    ҚарМ ММ және ЖК   2000 жылдың    Үкімет
сатудың ережесін әзірлеу                       бірінші тоқса. қаулысы
ны
__________________________________________________________________________
5. Республикалық мемлекеттік    ҚарМ ММ және ЖК   2000 жылдың    Үкімет
кәсіпорындардың шаруашылық                     төртінші тоқса. қаулысы
иелігіндегі немесе жедел                       ны
басқаруындағы мүлікті, оның
ішінде жекешелендіруге жат.
пайтын мемлекеттік меншік
объектілерін мүліктік жалға
берудің ережесін әзірлеу
__________________________________________________________________________
6. Мемлекеттік кәсіпорындарға   ҚарМ              2000 жылдың    ҚарМ
және мемлекеттік мекемелерге                   үшінші тоқсаны бұйрығы
бекітілген мүлікті есептен
шығарудың,тәртібі туралы нұс.
қаулық әзірлеу
__________________________________________________________________________
3-бөлім бойынша
__________________________________________________________________________

Об утверждении Плана мероприятий на 2000 год по реализации Программы приватизации и повышения эффективности управления государственным имуществом на 1999-2000 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2000 года N 482
Во исполнение Программы действий Правительства Республики Казахстан на 1998-2000 годы, а также в соответствии с Меморандумом Правительства Республики Казахстан по укреплению экономической стабильности, одобренным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июля 1998 года N 656 P980656_ , Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2000 год по реализации
Программы приватизации и повышения эффективности управления
государственным имуществом на 1999-2000 годы.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от
1 июня 1999 года N 683
P990683_
"Об утверждении Программы приватизации и
повышения эффективности управления государственным имуществом на 1999-2000
годы" следующее изменение:
подпункт 2) пункта 1 исключить.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2000 года N 482
План
мероприятий на 2000 год по реализации Программы
приватизации и повышения эффективности управления
государственным имуществом на 1999-2000 годы
Сноска. Внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 8
августа 2000 г. N 1218
P001218_
; от 27 октября 2000 г. N 1614
Р001614_
.
---------------------------------------------------------------------------
N !     Мероприятие            !  Исполнитель  ! Сроки   ! Форма
п/п!                            !               !         !завершения
---------------------------------------------------------------------------
По разделу 2
---------------------------------------------------------------------------
1   (1, 2 исключены - N 1218 от 8.08.2000 г.)
3   Разработать Правила         Агентство по     Первый     Постановление
приватизации организаций    делам            квартал    Правительства
здравоохранения             здравоохранения  2000 г.
Республики
Казахстан, МФ
4   Разработать Правила         КГИиП МФ         Первый     Постановление
продажи объектов                             квартал    Правительства
приватизации                                 2000 г.
5   Разработать Правила         КГИиП МФ       Четвертый     Постановление
передачи в имущественный                     квартал    Правительства
наем имущества,                              2000 г.
находящегося в
хозяйственном ведении или
оперативном управлении
республиканских
государственных
предприятий, в том числе
объектов государственной
собственности, не
подлежащих приватизации
6   Разработать Инструкцию          МФ           Третий     Приказ МФ
о порядке списания                           квартал
имущества, закрепленного                     2000 г.
за государственными
предприятиями и
государственными
учреждениями
---------------------------------------------------------------------------
По разделу 3
---------------------------------------------------------------------------

7. Мемлекеттік кәсіпорындар     Қаржы министрлігі, 2000 жылдың   ҚарМ
дың қызметіне талдау жүр.    министрліктер,     төртінші      бұйрығы
гізу ережелерін әзірлеу      агенттіктер        тоқсаны
және бекіту                  ликасы Президен.
тінің Іс Басқар.
масы (келісім
бойынша)
__________________________________________________________________________
7-1 Мемлекеттiк                 Салалық           Мемлекеттiк    ҚарМ-ге
кәсiпорындар-               министр-          кәсiпорын-     ақпарат
дың қызметiне               лiктер,           дардың
талдау                      агенттiк-         қызметiне
жүргiзудiң                  тер,              талдау
бекiтiлген                  облыстар          жүргiзу
ережелерiне                 әкiмдерi          ережелерi
сәйкес                      түскен-
мемлекеттiк                 нен
кәсiпорындар-               бастап,
дың қызметiне               тоқсанның
талдау жүргiзу              iшiнде
___________________________________________________________________________
8. Қазақстан Республикасының    Министрліктер,   2000 жылдың     Түгендеу
шетелдердегі мемлекеттік     агенттіктер, Қа. үшінші тоқсаны  актілері,
мүлкіне түгендеуді жүзеге    зақстан Респуб.                  ҚарМ-не
асыру                        ликасы Президен.                 ақпарат
тінің Іс Басқар.
масы (келісім
бойынша)
__________________________________________________________________________
9.
__________________________________________________________________________
10. Республикалық бюджет есебі. БҒМ, Қазақстан   2000 жылдың     Үкіметке
нен ұсталатын объектілерді  Республикасының  екінші тоқсаны  есеп беру
қоса алғанда, республикалық Денсаулық сақтау
меншіктегі және/немесе мем. жөніндегі агент.
лекеттік кәсіпорындардың,   тігі, салалық
мекемелердің меншігіндегі   министрліктер,
және шаруашылық иелігінде   ведомстволар
(жедел басқаруында), сон.
дай-ақ акционерлік қоғамдар.
дың және мемлекеттің қаты.
суымен шаруашылық серіктес.
тіктерінің балансындағы
әлеуметтік сала объектілерін
түгендеуді аяқтау
__________________________________________________________________________
4-бөлім бойынша
__________________________________________________________________________
11.  Жарғылық                   ҚарМ,            2000          Қаржы
капиталында                салалық          жылдың        министрлi-
мемлекеттiң                министрлiк-      төртiншi      гiнiң
қатысы бар                 тер,             тоқсаны       бұйрығы
мемлекеттік                облыстардың,
емес заңды                 Астана және
тұлғалардың                Алматы
қызметi                    қалаларының
тиiмділiгiнiң              әкімдерi
негiзгі
көрсеткiштерiн
анықтаудың
ережелерiн
әзiрлеу және
бекiту
__________________________________________________________________________
12. Акциялардың мемлекеттік     МКМ, салалық минис. Тоқсан сайын  Үкіметке
пакеттеріне және шаруашы.   трліктер, ҚарМ                   есеп беру
лық серіктестіктеріндегі
қатысудың мемлекеттік
үлестеріне таза кірістердің
тиісті бөлігіне, мемлекеттік
кәсіпорындардың таза кірісінің
бөлігіне дивидентердің
есептелуін және аударылуын
бақылауды жүзеге асыру
__________________________________________________________________________

7.  Разработать и утвердить    Министерство    Четвертый     Приказ МФ
правила проведения         финансов,       квартал
анализа деятельности       министерства,   2000 г.
государственных            агентства
предприятий
7-1. Провести анализ           Отраслевые      В течение     Информа-
деятельности              министерства,   квартала      ция в МФ
государственных           агентства,      после
предприятий в             акимы           поступления
соответствии с            областей        правил
утвержденными                             проведения
правилами                                 анализа
проведения                                деятельности
анализа                                   государствен-
деятельности                              ных предприятий
государственных
предприятий
8   Осуществить инвентаризацию    Министерства, Третий     Акты
государственного имущества,   агентства,    квартал    инвентаризации,
находящегося за границей      Управление    2000 г.    информация в
Республики Казахстан          Делами                   МФ
Президента
Республики
Казахстан (по
согласованию)
9  (исключена - N 1614 от 27 октября 2000 г.)
10   Завершить инвентаризацию      МОиН,          Второй    Отчет в
объектов социальной сферы,     Агентство     квартал   Правительство
находящихся в                 Республики     2000 г.
республиканской               Казахстан по
собственности, включая        здравоохранению,
объекты, содержащиеся за      отраслевые
счет республиканского         министерства,
бюджета, и/или                ведомства
находящихся в собственности
и хозяйственном ведении
(оперативном управлении)
государственных предприятий,
учреждений, а также на
балансе акционерных обществ
и хозяйственных товариществ
с участием государства
---------------------------------------------------------------------------
По разделу 4
---------------------------------------------------------------------------
11. Разработать и утвердить     МФ,           Четвертый      Приказ
правила определения         отраслевые    квартал        Министерства
основных показателей        министерс-    2000 г.        финансов
эффективности               тва, акимы
деятельности                областей,
негосударственных           городов
юридических лиц с           Алматы и
участием государства        Астаны
в уставном капитале
12   Осуществлять контроль за      МГД,         Ежеквартально Отчет в
начислением и перечислением   отраслевые                 Правительство
дивидендов на государственные министерства,
пакеты акций и                МФ
соответствующие части
чистых доходов на
государственные доли участия
в хозяйственных товариществах,
части чистого дохода
государственных предприятий

13. Ұлттық                      Салалық             2000         Yкiмет
компанияларды               министрлiк-         жылдың       қаулысы
дамытудың                   тер, ұлттық         төртiншi
2001-2005                   компаниялар,        тоқсаны
жылдарға                    Экономика
арналған                    министрлігі
жоспарларын
әзiрлеу
__________________________________________________________________________
14. Республикалық мемлекеттік   ҚарМ ММ және ЖК,   Жыл ішінде     Үкіметке
меншік объектілерінің сатып ҚарМ Қаржы бақылау                есеп беру
алушылармен және сенімді    комитеті
басқарушылармен (концес.
сионерлермен, жалға алушы.
лармен) келісімшарттық мін.
деттемелердің орындалуына
тексеруді жүзеге асыру
(аяқталмаған келісімшарттар
бойынша)
__________________________________________________________________________
15. Мемлекеттік мүлікті басқару. ҚарМ ММ және ЖК, 2000 жылдың     Үкімет
дың және жекешелендірудің    Министрліктер,   төртінші тоқса. қаулысы
2001-2002 жылдарға арналған  агенттіктер,     ны
бағдарламасын және осы бағ.
дарламаны іске асыру жөнін.
дегі тиісті шаралар жоспарын
әзірлеу
__________________________________________________________________________
16. "Ұлттық компаниялардың"      Салалық министр. 2000 жылдың    Үкіметке
әкімшілік шығыстарының сме.  ліктер, ҚарМ ММ  төртінші тоқ.  есеп беру
таларын қоса алғанда, 2001   және ЖК          саны
жылға арналған бизнес-жос.
парлар мен бюджеттерді қарау
және бекіту
__________________________________________________________________________
17. "Ұлттық компаниялар" санаты. Қазақстан Респуб.  Жыл ішінде  Үкіметке
на жатқызылған ұйымдар үшін  ликасының Энерге.              ақпарат
сыртқы аудиторияларды айқын. тика, индустрия
дау                          және сауда минис.
трлігі (ЭИСМ),
Қазақстан Респуб.
ликасының Көлік
және коммуникация.
лар министрлігі
(ККМ), Қазақстан
Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрлігі (АШМ),
Қазақстан Респуб.
ликасының Туризм
және спорт жөнін.
дегі агенттігі
__________________________________________________________________________
18. "Ұлттық компаниялардың"      Салалық министр. 2000 жылдың     Үкіметке
олардың бағалы қағаздарын    ліктер, агент.   үшінші тоқсаны  ақпарат
"Қазақстанның қор биржасы"   тіктер, БҚҰК,
ЖАҚ-ның ресми тізіміне енгі. ҚарМ
зу үшін қажетті барлық рәс.
імдерді орындауын қамтамасыз
ету
__________________________________________________________________________
5-бөлім бойынша
__________________________________________________________________________
19. Жекешелендіру және коммунал.  Облыстардың,    2000 жылдың     Әкімдер.
дық меншікті басқарудың тиім. Астана және     екінші          дің ше.
ділігін арттыру бағдарлама.   Алматы қала.    тоқсаны         шімдері,
сын әзірлеу және қабылдау     ларының                         Үкіметке
әкімдері                        ақпарат
(ҚарМ ММ және
ЖК келісімі.
мен)
__________________________________________________________________________
20. "Көгілдер фишкаларды" сату    ҚарМ ММ және    Жыл ішінде      Үкіметке
және тиісті конкурстар өт.    ЖК                              есептер
кізу жөніндегі шараларды                                      беру
жүзеге асыру
__________________________________________________________________________
21. 2000-2001 жылдары жекешелен.  ҚарМ ММ және     2000 жылдың    Үкімет
діруге жатпайтын мемлекеттік  ЖК               бірінші        қаулысы
меншік объектілерінің тізбе.  салалық министр. тоқсаны
сін анықтау                   ліктер, агент.
тіктер
__________________________________________________________________________
22. 2000 жылы акционерлік қоғам.  БҒМ, салалық     2000 жылдың    Үкімет
дарға алдын ала қайта құрыла  министрліктер,   екінші         қаулысы
отырып, жекешелендіруге жата. ҚарМ ММ және ЖК  тоқсаны
тын жоғары оқу орындары мен
ғылыми-техникалық сала ұйым.
дарының тізбесін айқындау
__________________________________________________________________________
23. Эмиссиялар проспектісін тір.   Салалық         Жыл ішінде    Материал.
кеуді қоса алғанда, мемлекет.  министрліктер,                дарды
тің қатысуымен жекешелендіру.  агенттіктер                   ҚарМ ММ
ге жататын заңды тұлғаларды                                  және ЖК-не
сату алдындағы дайындықты                                    ұсыну
қамтамасыз ету, барлық құрыл.
тайшы құжаттардың болуы және
заңдарға сәйкестігі, салық
комитеттері растаған қаржылық
құжаттардың болуы, объектілер.
дің сараптамасы мен құнының
бағалануынан басқа объектілерді
жекешелендіру түрлері мен мер.
зімдері жөніндегі ұсыныс
__________________________________________________________________________
6-бөлім бойынша
__________________________________________________________________________
24.
__________________________________________________________________________
ЕСКЕРТУ. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.10.27. N 1614
қаулысымен.
P001614_
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

13.  Разработать планы          Отраслевые     Четвертый    Постановление
развития                   министерства,  квартал      Правительства
национальных               национальные   2000 г.
компаний на 2001-          компании,
2005 годы                  Министерство
экономики
14   Осуществлять проверки      КГИиП МФ         В течение   Отчет в
выполнения контрактных     Комитет          года        Правительство
обязательств покупателями  финансового
и доверительными           контроля МФ
управляющими
(концессионерами,
арендаторами) объектов
республиканской
государственной
собственности (по
незавершенным контрактам)
15   Разработать Программу         КГИиП МФ      Четвертый   Постановление
управления государственным    Министерства, квартал     Правительства
имуществом и приватизации     агентства,    2000 г.
на 2001-2002 и
соответствующий План
мероприятий по реализации
этой Программы
16   Рассмотреть и утвердить       Отраслевые    Четвертый   Отчет в
бизнес-планы и бюджеты на     министерства, квартал     Правительство
2001 год, включая сметы       КГИиП МФ      2000 г.
административных расходов
"национальных компаний"
17   Определить внешних            Министерство  В течение   Информация в
аудиторов для организаций,    энергетики,   года        Правительство
отнесенных к категории        индустрии и
"национальные компании"       торговли
Республики
Казахстан
(МЭИиТ),
Министерство
транспорта
и коммуникаций
Республики
Казахстан
(МТиК),
Министерство
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
(МСХ),
Агентство
Республики
Казахстан по
туризму и спорту
18  Обеспечить выполнение         Отраслевые       Третий   Информация в
"национальными компаниями"    министерства,    квартал  Правительство
всех процедур, необходимых    агентства,       2000 г.
для включения их ценных       НКЦБ, МФ
бумаг в официальный список
ЗАО "Казахстанская фондовая
биржа"
---------------------------------------------------------------------------
По разделу 5
---------------------------------------------------------------------------
19   Разработать и принять         Акимы областей,  Второй   Решения
Программы приватизации и      городов Астаны   квартал  акимов
повышения эффективности       и Алматы (по     2000 г.  Информация в
управления коммунальной       согласованию с            Правительство
собственностью                КГИиП МФ)
20   Осуществить мероприятия       КГИиП МФ         В        Отчеты в
по продаже "голубых фишек"                     течение  Правительство
и проведению                                   года
соответствующих конкурсов
21   Определить перечень объектов  КГИиП МФ         Первый   Постановление
государственной               Отраслевые       квартал  Правительства
собственности, не подлежащих  министерства,    2000 г.
приватизации в 2001-2002      агентства
годах
22   Определить перечень высших    МОиН,            Второй   Постановление
учебных заведений и           отраслевые       квартал  Правительства
организаций научно-           министерства,    2000 г.
технической сферы,            КГИиП МФ
подлежащих приватизации,
с предварительным
преобразованием в акционерные
общества в 2000 году
23   Обеспечить предпродажную      Отраслевые        В      Представление
подготовку подлежащих         министерства,    течение  материалов в
приватизации юридических лиц  агентства        года     КГИиП МФ
с государственным участием,
включая регистрацию
проспектов эмиссий, наличие
и соответствие всех
учредительных документов
законодательству, наличие
финансовых документов,
подтвержденных налоговыми
органами, предложения по
видам и срокам приватизации
объектов, за исключением
экспертизы и оценки
стоимости объектов
---------------------------------------------------------------------------
По разделу 6
--------------------------------------------------------------------------
24  (исключена - N 1614 от 27.10.2000 г.)
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)