Кейбір кедендік режимдерге орналастырылатын немесе жекелеген кедендік режимдерге орналастыруға тыйым салынған жекелеген тауарлардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 8 сәуірдегі N 538 қаулысы Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 10 шілдедегі N 681 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 20 шілдедегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған:
тауарларды кедендік аумақта қайта өңдеудің кедендік режиміне орналастыру кезінде тауарларды қайта өңдеу жөніндегі операциялардың нәтижесінде пайда болатын қайта өңдеу өнімдерінің шығу мерзімдері мен міндетті көлемін Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі мен Индустрия және сауда министрлігі белгілейтін жекелеген тауарлардың тізбесі; <*>
кедендік аумақтан тысқары жерлерде қайта өңдеудің кедендік режиміне орналастыру кезінде тауарларды қайта өңдеу жөніндегі операциялардың нәтижесінде пайда болатын қайта өңдеу өнімдерінің шығу мерзімдері мен міндетті көлемін Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі мен Индустрия және сауда министрлігі белгілейтін жекелеген тауарлардың тізбесі; <*>
кедендік аумақта қайта өңдеудің кедендік режиміне орналастыруға тыйым салынған жекелеген тауарлардың тізбесі;
кедендік бақылаумен қайта өңдеудің кедендік режиміне орналастыруға тыйым салынған жекелеген тауарлардың тізбесі;
еркін кеден аумағына орналастыруға тыйым салынған жекелеген  тауарлардың тізбесі;
жоюдың кедендік режиміне орналастыруға жол берілетін, бұйымдар немесе  материалдар ретінде пайдаланылатын жекелеген тауарлардың тізбесі  бекітілсін.
Ескерту. 1-бап өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.03.11. N 232 қаулысымен.
2. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап отыз күннен кейін күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 8 сәуірдегі
N 538 қаулысымен
бекітілген
Тауарларды кедендік аумақта қайта өңдеудің кедендік режиміне
орналастыру кезінде тауарларды қайта өңдеу жөніндегі операциялардың нәтижесінде пайда болатын қайта өңдеу өнімдерінің шығу мерзімдері мен міндетті көлемін Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі мен Индустрия және сауда министрлігі белгілейтін жекелеген тауарлардың
тізбесі <*>
Ескерту. Тізбе өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.03.11. N 232 қаулысымен.
Тауардың атауы                          СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
1. Түсті және қара металдар, қорытпалар,    7201-7206, 7218, 7224,7401-
түсті металдардың (қорғасын, мырыш және     7404 00, 7601, 760200, 7801,
мыс) концентраттары, қалдықтар және         780200000, 7901, 790200000,
сынықтар                                    8001, 800200000

Об утверждении перечней отдельных товаров, помещаемых под некоторые таможенные режимы либо запрещенных к помещению под отдельные таможенные режимы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2000 года N 538. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 681 (P030681)
В соответствии с Законом  Республики Казахстан от 20 июля 1995 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень отдельных товаров, при помещении которых под таможенный режим переработки товаров на таможенной территории, сроки и обязательное количество выхода продуктов переработки, образующихся в результате операций по переработке товаров, устанавливаются Министерством энергетики и минеральных ресурсов и Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан;
перечень отдельных товаров, при помещении которых под таможенный режим переработки вне таможенной территории, сроки и обязательное количество выхода продуктов переработки, образующихся в результате операций по переработке товаров, устанавливаются Министерством энергетики и минеральных ресурсов и Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан;
перечень отдельных товаров, запрещенных к помещению под таможенный режим переработки на таможенной территории;
перечень отдельных товаров, запрещенных к помещению под режим переработки под таможенным контролем;
перечень отдельных товаров, запрещенных к помещению в свободные таможенные зоны;
перечень отдельных товаров, используемых в качестве изделий или материалов, допускаемых к помещению под таможенный режим уничтожения. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 11 марта 2003 г. N 232 .
2. Настоящее постановление вступает в силу через тридцать дней со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 апреля 2000 года N 538
Перечень отдельных товаров, при помещении которых
под таможенный режим переработки на таможенной территории,
сроки и обязательное количество выхода продуктов
переработки, образующихся в результате операций по
переработке товаров, устанавливаются Министерством
энергетики и минеральных ресурсов и Министерством
индустрии и торговли Республики Казахстан <*>
Сноска. В заголовок внесены изменения - постановлением Правительства РК от 11 марта 2003 г. N 232 .
Наименование товара                   !  Код товара по ТН ВЭД
1. Цветные и черные металлы, сплавы,      7201-7206, 7218, 7224, 7401-
концентраты цветных металлов           7404 00, 7601, 7602 00, 7801,
(свинцовые, цинковые и медные),        7802 000 00, 7901, 7902 000 00,
отходы и лом                           8001, 8002 00 000

2. Қант шикізаты                            1701
3. Қымбат бағалы металдар;                  2616, 2843, 7106-7112
қымбат бағалы металдар жалатылған
металдар; қымбат бағалы металдардың
кендері және концентраттары
4. Асыл және жартылай асыл тастар           7101, 7102, 7103, 7105
5. Сирек, жерде сирек кездесетін            261100000, 2613-2615, 2804,
металдар, оларды өндіруге арналған          280540100, 282530000,
шикізаттар, қорытпалар, олардың             282619000, 284170000, 2846,
қалдықтары мен сынықтары                    8101, 8112, 8103, 8105,
810600, 8108, 8109, 811300
6. Ядролық материалдар, арнаулы ядролық     2612, 2844, 2845, 380110000
емес материалдар, радиоактивті              -нан (тек ядролық-таза графит)
қалдықтарды қоса алғанда, радиоактивті
сәулелену көздері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 8 сәуірдегі
N 538 қаулысымен
бекітілген
Кедендік аумақтан тысқары жерлерде қайта өңдеудің кедендік
режиміне орналастыру кезінде тауарларды қайта өңдеу жөніндегі
перациялардың нәтижесінде пайда болатын қайта өңдеу өнімдерінің шығу мерзімдері мен міндетті көлемін Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі мен Индустрия және сауда министрлігі белгілейтін жекелеген  тауарлардың
тізбесі
Ескерту. Тізбе өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.03.11. N 232 қаулысымен.
Тауардың атауы                          СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
1. Шикі мұнай мен битуминозды               2709 00
минералдардан алынған шикі мұнай өнімдері
2. Түсті және қара металдар, қорытпалар,    7201-7206, 7218, 7224, 7401-
түсті металдардың (қорғасынның, мырыштың    7404 00, 7601, 760200, 7801,
және мыстың) концентраттары, қалдықтар      780200000, 7901, 790200000,
мен сынықтар                                8001, 800200000
3. Қымбат бағалы металдар;                  2616, 2843, 7106-7112
қымбат бағалы металдар жалатылған
металдар; қымбат бағалы металдардың
кендері және концентраттары
4. Асыл және жартылай асыл тастар           7101, 7102, 7103, 7105
5. Сирек, жерде сирек кездесетін            261100000, 2613-2615, 2804,
металдар, оларды өндіруге арналған          280540100, 282530000,
шикізаттар, қорытпалар, олардың             282619000, 284170000, 2846,
қалдықтары мен сынықтары                    8101, 8112, 8103, 8105,
810600, 8108, 8109, 811300
6. Ядролық материалдар, арнаулы ядролық     2612, 2844, 2845, 380110000
емес материалдар, радиоактивті              -нан (тек ядролық-таза графит)
қалдықтарды қоса алғанда, радиоактивті
сәулелену көздері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 8 сәуірдегі
N 538 қаулысымен
бекітілген
Кедендік аумақта қайта өңдеудің кедендік режиміне орналастыруға тыйым салынған тауарлардың
тізбесі
Тауардың атауы             СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
1. Спирттің барлық түрлері        2207, 220890910, 220890990
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 8 сәуірдегі
N 538 қаулысымен
бекітілген
Кедендік бақылаумен қайта өңдеудің кедендік режиміне орналастыруға тыйым салынған тауарлардың
тізбесі
Тауардың атауы СЭҚ ТН бойынша    тауардың коды
1. Спирттің барлық түрлері      2207, 220890910, 220890990

2. Сахар-сырец                            1701
3. Драгоценные металлы; металлы,          2616, 2843, 7106-7112
плакированные драгоценными
металлами; руды и концентраты
драгоценных металлов
4. Драгоценные и полудрагоценные          7101-7103, 7105
камни
5. Металлы редкие, редкоземельные,        2611 00 000, 2613-2615, 2804,
сырье для их производства,             2805 40 100, 2825 30 000,
сплавы, их отходы и лом                2826 19 000, 2841 70 000, 2846,
8101, 8112, 8103, 8105,
8106 00, 8108, 8109, 8113 00
6. Ядерные материалы, специальные         2612, 2844, 2845, из 3801 10 000
неядерные материалы, источники         (только ядерно-чистый графит)
радиоактивного излучения,
включая радиоактивные отходы
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 апреля 2000 года N 538
Перечень отдельных товаров, при помещении которых
под таможенный режим переработки вне таможенной территории,
сроки и обязательное количество выхода продуктов
переработки, образующихся в результате операций по
переработке товаров, устанавливаются Министерством
энергетики и минеральных ресурсов и Министерством
индустрии и торговли Республики Казахстан <*>
Сноска. В заголовок внесены изменения - постановлением Правительства РК от 11 марта 2003 г. N 232 .
---------------------------------------------------------------------------
Наименование товара                   !  Код товара по ТН ВЭД
---------------------------------------------------------------------------
1. Нефть сырая и нефтепродукты сырые      2709 00
полученные из битуминозных минералов
2. Цветные и черные металлы, сплавы,      7201-7206, 7218, 7224, 7401-
концентраты цветных металлов           7404 00, 7601, 7602 00, 7801,
(свинцовые, цинковые и медные),        7802 000 00, 7901, 7902 000 00,
отходы и лом                           8001, 8002 00 000
3. Драгоценные металлы; металлы,          2616, 2843, 7106-7112
плакированные драгоценными
металлами; руды и концентраты
драгоценных металлов
4. Драгоценные и полудрагоценные          7101-7103, 7105
камни
5. Металлы редкие, редкоземельные,        2611 00 000, 2613-2615, 2804,
сырье для их производства,             2805 40 100, 2825 30 000,
сплавы, их отходы и лом                2826 19 000, 2841 70 000, 2846,
8101, 8112, 8103, 8105,
8106 00, 8108, 8109, 8113 00
6. Ядерные материалы, специальные         2612, 2844, 2845, из 3801 10 000
неядерные материалы, источники         (только ядерно-чистый графит)
радиоактивного излучения,
включая радиоактивные отходы
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 апреля 2000 года N 538
Перечень отдельных товаров, запрещенных к помещению под
таможенный режим переработки на таможенной территории  --------------------------------------------------------------------------- Наименование товара ! Код товара по ТН ВЭД --------------------------------------------------------------------------- Все виды спирта 2207, 2208 90 910, 2208 90 990
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 апреля 2000 года N 538
Перечень отдельных товаров, запрещенных к помещению под
режим переработки под таможенным контролем  --------------------------------------------------------------------------- Наименование товара ! Код товара по ТН ВЭД ---------------------------------------------------------------------------
1. Все виды спирта 2207, 2208 90 910, 2208 90 990

2. Темекі шикізаты              2401
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 8 сәуірдегі
N 538 қаулысымен
бекітілген
Еркін кеден аумағының кедендік режиміне орналастыруға тыйым салынған жекелеген тауарлардың
тізбесі
Тауардың атауы СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
1. Спирттің барлық түрлері 2207, 220890910, 220890990
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 8 сәуірдегі
N 538 қаулысымен
бекітілген
Жоюдың кедендік режиміне орналастыруға жол берілетін, бұйымдар немесе материалдар ретінде пайдаланылатын тауарлардың
тізбесі
1. Қазақстан Республикасының аумағында қолдануға жарамсыз деп
танылған дәрілік құралдар мен тағам өнімдері.
2. Қазақстан Республикасының аумағында қолданылып жүрген мемлекеттік  стандарттарға сәйкес келмейтін және оларды пайдалану кезінде адамға және қоршаған ортаға зиян келтіруі мүмкін бұйымдар.

2. Табачное сырье 2401
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 апреля 2000 года N 538
Перечень отдельных товаров, запрещенных к помещению
в свободные таможенные зоны  --------------------------------------------------------------------------- Наименование товара ! Код товара по ТН ВЭД --------------------------------------------------------------------------- Все виды спирта 2207, 2208 90 910, 2208 90 990
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 апреля 2000 года N 538
Перечень отдельных товаров, используемых в качестве
изделий или материалов, допускаемых к помещению под
таможенный режим уничтожения
1. Лекарственные средства и продукты питания, признанные непригодными к применению на территории Республики Казахстан.
2. Изделия, не соответствующие действующим на территории Республики Казахстан государственным стандартам и могущие причинить при их использовании вред человеку и окружающей среде.