Тауар биржалары жөніндегі республикалық комиссияның құрамын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі N 570 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 6 сәуірдегі № 375 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.04.06 № 375 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Биржалық сауданы және биржалық тауарлармен операцияларды мемлекеттік реттеуді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Тауар биржалары жөніндегі республикалық комиссияның (бұдан әрі - Комиссия) құрамы бекітілсін.
2. Комиссия:
1) бір ай мерзімде:
Комиссия туралы ережені:
биржалық тауарлардың тізбесін әзірлесін және бекіту үшін Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін:
2) Комиссия туралы ереже бекітілген күннен бір ай мерзімде:
Қазақстан Республикасындағы тауар биржаларының қызметіне талдау жүргізсін және оларды дамыту жөніндегі шараларды, олардың қаржылық тұрақтылығы, сауда-саттықтарды ұйымдастырудың, тауар биржаларын технологиялық және кадрлық қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды әзірлесін;
кедендік және салықтық бақылауды жақсарту мақсатында көтерме саудалық
мәмілелер бойынша биржалық айналыстың тетігін әзірлесін.
3. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір
шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Е.Ә.Өтембаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 13 сәуірдегі
N 570 қаулысымен бекітілген
Тауар биржалары жөніндегі республикалық комиссияның
құрамы
Әзімов Руслан             - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
Жұмабайұлы                  сатып алу жөніндегі агенттігінің төрағасы,
төраға
Бозымбаев Қанат           - Қазақстан Республикасы Энергетика,
Алдабергенұлы               индустрия және сауда вице-министрі,
төрағаның орынбасары
Андрюшенко Александр      - Қазақстан Республикасының Экономика
Иванович                    вице-министрі
Дүйсебаев Мұхамеджан      - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
Жұмабекұлы                  сатып алу жөніндегі агенттігінің Есеп
және мониторинг басқармасы
бастығының орынбасары, хатшы
Жолдасбаев Сансызбай      - Қазақстан Республикасының Статистика
Елеусізұлы                  жөніндегі агенттігі төрағасының
орынбасары
Тәжмақин Дәулет           - Қазақстан Республикасының Ауыл
Қабазұлы                    шаруашылығы министрлігі Стратегия
және мемлекеттік реттеу департаментінің
директоры
Сұлтанғазин Әнуарбек      - Қазақстан Республикасының Табиғи
Жәлелұлы                    монополияларды реттеу, бәсекелестікті
қорғау және шағын бизнесті қолдау
жөніндегі агенттігі төрағасының
орынбасары
Мұхамеджанов Бектас       - Қазақстан Республикасы
Ғапурұлы                    Премьер-Министрінің кеңесшісі
Рыспанов Нұрлан           - Қазақстан Республикасының Энергетика,
Бектасұлы                   индустрия және сауда министрлігі Ауыр
өнеркәсіп департаментінің директоры
Сембин Асқар              - Қазақстан Республикасының Әділет
Болатұлы                    министрлігі Заңдар департаментінің
директоры
Тілеулесов Биғали         - Қазақстан Республикасының
Жақсылықұлы                 Мемлекеттік кіріс министрлігі Ірі салық
төлеушілер департаментінің директоры
Досаев Ерболат            - Қазақстан Республикасының Қаржы
Асқарбекұлы                 вице-министрі
Шерман Александр          - Қазақстан Биржа одағының президенті
Ильич                       (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 13 сәуірдегі
N 570 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
күші жойылған кейбір шешімдерінің
Тізбесі

Об утверждении состава Республиканской комиссии по товарным биржам
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года № 570. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2011 года № 375
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 06.04.2011 № 375 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В целях совершенствования государственного регулирования биржевой торговли и операции с биржевыми товарами Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый состав Республиканской комиссии по товарным биржам (далее - Комиссия).
2. Комиссии:
1) в месячный срок разработать и внести для утверждения в Правительство Республики Казахстан:
положение о Комиссии;
перечень биржевых товаров;
2) в месячный срок со дня утверждения положения о Комиссии:
провести анализ деятельности и разработать меры по развитию товарных бирж в Республике Казахстан, требования по их финансовой устойчивости, правилам организации торгов, технологическому и кадровому обеспечению товарных бирж;
разработать механизм биржевого обращения по оптовым сделкам с целью улучшения таможенного и налогового контроля.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Утембаева Е.А.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 апреля 2000 года N 570
Состав
Республиканской комиссии по товарным биржам
Азимов                    - Председатель Агентства Республики Казахстан
Руслан Джумабаевич          по государственным закупкам, председатель
Бозумбаев                 - вице-Министр энергетики, индустрии и
Канат Алдабергенович        торговли Республики Казахстан,
заместитель председателя
Андрющенко                - вице-Министр экономики Республики Казахстан
Александр Иванович
Дюсебаев                  - заместитель начальника Управления учета и
Мухамеджан Жумабекович      мониторинга Агентства Республики Казахстан
по государственным закупкам, секретарь
Жолдасбаев                - заместитель Председателя Агентства Республики
Сансызбай Елеусизович       Казахстан по статистике
Тажмакин                  - директор Департамента стратегии и
Даулет Кавазович            государственного регулирования Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
Султангазин               - заместитель Председателя Агентства
Ануарбек Жалелович          Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий, защите конкуренции и
поддержке малого бизнеса
Мухамеджанов              - советник Премьер-Министра Республики Казахстан
Бектас Гафурович
Рыспанов                  - директор Департамента тяжелой промышленности
Нурлан Бектасович           Министерства энергетики, индустрии и
торговли Республики Казахстан
Сембин                    - директор Департамента законодательства
Аскар Булатович             Министерства юстиции Республики Казахстан
Тлеулесов                 - директор Департамента крупных
Бигали Жаксылыкович         налогоплательщиков Министерства
государственных доходов Республики Казахстан
Досаев                    - вице-Министр финансов Республики Казахстан
Ерболат Аскарбекович
Шерман                    - Президент Биржевого союза Казахстана
Александр Ильич             (по согласованию)
Приложение
к  постановлению  Правительства
Республики Казахстан
от 13 апреля 2000 года N 570
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

1. "Тауар биржалары жөніндегі республикалық комиссия туралы, тауар биржаларын лицензиялау туралы ережелерді және Тауар биржалары жөніндегі республикалық комиссияның құрамын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 30 мамырдағы N 755 P950755_ қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 19, 216-құжат).
2. "Тауар биржалары жөніндегі республикалық комиссия құрамына өзгертулер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 14 ақпандағы N 197 P960197_ қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 8, 54-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 30
мамырдағы N 755 қаулысына толықтырулар мен өзгертулер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 14 тамыздағы N 1012
P961012_
қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 34, 318-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1995 жылғы 30
мамырдағы N 755 қаулысына өзгертулер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1996 жылғы 13 қарашадағы N 1382
P961382_
қаулысы (Қазақстан
Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 46, 445-құжат).
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

1. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 мая 1995 года N 755 P950755_ "Об утверждении Положений о Республиканской комиссии по товарным биржам, о лицензировании товарных бирж и состава Республиканской комиссии по товарным биржам" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 19, ст.216).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 1996 года N 197 P960197_ "О внесении изменений в состав Республиканской комиссии по товарным биржам" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 8, ст. 54).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 августа 1996 года N 1012 P961012_ "О внесении дополнения и изменений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 мая 1995 г. N 755 P950755_ " (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 34, ст.318).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 1996 года N 1382 P961382_ "О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 мая 1995 г. N 755 P950755_ " (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 46, ст.445).
(Специалисты: Мартина Н.А.
Польский В.Ф.)