Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 25 мамырдағы N 477 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 17 сәуір N 593. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.09.14. N 807 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.09.14.  N 807  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 25 мамырдағы N 477  P980477_   "Қазақстан Республикасының ғылым, техника және білім беру саласындағы Мемлекеттік сыйлықтар туралы" қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 15, 134-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулыға қосымшаның жаңа редакциясы осы қосымшаға сәйкес жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 17 сәуірдегі
N 593 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Қазақстан
Республикасының ғылым, техника және білім саласындағы мемлекеттік
сыйлықтары жөніндегі комиссиясының
Құрамы
Комиссия төралқасы:
Көшербаев                - Қазақстан Республикасының Білім және
Қырымбек Елеуұлы           ғылым министрі, төраға
Ерғожин                  - Қазақстан Республикасының Білім және
Еділ Ерғожаұлы             ғылым вице-министрі, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі,
төрағаның орынбасары
Школьник                 - Қазақстан Республикасының
Владимир Сергеевич         Энергетика, индустрия және
сауда министрі, төрағаның орынбасары
Әбсәметов                - Қазақстан Республикасының Білім және
Меліс Құдысұлы             ғылым министрлігі Ғылым
департаментінің директоры, жауапты
хатшы
Абдуллин                 - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Айтмұхамед Абдуллаұлы      ғылым академиясының академигі
Әбділдин                 - Қазақстан Республикасы Парламентінің
Жабайхан Мүбәрәкұлы        Сенаты Халықаралық істер, қорғаныс
және қауіпсіздік жөніндегі
комитетінің төрағасы, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі
(келісім бойынша)
Әлиев                    - Қазақстан Республикасы Денсаулық
Мұхтар Әлиұлы              сақтау ісі жөніндегі агенттігінің
А.Н.Сызғанов атындағы Хирургия
ғылыми орталығының директоры,
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі (келісім
бойынша)
Байтулин                 - Қазақстан Республикасы Білім және
Иса Омарұлы                ғылым министрлігі Ботаника және
фитоинтродукция институтының
құрметті директоры, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі
Дәукеев                  - Қазақстан Республикасының Табиғи
Серікбек Жүсіпбекұлы       ресурстар және қоршаған ортаны
қорғау министрі
Қалиев                   - Қазақстан Республикасының Парламенті
Ғани Әлімұлы               Мәжілісінің депутаты, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі (келісім
бойынша)
Қозыбаев                 - Қазақстан Республикасы Білім және
Манаш Қабашұлы             ғылым министрлігі Ш.Ш.Уәлиханов
атындағы Тарих және этнология
институтының директоры, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі
Курскеев                 - Қазақстан Республикасы Білім және
Әбдірахман Козлоевич       ғылым министрлігі Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының Жер туралы ғылымдар
бөлімшесінің академик-хатшысы,
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ғылым академиясының
корреспондент-мүшесі
Нәрібаев                 - Қазақстан Республикасы Білім және
Көпжасар Нәрібайұлы        ғылым министрлігі Әл-Фараби атындағы
Қазақ мемлекеттік ұлттық
университетінің ректоры, Қазақстан
Республикасы Ұлттық
ғылым академиясының
корреспондент-мүшесі
Тоқпақбаев               - Қазақстан Республикасының Қорғаныс
Сәт Бесімбайұлы            министрі
Комиссия мүшелері:
Айтхожина                - Қазақстан Республикасы Білім және
Нағима Әбенқызы            ғылым министрлігі Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының президенті,
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының корреспондент-мүшесі
Әдекенов                 - Қазақстан Республикасы Білім және
Серғазы Мыңжасарұлы        ғылым министрлігі Фитохимия
институтының директоры, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының корреспондент-мүшесі
Байкүншеков              - Қазақстан Республикасы Білім және
Жұмаділ Жаңабайұлы         ғылым министрлігі Механика және
машинатану институтының директоры,
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының корреспондент-мүшесі
Балмұханов               - Қазақстан Республикасы Денсаулық
Сайым Балуанұлы            сақтау ісі жөніндегі агенттігі Қазақ
онкология және радиология
ғылыми-зерттеу институтының
құрметті директоры,
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі
Бишімбаев                - Қазақстан Республикасы Білім және
Уәлихан Қозыкеұлы          ғылым министрлігі М.Х.Дулати
атындағы Тараз мемлекеттік
университетінің ректоры, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының корреспондент-мүшесі
Блиев                    - Қазақстан Республикасы Білім және
Назарбай Қадырұлы          ғылым министрлігі Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының Физика-математика
ғылымдары бөлімшесінің
академик-хатшысы, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының корреспондент-мүшесі
Бүркітбаев               - Қазақстан Республикасының Көлік және
Серік Мінуәрұлы            коммуникация министрі
Дробжев                  - Қазақстан Республикасы Білім және
Виктор Иванович            ғылым министрлігі Ионосфера
институтының директоры, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының корреспондент-мүшесі
Дүйсембеков              - Жер ресурстарын басқару жөніндегі
Зайролла Дүйсембекұлы      агенттігі Жер ресурстары мен жер
пайдалану мемлекеттік
ғылыми-өндірістік
орталығының бас директоры,
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі
Жұбанов                  - Қазақстан Республикасы Білім және
Қайыр Ахметұлы             ғылым министрлігі Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының Химия-технологиялық
ғылымдар бөлімшесінің
академик-хатшысы, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының корреспондент-мүшесі
Илялетдинов              - Қазақстан Республикасы Білім және
Альфарид Низамович         ғылым министрлігі Микробиология және
вирусология институтының құрметті
директоры, Қазақстан Республикасы
Ұлттық ғылым академиясының академигі
Қабдолов                 - Қазақстан Республикасы Білім және
Зейнолла Қабдоллаұлы       ғылым министрлігі Әл-Фараби атындағы
Қазақ мемлекеттік ұлттық
университетінің кафедра
меңгерушісі, Қазақстан Республикасы
Ұлттық ғылым академиясының академигі
Қадыржанов               - Қазақстан Республикасы Энергетика,
Қайрат Камалұлы            индустрия және сауда министрлігі
Ядролық физика институтының
директоры
Кенжәлиев                - Қазақстан Республикасы Білім және
Бақдәулет Кенжәліұлы       ғылым министрлігі Металлургия және
кен байыту институтының директоры
Қошанов                  - Қазақстан Республикасы Білім және
Аманжол Қошанұлы           ғылым министрлігі Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының Қоғамдық және
гуманитарлық ғылымдар бөлімшесінің
академик-хатшысы, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі
Молдабеков               - Қазақстан Республикасы Энергетика,
Мейірбек Молдабекұлы       индустрия және сауда министрлігі
Аэроғарыш комитетінің төрағасы,
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының корреспондент-мүшесі
Молдахметов              - Қазақстан Республикасы Білім және
Зейнолла Молдахметұлы      ғылым министрлігі Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының Орталық Қазақстан
бөлімшесінің академик-хатшысы,
Қазақстан Республикасы Ұлттық
ғылым академиясының академигі
Мұқашев                  - Қазақстан Республикасы Білім және
Болат Нығметұлы            ғылым министрлігі Физика-техникалық
институтының директоры,
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі
Нысанбаев                - Қазақстан Республикасы Білім және
Әбдімәлік Нысанбайұлы      ғылым министрлігі Философия және
саясаттану институтының директоры,
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының корреспондент-мүшесі
Озғанбаев                - Қазақстан Республикасы Білім және
Өмірзақ Озғанбайұлы        ғылым министрлігі Ы.Алтынсарин
атындағы Қазақ білім академиясының
президенті
Ормантаев                - Қазақстан Республикасы Денсаулық          Камал Сәруарұлы            сақтау ісі жөніндегі агенттігі
Балалар педиатриясы ұлттық
орталығының директоры, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі
Пивень                   - Қазақстан Республикасы Білім және
Геннадий Георгиевич        ғылым министрлігі Қарағанды
мемлекеттік техникалық
университетінің ректоры
Сағадиев                 - Қазақстан Республикасы Білім және
Кенжеғали Әбенұлы          ғылым министрлігі Қазақ мемлекеттік
аграрлық университетінің ректоры,
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигі
Садықов                  - Қазақстан Республикасы Білім және
Тоқмұхамед Сәлменұлы       ғылым министрлігі Абай атындағы
Алматы мемлекеттік университетінің
ректоры, Қазақстан Республикасы
Ұлттық ғылым академиясының
корреспондент-мүшесі
Сапарғалиев              - Қазақстан Республикасы Білім және
Ғайрат Сапарғалиұлы        ғылым министрлігі Қазақ мемлекеттік
заң академиясы Мемлекет және құқық
институтының директоры, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының корреспондент-мүшесі
Сатыбалдин               - Қазақстан Республикасы Білім және
Әзімхан Әбілқайырұлы       ғылым министрлігі Қазақстан
Республикасы Ұлттық академиялық
аграрлық зерттеулер
орталығының бас директоры,
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының корреспондент-мүшесі
Сәбденов                 - Қазақстан Республикасы Парламенті
Оразалы Сәбденұлы          Мәжілісінің депутаты (келісім
бойынша)
Сұлтанғазин              - Қазақстан Республикасы Білім және
Өмірзақ Махмұтұлы          ғылым министрлігі Ғарыштық
зерттеулер институтының директоры,
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым                                  академиясының академигі
Сыдықов                  - Қазақстан Республикасы Білім және
Жүрімбек Сыдықұлы          ғылым министрлігі У.М.Ахмедсафин
атындағы Гидрогеология және
гидрофизика институтының бас ғылыми
қызметкері,
Қазақстан Республикасы Ұлттық
ғылым академиясының академигі
Тойшыбеков               - "Биоген" жабық түрдегі акционерлік
Мәкен Молдабайұлы          қоғамының директоры, Қазақстан
Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының
корреспондент-мүшесі (келісім
бойынша)

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 1998 года N 477
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2000 года N 593. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2007 года N 807.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2000 года N 593 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2007 года  N 807 .
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 1998 года N 477  P980477_  "О Государственной премии Республики Казахстан в области науки, техники и образования" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 15, ст. 134) следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 апреля 2000 года N 593
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 мая 1998 года N 477
Состав
Комиссии по Государственным премиям
Республики Казахстан в области науки, техники
и образования при Правительстве Республики Казахстан
Президиум Комиссии:
Кушербаев                    - Министр образования и науки Республики
Крымбек Елеулович              Казахстан, председатель
Ергожин                      - вице-Министр образования и науки
Едил Ергожаевич                Республики Казахстан, академик
Национальной академии наук Республики
Казахстан, заместитель председателя
Школьник                     - Министр энергетики, индустрии и
Владимир Сергеевич             торговли Республики Казахстан,
заместитель председателя
Абсаметов                    - директор Департамента науки
Малис Кудысович                Министерства образования и науки
Республики Казахстан, ответственный
секретарь
Абдуллин                     - академик Национальной академии наук
Айтмухамед Абдуллаевич         Республики Казахстан
Абдильдин                    - Председатель Комитета по международным
Жабайхан Мубаракович           делам, обороне и безопасности Сената
Парламента Республики Казахстан,
академик Национальной академии наук
Республики Казахстан (по согласованию)
Алиев                        - директор Научного центра хирургии
Мухтар Алиевич                 имени А.Н.Сызганова Агентства
Республики Казахстан по делам
здравоохранения, академик Национальной
академии наук Республики Казахстан
Байтулин                     - почетный директор Института ботаники и
Иса Омарович                   фитоинтродукции Министерства
образования и науки Республики
Казахстан, академик Национальной
академии наук Республики Казахстан
Даукеев                      - Министр природных ресурсов и охраны
Серикбек Жусупбекович          окружающей среды Республики Казахстан
Калиев                       - депутат Мажилиса Парламента Республики
Гани Алимович                  Казахстан, академик Национальной
академии наук Республики Казахстан
(по согласованию)
Козыбаев                     - директор Института истории и этнологии
Манаш Кабашевич                имени Ч.Ч.Валиханова Министерства
образования и науки Республики
Казахстан, академик Национальной
академии наук Республики Казахстан
Курскеев                     - академик-секретарь отделения наук о
Абдрахман Козлоевич            Земле Национальной академии наук
Республики Казахстан Министерства
образования и науки Республики
Казахстан, член-корреспондент
Национальной академии наук Республики
Казахстан
Нарибаев                     - ректор Казахского государственного
Копжасар Нарибаевич            национального университета имени
Аль-Фараби Министерства образования и
науки Республики Казахстан,
член-корреспондент Национальной
академии наук Республики Казахстан
Токпакбаев                   - Министр обороны Республики Казахстан
Сат Бесимбаевич
Члены Комиссии:
Адекенов                     - директор Института фитохимии
Сергазы Мынжасарович           Министерства образования и науки
Республики Казахстан,
член-корреспондент Национальной
академии наук Республики Казахстан
Айтхожина                    - президент Национальной академии наук
Нагима Абеновна                Республики Казахстан Министерства
образования и науки Республики
Казахстан, член-корреспондент
Национальной академии наук Республики
Казахстан
Байгунчеков                  - директор Института механики и
Жумадил Жанабаевич             машиноведения Министерства образования
и науки Республики Казахстан,
член-корреспондент Национальной
академии наук Республики Казахстан
Балмуханов                   - почетный директор Казахского
Саим Балуанович                научно-исследовательского института
онкологии и радиологии Агентства
Республики Казахстан по делам
здравоохранения, академик Национальной
академии наук Республики Казахстан
Бишимбаев                    - ректор Таразского государственного
Валихан Козыкеевич             университета имени М.Х.Дулати
Министерства образования и науки
Республики Казахстан,
член-корреспондент Национальной
академии наук Республики Казахстан
Блиев                        - академик-секретарь отделения
Назарбай Кадырович             физико-математических наук
Национальной академии наук Республики
Казахстан Министерства образования и
науки Республики Казахстан,
член-корреспондент Национальной
академии наук Республики Казахстан
Буркитбаев                   - Министр транспорта и коммуникаций
Серик Минаварович              Республики Казахстан
Дробжев                      - директор Института ионосферы
Виктор Иванович                Министерства образования и науки
Республики Казахстан,
член-корреспондент Национальной
академии наук Республики Казахстан
Дюсембеков                   - генеральный директор государственного
Зайролла Дюсембекович          научно-производственного центра
земельных ресурсов и землепользования
Агентства по управлению земельными
ресурсами, академик Национальной
академии наук Республики Казахстан
Жубанов                      - академик-секретарь отделения
Каир Ахметович                 химико-технологических наук
Национальной академии наук Республики
Казахстан Министерства образования и
науки Республики Казахстан,
член-корреспондент Национальной
академии наук Республики Казахстан
Илялетдинов                  - почетный директор Института
Альфарид Низамович             микробиологии и вирусологии
Министерства образования и науки
Республики Казахстан, академик
Национальной академии наук Республики
Казахстан
Кабдолов                     - заведующий кафедрой Казахского
Зейнолла Кабдолович            государственного национального
университета имени Аль-Фараби
Министерства образования и науки
Республики Казахстан, академик
Национальной академии наук Республики
Казахстан
Кадыржанов                   - директор Института ядерной физики
Кайрат Камалович               Министерства энергетики, индустрии и
торговли Республики Казахстан
Кенжалиев                    - директор Института металлургии и
Багдаулет Кенжалиевич          обогащения Министерства образования и
науки Республики Казахстан
Кошанов                      - академик-секретарь отделения
Аманжол Кошанович              общественных и гуманитарных наук
Национальной академии наук Республики
Казахстан Министерства образования и
науки Республики Казахстан, академик
Национальной академии наук Республики
Казахстан
Молдабеков                   - председатель Аэрокосмического комитета
Мейрбек Молдабекович           Министерства энергетики, индустрии и
торговли Республики Казахстан,
член-корреспондент Национальной
академии наук Республики Казахстан
Мукашев                      - директор Физико-технического института
Булат Нигматович               Министерства образования и науки
Республики Казахстан, академик
Национальной академии наук Республики
Казахстан
Мулдахметов                  - академик-секретарь Центрально-
Зейнолла Мулдахметович         казахстанского отделения Национальной
академии наук Республики Казахстан
Министерства образования и науки
Республики Казахстан, академик
Национальной академии наук Республики
Казахстан
Нысанбаев                    - директор Института философии и
Абдумалик Нысанбаевич          политологии Министерства образования и
науки Республики Казахстан,
член-корреспондент Национальной
академии наук Республики Казахстан
Озганбаев                    - президент Казахской академии
Омирзак Озганбаевич            образования имени И.Алтынсарина
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Ормантаев                    - директор Национального центра детской
Камал Саруарович               педиатрии Агентства Республики
Казахстан по делам здравоохранения,
академик Национальной академии наук
Республики Казахстан
Пивень                       - ректор Карагандинского
Геннадий Георгиевич            государственного технического
университета Министерства образования
и науки Республики Казахстан
Сабденов                     - депутат Мажилиса Парламента Республики
Оразалы Сабденович             Казахстан (по согласованию)
Сагадиев                     - ректор Казахского государственного
Кенжегали Абенович             аграрного университета Министерства
образования и науки Республики
Казахстан, академик Национальной
академии наук Республики Казахстан
Садыков                      - ректор Алматинского государственного
Токмухамед Сальменович         университета имени Абая Министерства
образования и науки Республики
Казахстан, член-корреспондент
Национальной академии наук Республики
Казахстан
Сапаргалиев                  - директор Института государства и права
Гайрат Сапаргалиевич           Казахской государственной юридической
академии Министерства образования и
науки Республики Казахстан,
член-корреспондент Национальной
академии наук Республики Казахстан
Сатыбалдин                   - генеральный директор Национального
Азимхан Абилхаирович           академического центра аграрных
исследований Республики Казахстан
Министерства образования и науки
Республики Казахстан,
член-корреспондент Национальной
академии наук Республики Казахстан
Султангазин                  - директор Института космических
Умирзак Махмутович             исследований Министерства образования
и науки Республики Казахстан, академик
Национальной академии наук Республики
Казахстан
Сыдыков                      - главный научный сотрудник Института
Журмбек Сыдыкович              гидрогеологии и гидрофизики имени
У.М.Ахмедсафина Министерства
образования и науки Республики
Казахстан, академик Национальной
академии наук Республики Казахстан
Тойшибеков                   - директор акционерного общества
Макен Молдабекович             закрытого типа "Биоген",
член-корреспондент Национальной
академии  Республики Казахстан
(по согласованию)
(Специалисты: Мартина Н.А.
Петрова Г.В.)