Қазақстан Республикасының инвестициялық мүмкіндіктерінің тұсаукесері жөніндегі 2000 жылға арналған ақпараттық жұмыс жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 22 сәуір N 624
Қазақстан Республикасының экономикасына тікелей шетелдік және отандық инвестицияларды тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының инвестициялық
мүмкіндіктерінің тұсаукесері жөніндегі 2000 жылға арналған ақпараттық
жұмыс жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар, өзге де мемлекеттік органдар (келісім
бойынша), мүдделі ұйымдар, облыстардың және Астана, Алматы қалаларының
әкімдері Жоспарға сәйкес тиімді ақпараттық жұмысты қамтамасыз етсін.
3. Жоспардың іс-шараларын іске асыру жөніндегі жұмыстарды үйлестіру
Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөніндегі агенттігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 22 сәуірдегі
N 624 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының инвестициялық мүмкіндіктерінің
тұсаукесері жөніндегі 2000 жылға арналған ақпараттық жұмыс
Жоспары
---------------------------------------------------------------------------
N !       Іс-шара           ! Өткізу орны !Өткізу !     Орындалуына
р/с!                         !             !мерзімі!      жауаптылар
---------------------------------------------------------------------------
1 !           2             !      3      !   4   !           5
---------------------------------------------------------------------------
Шетелдегі іс-шаралар
1   "ТМД елдерінде өнімді     Мәскеу         15-16  Инвестициялар жөнінде.
бөлу туралы келісім"      қаласы, Ресей  ақпан  гі агенттік, "Қазақойл"
конференциясы             Федерациясы   (өткі.  ҰМК" ЖАҚ, "Қазтрансойл
зілді) МТҰК" ЖАҚ (келісім
бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
2   "Экспорттық кредиттер мен Лондон қаласы, 23-25  Инвестициялар жөніндегі
саяси қатерлерден сақтан.  Ұлыбритания   ақпан  агенттік, Қаржы мини.
дыру" конференциясы                     (өткі.  стрлігі, "Инвестиция.
зілді)  ларға жәрдемдесудің
қазақстандық орталығы"
РМК (келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
3   "WAIPA" Бесінші Бас       Бангкок        09-11  Инвестициялар жөніндегі
Ассамблеясы               қаласы,        ақпан  агенттік, Қаржы мини.
Тайланд       (өткі.  стрлігі, "Инвестиция.
корольдігі    зілді)  ларға жәрдемдесудің
қазақстандық орталығы"
РМК (келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------

О плане информационной работы по презентации инвестиционных возможностей Республики Казахстан на 2000 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 2000 года N 624
В целях привлечения прямых иностранных и отечественных инвестиций в экономику Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План информационной работы по презентации инвестиционных возможностей Республики Казахстан на 2000 год (далее - План).
2. Центральным исполнительным органом, иным государственным органам (по согласованию), заинтересованным организациям, акимам областей и городов Астаны, Алматы обеспечить эффективную информационную работу в соответствии с Планом.
3. Координацию работ по реализации мероприятий Плана возложить на Агентство Республики Казахстан по инвестициям.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 апреля 2000 года N 624
План
информационной работы по презентации инвестиционных
возможностей Республики Казахстан на 2000 год
_________________________________________________________________________
N |    Мероприятие   |Место     | Срок     | Ответственный за исполнение|
п/п|                  |проведения|проведения|                            |
_________________________________________________________________________|
1 |         2        |     3    |     4    |          5                 |
-------------------------------------------------------------------------!
1  Конференция "Сог-  г. Москва,   15-16      Агентство по инвестициям,
лашение о разделе  Российская  февраля     ЗАО "ННК "Казахойл", ЗАО
продукции в стра-  Федерация  (проведено)  "НКТН "КазТрансОйл" (по
нах СНГ"                                   согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
2  Конференция "Стра-  г. Лондон,   23-25     Агентство по инвестициям,
хование экспортных  Великобри-  февраля    Министерство финансов, РГП
кредитов и полити-   тания     (проведено) "Казахстанский центр содей-
ческих рисков"                             ствия инвестициям" (по
согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
3  Пятая Генеральная  г. Бангкок,   9-11      Агентство по инвестициям,
Ассамблея "WАIРА" Королевство  февраля     РГП "Казахстанский центр
Тайланд   (проведено) содействия инвестициям" (по
согласованию)
---------------------------------------------------------------------------

4   "Қазақстанға инвестиция.  Тель-Авив       3-5   Инвестициялар жөніндегі
лай отырып" конференция.  қаласы,        сәуір  агенттік, Сыртқы істер
сы                        Израиль               министрлігі, "Инвести.
Мемлекеті             цияларға жәрдемдесудің
қазақстандық орталығы"
РМК (келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
5   "Қазақстанның инвестиция. Падуя қаласы, мамыр   Инвестициялар жөніндегі
лық тәжірибесі" конферен.   Италия              агенттік, Қаржы мини.
циясы                     Республикасы          стрлігі, Сыртқы істер
министрлігі, Экономика
министрлігі,
Энергетика, индустрия
және сауда
министрлігі, Көлік
және коммуникациялар
министрлігі,
Мемлекеттік кіріс
министрлігі, Ұлттық
Банк (келісім
бойынша), Ауыл
шаруашылығы
министрлігі,
"Инвестицияларға
жәрдемдесудің
қазақстандық орталығы"
РМК (келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
6   "Қазақстандағы бизнес"    Брюссель    бірінші   Сыртқы істер министр.
ғылыми-практикалық         қаласы,     жарты-   лігі, Инвестициялар
семинары                  Бельгия     жылдық    жөніндегі агенттік,
Корольдігі             "Инвестицияларға
жәрдемдесудің
қазақстандық орталығы"
РМК (келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
7   "Қазақстанға жаңаша      Каир қаласы, қыркүйек  Сыртқы істер министр.
көз-қарас" екінші        Египет Араб            лігі, Инвестициялар
халықаралық инвести.     Республикасы           жөніндегі агенттік,
циялық конференциясы                            Қаржы министрлігі,
Экономика министрлігі,
Энергетика, индустрия
және сауда
министрлігі, Көлік
және коммуникациялар
министрлігі,
Мемлекеттік кіріс
министрлігі, Ұлттық
Банк (келісім
бойынша), Ауыл
шаруашылығы
министрлігі,
"Инвестицияларға
жәрдемдесудің
қазақстандық орталығы"
РМК (келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
8   "Шығыс пен Батыс 21       Нью-Йорк     қазан    Инвестициялар жөніндегі
ғасырда: жаңа мыңжылдық.  қаласы,               агенттік, Қаржы мини.
тағы Қазақстанға көз.     Америка               стрлігі, Сыртқы істер
қарас" конференциясы      Құрама                министрлігі, Экономика
Штаттары              министрлігі,
Энергетика, индустрия
және сауда
министрлігі, Көлік
және коммуникациялар
министрлігі,
Мемлекеттік кіріс
министрлігі, Ұлттық
Банк (келісім
бойынша), Ауыл
шаруашылығы
министрлігі,
"Инвестицияларға
жәрдемдесудің
қазақстандық орталығы"
РМК (келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
9   "Қазақстан 2000"          Лондон       қараша-  Инвестициялар жөніндегі
инвестициялық             қаласы,     желтоқсан агенттік, Қаржы мини.
конференциясы             Ұлыбритания           стрлігі, Сыртқы істер
министрлігі, Экономика
министрлігі,
Энергетика, индустрия
және сауда
министрлігі, Көлік
және коммуникациялар
министрлігі,
Мемлекеттік кіріс
министрлігі, Ұлттық
Банк (келісім
бойынша), Ауыл
шаруашылығы
министрлігі,
"Инвестицияларға
жәрдемдесудің
қазақстандық орталығы"
РМК (келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасындағы іс-шаралар

4  Конференция        г.Тель-Авив,    3-5     Агентство по инвестициям,
"Инвестируя в      Государство   апреля    Министерство иностранных
Казахстан"           Израиль               дел, РГП "Казахстанский
центр содействия инвести-
циям" (по согласованию)
---------------------------------------------------------------------------
5  Конференция        г. Падуя,      май      Агентство по инвестициям,
"Инвестиционный   Итальянская              Министерство иностранных
опыт Казахстана"   Республика              дел, Министерство финансов,
Министерство экономики,
Министерство энергетики,
индустрии и торговли,
Министерство транспорта и
коммуникаций, Министерство
государственных доходов,
Национальный Банк (по
согласованию), Министерство
сельского хозяйства, РГП
"Казахстанский центр
содействия инвестициям" (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
6  Научно-практичес-  г. Брюссель,  первое    Министерство иностранных
кий семинар        Королевство  полугодие  дел, Агентство по инвести-
"Бизнес в Казах-     Бельгия               циям, РГП "Казахстанский
стане"                                     центр содействия
инвестициям" (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
7  Вторая междуна-     г. Каир,    сентябрь   Министерство иностранных
родная инвести-     Арабская               дел, Агентство по инвести-
ционная конфе-     Республика              циям, Министерство финан-
ренция "Новый        Египет                сов, Министерство экономики,
взгляд на                                  Министерство энергетики,
Казахстан"                                 индустрии и торговли,
Министерство транспорта и
коммуникаций, Министерство
государственных доходов,
Национальный Банк (по
согласованию), Министерство
сельского хозяйства, РГП
"Казахстанский центр
содействия инвестициям" (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
8  Конференция "Вос-  г.Нью-Йорк,  октябрь    Агентство по инвестициям,
ток и Запад в     Соединенные              Министерство иностранных
21 веке: взгляд      Штаты                 дел, Министерство финансов,
на Казахстан        Америки                Министерство экономики,
нового тысячелетия"                        Министерство энергетики,
индустрии и торговли,
Министерство транспорта и
коммуникаций, Министерство
государственных доходов,
Национальный Банк (по сог-
ласованию), Министерство
сельского хозяйства, РГП
"Казахстанский центр
содействия инвестициям" (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
9  Инвестиционная    г. Лондон    ноябрь-     Агентство по инвестициям,
конференция       Великобри-   декабрь     Министерство иностранных
"Казахстан 2000"  тания                    дел, Министерство финансов,
Министерство экономики,
Министерство энергетики,
индустрии и торговли,
Министерство транспорта и
коммуникаций, Министерство
государственных доходов,
Национальный Банк (по сог-
ласованию), Министерство
сельского хозяйства, РГП
"Казахстанский центр
содействия инвестициям" (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
Мероприятия в Республике Казахстан
--------------------------------------------------------------------------

10 Дүниежүзілік Экономикалық    Алматы  26-28       Инвестициялар жөніндегі
Форумның қамқорлығымен       қаласы  сәуір       агенттік, Сыртқы істер
"Еуразия 2000"                                   министрлігі, Қаржы
халықаралық экономикалық                         министрлігі, Экономика
басқосуы                                         министрлігі, Алматы
қаласының әкімі,
"Инвестицияларға
жәрдемдесудің
қазақстандық орталығы"
РМК (келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
11 Қазақстанның кәсіпкер      Астана   25 мамыр     Инвестициялар жөніндегі
әйелдеріне арналған        қаласы                агенттік, Қазақстан
республикалық                                    Республикасы Президен.
инвестициялық семинар                            тінің жанындағы Отбасы
және әйелдер істері
жөніндегі ұлттық
комиссия (келісім
бойынша),
"Инвестицияларға
жәрдемдесудің
қазақстандық орталығы"
РМК (келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
12 Қазақстан инвесторларының  Алматы   маусым       Инвестициялар жөніндегі
съезі                      қаласы                агенттік, Сыртқы істер
министрлігі, Алматы
қаласының әкімі,
"Инвестицияларға
жәрдемдесудің
қазақстандық орталығы"
РМК (келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
13 "Астана-Инвест 2000"      Астана   қыркүйек      Инвестициялар жөніндегі
екінші халықаралық        қаласы                 агенттік, Астана қала.
инвестициялық                                    сының әкімі, "Астана-
конференциясы                                    финанс" ЖАҚ-ы (келісім
бойынша), Сыртқы істер
министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
14 Инвестициялық заңнаманы     Павлодар,  жыл бойы  Инвестициялар жөніндегі
насихаттау, салық салу      Қызылорда,           агенттік, Мемлекеттік
және Қазақстан Республи.    Қостанай,            кіріс министрлігі,
касы экономикасының басым   Оңтүстік             Экономика министрлігі,
секторларына тікелей ин.    Қазақстан,           облыстардың, Астана,
вестициялар тарту мәселері  Солтүстік            Алматы қалаларының
жөніндегі аймақтық іс-ша.   Қазақстан,           әкімдері, "Инвестиция.
ралар: семинарлар; дөңгелек  Жамбыл,             ларға жәрдемдесудің
үстелдер; конференциялар;    Шығыс               қазақстандық орталығы"
тұсаукесерлік-көрмелік іс-  Қазақстан            РМК (келісім бойынша)
шаралар; халықаралық ұйым.  облыстары
дардың өкілдіктерімен бір.
лескен іс-шаралар
---------------------------------------------------------------------------
15 Жарнама-ақпараттық материал.            тоқсан   Инвестициялар жөніндегі
дар, мақалалар әзірлеу және             сайын    агенттік, "Инвестиция.
оларды шетелдік және отандық                     ларға жәрдемдесудің
бұқаралық ақпарат құралдарына                    қазақстандық орталығы"
беру                                             РМК (келісім бойынша),
Экономика министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
16 "Интернет" халықаралық компью.            ай     Инвестициялар жөніндегі
терлік жүйесіндегі www.каzin.           сайын    агенттік, "Инвестиция.
vеst.сом Қазақстан Республикасы                  ларға жәрдемдесудің
Инвестициялар жөніндегі агент.                    қазақстандық орталығы"
тігінің web-site ақпаратын                       РМК (келісім бойынша)
қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
17 Экономиканың мынадай:                  бірінші   Инвестициялар жөніндегі
ауыл шаруашылығы;                      жарты-    агенттік, Ауыл шаруашы.
өндірістік инфрақұрылым;               жылдық    лығы министрлігі, Көлік
көлік және коммуникациялар;                      және коммуникациялар
мұнайгаз секторы;                               министрлігі, Энергетика,
өңдеу өнеркәсібі салалары                        индустрия және сауда
бойынша инвестициялық кітапшалар,                министрлігі, "Қазақойл"
бағыттамалықтар, анықтамалық                     ҰМК" ЖАҚ (келісім
материалдар шығару                               бойынша), "Инвестиция.
ларға жәрдемдесудің
қазақстандық орталығы"
РМК (келісім бойынша),
Экономика министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
18 Қазақстан аймақтарының,                бірінші   Инвестициялар жөніндегі
Астана, Алматы қалаларының             жарты-    агенттік, "Инвестиция.
инвестициялық мүмкіндіктеріне          жылдық    ларға жәрдемдесудің
арналған "Investor's Guide"                      қазақстандық орталығы"
инвестордың бағыттамалығын,                      РМК (келісім бойынша),
анықтамалық материалдарын                        облыстардың, Астана,
шығару                                           Алматы қалаларының
әкімдері
---------------------------------------------------------------------------
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

10 Международный     г. Алматы     26-28      Агентство по инвестициям,
экономический                  апреля      Министерство иностранных
саммит "Евразия                            дел, Министерство финансов,
2000" под эгидой                           Министерство экономики,
Всемирного                                 аким г. Алматы, РГП "Ка-
Экономического                             захстанский центр
Форума                                     содействия инвестициям" (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
11 Республиканский   г. Астана     25 мая     Агентство по инвестициям,
инвестиционный                             Национальная комиссия по
семинар для                                делам семьи и женщин при
женщин-предприни-                          Президенте Республики
мателей Казахстана                         Казахстан (по согласованию),
РГП "Казахстанский центр
содействия инвестициям" (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
12 Съезд инвесторов  г. Алматы      июнь      Агентство по инвестициям,
Казахстана                                 Министерство иностранных
дел, аким г. Алматы, РГП
"Казахстанский центр
содействия инвестициям" (по
согласованию)
--------------------------------------------------------------------------
13 Вторая междуна-   г. Астана    сентябрь    Агентство по инвестициям,
родная инвести-                            аким г. Астаны, ЗАО "Астана-
ционная конферен-                          финанс" (по согласованию),
ция "Астана-                               Министерство иностранных
Инвест 2000"                               дел
--------------------------------------------------------------------------
14 Региональные     Павлодарская,  в течение  Агентство по инвестициям,
мероприятия     Кызылординская,    года    Министерство государствен-
по вопросам      Костанайская,             ных доходов, Министерство
пропаганды ин-       Южно-                 экономики, акимы областей,
вестиционного    Казахстанская,            гг. Астаны, Алматы, РГП
законодательства,   Северо-                "Казахстанский центр
налогообложения  Казахстанская,            содействия инвестициям" (по
и привлечения     Джамбульская,            согласованию)
прямых инвестиций   Восточно-
в приоритетные    Казахстанская
секторы эконо-       области
мики Республики
Казахстан: семина-
ры; круглые столы;
конференции; пре-
зентационно-выста-
вочные мероприятия;
совместные
мероприятия
с представитель-
ствами международ-
ных организаций
--------------------------------------------------------------------------
15 Изготовление и                  ежеквар-   Агентство по инвестициям,
размещение                      тально     РГП "Казахстанский центр
рекламно-информа-                          содействия инвестициям" (по
ционных материа-                           согласованию), Министерство
лов, статей в                              экономики
зарубежных и
отечественных
средствах массо-
вой информации
--------------------------------------------------------------------------
16 Информационное                 ежемесячно  Агентство по инвестициям,
обеспечение                                РГП "Казахстанский центр
web-site Агент                             содействия инвестициям"
ства Республики                            (по согласованию)
Казахстан по
инвестициям
www.каzinvеst.сом
в международной
компьютерной сети
"Интернет"
--------------------------------------------------------------------------
17 Выпуск инвести-                 первое     Агентство по инвестициям,
ционных брошюр,               полугодие    Министерство сельского
путеводителей,                             хозяйства, Министерство
справочных мате-                           транспорта и коммуникаций,
риалов по                                  Министерство энергетики,
отраслям экономики:                        индустрии и торговли, ЗАО
сельское хозяйство;                        "ННК "Казахойл" (по согла-
производственная                           сованию), РГП "Казахстанский
инфраструктура;                            центр содействия инвести-
транспорт и                                циям" (по согласованию),
коммуникации;                              Министерство экономики
нефтегазовый
сектор;
обрабатывающая
промышленность
--------------------------------------------------------------------------
18 Выпуск путеводи-                 первое    Агентство по инвестициям,
теля инвестора                 полугодие   РГП "Казахстанский центр
"Investor's Guidе",                        содействия инвестициям"
справочных мате-                           (по согласованию), акимы
риалов, посвященных                        областей, гг. Астаны, Алматы
инвестиционным воз-
можностям: регионов
Казахстана, городов
Астаны, Алматы
--------------------------------------------------------------------------
(Специалисты: Мартина Н.А.
Петрова Г.В.)