Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 1999 жылғы 16 наурыздағы N 247 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 10 мамыр N 696
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы консультациялық-кеңесшi органдар мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша кұрылатын жұмыс топтарын құру тәртiбi, қызметi мен таратылуы туралы нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 16 наурыздағы N 247 P990247_ қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) тақырыбындағы және 1-тармағындағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша құрылатын" деген сөздер алынып тасталсын;
2) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң жанындағы консультативтiк-кеңесшi органдар мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша құрылатын жұмыс топтарын құру тәртiбi, қызметi мен таратылуы туралы нұсқаулықта:
тақырыбындағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша құрылатын" деген сөздер алынып тасталсын;
1-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Үкiметi туралы" конституциялық заң күшi бар Жарлығының" және "мен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша құрылатын жұмыс топтарын" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Үкiметi туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы" және "мен жұмыс топтарын" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 5-1-бөлiммен және 25-1, 25-2, 25-3, 25-4-тармақтармен толықтырылсын:
"5-1. Жедел жұмыс топтары
25-1. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң тиiстi орынбасарлары мен Премьер-Министрдiң Кеңсесi Басшысының құзыретiне жатқызылған мәселелер бойынша, сондай-ақ нақты проблемалар бойынша және түрлi министрлiктер мен ведомстволардың өкiлдерiн тарта отырып кiдiрiссiз және жедел шешудi қажет ететiн мәселелер бойынша ұсыныстарды әзiрлеу мақсатында жедел жұмыс топтары құрылуы мүмкiн.
Жедел жұмыс топтары өздерiнiң мәртебесi бойынша Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң консультативтiк-кеңесшi органы болып табылмайды, олардың арасындағы мiндеттердiң бөлiнуiне сәйкес Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасарлары мен Премьер-Министр Кеңсесiнiң Басшысы қызметiнiң тиiстi бағыттары бойынша тиiстi ұсынымдар (ұсыныстар) әзiрлеуге арналған.
25-2. Жедел жұмыс топтарының қызметi, әдетте, қысқа мерзiмдi (3 айдан
аз) сипатта болады және тиiстi проблема және/немесе мәселе бойынша бiрмәрте ұсынымдық шешiм қабылдаумен аяқталады.
Жедел жұмыс топтарының құрамына әдетте, жедел жұмыс тобына жүктелген мiндеттердi тiкелей атқарушылар, сондай-ақ олардың келiсiмi жағдайында мемлекеттiк және өзге де ұйымдардың мамандары кiредi.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года N 247
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2000 года N 696
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года N 247 P990247_ "Об утверждении Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, создаваемых по решению Правительства Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
1) в заголовке и в пункте 1 слова ", создаваемых по решению Правительства Республики Казахстан" исключить;
2) в Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, создаваемых по решению Правительства Республики Казахстан, утвержденной указанным постановлением:
в заголовке слова ", создаваемых по решению Правительства Республики Казахстан" исключить;
в пункте 1 слова "Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Конституционного закона, "О Правительстве Республики Казахстан" и рабочих групп, образуемых по решению Правительства Республики Казахстан" заменить словами "Конституционного закона Республики Казахстан "О Правительстве Республики Казахстан" и рабочих групп";
дополнить разделом 5-1 и пунктами 25-1, 25-2, 25-3, 25-4 следующего содержания:
"5-1. Оперативные рабочие группы.
25-1. В целях выработки предложений по вопросам, отнесенным к компетенции соответствующих заместителей Премьер-Министра и Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, а также по конкретным проблемам и по вопросам, которые требуют безотлагательного и оперативного решения с привлечением представителей различных министерств и ведомств, могут образовываться оперативные рабочие группы.
Оперативные рабочие группы по своему статусу не являются консультативно-совещательными органами Правительства Республики Казахстан, а предназначены для выработки соответствующих рекомендаций (предложений) по соответствующим направлениям деятельности заместителей Премьер-Министра и Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, в соответствии с распределением обязанностей между ними.
25-2. Деятельность оперативных рабочих групп, как правило, носит краткосрочный характер (менее 3-х месяцев) и исчерпывается единократным принятием рекомендательного решения по соответствующей проблеме и/или вопросу.
В состав оперативных рабочих групп, как правило, входят непосредственные исполнители задачи, возложенной на оперативную рабочую группу, а также специалисты государственных и иных организаций при их согласии.

25-3. Жедел жұмыс топтары Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң тиiстi орынбасарларының және/немесе Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi Басшысының шешiмi бойынша құрылады.
Жедел жұмыс тобының құрамын, оның мақсаттары мен мiндеттерiн Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң тиiстi орынбасары және/немесе Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кенсесiнiң Басшысы бекiтедi.
25-4. Жедел жұмыс тобының қызметi осы Нұсқаулықтың 20-тармағында
көзделген негiздемелер бойынша тоқтатылады.
Жедел жұмыс тобының қызметiн тоқтатуына әкеп соқтыратын жағдайлар
пайда болған кезде, жедел жұмыс тобының жетекшiсi iстелген жұмыстар туралы
есеп-хат ұсынады.
Премьер-Министрдiң тиiстi орынбасары және/немесе Премьер-Министр
Кенсесiнiң Басшысы жедел жұмыс тобының қорытындыларына келiсiм бiлдiрген
жағдайда, оның қызметi тоқтатылған болып есептеледi".
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

25-3. Оперативные рабочие группы образовываются по решению соответствующих заместителей Премьер-Министра Республики Казахстан и/или Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
Состав оперативной рабочей группы, ее цели и задачи утверждаются соответствующим заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан и/или Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
25-4. Деятельность оперативной рабочей группы прекращается по основаниям, предусмотренным в пункте 20 настоящей Инструкции.
При наступлении обстоятельств, влекущих прекращение деятельности оперативной рабочей группы, руководителем оперативной рабочей группы представляется письмо-отчет о проделанной работе.
В случае выражения согласия соответствующего заместителя Премьер-Министра и/или Руководителя Канцелярии Премьер-Министра с выводами оперативной рабочей группы, ее деятельность считается прекращенной".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.
Польский В.Ф.)