Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгiнiң қарауындағы республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындардың кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 25 мамыр N 794
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Инжгеодезия" Алматы инженерлiк-геодезиялық iздестiру қазыналық кәсiпорыны, "Ғылыми-өндiрiстiк картографиялық және геоақпараттық жүйелер кәсiпорыны" қазыналық кәсiпорыны (Картақпарат ҒӨҚ)", "Талғаргеодезия" Талғар картографиялық-геодезиялық қазыналық кәсiпорыны, "Талдықорғангеодезия" Талдықорған топографиялық-геодезиялық қазыналық кәсiпорыны, оларды Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгiнiң "Қазгеокарт" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнына қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
"Қазгеокарт" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорынының негiзгi мiндеттерi - Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекарасын делимитациялау және демаркациялау мақсатында кешендi далалық зерттеу Қазақстан Республикасының аумағында топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстарды орындау, сондай-ақ Каспий теңiзiнiң құқықтық мәртебесiн айқындау үшiн картографиялық-геодезиялық жұмыстардың өндiрiсi болып белгiленсiн.
2. "Жамбылгеодезия" Жамбыл картографиялық-геодезиялық қазыналық кәсiпорыны және "Шымкентгеодезия" Оңтүстiк Қазақстан топографиялық-геодезиялық қазыналық кәсiпорыны, оларды Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгiнiң "Оңтүстiкгеодезия" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорынына қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
3. Мына республикалық мемлелеттiк қазыналық кәсiпорындар:
"Көкшетаугеодезия" Көкшетау картографиялық-геодезиялық қазыналық кәсiпорыны - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгiнiң "Солтүстiкгеодезия" қазыналық кәсiпорыны;
"Ақтөбегеодезия" Ақтөбе картографиялық-геодезиялық қазыналық кәсiпорыны - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгiнiң "Батысгеодезия" қазыналық кәсiпорыны;
"Ақмолатопогеодезия" Ақмола топографиялық-геодезиялық қазыналық кәсiпорыны - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгiнiң "Астанатопография" қазыналық кәсіпорыны;
"Семейгеодезия" Семей картографиялық-геодезиялық қазыналық кәсiпорыны - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгiнiң "Шығысгеодезия" қазыналық кәсiпорыны;
"Қазгеодезияның орталық картографиялық-геодезиялық қоры" (ОКГҚ) қазыналық кәсiпорыны - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгiнiң "Ұлттық картографиялық-геодезиялық қоры" қазыналық кәсiпорыны;
"Қарағандымаркшейдер" Қарағанды топографиялық-маркшейдерлiк қазыналық кәсiпорыны - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгiнiң "Орталықмаркшейдер" қазыналық кәсiпорыны болып қайта аталсын.

Отдельные вопросы республиканских государственных казенных предприятий, находящихся в ведении Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2000 года N 794
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать казенное Алматинское предприятие инженерно-геодезических изысканий "Инжгеодезия", казенное предприятие "Научно-производственное предприятие картографических и геоинформационных систем (НПП Картинформ)", казенное Талгарское картографо-геодезическое предприятие "Талгаргеодезия", казенное Талдыкорганское топографо-геодезическое предприятие "Талдыкоргангеодезия" путем их слияния в Республиканское государственное казенное предприятие "Казгеокарт" Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
Определить основными задачами Республиканского государственного казенного предприятия "Казгеокарт" комплексное полевое обследование Государственной границы Республики Казахстан для целей делимитации и демаркации, выполнение топографо-геодезических и картографических работ на территории Республики Казахстан, а также производство картографо-геодезических работ для определения правового статуса Каспийского моря.
2. Реорганизовать казенное Жамбылское картографо-геодезическое предприятие "Жамбылгеодезия" и казенное Южно-Казахстанское топографо-геодезическое предприятие "Шымкентгеодезия" путем их слияния в Республиканское государственное казенное предприятие "Южгеодезия" Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
3. Переименовать республиканские государственные казенные предприятия:
казенное Кокшетауское картографо-геодезическое предприятие "Кокшетаугеодезия" в казенное предприятие "Севгеодезия" Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами;
казенное Актюбинское картографо-геодезическое предприятие "Актюбгеодезия" в казенное предприятие "Запгеодезия" Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами;
казенное Акмолинское топографо-геодезическое предприятие "Акмолатопогеодезия" в казенное предприятие "Астанатопография" Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами;
казенное Семипалатинское картографо-геодезическое предприятие "Семейгеодезия" в казенное предприятие "Востокгеодезия" Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами;
казенное предприятие "Центральный картографо-геодезический фонд Казгеодезии (ЦКГФ)" в казенное предприятие "Национальный картографо-геодезический фонд" Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами;
казенное Карагандинское топографо-маркшейдерское предприятие "Карагандамаркшейдерия" в казенное предприятие "Центрмаркшейдерия" Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.

4. 2 және 3-баптарда көрсетiлген қайта ұйымдастырылған және атаулары өзгертiлген республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындардың негiзгi мiндеттерi - топографиялық-геодезиялық жұмыстарды орындау болып белгiленсiн.
5. 1, 2 және 3-тармақтарда көрсетiлген республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындардың мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оларға қатысты мемлекеттiк меншiк субъектiсiнiң құқығы функцияларын жүзеге асыратын органы болып - Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi белгiленсiн.
6. Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) қайта ұйымдастырылған және атауы өзгертiлген республикалық мемлекеттiк қазыналық кэсiпорындардың жарғыларын бекiтсiн;
2) қайта ұйымдастырылған және атауы өзгертiлген республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындардың әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн және қайта тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

4. Основными задачами реорганизованного и переименованных республиканских государственных казенных предприятий, указанных в пунктах 2 и 3, определить выполнение топографо-геодезических работ.
5. Органом государственного управления республиканскими государственными казенными предприятиями, указанными в пунктах 1, 2 и 3, а также органом, осуществляющим по отношению к ним функции субъекта права государственной собственности, определить Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
6. Агентству Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами в установленном законодательством порядке:
1) утвердить уставы реорганизованных и переименованных республиканских государственных казенных предприятий;
2) обеспечить государственную регистрацию и перерегистрацию в органах юстиции реорганизованных и переименованных республиканских государственных казенных предприятий;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Мартина Н.А.)