Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Әзербайжан Республикасына 2000 жылғы 7-8 сәуірдегі ресми сапарының барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 6 маусым N 861
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Әзербайжан Республикасына 2000 жылғы 7-8 сәуірдегі ресми сапарының барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де
мемлекеттік органдары (келісім бойынша) және мүдделі ұйымдар (келісім
бойынша) Жоспарда көзделген іс-шараларды іске асыру жөнінде нақты шаралар
қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі кемінде жарты
жылда бір рет Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының
Үкіметін хабардар етіп отырсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 6 маусымдағы
N 861 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың
Әзербайжан Республикасына 2000 жылғы 7-8 сәуірдегі ресми
сапарының барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру
жөніндегі іс-шаралардың
Жоспары
---------------------------------------------------------------------------
N !      Іс-шара                     ! Орындау !Орындалуы үшін жауаптылар
р/с!                                  ! мерзімі !
---------------------------------------------------------------------------
1                   2                    3                  4
---------------------------------------------------------------------------
1   Мынадай құжаттардың күшіне енуі
жөніндегі қажетті мемлекетішілік
рәсімдерді жүргізу:
Қазақстан Республикасының Yкiметi     2000     Білім және ғылым
мен Әзербайжан Республикасы          жылдың    министрлігі
Yкiметiнің арасындағы жоғары          ІІІ
бiлiктi ғылыми және ғылыми-педагог   тоқсаны
кадрларды аттестаттау саласындағы
ынтымақтастық туралы келiсiм
Қазақстан Республикасының              -//-    Мемлекеттік кіріс
Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi мен              министрлігінің Кеден
Әзербайжан Республикасы Мемлекеттiк            комитеті
кеден комитетiнiң арасындағы
ынтымақтастық және кедендiк
құжаттар мен кедендiк қамтамасыз
етулердi өзара тану туралы келiсiм
Қазақстан Республикасының              2000     Мемлекеттік кіріс
Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi мен     жылдың    министрлігінің Кеден
Әзербайжан Республикасы Мемлекеттiк     III     комитеті
кеден комитетiнiң арасындағы          тоқсаны
контрабандаға және кеден
ережелерiнiң бұзылуына, сондай-ақ
қару-жарақтардың, оқ-дәрiлердiң,
жарылғыш заттардың, есiрткi
құралдарының, психотроптық заттардың
және прекурсорлардың заңсыз
айналымына қарсы күрестегi
ынтымақтастық туралы келiсiм
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк   -//-    Мемлекеттік кіріс
кiрiс министрлiгi мен Әзербайжан                министрлігінің Кеден
Республикасы Мемлекеттiк кеден                  комитеті
комитетiнiң арасындағы шекара
арқылы заңсыз өткiзiлетiн мәдени
құндылықтарды ұстау және қайтару
мәселелерi жөнiндегi ынтымақтастық
пен өзара көмек туралы келiсiм
2   Мынадай құжаттарды қол қоюға әзiрлеу:
Қазақстан Республикасының Үкiметi        2000          Ұлттық Банк
мен Әзербайжан Республикасы             жылдың      (келісім бойынша),

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Азербайджанскую Республику 7-8 апреля 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2000 года N 861
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Азербайджанскую Республику 7-8 апреля 2000 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям (по согласованию) принять конкретные меры по реализации мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 июня 2000 года N 861
План мероприятий по реализации
договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента
Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Азербайджанскую Республику
7-8 апреля 2000 года
---------------------------------------------------------------------------
N !           Мероприятие                !  Срок    !   Ответственные
п/п!                                      !исполнения!   за исполнение
---------------------------------------------------------------------------
1 !                2                     !     3    !         4
---------------------------------------------------------------------------
1  Проведение необходимых
внутригосударственных процедур по
вступлению в силу следующих
документов:
Соглашение между Правительством        III квартал   Министерство
Республики Казахстан и Правительством    2000 г.     образования
Азербайджанской Республики о                         и науки
сотрудничестве в области аттестации
научных и научно-педагогических
кадров высшей квалификации
Соглашение между Министерством            -//-       Таможенный
государственных доходов Республики                   комитет
Казахстан и Государственным                          Министерства
таможенным комитетом Азербайджанской                 государственных
Республики о сотрудничестве и                        доходов
взаимном признании таможенных
документов и таможенных обеспечений
Соглашение между Министерством         III квартал   Таможенный
государственных доходов Республики       2000 г.     комитет
Казахстан и Государственным                          Министерства
таможенным комитетом Азербайджанской                 государственных
Республики о сотрудничестве в борьбе                 доходов
с контрабандой и нарушениями
таможенных правил, а также с
незаконным оборотом оружия,
боеприпасов, взрывчатых веществ,
наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров
Соглашение между Министерством             -//-      Таможенный
государственных доходов Республики                   комитет
Казахстан и Государственным                          Министерства
таможенным комитетом Азербайджанской                 государственных
Республики о сотрудничестве и взаимной               доходов
помощи по вопросам задержания и
возврата культурных ценностей,
незаконно перемещаемых через границы
2. Подготовка к подписанию следующих документов:
Соглашение между Правительством          октябрь     Национальный
Республики Казахстан и Правительством    2000 г.     Банк (по
Азербайджанской Республики о                         согласованию),
переоформлении задолженности,                        Министерство
образовавшейся в результате торгово-                 финансов

Үкiметiнiң арасындағы 1992-1993         қазаны      Қаржы министрлігі
жылдардағы (корреспонденттiк шоттарға
өткенге дейiнгi және одан кейiнгi)
сауда-экономикалық қатынастардың
нәтижесiнде пайда болған берешектердi
Әзербайжан Республикасы Yкiметiнiң
мемлекеттiк несиесiне қайта
ресiмдеу туралы келiсiм
Қазақстан Республикасының Үкiметi       -//-        Табиғи ресурстар
мен Әзербайжан Республикасы                           және қоршаған
Yкiметiнiң арасындағы экология және                   ортаны қорғау
қоршаған табиғи ортаны қорғау                          министрлігі
саласындағы ақпараттық
ынтымақтастық туралы келісім
Қазақстан Республикасының Үкiметi       -//-        Ұлттық қауіпсіздік
мен Әзербайжан Республикасы Үкiметінің                   комитеті
арасындағы үкiметтiк байланыс                        (келісім бойынша)
саласындағы ынтымақтастық туралы
келiсiм
Қазақстан Республикасының Үкiметi         2000       Білім және ғылым
мен Әзербайжан Республикасы Үкiметiнiң   жылдың         министрлігі,
арасындағы ғылыми-техникалық             қазаны        Ұлттық ғылым
ынтымақтастық туралы келiсiм                            академиясы
(келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Үкiметi        -//-       Мәдениет, ақпарат
мен Әзербайжан Республикасы Үкiметiнiң              және қоғамдық
арасындағы Мәдениет, ғылым және туризм              келісім министрлігі
саласындағы ынтымақтастықтың ұзақ                   (жиынтық), Білім
мерзiмдi бағдарламасы                               және ғылым
министрлігі,
Туризм және спорт
жөніндегі
агенттік, Ұлттық
ғылым академиясы
(келісім бойынша)
3   Сауда-экономиикалық ынтымақтастық
Қазақстан Республикасы мен              2000        Сыртқы істер
Әзербайжан Республикасының             жылдың       министрлігі
арасындағы экономикалық               қыркүйегі     (шақыру),
ынтымақтастық бағдарламасын                         Мемлекеттік кіріс
(1999 жылдың 22 қазанындағы) iске                   министрлігі,
асыру жөнiндегi iс-шаралар                          Мәдениет, ақпарат
жоспарының орындалу барысы туралы                   және қоғамдық
Қазақстан Республикасының Үкiметiн                  келісім
хабардар ету                                        министрлігі, Білім
және ғылым
министрлігі,
Табиғи ресурстар
және қоршаған
ортаны қорғау
министрлігі, Көлік
және
коммуникациялар
министрлігі,
Энергетика,
индустрия және
сауда министрлігі,
Қаржы министрлігі,
Әділет
министрлігі,
Ұлттық Банк
(келісім бойынша),
Инвестициялар
жөніндегі
агенттік, Туризм
және спорт
жөніндегі
агенттік,
"Қазақстан
теміржолы" РМК,
"ҚазТрансОйл" ЖАҚ,
"Қазақойл" ҰМК" ЖАҚ
Қазақстан-әзербайжан сауда-             2000        Қазақстан-әзербай.
экономикалық ынтымақтастық             жылдың       жан сауда-экономи.
жөнiндегi комиссияның шеңберінде       қазаны       калық ынтымақтастық
тиiстi жағдайлар, бiрiншi кезекте                   жөніндегі комиссия.
көлiктiк инфрақұрылымдар, тарифтiк                  ның қазақстандық
саясат саласында, жасау жолымен                     бөлігінің тең
тауар айналымын ұлғайту (жылына 100                 төрағасы, Сыртқы
млн. долларға дейiн) жөнiндегi                      істер министрлігі
мүмкіндiктердi қарауды қамтамасыз
ету
4   Мұнай-газ кешеніндегi ынтымақтастық                 Көлік және
Қазақстанның мұнайын бар бағыттармен     -//-       коммуникациялар
Ақтау портынан ВР Amoko "Сангачалы"                 министрлігі,
компаниясының терминалы арқылы                      Энергетика,
Супса немесе Новороссийск портына                   индустрия және
дейiн тасымалдауға арналған тарифтерге              сауда министрлігі,
салыстырмалы талдау жүргiзу                         "ҚазТрансОйл" ЖАҚ,
"Қазақойл" ҰМК" ЖАҚ
5   Көлiк саласындағы ынтымақтастық
Ақтау портында жүк ағынын ұлғайту және    2000      Көлік және
кiреберiс темiржол учаскесінің (17 км)   жылдың     коммуникациялар
мәртебесiн белгiлеу мәселелерiн        IV тоқсаны   министрлігі,
пысықтауды жеделдету                                Энергетика,
индустрия және
сауда министрлігі,
Қаржы
министрлігінің
Мемлекеттік мүлік
және жекешелендіру
комитеті
Әзербайжан Республикасының Қазақстан      2000      Көлік және
Республикасына мемлекеттiк қарызын       жылдың     коммуникациялар
өтеуiнiң есебiнен (шаруашылық жүргiзу     ІІІ       министрлігі, Қаржы
субъектiлерінің қарыздары сомасынан)     тоқсаны    министрлігі, Сыртқы
танкерлер сатып алудың мүмкiндiктерiн               істер министрлігі,
қарастыру                                           Ұлттық Банк
(келісім бойынша),
"ҚазТрансОйл" ЖАҚ
Қазақстан Республикасының мүддесiн       ұдайы      Энергетика,
ескере отырып Әзербайжан                            индустрия және
Республикасымен "Европа-Кавказ-Азия                 сауда министрлігі,
көлiк дәлiзі" (ТRАСЕСА), "Европаға                  Көлік және
мұнай мен газ тасымалдаудың                         коммуникациялар
халықаралық жүйесi" (INОGАТЕ),                      министрлігі, Ауыл
"Азия-Европааралық талшықты-оптикалық               шаруашылығы
байланыстар желiсi", Баку-Джейхан құбыр             министрлігі, Сыртқы
желiсi бағдарламаларының, басқа да                  істер министрлігі,
балама бағыттардың және мүмкiндiктердің             "Қазақойл" ҰМК" ЖАҚ
шеңберiнде ынтымақтастықты жалғастыру
6   Түркi тiлдес мемлекеттер басшыларының     -//-      Мәдениет, ақпарат
саммитi (ТЮРКСОЙ), ТЮРКСОЙ-дың Тұрақты              және қоғамдық
Хатшылығы шеңберiнде ынтымақтастықты                келісім
жалғастыру                                          министрлігі, Білім
және ғылым
министрлігі,
Сыртқы істер
министрлігі
7   Екi жақты ынтымақтастық жөнiндегi        2000       Сыртқы істер
шарттық-құқықтық базаны түгендеудi      жылдың      министрлігі
жүргiзу                               IV тоқсаны
Оқығандар:
Қасымбеков Б.А.
Орынбекова Д.Қ.

экономических отношений за 1992-1993 гг.
(до и после перехода на корреспондентские
счета), в государственный кредит
Правительству Азербайджанской Республики
Соглашение между Правительством            -//-      Министерство
Республики Казахстан и Правительством                природных
Азербайджанской Республики об                        ресурсов
информационном сотрудничестве в области              и охраны
экологии и охраны окружающей природной               окружающей среды
среды
Соглашение между Правительством          октябрь     Комитет
Республики Казахстан и Правительством    2000 г.     национальной
Азербайджанской Республики о                         безопасности
сотрудничестве в области                             (по согласованию)
правительственной связи
Соглашение между Правительством            -//-      Министерство
Республики Казахстан и Правительством                образования
Азербайджанской Республики о научно-                 и науки,
техническом сотрудничестве                           Национальная
академия наук
(по согласованию)
Долгосрочная Программа сотрудничества      -//-      Министерство
в области культуры, науки и туризма                  культуры,
между Правительством Республики                      информации и
Казахстан и Правительством                           общественного
Азербайджанской Республики                           согласия (свод),
Министерство
образования и
науки, Агентство
по туризму и
спорту,
Национальная
академия наук
(по согласованию)
3. Торгово-экономическое сотрудничество
Информировать Правительство Республики    сентябрь   Министерство
Казахстан о ходе исполнения Плана          2000 г.   иностранных дел
мероприятий по реализации Программы                  (созыв),
экономического сотрудничества между                  Министерство
Республикой Казахстан и Азербайджанской              государственных
Республикой (от 22 октября 1999г.)                   доходов,
Министерство
культуры,
информации и
общественного
согласия,
Министерство
образования и
науки,
Министерство
природных
ресурсов и
охраны
окружающей среды,
Министерство
транспорта и
коммуникаций,
Министерство
энергетики,
индустрии и
торговли,
Министерство
финансов,
Министерство
юстиции,
Национальный Банк
(по согласованию),
Агентство по
инвестициям,
Агентство по
туризму и спорту,
РГП "Казакстан
темiр жолы", ЗАО
"КазТрансОйл",
ЗАО "ННК
"Казахойл"
Обеспечить рассмотрение в рамках         октябрь     Сопредседатель
казахстанско-азербайджанской комиссии    2000 г.     казахстанской
по торгово-экономическому сотрудничеству             части
возможностей по увеличению товарооборота             казахстанско-
(до 100 млн. долларов в год) путем                   азербайджанской
создания соответствующих условий, в первую           комиссии по
очередь, в сфере транспортной                        торгово-
инфраструктуры, тарифной политики                    экономическому
сотрудничеству,
Министерство
иностранных дел
4. Сотрудничество в нефтегазовом комплексе
Провести сравнительный анализ тарифов      -//-      Министерство
на транспортировку казахстанской нефти               транспорта и
от порта Актау через терминал компании               коммуникаций,
ВР Амоко "Сангачалы" до порта Супса или              Министерство
до Новороссийска с существующими                     энергетики,
маршрутами                                           индустрии и
торговли, ЗАО
"КазТрансОйл",
ЗАО "ННК
"Казахойл"
5. Сотрудничество в транспортной отрасли
Ускорить проработку вопросов увеличения  IV квартал  Министерство
грузопотока в порту Актау и определения    2000 г.   транспорта и
статуса подъездного железнодорожного                 коммуникаций,
участка (17 км)                                      Министерство
энергетики,
индустрии и
торговли,
Комитет
государственного
имущества и
приватизации
Министерства
финансов
Рассмотреть возможность приобретения    III квартал  Министерство
танкеров за счет погашения                2000 г.    транспорта и
государственного долга Азербайджанской               коммуникаций,
Республики Республике Казахстан                      Министерство
(из суммы долга хозяйствующих субъектов)             финансов,
Министерство
иностранных дел,
Национальный Банк
(по согласованию),
ЗАО "КазТрансОйл"
Продолжить сотрудничество с             постоянно    Министерство
Азербайджанской Республикой в рамках                 энергетики,
программ "Транспортный коридор Европа-               индустрии и
Кавказ-Азия" (ТRАСЕСА), "Международная               торговли,
система транспортировки нефти и газа в               Министерство
Европу" (INОGАТЕ), "Трансазиатско-                   транспорта и
европейская волоконно-оптическая линия               коммуникаций,
связи", трубопровода Баку - Джейхан,                 Министерство
других альтернативных маршрутов и                    сельского
возможностей с учетом интересов                      хозяйства,
Республики Казахстан                                 Министерство
иностранных дел,
ЗАО
"КазТрансОйл",
ЗАО
"ННК "Казахойл"
6. Продолжить сотрудничество в рамках    -//-        Министерство
Саммита глав тюркоязычных государств                 культуры,
(ТЮРКСОЙ), Постоянного Секретариата                  информации и
ТЮРКСОЙ                                              общественного
согласия,
Министерство
образования и
науки,
Министерство
иностранных дел
7. Провести инвентаризацию договорно-   IV квартал   Министерство
правовой базы по двустороннему            2000 г.    иностранных дел
сотрудничеству
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Склярова И.В.)