Шағын кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың 1999-2000 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру жөніндегі 2000 жылға арналған негізгі іс-шараларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 20 маусымдағы N 923 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 сәуірдегі N 381 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.23  N 381 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 4189  U984189_ Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында шағын кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың 1999-2000 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған шағын кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың 1999-2000 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру жөніндегі 2000 жылға арналған негізгі іс-шаралар (бұдан әрі - Іс-шаралар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары Іс-шаралардың тиісті дәрежеде және уақытылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Іс-шаралардың орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі бақылау мен үйлестіру Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау жөніндегі агенттігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 20 маусымдағы
N 923 қаулысымен
бекітілген
Шағын кәсіпкерлікті дамыту мен қолдаудың 1999-2000 жылдарға
арналған мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру жөніндегі
2000 жылға арналған негізгі іс-шаралар
-------------------------------------------------------------------
р/с!     Атауы        ! Аяқтау нысаны    !Орындалуы үшін!  Орындау
N !                  !(орындау жөніндегі!  жауаптылар  !  мерзімі
!                  !     шаралар)     !              !
-------------------------------------------------------------------
1 !         2        !        3         !       4      !     5
-------------------------------------------------------------------
1. Қаржылық-несиелік қолдау
1  Шағын кәсіпкерлік   Үкіметтің қаулысы  Монополиябизнес. ІІ тоқсан
субъектілерінен                        агенттігі, Қаржы.
тауарларды, жұмыстарды                 мині, Мемсатыпалу
және қызмет                            агенттігі, "Шағын
көрсетулерді                           кәсіпкерлікті
мемлекеттік сатып                      дамыту қоры" ЖАҚ
алуларды жүргізудің
тәртібін бекіту
2  Заем қаражаттарын   Үкіметке ақпарат   Монополиябизнес.   Жылына
тиімді пайдаланудың                    агенттігі, "Шағын   2 рет
негізінде шағын                        кәсіпкерлікті да.
бизнес саласында                       мыту қоры" ЖАҚ,
несиелік қызметті                      Ұлттық Банк (келі.
жандандыру                             сім бойынша), "Қа.
зақстан Эксимбанкі"
ЖАҚ (келісім
бойынша), Қаржымині
3  Шағын бизнестің     Семинарлар         Инвестагенттік,    Ұдайы
инвестициялық                          "Шағын кәсіпкерлікті
мүмкіндіктері туралы                   дамыту қоры" ЖАҚ
ақпараттық-түсіндіру
жұмысы
4  Коммуналдық меншік  Үкіметтің қаулысы  Монополиябизнес. ІІ тоқсан
объектілерін шағын                     агенттігі, Қаржы.
кәсіпкерлік                            мині, Әділетмині
субъектілерін несиелеу
кезінде кепілді
қамтамасыз ету ретінде
пайдаланудың үлгі
ережесін әзірлеу

Об утверждении Основных мероприятий на 2000 год по реализации Государственной программы развития и поддержки малого предпринимательства на 1999-2000 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2000 года N 923. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2008 года N 381.
Сноска. Постановление Правительства РК от 20 июня 2000 года N 923 утратило силу постановлением Правительства РК от 23.04.2008  N 381 .
В целях реализации Государственной программы развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 1999-2000 годы, утвержденной  Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 4189, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые основные мероприятия на 2000 год по реализации Государственной программы развития и поддержки малого предпринимательства на 1999-2000 годы (далее - Мероприятия).
2. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан обеспечить надлежащее и своевременное выполнение Мероприятий.
3. Контроль и координацию по обеспечению выполнения Мероприятий возложить на Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 июня 2000 года N 923
Основные мероприятия на 2000 год
по реализации Государственной программы развития и поддержки
малого предпринимательства на 1999-2000 годы
---------------------------------------------------------------------------
N !    Наименование     !Форма завершения!  Ответственные  !    Срок
п/п!                     !   (меры по     !  за выполнение  ! выполнения
!                     !  исполнению)   !                 !
---------------------------------------------------------------------------
1 !         2           !       3        !        4        !      5
---------------------------------------------------------------------------
1. Финансово-кредитная поддержка
---------------------------------------------------------------------------
1  Утверждение порядка    Постановление    Агентство по        II квартал
проведения             Правительства    монополиям и
государственных                         бизнесу, Минфин,
закупок товаров, работ                  Агентство по
и услуг у субъектов                     госзакупкам, ЗАО
малого                                  "Фонд развития
предпринимательства                     малого
предпринимательства"
2  Активизация кредитной  Информация       Агентство по       2 раза в год
деятельности в сфере   в Правительство  монополиям и
малого бизнеса на                       бизнесу, ЗАО "Фонд
основе эффективного                     развития малого
использования заемных                   предпринимательства",
средств                                 Нацбанк (по
согласованию), ЗАО
"Эксимбанк Казахстан"
(по согласованию),
Минфин
3  Информационно-         Семинары         Инвестагентство,     Постоянно
разъяснительная                         ЗАО "Фонд развития
работа об                               малого
инвестиционных                          предпринимательства"
возможностях малого
бизнеса
4  Разработать типовые    Постановление    Агентство по         II квартал
правила использования  Правительства    монополиям и бизнесу,
объектов коммунальной                   Минфин, Минюст
собственности в
качестве залогового
обеспечения при
кредитовании субъектов
малого
предпринимательства

2. Өндірістік және инновациялық қолдау
5  Республикалық және   Монополиябизнес.  Облыстардың және   Тоқсан
коммуналдық меншікке  агенттігіне ақ.  Астана мен Алматы  сайын
жататын бос тұрған    парат            қалаларының
объектілерге,                          әкімдері
аяқталмаған
құрылыстарға тоқсан
сайын түгендеу
жүргізу және
белгіленген тәртіппен
оларды өндіріс,
қызмет көрсету
пункттерін ашу
шартымен, кейіннен
меншігіне беру
арқылы шағын
кәсіпкерлік
субъектілеріне сенімді
басқаруға беруді
ұйымдастыру
6  Қазақстанда қолөнер. Үкіметтің қаулысы Монополиябизнес.  ІІ тоқсан
шілікті дамытудың                          агенттігі
тұжырымдамасын әзірлеу
және Үкіметтің
қарауына енгізу
7   Шағын бизнесті         Статагенттігінің    Статагенттігі,     ІІ тоқсан
дамытудың негізгі          қаулысы         Мемкірісмині
көрсеткіштерін
қадағалап отыру үшін
есеп берудің 2001
жылға арналған
нысандарын әзірлеу
және бекіту
8   Шағын бизнес             Стандарттау      ЭИСМ-нің Стандарт.  ІІ тоқсан
субъектілерінің          жөніндегі        тау, метрология
өнімдерін (жұмыстарын,   нормативтік      және сертификаттау
қызмет көрсетулерін)     құжат            жөніндегі комитеті,
сертификаттау бойынша                     Қазақстан кәсіпкер.
рәсімдерді оңайлату                       лерінің форумы
жөніндегі мемлекеттік                     (келісім бойынша)
стандартқа өзгерістер
енгізу
9   Мемлекеттік сатып алу   Үкіметтің қаулысы  Монополиябизнес.   ІІ тоқсан
шағын кәсіпкерлік                          агенттігі, Мем.
субъектілерінен жүзеге                     сатыпалуагенттігі
асырылатын тауарлар
(жұмыстар, қызмет
көрсетулер) түрлерінің
және олардың
көлемдерінің
номенклатурасын бекіту
3. Инфрақұрылымдарды дамыту
10  Шағын кәсіпорындар     Жәрмеңкелер,       Облыстардың және    Жыл бойы
өнімдерінің тұрақты    көрмелер           Астана мен Алматы
жұмыс істейтін                            қалаларының әкім.
көрме-жәрмеңкелері                        дері, Қазақстан
мен ұжымдық стендтерін                    кәсіпкерлері форумы.
ұйымдастыру                               ның кеңесі (келісім
бойынша)
11  Шағын кәсіпкерлікті
қолдау үшін жаңа
құрылымдар құру
жөнінде ұсыныстар
әзірлеу:
а)  Республикалық          Мемлекеттік тіркеу  Монополиябизнес.   IV тоқсан
ақпараттық-көрмелік      туралы куәлік     агенттігі, облыс.
орталық                                    тардың және Астана
мен Алматы
қалаларының әкім.
дері, Қазақстан
кәсіпкерлері фору.
мының кеңесі
(келісім бойынша),
Сауда-өнеркәсіп
палатасы (келісім
бойынша), Қаржымині
б)  Оқу-консультациялық    Үкіметтің қаулысы   Монополиябизнес.   IV тоқсан
кешендері бар шағын                        агенттігі
кәсіпкерліктің
проблемалары жөніндегі
ғылыми-зерттеу орталығы
12  Көркем шығармалардың,    Аукцион, көрме    МАҚМ Мәдениет      IV тоқсан
халықтық кәсіпшілік                        комитеті, шығарма.
бұйымдарының және                          шылық одақтар
зергерлік бұйымдардың                      (келісім бойынша)
аукционын ұйымдастыру
13  Мемлекеттік органдар.  Қазақстан Респуб.   Бас прокуратура      Жылына
дың ақылы қызмет       ликасының Прези.    (келісім бойынша),   2 рет
көрсетудің ережелерін  дентіне баяндау     Монополиябизнес.
сақтауы жөнінде                            агенттігі
тексерулер жүргізу

2. Производственная и инновационная поддержка
5  Проведение              Информация      Акимы областей     Ежеквартально
ежеквартальной          в Агентство     и гг. Астаны и
инвентаризации          по монополиям   Алматы
пустующих объектов,     и бизнесу
незавершенного
строительства,
относящихся к
республиканской и
коммунальной
собственности, и
организация в
установленном порядке
их передачи в
доверительное
управление субъектам
малого
предпринимательства
с последующей
передачей в
собственность при
условии открытия
производства,
пунктов оказания
услуг
6  Разработка и            Постановление   Агентство по       II квартал
внесение на             Правительства   монополиям
рассмотрение в                          и бизнесу
Правительство
Концепции развития
ремесленничества в
Казахстане
7  Разработка и            Постановление   Статагентство,     II квартал
утверждение формы       Статагентства   Мингосдоходов
отчетности на 2001
год для отслеживания
основных показателей
развития малого
бизнеса
8  Внесение изменений      Нормативный     Комитет по         II квартал
в Государственный       документ по     стандартизации,
стандарт по             стандартизации  метрологии и
упрощению процедуры                     сертификации
по сертификации                         МЭИТ, Форум
продукции (работ,                       предпринимателей
услуг) субъектов                        Казахстана (по
малого бизнеса                          согласованию)
9  Утверждение             Постановление   Агентство по       II квартал
номенклатуры видов      Правительства   монополиям и
товаров (работ,                         бизнесу,
услуг) и их объемов,                    Агентство по
государственные                         госзакупкам
закупки которых
осуществляются у
субъектов малого
предпринимательства
3. Развитие инфраструктуры
10 Организация постоянно   Ярмарки,        Акимы областей,    В течение
действующих выставок-   выставки        и гг. Астаны и     года
ярмарок и коллективных                  Алматы, Совет
стендов продукции                       Форума
малых предприятий                       предпринимателей
Казахстана (по
согласованию)
11 Разработать
предложения по
созданию новых
структур для поддержки
малого
предпринимательства:
а) Республиканского        Свидетельство о  Агентство по       IV квартал
информационно-          государственной  монополиям и
выставочного центра;    регистрации      бизнесу, Минфин,
акимы областей и
гг. Астаны
и Алматы, Совет
Форума
предпринимателей
Казахстана (по
согласованию),
Торгово-
промышленная
палата (по
согласованию)
б) Научно-                 Постановление    Агентство по       IV квартал
исследовательского      Правительства    монополиям и
центра по проблемам                      бизнесу
малого
предпринимательства
с учебно-
консультационным
комплексом
12 Организация аукциона    Аукцион,         Комитет культуры   IV квартал
художественных          выставка         МКИОС,
произведений, изделий                    Творческие союзы
народных промыслов                       (по согласованию)
и ювелирных изделий
13 Проведение проверок     Доклад           Генпрокуратура    2 раза в год
по соблюдению Правил    Президенту       (по согласованию),
оказания платных        Республики       Агентство по
услуг государственными  Казахстан        монополиям и
органами                                 бизнесу

4. Нормативтік құқықтық базаны жетілдіру
14  Қазақстан Республика.  Қазақстан Респуб.   Мемкірісмині,     ІІІ тоқсан
сының Салық кодексінде касы Салық кодек.   Қаржымині
экономиканың нақты     сінің жобасы
секторында шағын
кәсіпкерлікті дамытуды
ынталандыратын
қағидаттарды бекіту
15  УНИДРУА-ның 1989          Заң жобасы       Сыртқыісмині      ІІІ тоқсан
жылғы "Лизинг туралы"
Дүниежүзілік Оттава
конвенциясына қосылу
5. Кадрлық және ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету
16  Кәсіпкерлердің           Кеңес өткізу     Монополиябизнес.     Жылына
қоғамдық ұйымдарының                      агенттігі             2 рет
Үкімет мүшелерімен
"Дөңгелек үстел"
нысанындағы кездесуін
ұйымдастыру
17  Шағын кәсіпкерлік      Бұқаралық ақпарат  Мәдениетақпарат.      Ұдайы
жөнінде нормашығар.      құралдарында     мині, Монополия.
машылық қызмет             жариялау       бизнесагенттігі
туралы түсіндіру
жұмысын жүргізу
18  Шағын кәсіпкерліктің      Жинақ шығару    "Шағын кәсіпкер.     Жыл бойы
мәселелерін реттейтін                     лікті дамыту
заңнамалық кесімдерді                     қоры" ЖАҚ
жүйелендіру
19  Жұмыссыздарды, оның    Монополиябизнес.   Еңбекәлеуметмині    Жартыжыл.
ішінде кәсіпкерлік     агенттігі ақпарат                      дықтың
негіздеріне оқытуды                                           қорытын.
және қайта оқытуды                                            дылары
жүргізу                                                       бойынша
6. Аймақтық даму
20  Шағын кәсіпкерлікті    Үкіметке есеп       Монополиябизнес.    Тоқсан
дамыту жөніндегі                           агенттігі, облыс.    сайын
аймақтық бағдарла.                         тардың және Астана
маларды сапалы іске                        мен Алматы
асыруды қамтамасыз                         қалаларының әкім.
ету                                        дері
21  Аймақтардағы неғұрлым  Әкімдердің шешімі   "Шағын кәсіпкер.     Ұдайы
маңызды жобалар                            лікті дамыту қоры"
бойынша деректердің                        ЖАҚ, облыстардың
банкін толықтыру                           және Астана мен
жөніндегі жұмысты                          Алматы қалаларының
жалғастыру                                 әкімдері, Монополия.
бизнесагенттігі
22 Облыстар, Астана және  Үкіметке есеп   Монополиябизнес.   Тоқсан
Алматы қалалары                        агенттігі, облыс.  сайын
бойынша шағын                          тардың, Астана
кәсіпкерлікті                          және Алматы қалала.
дамытудың жай-күйінің                  рының әкімдері
мониторингі
-------------------------------------------------------------------

4. Совершенствование нормативной правовой базы
14 Закрепление в           Проект            Мингосдоходов,     II квартал
Налоговом кодексе       Налогового        Минфин
принципов,              кодекса
стимулирующих           Республики
развитие малого         Казахстан
предпринимательства
в реальном секторе
экономики
15 Присоединение к         Проект закона     МИД                III квартал
Всемирной Оттавской
конвенции УНИДРУА
"О лизинге" 1989 года
5. Кадровое и научно-методическое обеспечение
16 Организация встреч      Проведение        Агентство по         2 раза
общественных            совещания         монополиям и          в год
объединений                               бизнесу
предпринимателей с
членами Правительства
в форме "Круглого
стола"
17 Проведение              Освещение в       Минкультинформ,    Постоянно
разъяснительной         средствах         Агентство по
работы о                массовой          монополиям и
нормотворческой         информации        бизнесу
деятельности по
малому
предпринимательству
18 Систематизация           Издание          ЗАО "Фонд          В течение
законодательных актов,   сборника         развития малого      года
регулирующих вопросы                      предпринимательства"
малого
предпринимательства
19 Проводить обучение       Информация       Минтрудсоцзащиты   По итогам
и переобучение           в Агентство                         полугодия
безработных, в том       по монополиям
числе основам            и бизнесу
предпринимательства
6. Региональное развитие
20 Обеспечение              Отчет в          Агентство по     Ежеквартально
качественной             Правительство    монополиям и
реализации                                и бизнесу,
региональных программ                     акимы областей
по развитию малого                        и гг. Астаны
предпринимательства                       и Алматы
21 Продолжение работы       Решение акимов   ЗАО "Фонд          Постоянно
по пополнению банка                       развития малого
данных по наиболее                        предпринимательства",
значимым проектам                         акимы областей и
в регионах                                гг. Астаны и Алматы,
Агентство по
монополиям и бизнесу
22 Мониторинг состояния     Отчет в          Агентство по    Ежеквартально
развития малого          Правительство    монополиям и
предпринимательства                       бизнесу, акимы
по областям,                              областей,
гг. Астаны и Алматы                       гг. Астаны и
Алматы
Специалисты: Мартина Н.А.,
Цай Л.Г.)