Атырау облысы жергілікті атқарушы органының облигацияларын шығарудың, орналастырудың, айналысының, өтеудің және қызмет көрсетудің уақытша тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 26 маусым N 940
"Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыз алу мен борыш
туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 тамыздағы
Z990464_
Заңына
сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Атырау облысы жергілікті атқарушы органының
облигацияларын шығарудың, орналастырудың, айналысының, өтеудің және қызмет
көрсетудің уақытша тәртібі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 26 маусымдағы
N 940 қаулысымен
бекітілген
Атырау облысы жергілікті атқарушы органының
облигацияларын шығарудың, орналастырудың, айналысының,
өтеудің және қызмет көрсетудің
Тәртібі
1. Жалпы ережелер
1. Осы тәртiп Қазақстан Республикасы аумағында Атырау облысы жергiлiктi атқарушы органының облигацияларын (бұдан әрi - Облигациялар) шығарудың, орналастырудың, айналысының, өтеудің және қызмет көрсетудiң тәртiбiн белгiлейдi.
2. Облигациялар мемлекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздар болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, аймақтық инвестициялық бағдарламаларды қаржыландыру мақсатында Атырау облысының жергілiктi атқарушы органы (бұдан әрi - Эмитент) шығарады.
3. Облигациялар құжатсыз нысанда шығарылады, "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" жабық акционерлiк қоғамында (бұдан әрi - Депозитарий), оларды ұстаушылардың "депо" шоттарына және олардың инвесторлары бойынша бағалы қағаздар рыногының кәсіпқой қатысушыларында ашылған "депо" шоттарына тиістi жазбалар жүргiзу жолымен орналастырылады.
4. Облигациялардың бастапқы құны - 100 АҚШ доллары.
Барлық есеп айырысулар Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң есеп айырысуды жүзеге асыру күнiнен алдыңғы күнгi бағамы бойынша теңгемен жүзеге асырылады.
5. Облигациялардың айналыс мерзiмi - бiр жыл. Облигациялар бойынша сыйақыны (мүдденi) төлеуді облигациялар айналысының жүз сексен екiншi - жүз сексен үшiншi және үш жүз алпыс бесіншi күндерiнде Эмитент жүргізедi. Соңғы сыйақыны (мүдденi) төлеу күнi облигацияларды өтеу күнiмен дөп келедi.
2. Шығару және орналастыру
6. Облигациялардың әрбiр шығарылымының Эмитент бекiткен шығару параметрлерiне орай, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегі ұлттық комиссиясы беретiн ұлттық бiрдейлендiрiлген нөмiрi болады.

Об утверждении Правил выпуска, размещения, обращения, погашения и обслуживания облигаций местного исполнительного органа Атырауской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2000 года N 940
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 августа 1999 года Z990464_ "О государственном и гарантированном государством заимствовании и долге" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила выпуска, размещения, обращения, погашения и обслуживания облигаций местного исполнительного органа Атырауской области.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства Республики Казахстан от "26" июня 2000 года N 940
Правила
выпуска, размещения, обращения, погашения и обслуживания
облигаций местного исполнительного органа Атырауской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок выпуска, размещения, обращения, погашения и обслуживания облигаций местного исполнительного органа Атырауской области (далее - Облигации) на территории Республики Казахстан.
2. Облигации являются государственными эмиссионными ценными бумагами, выпускаются местным исполнительным органом Атырауской области (далее - Эмитент) с целью финансирования региональных инвестиционных программ в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Облигации выпускаются в бездокументарной форме, размещаются и обращаются путем ведения соответствующих записей на счетах "депо" их держателей в закрытом акционерном обществе "Центральный депозитарий ценных бумаг" (далее - Депозитарий) и на счетах "депо", открытых у профессиональных участников рынка ценных бумаг по их инвесторам.
4. Номинальная стоимость облигаций - 100 долларов США. Все расчеты осуществляются в тенге по курсу Национального Банка Республики Казахстан на день, предшествующий дню осуществления расчетов.
5. Срок обращения облигаций - один год. Выплата вознаграждения (интереса) по облигациям производится Эмитентом на сто восемьдесят второй - сто восемьдесят третий и триста шестьдесят пятый дни обращения облигаций. Последняя выплата вознаграждения (интереса) совпадает с днем погашения облигаций.
2. Выпуск и размещение
6. Каждый выпуск облигаций имеет национальный идентификационный номер, присваиваемый Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам в соответствии с законодательством Республики Казахстан, согласно утвержденным Эмитентом параметрам выпуска.

7. Облигацияларды бастапқы орналастыруды Эмитент өткiзетiн, конкурстың нәтижелерi бойынша сайлануы жүзеге асырылатын, Андеррайтер iске асырады. Эмитент пен Андеррайтердiң арасындағы өзара қатынас Қазақстан Республикасының заңнамасымен, осы Тәртiппен және Эмитент пен Андеррайтердiң арасында жасалатын андеррайтингтiк қызмет көрсетуге арналған шартпен реттеледi.
8. Облигацияларды бастапқы орналастыруды сыйақы (мүдде) ставкасының өсуiмен бастапқы құны бойынша Қазақстан қор биржасының сауда жүйесi арқылы аукцион өткiзу жолымен, инвесторлардың - жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының резиденттерi мен резидент еместердiң арасында Андеррайтер жүргiзедi. Облигацияларды сатып алуға арналған өтiнiштердi қанағаттандыруды сыйақы (мүдде) ставкасының өсуi бойынша реттелген өтiнiштер ведомосының негізiнде, ставкалар мен көлемнiң Эмитент үшiн қолданымды мәнi бойынша Эмитент жасайды.
9. Аукционды өткiзудiң тәртiбi Қазақстан Республикасының заңнамасымен, Қазақстан қор биржасының биржалық сауда ережелерiмен реттеледi.
10. Облигацияларды биржаның сауда жүйесi арқылы бастапқы орналастыру кезiндегі ақшалай есеп айырысуының тәртiбi Қазақстан Республикасының заңнамасымен және Қазақстан қор биржасының биржалық сауда ережелерiмен айқындалады.
11. Облигациялар эмиссиясының көлемiн Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң тиiстi қаулысымен бекiтiлген, қарызға алу лимитiнiң шегiнде Эмитент белгiлейдi. Облигациялар бойынша сыйақының (мүдденiң ставкасы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiледi.
3. Облигациялардың айналысы
12. Шығарылымдағы барлық облигациялардың айналысы аукционға қатысушылар Қазақстан қор биржасының аукционның қорытындысы бойынша инвесторлар сатып алған облигациялар үшiн ақшаның Эмитенттiң шотына түскендiгi туралы растауын алған күннен кейiнгi күннен басталады және сыйақыны (мүдденi) төлеу күнiне және/немесе облигацияларды өтеу күнiне дейiн бес жұмыс күнi қалғанда тоқтатылады.
13. Бағалы қағаздардың екiншi рыногында облигациялармен жасалатын барлық операциялар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
14. Облигацияларға меншiк құқықтарын есепке алу мен ауыстыруды облигацияларды ұстаушылардың жазбаша тапсырмаларының негізінде сатушы мен сатып алушының "депо" шоттарына тиістi жазбалар енгiзу жолымен Депозитарий жүзеге асырады.
4. Облигацияларды өтеу
15. Сыйақыны (мүддені) есептеу Қазақстан қор биржасы инвесторлар бастапқы орналастыру кезiнде сатып алған облигациялар үшiн Эмитенттiң шотына ақша аударған күннен кейінгі күннен басталады және шығару шарттарына сәйкес айқындалатын сыйақының (мүдденiң) ставкасы бойынша, өтеу күнiн қоса есептегенде, айналыс кезең бойы жүргізiледі.

7. Первичное размещение облигаций осуществляет Андеррайтер, выбор которого осуществляется по результатам конкурса, проводимого Эмитентом. Взаимоотношения между Эмитентом и Андеррайтером регулируются законодательством Республики Казахстан, настоящими Правилами и договором на андеррайтинговое обслуживание, заключаемым между Эмитентом и Андеррайтером.
8. Первичное размещение облигаций производится среди инвесторов - физических и юридических лиц, резидентов и нерезидентов Республики Казахстан Андеррайтером путем проведения аукциона посредством торговой системы Казахстанской фондовой биржи по номинальной стоимости с возрастанием ставки вознаграждения (интереса). Удовлетворение заявок на приобретение облигаций производится Эмитентом на основании ведомости заявок, упорядоченных по возрастанию ставки вознаграждения (интереса), по приемлемым для Эмитента значениям ставки и объема.
9. Порядок проведения аукциона регулируется законодательством Республики Казахстан, правилами биржевой торговли Казахстанской фондовой биржи.
10. Порядок денежных расчетов при первичном размещении облигаций через торговую систему биржи определяется законодательством Республики Казахстан и правилами биржевой торговли Казахстанской фондовой биржи.
11. Объем эмиссии облигаций устанавливается Эмитентом в пределах лимита заимствования, утвержденного соответствующим постановлением Правительства Республики Казахстан. Ставка вознаграждения (интереса) по облигациям согласовывается с Министерством финансов Республики Казахстан.
3. Обращение облигаций
12. Обращение всех облигаций выпуска начинается со дня, следующего за днем получения участниками аукциона подтверждений Казахстанской фондовой биржи о поступлении денег на счет Эмитента за приобретенные инвесторами облигации по итогам аукциона, и приостанавливается за пять рабочих дней до даты выплаты вознаграждения (интереса) и/или даты погашения облигаций.
13. Все операции с облигациями на вторичном рынке ценных бумаг осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14. Учет и перемещение прав собственности на облигации осуществляются Депозитарием путем внесения соответствующих записей на счета "депо" продавца и покупателя на основании письменных поручений держателей облигаций.
4. Погашение облигаций
15. Начисление вознаграждения (интереса) начинается со дня, следующего за днем перечисления Казахстанской фондовой биржей денег на счет Эмитента за приобретенные инвесторами облигации при первичном размещении, и производится в течение периода обращения, включая день погашения, по ставке вознаграждения (интереса), определяемой в соответствии с условиями выпуска.

16. Эмитент облигацияларды өтеудi бастапқы құны бойынша облигациялар айналысының үш жүз алпыс бесiншi күнтізбелiк күнiнде жүргiзедi. Егер облигацияларды өтеу немесе сыйақыны (мүдденi) төлеу демалыс күніне түссе, ол келесi жұмыс күнi жүргізедi.
17. Депозитарий сыйақыны (мүддені) төлеу күнінен және/немесе облигацияларды өтеу күніне дейінгі үш жұмыс күнiнен кешiктiрмей Эмитентке Депозитарий деректерінің негізінде қалыптастырылатын және олар бойынша сыйақыны (мүдденi) төлеу және бағалы қағаздар рыногына әрбiр кәсiби қатысушы бойынша өтеу жүргізiлуi тиiс облигациялардың саны туралы мәлiметтердi қамтитын жиынтық ведомосты жалдайды.
18. Облигациялардың бастапқы құнын өтеудi және сыйақыны (мүдденi) төлеудi жиынтық ведомосқа сәйкес, бағалы қағаздар рыногына кәсiби қатысушылардың есеп/жеке шоттарына ақша аудару жолымен, Атырау облысы жергілiктi бюджетiнiң қаражаты есебiнен Эмитент жүзеге асырады.
19. Облигациялардың бастапқы құнын өтеуді және сыйақыны (мүдденi) төлеудi Эмитент немесе оның уәкiлеттiк берiлген өкiлi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң өтеу күнiнiң алдындағы күнгi ресми бағамы бойынша теңгемен жүргізедi.
20. Облигацияларды өтегеннен кейiн Эмитент 5 күннiң iшiнде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне облигациялардың өтелгенi туралы Депозитарийдiң мәлiметтерiнiң көшiрмесiн және жүргiзiлген өтеулердi растайтын құжаттардың көшiрмелерiн ұсынады.
21. Эмитент Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнiң бұрын өтеу
күнiнен алдыңғы күнгi ресми бағамы бойынша сыйақы (мүдде) есептеудiң
кезектi кезеңiнде олардың нақты айналыста болған уақыты үшiн сыйақыны
(мүдденi) төлеу арқылы облигацияларды мерзiмiнен бұрын өтеуге құқықты.
22. Эмитенттiң мерзiмiнен бұрын өтеу туралы шешiмi мұндай өтеу күнiне
дейін 10 жұмыс күнi бұрын, өз кезегiнде 5 жұмыс күнiнен кешiктiрмей ол
туралы бағалы қағаздар рыногының кәсіпқой қатысушыларына хабарлайтын,
Депозитарийге жеткiзiледi.
23. Облигациялармен операциялар бойынша салық салудың тәртiбi
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айқындалады.
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Орынбекова Д.Қ.

16. Эмитент производит погашение облигаций по номинальной стоимости в триста шестьдесят пятый календарный день обращения облигаций. В случае, если погашение облигаций или выплата вознаграждения (интереса) выпадает на нерабочий день, оно производится на следующий рабочий день.
17. Депозитарий не позднее трех рабочих дней до даты выплаты вознаграждения (интереса) и/или даты погашения облигаций направляет Эмитенту сводную ведомость, формируемую на основании данных Депозитария и включающую сведения о количестве облигаций, по которым должны производиться выплаты вознаграждения (интереса) и погашение по каждому профессиональному участнику рынка ценных бумаг.
18. Погашение номинальной стоимости облигаций и выплаты вознаграждения (интереса) осуществляется Эмитентом за счет средств местного бюджета Атырауской области путем перевода денег на расчетные/лицевые счета профессиональных участников рынка ценных бумаг в соответствии со сводной ведомостью.
19. Погашение номинальной стоимости облигаций и выплаты вознаграждения (интереса) производится Эмитентом или его уполномоченным представителем в тенге по официальному курсу Национального Банка Республики Казахстан на дату, предшествующую дате погашения.
20. После погашения облигаций Эмитент в течение 5 дней представляет в Министерство финансов Республики Казахстан копию сведений Депозитария о погашении облигаций и копии документов, подтверждающие произведенные погашения.
21. Эмитент вправе осуществлять досрочное погашение облигаций с выплатой вознаграждения (интереса) за время их фактического нахождения в обращении в очередном периоде начисления вознаграждения (интереса) по официальному курсу Национального Банка Республики Казахстан на дату,
предшествующую дате досрочного погашения.
22. Решение Эмитента о досрочном погашении доводится до Депозитария
за 10 рабочих дней до даты такого погашения, который, в свою очередь, не
позднее, чем за 5 рабочих дней сообщает об этом профессиональным
участникам рынка ценных бумаг.
23. Порядок налогообложения по операциям с облигациями определяется в
соответствии с законодательством Республики Казахстан.
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Мартина Н.А.)