Запастағы офицерлерді әскери қызметке шақыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 30 маусым N 983
Офицерлік лауазымдардың жинақталмауының пайда болуына байланысты және "Жалпыға бірдей әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 19 қаңтардағы Z939000_ Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес офицерлік құрамның лауазымдарында әскери қызмет
өткеру үшін 2000 жылы үш жыл мерзімге әскери қызметке жарамды және оның
өткермеген, 29 жасқа дейінгі запастағы офицерлер шақырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялауға
жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 30 маусымдағы
N 983 қаулысына
қосымша
2000 жылы әскери қызметке шақырылуға жататын
әскери-есепті мамандықтар бойынша запастағы офицерлердің саны
_____________________________________________________________________
р/с              Әскери-есепті мамандық             Саны
N
_____________________________________________________________________
Офицер:
_____________________________________________________________________
1.   мотоатқыштар әскерлері                          50
2.   танк әскерлері                                  15
3.   ракета әскерлері мен артиллерия                 25
4.   әуе қорғанысы әскерлері                         30
5.   құрлықтағы әскерлердің әуе қорғанысы            15
6.   әскери-әуе күштері                              10
7.   инженерлік әскерлер                             10
8.   химия әскерлері                                 20
9.   байланыс                                        20
10.  бронетанк қызметі                               15
11.  ракета-артиллерия қару-жарағы қызметі           20
12.  медицина қызметі                                15
13.  заттай-мүлік қызметі                            10
14.  азық-түлік қызметі                              10
15.  жанармай-жағармай материалдары қызметі          10
16.  қаржы қызметі                                   5
17.  тәрбие және әлеуметтік-құқықтық жұмыстар
бойынша                                         40
18.  әскери прокуратураға арналған заңгерлер         20
______________________________________________________
Барлығы                                      340
Оқығандар:
Бағарова Ж.А
Орынбекова Д.Қ.

О призыве офицеров запаса на военную службу
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2000 года N 983
В связи с образовавшимся некомплектом офицерских должностей и в соответствии с Законом Республики Казахстан от 19 января 1993 года Z939000_ "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Призвать в 2000 году сроком на три года офицеров запаса в возрасте до 29 лет, годных к военной службе и не прошедших ее, для прохождения военной службы на должностях офицерского состава согласно приложению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2000 года N 983
Количество
офицеров запаса по военно-учетным специальностям,
подлежащим призыву на военную службу в 2000 году
---------------------------------------------------------------------------
N  !   Военно-учетная специальность            !   Количество
п/п !                                           !
---------------------------------------------------------------------------
Офицер:
---------------------------------------------------------------------------
1   мотострелковых войск                              50
2   танковых войск                                    15
3   ракетных войск и артиллерии                       25
4   войск ПВО                                         30
5   ПВО Сухопутных войск                              15
6   военно-воздушных войск                            10
7   инженерных войск                                  10
8   химических войск                                  20
9   связи                                             20
10  бронетанковой службы                              15
11  службы ракетно-артиллерийского вооружения         20
12  медицинской службы                                15
13  вещевой службы                                    10
14  продовольственной службы                          10
15  службы горючего и смазочных материалов            10
16  финансовой службы                                  5
17  по воспитательной и социально-правовой работе     40
18  юристы для военной прокуратуры                    20
Всего                                            340
_________________________________________________________________________
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)