Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 26 шілде N 1125
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.01.11. N 62
қаулысымен. P020062_
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi белгiленген тәртiппен 1999 жылғы 4 маусымда Минск қаласында жасалған Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердiң автомобиль жолдары бойынша мемлекетаралық тасымалдауды жүзеге асыратын көлiк құралдарының салмақтары мен көлемдерi туралы келiсімнің депозитариін Қазақстан Республикасы қол қойған кезде жасаған Қазақстан Республикасының аумағы бойынша мемлекетаралық тасымалдауды жүзеге асыратын көлiк құралдарының рұқсат етілген параметрлерiне қатысты ескертпелердiң алынып тасталатындығы туралы хабардар етсiн, сондай-ақ осы қаулыдан туындайтын өзге де іс-шараларды жүзеге асырсын.
3. Осы қаулы 2000 жылдың 1 тамызынан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2000 жылғы 25 шілдедегi N 1125 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетінiң 1995 жылғы 26 сәуiрдегi N 557 қаулысына 2-қосымша
Қазақстан Республикасының автомобиль жолдары бойынша жүруге арналған
көлiк құралдарының рұқсат етiлген параметрлерi
1. Көлiк құралдарының ең үлкен көлемдерi:
---------------------------------------------------------------------------
Көлемдердің атауы                     !  Көлемнің ең үлкен мөлшері, м
---------------------------------------------------------------------------
Ұзындығы:
жүк автомобилінің                              12,00
автобустың                                     12,00
тіркеменің                                     12,00
қосарланған автобустың                         18,00
қосарланған көлік құралының                    20,00
автопоездың                                    20,00
---------------------------------------------------------------------------
Ені:
барлық көлік құралдарының                       2,55
изотермиялық қораптардың                        2,60
---------------------------------------------------------------------------
Биіктігі                                        4,00
---------------------------------------------------------------------------
Жүк көлік құралы көлемінің соңғы нүктесінен тысқары 2 метр аспауы
керек.
2. Көлік құралдарының ең үлкен салмағы, т           40,0
3. Көлік құралдарының ең үлкен біліктік салмағы:
---------------------------------------------------------------------------
Біліктердің тұрпаты                                 ! Біліктік
! салмақтың ең
! үлкен қосындысы,
! т
---------------------------------------------------------------------------

О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2000 года N 1125
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1.(Пункт 1 утратил силу - постановлением Правительства РК от 19 января 2002 г. № 62)
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в установленном порядке уведомить депозитария Соглашения о массах и габаритах транспортных средств, осуществляющих межгосударственные перевозки по автомобильным дорогам государств-участников Содружества Независимых Государств, совершенного 4 июня 1999 года в городе Минске, о снятии оговорок касательно допустимых параметров транспортных средств, осуществляющих межгосударственные перевозки по территории Республики Казахстан, сделанных Республикой Казахстан при подписании, а также осуществить иные мероприятия, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вступает в силу с 1 августа 2000 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 июля 2000 года N 1125
Приложение 2
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 26 апреля 1995 года N 557
Допустимые параметры транспортных средств, предназначенных для
передвижения по автомобильным дорогам Республики Казахстан
1. Максимальные габариты транспортных средств:
---------------------------------------------------------------------------
Наименование габаритов                ! Максимальная величина
! габарита, м
---------------------------------------------------------------------------
Длина:
грузового автомобиля                           12,00
автобуса                                       12,00
прицепа                                        12,00
сочлененного автобуса                          18,00
сочлененного транспортного средства            20,00
автопоезда                                     20,00
---------------------------------------------------------------------------
Ширина:
всех транспортных средств                       2,55
изотермических кузовов                          2,60
---------------------------------------------------------------------------
Высота                                          4,00
---------------------------------------------------------------------------
Груз не должен выступать на величину более 2 метров за заднюю точку
габарита транспортного средства.
2. Максимальная масса транспортного средства, т     40,0
3. Максимальные осевые массы транспортных средств:
---------------------------------------------------------------------------
Тип осей                                              ! Максимальная
! сумма
! осевых масс, т
---------------------------------------------------------------------------

Біліктердің арасындағы қашықтық 2,5 м және одан артық          10,0
болған кездегі жалғыз білік
Біліктердің арасындағы қашықтық 1,3 м бастап 1,8 м дейін       16,0
болған кездегі қосарланған біліктер
Біліктердің арасындағы қашықтық 1,3 м бастап 1,8 м дейін       22,5
болған кездегі үшеуі қосылған біліктер
---------------------------------------------------------------------------
Бiлiктердің арасындағы қашықтық 1,3 метрден бастап 1,8 метрге дейін
болған кезде, бiлiктердiң саны 3-тен астам тiркемелер мен жартылай
тiркемелердiң сабақтас бiлiктерiнің бiлiктiк салмағы 7,5 тоннадан аспауы
тиiс.
Салмақтық жүктемелер көктемгi кезеңде, жол төсемiнің алып жүру
қабілетi төмен учаскелерінде уәкiлеттi мемлекеттiк органның шешiмi бойынша
азайтылуы мүмкiн.
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

Одиночная ось, при расстоянии между осями 2,5 м и более        10,0
Сдвоенные оси, при расстоянии между осями от 1,3 м до 1,8 м    16,0
Строенные оси, при расстоянии между осями от 1,3 м до 1,8 м    22,5
---------------------------------------------------------------------------
Осевая масса смежных осей прицепов или полуприцепов с количеством
осей более 3 при расстоянии между осями от 1,3 метра до 1,8 метра не
должна превышать 7,5 тонн.
Весовые нагрузки могут быть уменьшены в весенний период на участках
дорог с низкой несущей способностью покрытий по решению государственного
уполномоченного органа.
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Умбетова А.М.)