"Қазақстандық тауар-шикізат биржасы" жабық акционерлік қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 12 тамыз N 1245
ЕСКЕРТУ. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000.08.28. N 1316
қаулысын қарау қажет. P001316_
Қазақстан Республикасында биржалық қызметтi одан әрi дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Оның жарғылық капиталындағы мемлекеттiк үлес 51 пайызды құрайтын, мемлекеттiк, заңды және жеке тұлғалардың қатысуымен "Қазақстандық тауар-шикiзат биржасы" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлік және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiмен бiрлесiп, Қоғамды орналастыру үшiн оның жарғылық капиталындағы мемлекеттiк үлес төлеу есебiне бiр айлық мерзiмде үй-жай бөлсiн;
2) Қоғамның жарғысын бекiтсiн және оны мемлекеттiк тiркеудi қамтамасыз етсiн;
3) Қоғамды мемлекеттiк тiркегеннен кейiн, Қоғамның акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелiк ету және пайдалану құқықтарымен Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегi агенттiгiне берсiн;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де қажеттi шараларды қолдансын
3. "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 P990659_ қаулысына мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген, Иелiк ету және пайдалану құқықтары салалық министрлiктер мен өзге де мемлекеттiк органдарға берiлетiн республикалық меншiктегi ұйымдардағы акциялардың мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк қатысу үлестерiнiң тiзбесiнде:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сатып алу жөнiндегі агенттiгi"
деген бөлiммен және мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 229-жолмен
толықтырылсын:
"229             "Қазақстандық тауар-шикiзат биржасы" ЖАҚ".
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары Е.Ә. Өтембаевқа жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О создании закрытого акционерного общества "Казахстанская товарно-сырьевая биржа" <*> Сноска. Действие постановления приостановлено - постановлением Правительства РК от 28 августа 2000 г. N 1316 ~P001316.
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2000 года N 1245
В целях дальнейшего развития биржевой деятельности в Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать закрытое акционерное общество "Казахстанская товарно-сырьевая биржа" (далее - Общество) с участием государства, юридических и физических лиц с 51-процентной государственной долей в его уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) совместно с акимами городов Астаны и Алматы в месячный срок предоставить помещения для размещения Общества в счет оплаты государственной доли в его уставном капитале;
2) утвердить устав Общества и обеспечить его государственную регистрацию;
3) после государственной регистрации Общества передать государственный пакет акций Общества на правах владения и пользования Агентству Республики Казахстан по государственным закупкам;
4) принять иные необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности" следующие дополнения:
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
дополнить разделом "Агентство Республики Казахстан по государственным закупкам" и строкой, порядковый номер 229, следующего содержания:
"229 ЗАО "Казахстанская товарно-сырьевая биржа".
4. Контроль за исполнением настоящего постановление возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Утембаева Е.А.
Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)