Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң тұрғын үйдi ұстау мен коммуналдық қызметтердiң шығындарын төлеу үшiн ақшалай өтемақы алуға құқығы бар әскери қызметшiлерi (мерзiмдi қызметтiң әскери қызметшiлерiнен басқалары) лауазымдарының тізбесін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 15 тамыз N 1263. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002.05.29. N 593 қаулысымен. ~P020593
"Әскери қызметшiлер мен олардың отбасы мүшелерiнiң мәртебесi және
оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 20
қаңтардағы Заңын
Z934000_
орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi
қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң
тұрғын үйдi ұстау мен коммуналдық қызметтердiң шығындарын төлеу үшін
ақшалай өтемақы алуға құқығы бар әскери қызметшiлерi (мерзiмдi қызметтiң
әскери қызметшiлерiнен басқалары) лауазымдарының тiзбесi бекiтілсін.
2. Осы қаулы 1999 жылдың 1 сәуірінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
15 тамыздағы 2000 жылғы
N 1263 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң тұрғын үйдi ұстау мен
коммуналдық қызметтердiң шығындарын төлеу үшiн ақшалай өтемақы алуға
құқығы бар әскери қызметшiлерi (мерзiмдi қызметтің әскери қызметшiлерiнен
басқалары) лауазымдарының
ТIЗБЕСI
1. Авиация механигi
2. Авиация технигi
3. Адъютант
4. Аккумуляторшы
5. Әскери кафедра ассистентi
6. Авиация борт технигi
7. Борт инженерi
8. Борт механигi
9. Борт операторы
10. Борт технигi
11. Жетекшi инженер
12. Жетекшi ғылыми қызметкер
13. Жетекшi терапевт
14. Жетекшi хирург
15. Мал дәрiгерi
16. Малдәрiгерлiк нұсқаушы
17. Әскери дирижер
18. Әскери комендант
19. Әскери комиссар
20. Әскери прокурор
21. Әскери психолог
22. Әуе радисi
23. Әуе атқыш-радисi
24. Дәрiгер
25. Генерал-инспектор
26. Геодезист
27. Бас медбике
28. Бас инженер
29. Бас медициналық-санитарлық инспектор
30. Бас механик
31. Бас терапевт
32. Бас токсиколог-радиолог
33. Бас жаттықтырушы
34. Бас хирург
35. Бас штурман
36. Кезекшi
37. Кезекшi инспектор
38. Байланыс жөнiндегi кезекшi
39. Байланыс торабы жөнiндегi кезекшi
40. Әскери коменданттың кезекшi көмекшiсi
41. Байланыс торабы бастығының кезекшi көмекшiсi
42. Шифр жасаушы
43. Диспетчер
44. Дозиметршi
45. Анықтаушы
46. Әскери коменданттың орынбасары
47. Әскери комиссардың орынбасары
48. Бас инженердiң орынбасары
49. Бас штурманның орынбасары
50. База командирiнiң орынбасары
51. Батальон командирiнiң орынбасары
52. Батарея командирiнiң орынбасары
53. Жауынгерлiк машина командирiнiң орынбасары

Об утверждении Перечня должностей военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы) Вооруженных Сил Республики Казахстан, имеющих право на денежную компенсацию для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 августа 2000 года N 1263. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29 мая 2002 г. N 593 ~P020593
Во исполнение Закона Республики Казахстан от 20 января 1993 года Z934000_ "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый Перечень должностей военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы) Вооруженных Сил Республики Казахстан, имеющих право на денежную компенсацию для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 апреля 1999 года.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 августа 2000 года N 1263
Перечень
должностей военнослужащих (кроме военнослужащих
срочной службы) Вооруженных Сил Республики Казахстан,
имеющих право на денежную компенсацию для оплаты расходов
на содержание жилища и коммунальные услуги
1. Авиационный механик
2. Авиационный техник
3. Адъютант
4. Аккумуляторщик
5. Ассистент военной кафедры
6. Бортовой авиационный техник
7. Бортовой инженер
8. Бортовой механик
9. Бортовой оператор
10. Бортовой техник
11. Ведущий инженер
12. Ведущий научный сотрудник
13. Ведущий терапевт
14. Ведущий хирург
15. Ветеринарный врач
16. Ветеринарный инструктор
17. Военный дирижер
18. Военный комендант
19. Военный комиссар
20. Военный прокурор
21. Военный психолог
22. Воздушный радист
23. Воздушный стрелок-радист
24. Врач
25. Генерал-инспектор
26. Геодезист
27. Главная медицинская сестра
28. Главный инженер
29. Главный медико-санитарный инспектор
30. Главный механик
31. Главный терапевт
32. Главный токсиколог-радиолог
33. Главный тренер
34. Главный хирург
35. Главный штурман
36. Дежурный
37. Дежурный инспектор
38. Дежурный по связи
39. Дежурный по узлу связи
40. Дежурный помощник военного коменданта
41. Дежурный помощник начальника узла связи
42. Дешифровщик
43. Диспетчер
44. Дозиметрист
45. Дознаватель
46. Заместитель военного коменданта
47. Заместитель военного комиссара
48. Заместитель главного инженера
49. Заместитель главного штурмана
50. Заместитель командира базы
51. Заместитель командира батальона
52. Заместитель командира батареи
53. Заместитель командира боевой машины

54. Взвод командирiнiң орынбасары
55. Топ командирiнiң орынбасары
56. Дивизия командирiнiң орынбасары
57. Дивизион командирiнiң орынбасары
58. Корпус командирiнiң орынбасары
59. Отряд командирiнiң орынбасары
60. Бөлiм командирiнiң орынбасары
61. Эскадрилья командирiнiң орынбасары
62. Қарулы Күштер түрлерi қолбасшысының орынбасары
63. Қорғаныс министрiнiң орынбасары
64. Академия бастығының орынбасары
65. Ансамбль бастығының орынбасары
66. Арсенал бастығының орынбасары
67. База бастығының орынбасары
68. Әскери өкiлдiк бастығының орынбасары
69. Әскери кафедра бастығының орынбасары
70. Байланыс әскерлерi бастығының орынбасары
71. Есептеу орталығы бастығының орынбасары
72. Бас штаб (жалпы) бастығының орынбасары
73. Бас басқарма бастығының орынбасары
74. Бас орталық бастығының орынбасары
75. Бас штаб (бас) бастығының орынбасары
76. Госпиталь бастығының орынбасары
77. Топ бастығының орынбасары
78. Департамент бастығының орынбасары
79. Армия үй бастығының орынбасары
80. Инспекция бастығының орынбасары
81. Интернатура бастығының орынбасары
82. Кафедра бастығының орынбасары
83. Клуб бастығының орынбасары
84. Командалық пункт бастығының орынбасары
85. Комендатура бастығының орынбасары
86. Комиссия бастығының орынбасары
87. Курстар бастығының орынбасары
88. Зертхана бастығының орынбасары
89. Шеберхана бастығының орынбасары
90. Бағыт бастығының орынбасары
91. Бөлiм бастығының орынбасары
92. Бөлiмше бастығының орынбасары
93. Далалық байланыс торабы бастығының орынбасары
94. Полигон бастығының орынбасары
95. Пункт бастығының орынбасары
96. Зымыран және артиллерия әскерлерi бастығының орынбасары
97. Топ (расчет) бастығының орынбасары
98. Байланыс бастығының орынбасары
99. Қойма бастығының орынбасары
100. Қызмет бастығының орынбасары
101. Студия бастығының орынбасары
102. Тыл бастығының орынбасары
103. Торап бастығының орынбасары
104. Басқарма бастығының орынбасары
105. Училище бастығының орынбасары
106. Факультет бастығының орынбасары
107. Орталық бастығының орынбасары
108. Орталық командалық пункт бастығының орынбасары
109. Бөлiм бастығының орынбасары
110. Мектеп бастығының орынбасары
111. Штаб бастығының орынбасары
112. Жедел кезекшiнiң орынбасары
113. Жауапты хатшының орынбасары
114. Газет редакторының орынбасары
115. Әскери өкiлдiк жөнiндегi уәкiлдiң орынбасары
116. Тiс технигi
117. Инженер
118. Инспектор
119. Нұсқаушы
120. Сынаушы
121. Кодпен жазушы
122. Батальон командирi
123. Батарея командирi
124. Жауынгерлiк машина командирi
125. Бригада командирi

54. Заместитель командира взвода
55. Заместитель командира группы
56. Заместитель командира дивизии
57. Заместитель командира дивизиона
58. Заместитель командира корпуса
59. Заместитель командира отряда
60. Заместитель командира части
61. Заместитель командира эскадрильи
62. Заместитель командующего видами Вооруженных Сил
63. Заместитель Министра обороны
64. Заместитель начальника академии
65. Заместитель начальника ансамбля
66. Заместитель начальника арсенала
67. Заместитель начальника базы
68. Заместитель начальника военного представительства
69. Заместитель начальника военной кафедры
70. Заместитель начальника войск связи
71. Заместитель начальника вычислительного центра
72. Заместитель начальника Генерального штаба
73. Заместитель начальника Главного управления
74. Заместитель начальника Главного центра
75. Заместитель начальника Главного штаба
76. Заместитель начальника госпиталя
77. Заместитель начальника группы
78. Заместитель начальника департамента
79. Заместитель начальника дома армии
80. Заместитель начальника инспекции
81. Заместитель начальника интернатуры
82. Заместитель начальника кафедры
83. Заместитель начальника клуба
84. Заместитель начальника командного пункта
85. Заместитель начальника комендатуры
86. Заместитель начальника комиссии
87. Заместитель начальника курсов
88. Заместитель начальника лаборатории
89. Заместитель начальника мастерской
90. Заместитель начальника направления
91. Заместитель начальника отдела
92. Заместитель начальника отделения
93. Заместитель начальника полевого узла связи
94. Заместитель начальника полигона
95. Заместитель начальника пункта
96. Заместитель начальника ракетных войск и артиллерии
97. Заместитель начальника расчета
98. Заместитель начальника связи
99. Заместитель начальника склада
100. Заместитель начальника службы
101. Заместитель начальника студии
102. Заместитель начальника тыла
103. Заместитель начальника узла
104. Заместитель начальника управления
105. Заместитель начальника училища
106. Заместитель начальника факультета
107. Заместитель начальника центра
108. Заместитель начальника центрального командного пункта
109. Заместитель начальника части
110. Заместитель начальника школы
111. Заместитель начальника штаба
112. Заместитель оперативного дежурного
113. Заместитель ответственного секретаря
114. Заместитель редактора газеты
115. Заместитель уполномоченного по военным представительствам
116. Зубной техник
117. Инженер
118. Инспектор
119. Инструктор
120. Испытатель
121. Кодировщик
122. Командир батальона
123. Командир батареи
124. Командир боевой машины
125. Командир бригады

126. Тiкұшақ командирi
127. Взвод командирi
128. Гранатомет командирi
129. Топ командирi
130. Дивизия командирi
131. Дивизион командирi
132. Звено командирi
133. Өздiгiнен жүретiн зениттiк қондырғы командирi
134. Команда командирi
135. Корабль командирi
136. Корпус командирi
137. Миномет командирi
138. Корабль атыс қондырғысының командирi
139. Зеңбiрек командирi
140. Бөлiмше командирi
141. Отряд командирi
142. Полк командирi
143. Рота командирi
144. Өздiгiнен жүретiн артиллериялық қондырғы командирi
145. Арнаулы бөлімше командирi
146. Танк командирi
147. Көлiктiк-оқтау машинасының командирi
148. Қондырғы командирi
149. Бөлiм командирі
150. Эскадрилья командирi
151. Қарулы Күштер түрлерiнiң қолбасшысы
152. Комендант
153. Айдауыл
154. Бақылаушы
155. Концертмейстер
156. Тiлшi-ұйымдастырушы
157. Криминалист
158. Лаборант
159. Ұшқыш
160. Медбике
161. Метеобақылаушы
162. Метеоролог
163. Механик
164. Қорғаныс министрi
165. Кiшi медбике
166. Кiшi геодезист
167. Кiшi карта сызушы
168. Кiшi жедел уәкіл
169. Кiшi топограф
170. Музыкант
171. Ғылыми қызметкер
172. Автомобиль алаңының бастығы
173. Адъюнктура бастығы
174. Академия бастығы
175. Академиялық курстар бастығы
176. Акустика постының бастығы
177. Ансамбль бастығы
178. Қорғаныс министрi аппаратының бастығы
179. Аппарат бастығы
180. Дәрiхана бастығы
181. Арсенал бастығы
182. Артиллерия бастығы
183. Мұрағат бастығы
184. База бастығы
185. Жылжымалы монша бастығы
186. Жылжымалы монша-кiр жуу комбинатының бастығы
187. Бағдарлама кiтапханасының бастығы
188. Борттық байланыс торабының бастығы
189. Бұрғылау қондырғысының бастығы
190. Бюро бастығы
191. Малдәрiгерлiк лазарет бастығы
192. Әскери колледж бастығы
193. Әскери өкiлдiк бастығы
194. Әскери кафедра бастығы
195. Әскери хабарламалар бастығы
196. Әуе басқармасы пунктiнiң бастығы
197. Әуе атысы және тактикалық дайындық бастығы
198. Әуе шабуылына қарсы қорғаныс әскерлерiнiң бастығы
199. Радиациялық, химиялық және биологиялық қорғаныс әскерлерiнiң бастығы
200. Есептеу орталығының бастығы
201. Гауптвахта бастығы
202. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерi Бас штабының бастығы - Қорғаныс
министрiнiң бiрiншi орынбасары
203. Бас басқарма бастығы
204. Әуе қозғалысы бас басқармасы орталығының бастығы
205. Бас штабтың бастығы - Қарулы Күштер түрлерi қолбасшысының бiрiншi
орынбасары
206. Бас әскери инспекция бастығы
207. Қалашық бастығы
208. Госпиталь бастығы
209. Топ бастығы
210. Кезекшiлiк ауысымның бастығы
211. Кезекшi бөлiмнiң бастығы

126. Командир вертолета
127. Командир взвода
128. Командир гранатомета
129. Командир группы
130. Командир дивизии
131. Командир дивизиона
132. Командир звена
133. Командир зенитной самоходной установки
134. Командир команды
135. Командир корабля
136. Командир корпуса
137. Командир миномета
138. Командир огневых установок корабля
139. Командир орудия
140. Командир отделения
141. Командир отряда
142. Командир полка
143. Командир роты
144. Командир самоходной артиллерийской установки
145. Командир специального подразделения
146. Командир танка
147. Командир транспортно-заряжающей машины
148. Командир установки
149. Командир части
150. Командир эскадрильи
151. Командующий видом Вооруженных Сил
152. Комендант
153. Конвойный
154. Контролер
155. Концертмейстер
156. Корреспондент-организатор
157. Криминалист
158. Лаборант
159. Летчик
160. Медицинская сестра
161. Метеонаблюдатель
162. Метеоролог
163. Механик
164. Министр обороны
165. Младшая медицинская сестра
166. Младший геодезист
167. Младший картограф
168. Младший оперативный уполномоченный
169. Младший топограф
170. Музыкант
171. Научный сотрудник
172. Начальник автодрома
173. Начальник адъюнктуры
174. Начальник академии
175. Начальник академических курсов
176. Начальник аккустического поста
177. Начальник ансамбля
178. Начальник аппарата Министра обороны
179. Начальник аппаратной
180. Начальник аптеки
181. Начальник арсенала
182. Начальник артиллерии
183. Начальник архива
184. Начальник базы
185. Начальник передвижной бани
186. Начальник передвижного банно-прачечного комбината
187. Начальник библиотеки программ
188. Начальник бортового узла связи
189. Начальник буровой установки
190. Начальник бюро
191. Начальник ветеринарного лазарета
192. Начальник военного колледжа
193. Начальник военного представительства
194. Начальник военной кафедры
195. Начальник военных сообщений
196. Начальник воздушного пункта управления
197. Начальник воздушно-огневой и тактической подготовки
198. Начальник войск противовоздушной обороны
199. Начальник войск радиационной, химической и биологической защиты
200. Начальник вычислительного центра
201. Начальник гауптвахты
202. Начальник Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан -
Первый заместитель Министра обороны
203. Начальник Главного управления
204. Начальник Главного центра управления воздушным движением
205. Начальник Главного штаба - Первый заместитель командующего видом
Вооруженных Сил
206. Начальник Главной военной инспекции
207. Начальник городка
208. Начальник госпиталя
209. Начальник группы
210. Начальник дежурной смены
211. Начальник дежурной части

212. Іс жүргiзу жұмысының бастығы
213. Департамент бастығы
214. Директриса бастығы
215. Диспетчер бастығы
216. Армия үйiнiң бастығы
217. Офицерлер үйiнiң бастығы
218. Запастағы командалық пункт бастығы
219. Дыбыс аңдау постының бастығы
220. Зениттiк-зымырандық әскерлердiң бастығы
221. Инженерлiк әскерлердiң бастығы
222. Инспекция бастығы
223. Интернатура бастығы
224. Ақпарат постының бастығы
225. Кабельдiк пайдалану машинасының бастығы
226. Кадет корпусының бастығы
227. Кеңсе бастығы
228. Қарауыл бастығы
229. Кафедра бастығы
230. Клуб бастығы
231. Кодпен жазу постының бастығы
232. Кодпен жазу тобының бастығы
233. Колледж бастығы
234. Командалық пункт бастығы
235. Команда бастығы
236. Комендатура бастығы
237. Комиссия бастығы - әскери-дәрiгерлiк комиссияның төрағасы
238. Кешен бастығы
239. Кросс бастығы
240. Курстар бастығы
241. Зертхана бастығы
242. Лазарет бастығы
243. Ұшу зертханасының бастығы
244. Шеберхана бастығы
245. Медициналық пункт бастығы
246. Метеорологиялық постының бастығы
247. Жердегi сұраныстар жөнiндегi бастық
248. Бағыт бастығы
249. Ғылыми-зерттеу секторының бастығы
250. Бiрлескен қойма бастығы
251. Атыс дайындығының бастығы
252. Жедел топтың бастығы
253. Әскери оркестрдiң бастығы
254. Бөлiм бастығы
255. Бөлiмше бастығы
256. Отряд бастығы
257. Таратушы радиоорталықтың бастығы
258. Таратушы радиостанция бөлiмнiң бастығы
259. Жылжымалы бақылау пунктiнiң бастығы
260. Көтеру-түйiстiру агрегатының бастығы
261. Өрттi қадағалау бастығы
262. Өрт сөндiрушiлер командасының бастығы
263. Далалық байланыс торабының бастығы
264. Далалық оқу байланыс торабының бастығы
265. Полигон бастығы
266. Емхана бастығы
267. Алаңның бастығы
268. Пост бастығы
269. Қозғалтқыш радиостанция бастығы
270. Қабылдау радиоорталығының бастығы
271. Қабылдау машинасының бастығы
272. Радиостанцияның қабылдау бөлiгiнiң бастығы
273. Қабылдау-пеленгаторлы қондырғы бастығы
274. Әуе шабуылына қарсы қорғаныс бастығы
275. Пункт бастығы
276. Радиобюро бастығы
277. Радиобиiктiктi өлшеу бастығы
278. Радиоқашықтықты өлшеу бастығы
279. Радиолокациялық жүйе бастығы
280. Радиомаяк бастығы
281. Радиопеленгатор бастығы
282. Радиостанция бастығы
283. Радиотелевизиялық торабының бастығы
284. Радиотехникалық әскерлердiң бастығы
285. Радиоорталықтың бастығы
286. Радиоэлектрондық күрес бастығы
287. Барлау бастығы
288. Зымырандық және артиллериялық әскерлердiң бастығы
289. Топ (расчет) бастығы
290. Жарық жабдығының бастығы
291. Байланыс бастығы
292. Құпия бөлiмшенiң бастығы

212. Начальник делопроизводства
213. Начальник департамента
214. Начальник директрисы
215. Начальник диспетчерской
216. Начальник дома армии
217. Начальник дома офицеров
218. Начальник запасного командного пункта
219. Начальник звукометрического поста
220. Начальник зенитно-ракетных войск
221. Начальник инженерных войск
222. Начальник инспекции
223. Начальник интернатуры
224. Начальник информационного поста
225. Начальник кабельной эксплуатационной машины
226. Начальник кадетского корпуса
227. Начальник канцелярии
228. Начальник караула
229. Начальник кафедры
230. Начальник клуба
231. Начальник кодировочного поста
232. Начальник кодировочной группы
233. Начальник колледжа
234. Начальник командного пункта
235. Начальник команды
236. Начальник комендатуры
237. Начальник комиссии - председатель военно-врачебной комиссии
238. Начальник комплекса
239. Начальник кросса
240. Начальник курсов
241. Начальник лаборатории
242. Начальник лазарета
243. Начальник летающей лаборатории
244. Начальник мастерской
245. Начальник медицинского пункта
246. Начальник метеорологического поста
247. Начальник наземного запросчика
248. Начальник направления
249. Начальник научно-исследовательского сектора
250. Начальник объединенного склада
251. Начальник огневой подготовки
252. Начальник оперативной группы
253. Начальник военного оркестра
254. Начальник отдела
255. Начальник отделения
256. Начальник отряда
257. Начальник передающего радиоцентра
258. Начальник передающей части радиостанции
259. Начальник передвижного пункта контроля
260. Начальник подъемно-стыковочного агрегата
261. Начальник пожарного надзора
262. Начальник пожарной команды
263. Начальник полевого узла связи
264. Начальник полевого учебного узла связи
265. Начальник полигона
266. Начальник поликлиники
267. Начальник поля
268. Начальник поста
269. Начальник приводной радиостанции
270. Начальник приемного радиоцентра
271. Начальник приемной машины
272. Начальник приемной части радиостанции
273. Начальник приемно-пеленгаторной установки
274. Начальник противовоздушной обороны
275. Начальник пункта
276. Начальник радиобюро
277. Начальник радиовысотомера
278. Начальник радиодальномера
279. Начальник радиолокационной системы
280. Начальник радиомаяка
281. Начальник радиопеленгатора
282. Начальник радиостанции
283. Начальник радиотелевизионного узла
284. Начальник радиотехнических войск
285. Начальник радиоцентра
286. Начальник радиоэлектронной борьбы
287. Начальник разведки
288. Начальник ракетных войск и артиллерии
289. Начальник расчета
290. Начальник светооборудования
291. Начальник связи
292. Начальник секретного отделения

293. Құпия кiтапхана бастығы
294. Құпия бөлiм бастығы
295. Сектор бастығы
296. Қойма бастығы
297. Қызмет бастығы
298. Ауысым бастығы
299. Спорт кешенiнiң бастығы
300. Спорт командасының бастығы
301. Станция бастығы
302. Асхана бастығы
303. Ату алаңының бастығы
304. Студия бастығы
305. Танк алаңының бастығы
306. Техникалық позиция бастығы
307. Техникалық бөлiм бастығы
308. Тир бастығы
309. Тренажер бастығы
310. Тыл бастығы
311. Торап бастығы
312. Байланыс торабының бастығы
313. Басқарма бастығы
314. Учаске бастығы
315. Оқу сыныбының бастығы
316. Тактикалық оқу алаңының бастығы
317. Оқу байланыс торабының бастығы
318. Оқу орталығының бастығы
319. Оқу бөлiмiнiң бастығы
320. Оқу алаңы орталығының бастығы
321. Училище бастығы
322. Факультет бастығы
323. Дене дайындығы мен спорт бастығы
324. Филиал бастығы
325. Далалық нан зауытының бастығы
326. Далалық наубайхана бастығы
327. Стационарлық тоңазытқыш бастығы
328. Стационарлық тоңазытқыш қондырғысының бастығы
329. Сақтау орнының бастығы
330. Қойма бастығы
331. Орталықтың бастығы
332. Жедел кезекшiлер орталығының бастығы
333. Орталық командалық пункттiң бастығы
334. Цех бастығы
335. Цикл бастығы
336. Бөлiм бастығы
337. Мектеп бастығы
338. Штаб бастығы
339. Экспедиция бастығы
340. Электрокүштiк құрылғының бастығы
341. Жедел кезекшi
342. Оператор
343. Операция медбикесi
344. Ординатор
345. Жауапты орындаушы
346. Газеттiң жауапты редакторы
347. Жауапты хатшы
348. Офицер
349. Академия бастығының бiрiншi орынбасары
350. Бас штаб бастығының бiрiншi орынбасары
351. Мемлекеттiк және шет тiлдер аудармашысы
352. Планшетшi
353. Бөлiмше бастығының көмекшiсi
354. Жетекшi инженердiң көмекшiсi
355. Әскери коменданттың көмекшiсi
356. Әскери комиссардың көмекшiсi
357. Кезекшi коменданттың көмекшiсi
358. Командирдiң көмекшiсi
359. Батальон командирiнiң көмекшiсi
360. Бригада командирiнiң көмекшiсi
361. Тiкұшақ командирiнiң көмекшiсi
362. Дивизия командирiнiң көмекшiсi
363. Звено командирiнiң көмекшiсi
364. Корабль командирiнiң көмекшiсi
365. Отряд командирiнiң көмекшiсi
366. Полк командирiнiң көмекшiсi
367. Рота командирiнiң көмекшiсi
368. Қарулы Күштер түрлерi қолбасшысының көмекшiсi
369. Ансамбль бастығының көмекшiсi
370. Арсенал бастығының көмекшiсi
371. Артиллерия бастығының көмекшiсi
372. База бастығының көмекшiсi
373. Есептеу орталығы бастығының көмекшiсi
374. Бас басқарма бастығының көмекшiсi
375. Госпиталь бастығының көмекшiсi
376. Топ бастығының көмекшiсi
377. Комендатура бастығының көмекшiсi

293. Начальник секретной библиотеки
294. Начальник секретной части
295. Начальник сектора
296. Начальник склада
297. Начальник службы
298. Начальник смены
299. Начальник спортивного комплекса
300. Начальник спортивной команды
301. Начальник станции
302. Начальник столовой
303. Начальник стрельбища
304. Начальник студии
305. Начальник танкодрома
306. Начальник технической позиции
307. Начальник технической части
308. Начальник тира
309. Начальник тренажера
310. Начальник тыла
311. Начальник узла
312. Начальник узла связи
313. Начальник управления
314. Начальник участка
315. Начальник учебного класса
316. Начальник учебного тактического поля
317. Начальник учебного узла связи
318. Начальник учебного центра
319. Начальник учебной части
320. Начальник учебно-полевого центра
321. Начальник училища
322. Начальник факультета
323. Начальник физической подготовки и спорта
324. Начальник филиала
325. Начальник полевого хлебозавода
326. Начальник полевой хлебопекарни
327. Начальник стационарного холодильника
328. Начальник стационарной холодильной установки
329. Начальник хранения
330. Начальник хранилища
331. Начальник центра
332. Начальник центра оперативных дежурных
333. Начальник центрального командного пункта
334. Начальник цеха
335. Начальник цикла
336. Начальник части
337. Начальник школы
338. Начальник штаба
339. Начальник экспедиции
340. Начальник электросиловых устройств
341. Оперативный дежурный
342. Оператор
343. Операционная сестра
344. Ординатор
345. Ответственный исполнитель
346. Ответственный редактор газеты
347. Ответственный секретарь
348. Офицер
349. Первый заместитель начальника академии
350. Первый заместитель начальника Генерального штаба
351. Переводчик государственного и иностранного языка
352. Планшетист
353. Помощник начальника отделения
354. Помощник ведущего инженера
355. Помощник военного коменданта
356. Помощник военного комиссара
357. Помощник дежурного коменданта
358. Помощник командира
359. Помощник командира батальона
360. Помощник командира бригады
361. Помощник командира вертолета
362. Помощник командира дивизии
363. Помощник командира звена
364. Помощник командира корабля
365. Помощник командира отряда
366. Помощник командира полка
367. Помощник командира роты
368. Помощник командующего видами Вооруженных Сил
369. Помощник начальника ансамбля
370. Помощник начальника арсенала
371. Помощник начальника артиллерии
372. Помощник начальника базы
373. Помощник начальника вычислительного центра
374. Помощник начальника главного управления
375. Помощник начальника госпиталя
376. Помощник начальника группы
377. Помощник начальника комендатуры

378. Шеберхана бастығының көмекшiсi
379. Бағыт бастығының көмекшiсi
380. Жедел топ бастығының көмекшiсi
381. Бөлiм бастығының көмекшiсi
382. Бөлiмше бастығының көмекшiсi
383. Әуе шабуылына қарсы қорғаныс бастығының көмекшiсi
384. Барлау бастығының көмекшiсi
385. Топ (расчет) бастығының көмекшiсi
386. Байланыс бастығының көмекшiсi
387. Қойма бастығының көмекшiсi
388. Қызмет бастығының көмекшiсi
389. Ауысым бастығының көмекшiсi
390. Станция бастығының көмекшiсi
391. Асхана бастығының көмекшiсi
392. Техникалық бөлiм бастығының көмекшiсi
393. Байланыс торабы бастығының көмекшiсi
394. Басқарма бастығының көмекшiсi
395. Оқу орталығы бастығының көмекшiсi
396. Училище бастығының көмекшiсi
397. Факультет бастығының көмекшiсi
398. Орталық бастығының көмекшiсi
399. Бөлiм бастығының көмекшiсi
400. Мектеп бастығының көмекшiсi
401. Штаб бастығының көмекшiсi
402. Жедел кезекшiнiң көмекшiсi
403. Ұшу жетекшiсiнiң көмекшiсi
404. Штурманның көмекшiсi
405. Әскери-дәрiгерлiк комиссияның төрағасы
406. Әскери-ұшу комиссиясының төрағасы
407. Бiлiктiлiк комиссиясының төрағасы
408. Спорт комитетiнiң төрағасы - Армияның орталық спорт клубының бастығы
409. Оқытушы
410. Психолог
411. Радиозондшы
412. Радиометршi
413. Радиотелеграфшы
414. Радиотелефоншы
415. Радист
416. Барлаушы
417. Реттеушi
418. Редактор
419. Рентген лаборанты
420. Рентген технигi
421. Референт
422. Топ жетекшiсi
423. Ұшу жетекшiсi
424. Санитар
425. Санитарлық нұсқаушы
426. Әскери кеңестiң хатшысы
427. Жеке орындаушы
428. Социолог
429. Аға медбике
430. Аға операция медбикесi
431. Аға авиация механигi
432. Аға авиация технигi
433. Аға адъютант - Қорғаныс министрiнiң көмекшiсi
434. Аға аккумуляторшы
435. Аға борт авиация технигi
436. Аға борт инженерi-нұсқаушы
437. Аға борт механигi
438. Аға борт операторы
439. Аға борт технигi
440. Аға жүргізушi
441. Аға сүңгуiр
442. Аға әскери дирижер
443. Аға әуе радисi
444. Аға әуе атқышы
445. Аға тәрбиешi - рота командирi
446. Аға дәрiгер
447. Аға есептеушi
448. Аға геодезист
449. Аға гидрометеобақылаушы
450. Аға қашықтық өлшеушi
451. Байланыс жөнiндегi аға кезекшi
452. Аға шифрлаушы
453. Аға дизельшi
454. Аға диспетчер
455. Аға дозиметршi
456. Аға анықтаушы-инспектор
457. Аға инженер
458. Аға инспектор
459. Аға нұсқаушы
460. Аға қоймашы
461. Аға кодпен жазушы
462. Аға айдауыл
463. Аға бақылаушы
464. Аға лаборант
465. Аға ұшқыш
466. Аға метеобақылаушы

378. Помощник начальника мастерской
379. Помощник начальника направления
380. Помощник начальника оперативной группы
381. Помощник начальника отдела
382. Помощник начальника отделения
383. Помощник начальника противовоздушной обороны
384. Помощник начальника разведки
385. Помощник начальника расчета
386. Помощник начальника связи
387. Помощник начальника склада
388. Помощник начальника службы
389. Помощник начальника смены
390. Помощник начальника станции
391. Помощник начальника столовой
392. Помощник начальника технической части
393. Помощник начальника узла связи
394. Помощник начальника управления
395. Помощник начальника учебного центра
396. Помощник начальника училища
397. Помощник начальника факультета
398. Помощник начальника центра
399. Помощник начальника части
400. Помощник начальника школы
401. Помощник начальника штаба
402. Помощник оперативного дежурного
403. Помощник руководителя полетами
404. Помощник штурмана
405. Председатель военно-врачебной комиссии
406. Председатель военно-летной комиссии
407. Председатель квалификационной комиссии
408. Председатель Спортивного Комитета - Начальник Центрального Спортивного
Клуба Армии
409. Преподаватель
410. Психолог
411. Радиозондист
412. Радиометрист
413. Радиотелеграфист
414. Радиотелефонист
415. Радист
416. Разведчик
417. Регулировщик
418. Редактор
419. Рентгенолаборант
420. Рентгенотехник
421. Референт
422. Руководитель группы
423. Руководитель полетами
424. Санитар
425. Санитарный инструктор
426. Секретарь военного совета
427. Солист
428. Социолог
429. Старшая медицинская сестра
430. Старшая операционная сестра
431. Старший авиационный механик
432. Старший авиационный техник
433. Старший адъютант - помощник Министра обороны
434. Старший аккумуляторщик
435. Старший бортовой авиационный техник
436. Старший бортовой инженер-инструктор
437. Старший бортовой механик
438. Старший бортовой оператор
439. Старший бортовой техник
440. Старший водитель
441. Старший водолаз
442. Старший военный дирижер
443. Старший воздушный радист
444. Старший воздушный стрелок
445. Старший воспитатель - командир роты
446. Старший врач
447. Старший вычислитель
448. Старший геодезист
449. Старший гидрометеонаблюдатель
450. Старший дальномерщик
451. Старший дежурный по связи
452. Старший дешифровщик
453. Старший дизелист
454. Старший диспетчер
455. Старший дозиметрист
456. Старший дознаватель-инспектор
457. Старший инженер
458. Старший инспектор
459. Старший инструктор
460. Старший кладовщик
461. Старший кодировщик
462. Старший конвойный
463. Старший контролер
464. Старший лаборант
465. Старший летчик
466. Старший метеонаблюдатель

467. Аға метеоролог
468. Аға механик
469. Аға музыкант
470. Аға ғылыми қызметкер
471. Аға оператор
472. Аға ординатор
473. Аға офицер
474. Аға патрульшi
475. Аға наубайшы
476. Аға аудармашы-референт
477. Аға хатшы
478. Аға планшетшi
479. Аға аспаз
480. Әскери коменданттың аға көмекшiсi
481. Артиллерия бастығының аға көмекшiсi
482. База бастығының аға көмекшiсi
483. Бағыт бастығының аға көмекшiсi
484. Бөлiм бастығының аға көмекшiсi
485. Бөлiмше бастығының аға көмекшiсi
486. Әуе шабуылына қарсы қорғаныс бастығының аға көмекшiсi
487. Барлау бастығының аға көмекшiсi
488. Барлау - ақпарат орталығы бастығының аға көмекшiсi
489. Байланыс бастығының аға көмекшiсi
490. Қызмет бастығының аға көмекшiсi
491. Ауысым бастығының аға көмекшiсi
492. Техникалық бөлiм бастығының аға көмекшiсi
493. Учаске бастығының аға көмекшiсi
494. Орталық бастығының аға көмекшiсi
495. Штаб бастығының аға көмекшiсi
496. Жедел кезекшiнiң аға көмекшiсi
497. Ұшу жетекшiсiнiң аға көмекшiсi
498. Аға оқытушы
499. Аға радиозондшы
500. Аға радиометршi
501. Аға радиотелеграфшы
502. Аға радиотелефоншы
503. Аға радист
504. Аға барлаушы
505. Аға реттеушi
506. Аға телеграфшы
507. Аға телефоншы
508. Аға техник
509. Аға топограф
510. Аға жаттықтырушы
511. Аға парашюттi жинаушы
512. Аға уәкiл
513. Аға фельдъегер
514. Аға фотограмметршi
515. Аға химик
516. Аға сызушы
517. Аға штурман
518. Аға экспедитор
519. Аға заң кеңесшiсi
520. Старшина
521. Телеграфшы
522. Телефоншы
523. Техник
524. Топограф
525. Жаттықтырушы
526. Парашюттарды жинаушы
527. Уәкiл
528. Фельдшер
529. Фельдъегер
530. Фотограмметршi
531. Фототiлшi
532. Сызушы
533. Штурман
534. Экспедитор
535. Энергетик
536. Заң кеңесшісі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

467. Старший метеоролог
468. Старший механик
469. Старший музыкант
470. Старший научный сотрудник
471. Старший оператор
472. Старший ординатор
473. Старший офицер
474. Старший патрульный
475. Старший пекарь
476. Старший переводчик-референт
477. Старший писарь
478. Старший планшетист
479. Старший повар
480. Старший помощник военного коменданта
481. Старший помощник начальника артиллерии
482. Старший помощник начальника базы
483. Старший помощник начальника направления
484. Старший помощник начальника отдела
485. Старший помощник начальника отделения
486. Старший помощник начальника противовоздушной обороны
487. Старший помощник начальника разведки
488. Старший помощник начальника разведывательно-информационного центра
489. Старший помощник начальника связи
490. Старший помощник начальника службы
491. Старший помощник начальника смены
492. Старший помощник начальника технической части
493. Старший помощник начальника участка
494. Старший помощник начальника центра
495. Старший помощник начальника штаба
496. Старший помощник оперативного дежурного
497. Старший помощник руководителя полетами
498. Старший преподаватель
499. Старший радиозондист
500. Старший радиометрист
501. Старший радиотелеграфист
502. Старший радиотелефонист
503. Старший радист
504. Старший разведчик
505. Старший регулировщик
506. Старший телеграфист
507. Старший телефонист
508. Старший техник
509. Старший топограф
510. Старший тренер
511. Старший укладчик парашютов
512. Старший уполномоченный
513. Старший фельдъегерь
514. Старший фотограмметрист
515. Старший химик
516. Старший чертежник
517. Старший штурман
518. Старший экспедитор
519. Старший юрисконсульт
520. Старшина
521. Телеграфист
522. Телефонист
523. Техник
524. Топограф
525. Тренер
526. Укладчик парашютов
527. Уполномоченный
528. Фельдшер
529. Фельдъегерь
530. Фотограмметрист
531. Фотокорреспондент
532. Чертежник
533. Штурман
534. Экспедитор
535. Энергетик
536. Юрисконсульт
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)