Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Беларусь Республикасына 2000 жылғы 22-23 мамырдағы ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 5 қыркүйек N 1342
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Беларусь Республикасына 2000 жылғы 22-23 мамырдағы ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары, өзге де мемлекеттік органдар (келісім бойынша) және мүдделі ұйымдар (келісім бойынша) Жоспарда көзделген іс-шараларды жүзеге асыру жөнінде нақты шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі кемінде жарты
жылда бір рет Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының
Үкіметін хабардар етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 5 қыркүйектегі
N 1342 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың
Беларусь Республикасына 2000 жылғы 22-23 мамырдағы ресми сапары
барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру
жөніндегі іс-шаралар
Жоспары
_____________________________________________________________________
N   !       Іс-шара               !   Орындау  !     Орындалуына
р/с                                   мерзімі         жауаптылар
_____________________________________________________________________
1             2                        3                4
_____________________________________________________________________
1.   Қол қойылған мына құжаттардың       2000
күшіне енуі жөніндегі мемлекет.    жылдың
ішілік рәсімдерді өткізу:          ішінде
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының           -//-     Қазақстан Республикасы.
Үкіметі мен Беларусь Республика.             ның Білім және ғылым
сының Үкіметі арасындағы ғылыми              министрлігі
және ғылыми-педагогикалық
кадрларды аттестациялау
саласындағы ынтымақтастық
туралы келісім
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының           -//-     Қазақстан Республикасы.
Үкіметі мен Беларусь Республика.             ның Мемлекеттік кіріс
сының Үкіметі арасындағы салық               министрлігі
заңдарын сақтау мәселелері
жөніндегі өзара көмек және
ынтымақтастық туралы келісім
_____________________________________________________________________

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Республику Беларусь 22-23 мая 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2000 года N 1342
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Республику Беларусь 22-23 мая 2000 года (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям (по согласованию) принять конкретные меры по реализации мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 5 сентября 2000 года N 1342
План мероприятий по реализации договоренностей,
достигнутых в ходе официального визита Президента Республики
Казахстан Назарбаева Н.А. в Республику Беларусь 22-23 мая 2000 года
--------------------------------------------------------------------------
N |            Мероприятие            |   Срок   |     Ответственные     |
п/п|                                   |исполнения|     за исполнение     |
--------------------------------------------------------------------------|
1  !                  2                |     3    !            4          !
__________________________________________________________________________!
1.  Проведение внутригосударственных    в течение
процедур по вступлению в силу         2000 г.
подписанных документов:
Соглашение между Правительством       --//--   Министерство
Республики Казахстан и                         образования и науки
Правительством Республики Беларусь             Республики Казахстан
о сотрудничестве в области
аттестации научных и научно-
педагогических кадров
Соглашение между Правительством    --//--      Министерство
Республики Казахстан и                         государственных
Правительством Республики Беларусь             доходов
о сотрудничестве и взаимной помощи             Республики Казахстан
по вопросам соблюдения налогового
законодательства

2.   Қазақстан Республикасының          2000
Үкіметіне:                  жылдың
үшінші тоқсаны
_____________________________________________________________________
жапондық "Kawasaki"                          Қазақстан Республикасы.
компаниясының қатысуымен          -//-       ның Энергетика, индус.
Астана және Алматы                           трия және сауда министр.
қалаларындағы троллейбус                     лігі, Қазақстан
парктерінің базасында                        Республикасының Көлік
"Белкомунмашпен" бірлесіп                    және коммуникациялар
троллейбустар шығару                         министрлігі, Астана
бойынша;                                     қаласының әкімі,
Алматы қаласының әкімі
_____________________________________________________________________
"Марко" ЖШҚ беларусь-герман       -//-       Қазақстан Республикасы.
кәсіпорнымен бірлесіп аяқ                    ның Энергетика,
киім шығару бойынша                          индустрия және сауда
қазақстан-беларусь бірлескен                 министрлігі
кәсіпорындарын құру жөнінде
ұсыныстар енгізу.
_____________________________________________________________________
3.   Қазақстан облыстарының            2000      Қазақстан Республикасы.
бірінде сервистік қызмет         жылдың     ның Ауылшаруашылығы
көрсету және тракторларды,       үшінші     министрлігі
қосалқы бөлшектерді,             тоқсаны
агрегаттарды және "Белшина"
ӨБ-нің қатысу мүмкіндігімен
ауылшаруашылығы техникалары
үшін шиналар сату жөніндегі
Минск трактор зауытының
өкілдігін ашу мүмкіндігі
туралы Қазақстан Республикасы.
ның Үкіметіне ұсыныс енгізу.
_____________________________________________________________________
4.   Қазақстан Республикасының
Үкіметіне:
_____________________________________________________________________
қазақстан астығымен төлеу         2000      Қазақстан Республикасы.
шартымен Қазақстан Респуб.       жылдың     ның Ауылшаруашылығы
ликасына тракторлар мен          ішінде     министрлігі, "Азық-түлік
трактор жинақтаушыларын                     корпорация" ЖАҚ
өзара тиімді тұрақты түрде                  (келісім бойынша)
жеткізуді ұйымдастыруда;
_____________________________________________________________________
мұнайгаз саласында, оның          2000      Қазақстан Республикасы.
ішінде "Достық-1" мұнай          жылдың     ның Энергетика, индус.
құбырының өткізу мүмкіндігін     үшінші     трия және сауда
кеңейту жөнінде                  тоқсаны    министрлігі, "Қазақойл"
("Белнефтехимнің" Мәскеу                    ҰМК АҚ (келісім
қаласындағы өкілдігімен                     бойынша), "Қазтрансойл"
бірлесіп);                                  ҰМТК АҚ (келісім бойынша)
_____________________________________________________________________
қазақстанның түсті және қара     2000       Қазақстан Республикасы.
металдарын, екібастұз және      жылдың      ның Энергетика, индус.
қарағанды көмірін өткізу        үшінші      трия және сауда министр.
рыногын қалпына келтіруде;      тоқсаны     лігі, "Қазхром" ТҰК АҚ
(келісім бойынша)
_____________________________________________________________________
елдер арасында, оның ішінде      -//-       Қазақстан Республикасы.
темір жол көлігімен тұрақты                 ның Көлік және коммуни.
жолаушылар қатынасын жолға                  кациялар министрлігі,
қоюда;                                      "Қазақстан темір жолы"
РМК (келісім бойынша)
_____________________________________________________________________
Әскери-техникалық салада ынты.   2000       Қазақстан Республикасы.
мақтастықты дамыту жөнінде      жылдың      ның Қорғаныс министрлігі
ұсыныстар енгізу                ішінде
_____________________________________________________________________
5.   1992-1993 жылдардағы            2000        Қазақстан Республикасы.
корреспонденттік шоттарға      жылдың       ның Ұлттық Банкі
өткенге дейін және одан        үшінші       (келісім бойынша)
кейін) Қазақстан Республика.   тоқсаны
сы мен Беларусь Республикасы.
ның өзара қарыздық міндетте.
мелері мен сауда-экономика.
лық қатынастардың нәтижелері
жөніндегі талаптарды реттеу
туралы (алғашқы нұсқасы)
қазақстан-беларусь құжат.
тарының жобасын дайындау
және оларды Қазақстан
Республикасының Үкіметіне
енгізу
_____________________________________________________________________
6.   Қазақстан-беларусь сауда-      2000         Қазақстан Республикасы.
экономикалық ынтымақтастық    жылдың        ның Сыртқы істер
жөніндегі комиссиясының      төртінші       министрлігі
екінші мәжілісін өткізу       тоқсаны
мерзімдерін келісу
_____________________________________________________________________
7.   Қазақстан Республикасының      2000        Қазақстан Республикасы.
Беларусь Республикасындағы    жылдың       ның Сыртқы істер министр.
Елшілігі жалға алған жер      төртінші     лігі, Астана қаласының
учаскесі мен ғимаратты        тоқсаны      әкімі
Қазақстан Республикасының
иелігіне алу мәселесін
беларусь тарапымен тепе-теңдік
шарты бойынша шешу
_____________________________________________________________________
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

2.  Внести в Правительство Республики    третий
Казахстан предложения по созданию    квартал
казахстанско-белорусских совместных  2000 г.
предприятий:
по производству троллейбусов         --//--    Министерство энергетики,
совместно с "Белкомунмаш" на базе              индустрии и торговли
троллейбусных парков г. Астаны и               Республики Казахстан,
г. Алматы с участием японской                  Министерство транспорта
компании "Каwаsакi"                            и коммуникаций
Республики Казахстан,
аким г. Астаны,
аким г. Алматы
по производству обуви совместно с    --//--    Министерство энергетики,
белорусско-германским предприятием             индустрии и торговли
ООО "Марко"                                    Республики Казахстан
3.  Внести в Правительство Республики    третий    Министерство
Казахстан предложение об открытии    квартал   сельского хозяйства
представительства Минского           2000 г.   Республики Казахстан
тракторного завода в одной из
областей Казахстана по сервисному
обслуживанию и продаже тракторов,
запасных частей, агрегатов и,
возможно, шин для сельхозтехники с
подключением ПО "Белшина".
4.  Внести в Правительство Республики
Казахстан предложения по развитию
сотрудничества:
в организации взаимовыгодных        в течение  Министерство сельского
регулярных поставок в Республику      2000 г.  хозяйства Республики
Казахстан тракторов и                          Казахстан, ЗАО
тракторокомплектов на условиях                 "Продкорпорация"
оплаты казахстанским зерном                    (по согласованию)
в нефтегазовой отрасли, в том        третий    Министерство энергетики,
числе по расширению пропускной      квартал    индустрии и торговли
способности нефтепровода             2000 г.   Республики Казахстан,
"Дружба-1" (совместно с                        АО ННК "Казахойл"
представительством "Белнефтехима"              (по согласованию),
в г. Москве)                                   АО НКТН "Казтрансойл"
(по согласованию)
в восстановлении рынка сбыта         --//--    Министерство энергетики,
казахстанских цветных и черных                 индустрии и торговли
металлов, экибастузского и                     Республики Казахстан,
карагандинского угля                           АО ТНК "Казхром"
(по согласованию)
по налаживанию регулярного           --//--    Министерство транспорта
пассажирского сообщения между                  и коммуникаций
странами, в том числе                          Республики Казахстан,
железнодорожным транспортом                    РГП "Казакстан темiр
жолы" (по согласованию)
в военно-технической сфере          в течение  Министерство обороны
2000 г.    Республики Казахстан
5.  Подготовить проекты казахстанско-    третий    Национальный Банк
белорусских документов об           квартал    Республики Казахстан
урегулировании (нулевой вариант)     2000 г.   (по согласованию)
взаимных договорных обязательств и
требований по результатам торгово-
экономических отношений Республики
Казахстан и Республики Беларусь за
1992-1993 годы (до и после перехода
на корреспондентские счета) и внести
их на рассмотрение в Правительство
Республики Казахстан
6.  Согласование сроков проведения      четвертый  Министерство иностранных
второго заседания казахстанско-      квартал   дел Республики
белорусской комиссии по торгово-     2000 г.   Казахстан
экономическому сотрудничеству
7.  Решение на паритетных условиях с    четвертый  Министерство иностранных
белорусской стороной вопроса об      квартал   дел Республики
отчуждении Республике Казахстан      2000 г.   Казахстан, аким г.Астаны
земельного участка и здания,
арендуемых Посольством Республики
Казахстан в Республике Беларусь
__________________________________________________________________________
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)