Радиоизотопты өнім импортына рұқсат беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 8 қыркүйек N 1363
"Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыс, қызмет көрсетулердiң) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037 P971037_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Изотоп" ғылыми-өндiрiстiк-коммерциялық бiрлестiгi" жауапкершілiгi шектеулi серiктестiкке (бұдан әрi - "Изотоп" ҒӨКБ ЖШС) Ресей Федерациясынан Қазақстан Республикасына:
1) "Маяк", Ресей, өндiрiстiк бiрлестiгімен жасалған 2000 жылғы 21 наурыздағы N 398/07622740/45003 келiсiм-шартқа сәйкес жалпы активтiлiгi 26 370 (жиырма алты мың үш жүз жетпiс) кюри, 248 600 (екi жүз қырық сегiз мың алты жүз) АҚШ доллары сомасына саны 1046 (бiр мың қырық алты) дана радиоактивтi сәулелену көзiн - өнеркәсiптiк мақсаттағы жасанды радиоактивтiк изотоптарды (ТМД СЭҚ ТН коды 284440);
2) жалпы активтiлiгi 1 066,3 (бiр мың алпыс алты бүтiн оннан үш) кюри (бөлiнетiн материалдың 261,7 грамы), 1 221 200 (бiр миллион екi жүз жиырма бiр мың екi жүз) АҚШ доллары сомасына саны 1 408 (бiр мың төрт жүз сегiз) дана радиоактивтiк сәулелену көздерiн - ядролық материалдарды (ТМД СЭҚ ТН коды 2844):
"Маяк", Ресей өндiрiстiк бiрлестігiмен жасалған 2000 жылғы 21 наурыздағы N 398/07622740/45004 келiсiм-шартқа сәйкес, жалпы активтiлiгi 863,5 (сегiз жүз алпыс үш бүтiн оннан бес) кюри (бөлiнетiн материалдың 50,2 грамы), 805 844 (сегiз жүз бес мың сегiз жүз қырық төрт) АҚШ доллары сомасына саны 148 (бiр жүз қырық сегiз) дана плутоний-238 негiзiндегi көздердi;
"Маяк", Ресей өндiрiстiк бiрлестiгiмен жасалған 2000 жылғы 21 наурыздағы N 398/07622740/45005 келiсiм-шартқа сәйкес жалпы салмағы бөлiнетiн материалдың 0,3 (нөл бүтiн оннан үш) миллиграмы, 3000 (үш мың) АҚШ доллары сомасына саны 50 (елу) дана уран-234 негiзiндегi көздердi;
"Маяк", Ресей өндiрiстiк бiрлестiгiмен жасалған 2000 жылғы 21 наурыздағы N 398/07622740/45009 келiсiм-шартқа сәйкес жалпы активтiлiгi 202,8 (екi жүз екi бүтiн оннан сегiз) кюри (бөлiнетiн материалдың 207,5 грамы), 409 400 (төрт жүз тоғыз мың төрт жүз) АҚШ доллары сомасына саны 1160 (бiр мың бiр жүз алпыс) дана плутоний-239 негiзiндегi көздердi;
"Маяк", Ресей, өндiрiстiк бiрлестiгiмен жасалған 2000 жылғы 21 наурыздағы N 398/07622740/45010 келiсiм-шартқа сәйкес жалпы салмағы бөлiнетiн материалдың 4 (төрт) грамы, 3000 (үш мың) АҚШ доллары сомасына саны 50 (елу) дана уран-238 негiзiндегi көздердi әкелуге рұқсат етiлсiн.

О выдаче разрешения на ввоз радиоизотопной продукции
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2000 года N 1363
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года N 1037 P971037_ "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ и услуг) в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить товариществу с ограниченной ответственностью "Научно- производственно - коммерческое объединение "Изотоп" (далее - ТОО НПКО "Изотоп") ввоз в Республику Казахстан из Российской Федерации:
1) источников радиоактивного излучения - искусственных радиоактивных изотопов промышленного назначения (код товара по ТН ВЭД СНГ - 284440) согласно контракта N 398/07622740/45003 от 21 марта 2000 года с производственным объединением "Маяк", Россия, в количестве 1046 (одна тысяча сорок шесть) штук, общей активностью 26 370 (двадцать шесть тысяч триста семьдесят) кюри, на сумму 248 600 (двести сорок восемь тысяч шестьсот) долларов США;
2) источников радиоактивного излучения - ядерных материалов (код товара по ТН ВЭД СНГ - 2844) в количестве 1 408 (одна тысяча четыреста восемь) штук, общей активностью 1 066,3 (одна тысяча шестьдесят шесть целых три десятых) кюри (261,7 грамм делящегося материала), на сумму 1 221 200 (один миллион двести двадцать одна тысяча двести) долларов США согласно контрактам:
N 398/07622740/45004 от 21 марта 2000 года с производственным объединением "Маяк", Россия, источники на основе плутония - 238 в количестве 148 (сто сорок восемь) штук, общей активностью 863,5 (восемьсот шестьдесят три целых пять десятых) кюри (50,2 грамма делящегося материала), на сумму 805 844 (восемьсот пять тысяч восемьсот сорок четыре) долларов США;
N 398/07622740/45005 от 21 марта 2000 года с производственным объединением "Маяк", Россия, источники на основе урана - 234 в количестве 50 (пятьдесят) штук, общей массой 0.3 (ноль целых три десятых) миллиграмм делящегося материала на сумму 3000 (три тысячи) долларов США;
N 398/07622740/45009 от 21 марта 2000 года с производственным объединением "Маяк", Россия, источники на основе плутония - 239 в количестве 1160 (одна тысяча сто шестьдесят) штук, общей активностью 202,8 (двести два целых восемь десятых) кюри (207,5 грамма делящегося материала), на сумму 409 400 (четыреста девять тысяч четыреста) долларов США;
N 398/07622740/45010 от 21 марта 2000 года с производственным объединением "Маяк", Россия, источники на основе урана - 238 в количестве 50 (пятьдесят) штук, общей массой 4 (четыре) грамма делящегося материала, на сумму 3000 (три тысячи) долларов США.

2. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi белгiленген тәртiппен:
1) "Изотоп" ҒӨКБ ЖШС-не өнiм импортына лицензия берсiн;
2) Қазақстан Республикасы бақылаушы органдарының әкелiнетін өнiмнің түпкiлiктi пайдаланылуын тексеруге қол жеткiзуiн қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кiрiс министрлiгiнiң Кеден комитетi Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында белгiленген тәртiппен әкелiнетiн өнiмге кедендiк бақылау жасауды және оның кедендiк ресiмделуiн қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының
Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң Атом энергетикасы
жөнiндегi комитетiне жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

2. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном порядке:
1) выдать лицензию ТОО НПКО "Изотоп" на импорт продукции;
2) обеспечить доступ контролирующих органов Республики Казахстан к проверке конечного использования ввозимой продукции.
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан обеспечить таможенный контроль и таможенное оформление ввозимой продукции в порядке, установленном таможенным законодательством Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Комитет по атомной энергетике Министерства энергетики, индустрии и
торговли Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)