Екiбастұз көмiр бассейнi көмір разрездерінің іркіліссіз өндірістік қызметін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 27 қыркүйек N 1461
Екiбастұз көмiр бассейнi "Северный" разрезiне байланысты қосалқы бөлiмшелердiң маңызды технологиялық мәнiн ескере отырып, көмiр өндiрушi разрездердiң өндiрiстiк қызметiн қамтамасыз ету үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiмен бiрлесiп, заңнамада белгіленген тәртiппен "Северный" разрезiмен технологиялық байланысты қосалқы бөлiмшелердiң мүлкiн 1996 жылғы 5 желтоқсандағы N 04/008-96 сатып алу-сату келiсiмшартына N 6 қосымшаға сәйкес, "Трудовая" және "Ударная" станцияларын қоспағанда, "Екiбастұз энергоорталығы" жабық акционерлiк қоғамының жарғылық капиталына берудi қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiмен бiрлесiп заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) осы қаулының 1-тармағына сәйкес берiлген мүлiктiң базасында
"Солтүстiк жүк тиеу-көлiк басқармасы" жауапкершiлігі шектеулi
серiктестiгiн құруды;
2) "Солтүстiк жүк тиеу-көлiк басқармасы" жауапкершiлігi шектеулi
серiктестiгiнде қатысудың жүз пайыздық үлесiн "Ресей БЭЖ" РАҚ-ның
меншiгiне берудi қамтамасыз етсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары Д.К. Ахметовке жүктелсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.Н.

О мерах по обеспечению бесперебойной производственной деятельности угольных разрезов Экибастузского угольного бассейна
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 2000 года N 1461
Учитывая важное технологическое значение вспомогательных подразделений, связанных с разрезом "Северный" Экибастузского угольного бассейна, для обеспечения производственной деятельности угледобывающих разрезов Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке передачу в уставный капитал закрытого акционерного общества "Экибастузский энергоцентр" имущества вспомогательных подразделений, технологически связанных с разрезом "Северный" согласно приложению N 6 к Контракту купли-продажи от 05 декабря 1996 года N 04/008-96, за исключением станций "Трудовая" и "Ударная".
2. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) создание на базе имущества, переданного в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления, товарищества с ограниченной ответственностью "Северное погрузочно-транспортное управление";
2) передачу стопроцентной доли участия в товариществе с ограниченной
ответственностью "Северное погрузочно-транспортное управление" в
собственность РАО "ЕЭС России".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.
4. Настоящее постановление в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)