Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың Француз Республикасына 2000 жылғы 28-29 маусымдағы сапары барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 30 қыркүйек N 1480
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың Француз Республикасына 2000 жылғы 28-29 маусымдағы сапары барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды іске асыру және қазақстан-француз ынтымақтастығын одан әрі дамыту мен ұлғайтуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың Француз Республикасына 2000 жылғы 28-29 маусымдағы сапары барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы
органдары, мемлекеттік органдары (келісім бойынша) және өзге де мүдделі
ұйымдар (келісім бойынша) Жоспарда көзделген іс-шараларды орындау жөнінде
шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Жоспардың
орындалу барысы туралы кемінде жарты жылда бір рет Қазақстан
Республикасының Үкіметін хабардар етіп отырсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 30 қыркүйектегі
N 1480 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың
Француз Республикасына 2000 жылғы 28-29 маусымдағы сапары
барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды
іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
---------------------------------------------------------------------------
N !      Іс-шара                    ! Орындалу  !      Орындалуына
р/б!                                 ! мерзімі   !      жауаптылар
---------------------------------------------------------------------------
1 !               2                 !     3     !           4
---------------------------------------------------------------------------
1   Баламалы экспорттық труба          Тұрақты    Энергетика, индустрия
құбырларын дамыту жөнінде          негізде    және сауда министрлігі,
"ТотальФинаЭльф" компаниясымен                Сыртқы істер министрлігі,
жұмысты жалғастыру                            "Қазтрансойл" МТҰК
(келісім бойынша),
"Қазақойл" ҰМК
(келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
2   Мұнай инфрақұрылымын салу          Тұрақты    Энергетика, индустрия
жөнінде "Буиг Оффшор"              негізде    және сауда министрлігі,
компаниясымен жұмысты жалғастыру              Атырау облысының әкімі,
Маңғыстау облысының
әкімі, "Қазақойл" ҰМК
(келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
3   Алматы қаласын сумен жабдықтау   2000 жылдың  Табиғи ресурстар және
және су қашыртқы жүйелерін         бірінші    қоршаған ортаны қорғау
қайта жаңарту мен жаңғырту       жартыжылдығы министрлігі, Қаржы
жобасын және Павлодар                         министрлігі, Экономика
қаласындағы "Химпром" АҚ-дағы                 министрлігі, Алматы
сынаппен ластанудың ошағын жою                қаласының әкімі
және сынапты демеркуризациялау
жобасын іске асыру үшін Франция
Үкіметінің жеңілдікті займдарын
тарту жөніндегі жұмысты жалғастыру
---------------------------------------------------------------------------
4   Астана қаласында объектілер салу 2000 жылдың  Астана қаласының әкімі
жөнінде "Буиг" компаниясымен       екінші
келіссөздер жүргізу              жартыжылдығы
---------------------------------------------------------------------------
5   Астрахань-Маңғышлақ суағарының     Тұрақты    Энергетика, индустрия
құрылысын салу мүмкіндігін         негізде    және сауда министрлігі,
зерделеуді жалғастыру                         Маңғыстау облысының
әкімі, Атырау облысының
әкімі, "Қазтрансойл" МТҰК
(келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
6   Қазақстанның энергетикалық      2000 жылдың   Энергетика, индустрия
жобаларына қатысу жөніндегі       екінші      және сауда министрлігі,
"Альстом" компаниясының        жартыжылдығы   Астана қаласының әкімі,
ұсыныстарын қарау                             Алматы қаласының әкімі
---------------------------------------------------------------------------
7   "Томсон ЦСФ-АэрСИС"             2000 жылдың   Көлік және
компаниясының әуежайлық         IV тоқсаны -  коммуникациялар
радиолокаторлар беру            2002 жылдың   министрлігі
жөніндегі жобасын табысты       І тоқсаны
аяқтау үшін түпкілікті
шаралар қолдану
---------------------------------------------------------------------------
8   Әскери саладағы                 2000 жылдың   Қорғаныс министрлігі,
ынтымақтастық туралы              екінші      Ішкі істер министрлігі,
"Томсон-Ракал" компаниясының    жартыжылдығы  Ұлттық қауіпсіздік
ұсынысын қарау                                комитеті
(келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
9   Француз тарапымен мәдениет      2001 жылдың   Мәдениет, ақпарат және
саласындағы екіжақты шаралар      ішінде      қоғамдық келісім
өткізу мүмкіндігін қарау                      министрлігі, Сыртқы
істер министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
10  Қазақстан Республикасының       2000 жылдың   Білім және ғылым
Президенті жанынан Қазақстанда    екінші      министрлігі, Сыртқы істер
француз тілін қолдау және       жартыжылдығы  министрлігі, Қазақстан
үйрену жөніндегі қор құру                     Республикасы Президенті.
мүмкіндігін қарау                             нің Әкімшілігі (келісім
бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
11  Экономикалық ынтымақтастық       2000 жылдың  Энергетика, индустрия
жөніндегі қазақстан-француз      IV тоқсаны   және сауда министрлігі,
үкіметаралық жұмыс тобының                    Сыртқы істер министрлігі
кезекті мәжілісін өткізу
---------------------------------------------------------------------------
12  Дипломатиялық арналар арқылы    2000 жылдың   Сыртқы істер министрлігі
Франция сыртқы істер министрі     екінші
сапарының уақытын пысықтау      жартыжылдығы
---------------------------------------------------------------------------
13  Дипломатиялық арналар арқылы    2000 жылдың   Сыртқы істер министрлігі,
Франция Президенті сапарының      екінші      Қазақстан Республикасы
уақытын пысықтау                жартыжылдығы  Президентінің Протокол
қызметі (келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
14  Қазақстан Республикасының       2001 жылдың   Көлік және
Үкіметі мен Француз               ішінде      коммуникациялар
Республикасының Үкіметі                       министрлігі, Сыртқы
арасындағы халықаралық                        істер министрлігі
автомобиль қатынасы туралы
келісімді қол қоюға әзірлеу
жөніндегі жұмысты жалғастыру
---------------------------------------------------------------------------
15  Кадрлар даярлау саласында         Тұрақты     Білім және ғылым
екіжақты ынтымақтастықты жолға    негізде     министрлігі, Ішкі істер
қою жөніндегі жұмысты жалғастыру              министрлігі, Сыртқы істер
министрлігі, Мемлекеттік
қызмет істері жөніндегі
агенттігі
---------------------------------------------------------------------------
16  Қазақстан Республикасының       2001 жылдың   Әділет министрлігі,
Үкіметі мен Француз               ішінде      Ішкі істер министрлігі,
Республикасының Үкіметі                       Сыртқы істер министрлігі,
арасындағы азаматтық және                     Ұлттық қауіпсіздік
қылмыстық істер бойынша                       комитеті (келісім
өзара құқықтық көмек көрсету                  бойынша), Бас прокуратура
туралы келісімді қол қоюға                    (келісім бойынша)
әзірлеу жөніндегі жұмысты
жалғастыру
---------------------------------------------------------------------------
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.

Об утверждении Плана мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева во Французскую Республику 28-29 июня 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 1480
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева во Французскую Республику 28-29 июня 2000 года, и обеспечения дальнейшего развития и расширения казахстанско-французского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева во Французскую Республику 28-29 июня 2000 года (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и иным заинтересованным организациям (по согласованию) принять меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 2000 года N 1480
План Мероприятий
по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых
в ходе визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А.
во Французскую Республику 28-29 июня 2000 года
---------------------------------------------------------------------------
N  !    Мероприятие               ! Срок     !     Ответственные за
п/п!                              !исполнения!        исполнение
---------------------------------------------------------------------------
1 !            2                 !    3     !            4
---------------------------------------------------------------------------
1  Продолжить работу с компанией     На       Министерство энергетики,
"ТотальФинаЭльф" по развитию   постоянной  индустрии и торговли,
альтернативных экспортных       основе     Министерство иностранных
трубопроводов                              дел, НКТН "КазТрансОйл"
(по согласованию), ННК
"Казахойл" (по согласованию)
2  Продолжить работу с компанией     На       Министерство энергетики,
"Бунг Оффшор" по строительству постоянной  индустрии и торговли, аким
нефтяной инфраструктуры в       основе     Атырауской области, аким
Казахстане                                 Мангистауской области, ННК
"Казахойл" (по согласованию)
3  Продолжить работу по             Первое    Министерство природных
привлечению льготных займов    полугодие   ресурсов и охраны
Правительства Франции для      2001 года   окружающей среды,
реализации проекта                         Министерство финансов,
реконструкции и модернизации               Министерство экономики,
систем водоснабжения и                     аким города Алматы, аким
водоотведения города Алматы                города Павлодара
и проекта демеркуризации
ртути и устранения очага
ртутного загрязнения в АО
"Химпром" в городе Павлодаре
4  Провести переговоры с           Второе     Аким города Астаны
компанией "Буиг" по            полугодие
строительству объектов в       2000 года
городе Астане
5  Продолжить изучение               На       Министерство энергетики,
возможности строительства      постоянной  индустрии и торговли, аким
водовода Астрахань-Мангышлак    основе     Мангистауской области, аким
Атырауской области, НКТН
"КазТрансОйл"
(по согласованию)
6  Рассмотреть предложения         Второе     Министерство энергетики,
компании "Альстом" по участию  полугодие   индустрии и торговли
в энергетических проектах      2000 года   Республики Казахстан, аким
Казахстана                                 города Астаны, аким города
Алматы
7  Принять исчерпывающие меры по  IV квартал  Министерство транспорта
успешному завершению проекта   2000 года-  и коммуникаций
компании "Томсон ЦСФ-АэрСИС"   I квартал
по поставке аэродромных        2001 года
радиолокаторов
8  Рассмотреть предложение        Второе      Министерство обороны,
компании "Томсон-Ракал" о      полугодие   Министерство внутренних
сотрудничестве в военной       2000 года   дел, Комитет национальной
области                                    безопасности (по
согласованию)
9  Рассмотреть с французской      В течение   Министерство культуры,
стороной возможность           2001 года   информации и общественного
проведения двусторонних                    согласия, Министерство
мероприятий в области                      иностранных дел
культуры
10  Рассмотреть возможность        Второе      Министерство образования
создания при Президенте        полугодие   и науки, Министерство
Республики Казахстан Фонда     2000 года   иностранных дел,
по поддержке и изучению                    Администрация Президента
французского языка в                       Республики Казахстан (по
Казахстане                                 согласованию)
11  Провести очередное заседание   IV квартал  Министерство энергетики,
казахстанско-французской       2000 года   индустрии и торговли,
межправительственной рабочей               Министерство иностранных
группы по экономическому                   дел
сотрудничеству
12  Проработать по дипломатическим Второе      Министерство иностранных
каналам сроки визита Министра  полугодие   дел
иностранных дел Франции        2000 года
13  Проработать по                 Второе      Министерство иностранных
дипломатическим каналам сроки  полугодие   дел, Протокольная служба
визита Президента Франции      2000 года   Президента Республики
Казахстан (по согласованию)
14  Продолжить работу по           В течение   Министерство транспорта и
подготовке к подписанию        2001 года   коммуникаций, Министерство
Соглашения между                           иностранных дел
Правительством Республики
Казахстан и Правительством
Французской Республики о
международном автомобильном
сообщении
15  Продолжить работу по              На       Министерство образования
налаживанию двустороннего      постоянной  и науки, Министерство
сотрудничества в сфере          основе     внутренних дел, Министерство
подготовки кадров                          иностранных дел, Агентство
по делам государственной
службы
16  Продолжить работу по           В течение   Министерство юстиции,
подготовке к подписанию        2001 года   Министерство внутренних дел,
Соглашения между Правитель-                Министерство иностранных
ством Республики Казахстан                 дел, Комитет национальной
и Правительством Французской               безопасности (по
Республики о взаимной правовой             согласованию), Генеральная
помощи по гражданским и                    Прокуратура (по
уголовным делам                            согласованию)
(Специалисты: Склярова И.В.,
Петрова Г.В.)