Алматы қаласындағы метрополитен құрылысын аяқтау және бірінші желісін іске қосу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 27 қазан N 1611. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001.07.12. N 950 қаулысымен. ~P010950
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Алматы қаласы әкiмi аппаратының күрделi құрылыс кәсiпорны" мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорнының (бұдан әрi - Заем алушы) заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгiмен тартатын мемлекеттiк емес заемның қаражаты есебiнен қаржыландырылатын Алматы қаласындағы метрополитен құрылысын аяқтау және бiрiншi желiсiн iске қосу жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
"2000 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен бекiтiлген, берiлетiн мемлекеттiк кепiлдiктер лимитiнiң шегiнде тартылатын мемлекеттiк емес заем бойынша мiндеттемелердi Заем алушының орындауын қамтамасыз етуi ретiнде жалпы сомасы 50000000 (50 миллион) АҚШ доллары сомасында кредиторларға Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгiн берсiн;
Заем алушымен көрсетiлген мемлекеттiк кепiлдiктi беруге байланысты туындайтын мiндеттемелерiн қамтамасыз ету туралы тиiстi келiсiм жасассын.
3. Заем алушы заңнамада белгiленген тәртiппен:
мемлекеттiк кепiлдiктi алуға үмiткер тұлғаларға қойылатын талаптардың орындалуын қамтамасыз етсiн;
көрсетiлген заемды өтеу және оған қызмет көрсетуге арналған қаражатты
2001 жылдан бастап жергiлiктi бюджетке енгiзу жөнiндегi жергiлiктi
атқарушы органның мiндеттемесiн берсiн.
4.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ күшін жойды - ҚР Үкіметінің 2000.12.30. N 1963
қаулысымен.
P001963_
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Е.Ә.Өтембаевқа жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

О завершении строительства и пуска в эксплуатацию первой линии метрополитена в городе Алматы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 октября 2000 года N 1611 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 12 июля 2001 г. N 950 ~P010950
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить проект завершения строительства и пуска в эксплуатацию первой линии метрополитена в городе Алматы, финансируемый за счет средств негосударственного займа, привлекаемого в установленном законодательством порядке коммунальным государственным предприятием "Предприятие капитального строительства аппарата акима г. Алматы" (далее - Заемщик), под государственную гарантию Республики Казахстан.
2. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
предоставить кредиторам государственную гарантию Республики Казахстан на общую сумму 50000000 (пятьдесят миллионов) долларов США, в качестве обеспечения выполнения Заемщиком обязательств по привлекаемому негосударственному займу в пределах лимита предоставления государственных гарантий, утвержденного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2000 год";
заключить с Заемщиком соответствующее соглашение об обеспечении обязательств, возникающих в связи с предоставлением указанной государственной гарантии.
3. Заемщику в установленном законодательством порядке:
обеспечить выполнение требований, предъявляемых к лицам, претендующим на получение государственной гарантии;
предоставить обязательство местного исполнительного органа по
включению в местный бюджет, начиная с 2001 года, средств для погашения и
обслуживания указанного займа.
4. (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 30
декабря 2000 г. N 1963
P001963_
)
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Утембаева Е. А.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Абрамова Т.М.)