Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 21 сәуірдегі N 367 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 27 қазан N 1621. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 9 наурыздағы № 114 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 09.03.2022 № 114 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Мемлекеттік
терминология комиссиясы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998
жылғы 21 сәуірдегі N 367
P980367_
қаулысына (Қазақстан Республикасының
ПҮКЖ-ы, 1998 ж., N 12, 98-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген қосымшада:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Мемлекеттік терминология
комиссиясының құрамына мыналар енгізілсін:
Әбділдин Жабайхан - Қазақстан Республикасының Парламенті
Мүбәракұлы Сенатының депутаты, академик, философия
ғылымдарының докторы (келісім бойынша)
Әлісжанов Сарқыт - Л.Гумилев атындағы Еуразия мемлекеттік
Қалымұлы университетінің доценті, филология
ғылымдарының кандидаты, комиссия хатшысы
(келісім бойынша)
Бодаубаев Болат - Қазақстан Республикасының Парламенті
Қамиұлы Сенатының Аударма, редакциялау және
Парламент кесімдерін шығару бөлімінің
меңгерушісі, жазушы (келісім бойынша)
Дәленов Ерболат - Ақмола медицина академиясының профессоры,
Дербісәліұлы медицина ғылымдарының докторы
(келісім бойынша)
Ерғожин Еділ - Қазақстан Республикасының Білім және
Ерғожаұлы ғылым вице-министрі, академик, химия
ғылымдарының докторы
Есқожин Жәдігер - С.Сейфуллин атындағы Ақмола аграрлық
Зарлықұлы университетінің доценті, ауыл шаруашылығы
ғылымдарының кандидаты (келісім бойынша)
Жолдасбеков - Л.Гумилев атындағы Еуразия мемлекеттік
Мырзатай университетінің ректоры, филология
Жолдасбекұлы ғылымдарының докторы (келісім бойынша)
Құрманбайұлы - Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттік
Шерубай университетінің кафедра меңгерушісі,
филология ғылымдарының докторы
(келісім бойынша)
Мұртаза Шерхан - Қазақстан Республикасының Парламенті
Мәжілісінің депутаты, Қазақстанның
халық жазушысы (келісім бойынша)
Сапарбекова Әлия - Қазақстан Республикасының Президенті
Әдейханқызы Әкімшілігінің Редакциялық сараптама
секторының меңгерушісі (келісім бойынша)
Сейдімбек Ақселеу - Л.Гумилев атындағы Еуразия мемлекеттік
университетінің профессоры, филология
ғылымдарының докторы (келісім бойынша)
Серғалиев - Л.Гумилев атындағы Еуразия мемлекеттік
Мырзатай университетінің кафедра меңгерушісі,
Ұлттық Ғылым академиясының корреспондент
мүшесі, филология ғылымдарының докторы
(келісім бойынша)
мыналар: Ө.А.Жолдасбеков, Ж.Ысмағұлов, М.Құлкенов, А.Р.Рақышев,
Ж.Кенжалин, М.Мағауин, К.С.Матыжанов, С.Оспанов, Ж.Сыдықов, Н.У.Уәлиев,
Б.Хасанов, Қ.Ысқақов көрсетілген құрамнан шығарылсын.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1998 года N 367
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 октября 2000 года N 1621. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 марта 2022 года № 114.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 09.03.2022 № 114.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21
апреля 1998 года N 367
P980367_
"О Государственной терминологической
комиссии при Правительстве Республики Казахстан" (САПП Республики
Казахстан, 1998 г., N 12, ст. 98) следующие изменения:
в приложении, утвержденном указанным постановлением:
ввести в состав Государственной терминологической комиссии при
Правительстве Республики Казахстан:
Абдильдина Жабайхана - депутата Сената Парламента Республики
Мубараковича Казахстан, академика, доктора философских
наук (по согласованию)
Алисжанова Саркыта - доцента Евразийского государственного
Калымовича университета имени Л.Гумилева,
кандидата филологических наук, секретаря
комиссии (по согласованию)
Бодаубаева Болата - заведующего Отделом перевода,
Камиевича редактирования и выпуска актов
Парламента, Сената Парламента Республики
Казахстан, писателя (по согласованию)
Даленова Ерболата - профессора Акмолинской медицинской
Дербисалиевича академии, доктора медицинских наук (по
согласованию)
Ергожина Едиля - вице-Министра образования и науки
Ергожаевича Республики Казахстан, академика, доктора
химических наук
Есхожина Жадигера - доцента Акмолинского
Зарлыковича аграрного университета имени
С.Сейфуллина, кандидата сельско-
хозяйственных наук (по согласованию)
Жолдасбекова Мырзатая - ректора Евразийского государственного
Жолдасбековича университета имени Л.Гумилева, доктора
филологических наук (по согласованию)
Курманбайулы Шерубая - заведующего кафедрой Казахского
государственного университета имени
Аль-Фараби, доктора филологических наук
(по согласованию)
Муртаза Шерхана - депутата Мажилиса Парламента Республики
Казахстан, народного писателя Казахстана
(по согласованию)
Сапарбекову Алию - заведующую Сектором редакционной
Адейхановну экспертизы Администрации Президента
Республики Казахстан (по согласованию)
Сейдимбека Акселеу - профессора Евразийского государственного
университета имени Л.Гумилева, доктора
филологических наук (по согласованию)
Сергалиева Мырзатая - заведующего кафедрой Евразийского
государственного университета имени
Л.Гумилева, члена-корреспондента
Национальной академии наук, доктора
филологических наук (по согласованию);
вывести из указанного состава Жолдасбекова О.А., Исмагулова Ж.,
Кулкенова М., Ракишева А.Р., Кенжалина Ж., Магауина М., Матыжанова К.С.,
Оспанова С., Сыдыкова Ж., Уалиева Н.У., Хасанова Б., Ыскакова К.

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.

2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Польский В.Ф.)