Қазақстан Республикасының Электр энергетикалық тәуелсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі 2005 жылға дейінгі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 13 қараша N 1700
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000-2002 жылдарға арналған іс-қимыл бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 7 наурыздағы N 367 P000367_ қаулысына сәйкес елдің электр энергетикалық тәуелсіздігіне қол жеткізу үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Электр
энергетикалық тәуелсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі 2005 жылға дейінгі
іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Премьер-Министрдің орынбасары
Д.К.Ахметовке жүктелсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 13 қарашадағы
N 1700 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Электр энергетикалық тәуелсіздігін
қамтамасыз ету жөніндегі 2005 жылға дейінгі іс-шаралар жоспары
_________________________________________________________________________
р/р ! Іс-шаралардың       ! Жобаның    ! Қаржылан. !Жалпы ! Аяқтау нысаны
N  !     атауы           ! құны, млн. ! дыру көзі !қуаты,! және орындау
!                     !АҚШ доллары.!           ! МВт  !   мерзімі
!                     !    мен     !           !      !
_________________________________________________________________________
1           2                  3           4         5          6
_________________________________________________________________________
1.   "KEGOC" ААҚ-ның жүйе.                                   2000 жылғы
лері бойынша электр                                     IV тоқсаннан
энергиясын беру бойын.                                  бастап жаңа
ша қызмет көрсетулер.                                   әдістемені
ге тарифтерді есеп.                                     енгізу
теудің жаңа әдістеме.
сін әзірлеу және
енгізу
_________________________________________________________________________

Об утверждении Плана мероприятий до 2005 года по обеспечению электроэнергетической независимости Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1700
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2000 года N 367 P000367_ "О Плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 2000-2002 годы" для достижения электроэнергетической независимости страны Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий до 2005 года по обеспечению электроэнергетической независимости Республики Казахстан.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Ахметова Д.К.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 ноября 2000 года N 1700
План мероприятий до 2005 года по обеспечению
электроэнергетической независимости Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
N !Наименование!Стои-   !Источник!Общая !Форма     !Испол-  !Ожидаемый
п/!мероприятия !мость   !финанси-!мощ-  !завершения!нители  !результат
п !            !проекта,!рования !ность,!и срок    !        !
!            !млн.дол-!        !МВт   !исполнения!        !
!            !ларов   !        !      !          !        !
!            ! США    !        !      !          !        !
---------------------------------------------------------------------------
1!     2      !   3    !    4   !  5   !     6    !    7   !      8
---------------------------------------------------------------------------
1. Разработать     -        -       -   Введение  Агентство  Снижение
и ввести                             новой     Республики зависимости
новую мето-                          методики  Казахстан  тарифа от
дику расчета                         с IV      по регу-   расстояния
тарифа на                            квартала  лированию  и увеличение
услуги по                            2000 года естествен- конкурентно-
передаче                                       ных моно-  способности
электроэнер-                                   полий,     поставок
гии по сетям                                   защите     электро-
ОАО "KEGOC"                                    конкурен-  энергии
ции и под- крупных
держке     экибастузских
малого     электро-
бизнеса,   станций в
Минис-     удаленные
терство    северные и
энергетики,южные регионы
индустрии  республики
и торговли

2.   Аймақтық электр                                         2000 жылдың
желілері мен ком.                                       ІІ жарты жыл.
панияларында                                            дығында жаңа
(АЭК-де) тариф                                          әдістемені
жасаудың жаңа                                           енгізу
әдістемесін енгізу
_________________________________________________________________________
1         2                  3            4          5         6
_________________________________________________________________________
3.   "KEGOC" ААҚ-ның         257,0      Әлемдік Банк         2000-2003
ұлттық электр жүйе.                пен Еуропа.          жылдары
сін жаңғыртуды                     лық Жаңғырту         жетілдіруді
жүргізу                            және Даму            жүргізу
Банкінің
заемы - 185 млн.
АҚШ доллары;
меншікті
қаражат
_________________________________________________________________________
1         2                  3            4          5         6
_________________________________________________________________________
4.   Электр энергиясы                                         2001 жыл
мен қуаты рыногының
Қазақстандық
операторының
("ЭЭҚРО" ЖАҚ)
көмегімен электр
энергиясымен
биржалық сау.
даны ұйымдас.
тыру және
төлемсіздіктер
тәуекелін
сақтандыру
_________________________________________________________________________
5.   Қазақстан мен                                            2000 жылға
Ресейдің энергия                                         IV тоқсаннан
жүйелерінің                                              бастап
қатар жұмысын
ұйымдастыру
_________________________________________________________________________
1         2                  3            4          5         6
_________________________________________________________________________
6.   Екібастұз-Топар       Жалпы құны   Инвестиция.    -      2005 жылы
ОҚГРЭС-Тараз           300,0       ларды тарту           желіні
трассасы бойын.       млн. АҚШ     (Әлемдік              енгізу
ша Солтүстік-          доллары     Банктің
Оңтүстік тран.                     заемы)
зитінің ЖЖ-500
кВ екінші
тізбегінің
құрылысын
аяқтау
_________________________________________________________________________
7.   Қазақстанның,                                            2000 жылғы
Ресейдің және                                            IV тоқсаннан
Орталық Азия                                             бастап
елдерінің энергия
жүйелерінің
қатарлас жұмысын
ұйымдастыру
_________________________________________________________________________
8.   Шағын ГЭС-тің           5,0        Инвестиция.    7,0    2001 жылы-
қараусыз қалғанын                  ларды тарту           2,0 МВт;
қалпына келтіру                    (герман               2002 жылы-
және жаңаларын                     банктерінің           5,0 МВт
салу                               несиесі)              МВт ГЭС-ті
енгізу
_________________________________________________________________________
1         2                  3            4          5         6
_________________________________________________________________________
9.   Орал газтурбиналы      10,0        "Stadtwerke    56,0   2002 жыл
электр станциясын                    Leipzig"
салу (ГТЭС)                         компаниясы-
тура инвес.
тициялар
________________________________________________________________________

2. Внедрить        -        -       -   Введение  Агентство  Стабилизация
новую                                новой     Республики средне-
методику                             методики  Казахстан  отпускных
тарифо-                              во II     по регу-   тарифов на
образования                          полугодии лированию  электро-
в региональ-                         2001 года естествен- энергию для
ных электро-                                   ных моно-  конечных
сетевых                                        полий,     потребителей
компаниях                                      защите     электро-
(РЭКах)                                        конкурен-  энергии
ции и под- РЭКов
держке
малого
бизнеса,
Министерство
энергетики,
индустрии
и торговли
3. Провести     257,0  Заем Все-       Проведение Министерство Снижение
модерни-            мирного         модерниза- энергетики,  эксплуата-
зацию               Банка и         ции в      индустрии    ционных
Нацио-              Европей-        2000-      и торговли,  расходов и
нальной             ского Бан-      2003       ОАО "KEGOC"  стоимости
электри-            ка Рекон-       годах      (по согла-   техниче-
ческой сети         струкции                   сованию)     ского об-
ОАО "KEGOC"         и Развития -                            служивания
185 млн.                                подстанций
долларов                                и устройств
США;                                    путем за-
собствен-                               мены обору-
ные сред-                               дования;
ства                                    снижение
потерь
электро-
энергии в
электриче-
ских сетях;
создание
технической
инфор-
мационной
базы для
развития
конкурент-
ного рынка
электро-
энергии с
переходом
на еже-
дневные
торги
наличной
электро-
энергией
4. Организовать                        2001       Министерство Дальнейшее
биржевую                             год       энергетики,  развитие
торговлю                                       индустрии    рыночных
электро-                                       и торговли,  отношений
энергией и                                     ЗАО "КОРЭМ"  и повышение
страхование                                    (по согла-   ликвид-
рисков                                          сованию     ности кон-
неплатежей                                                  курентного
с помощью                                                   рынка в
Казахстанского                                              электро-
оператора                                                   энергетике
рынка электро-
энергии и
мощности (ЗАО
"КОРЭМ")
5. Организовать                        С IV     Министерство Обеспечение
параллельную                        квартала энергетики,  надежного и
работу энерго-                      2000     индустрии    бесперебой-
систем                              года     и торговли   ного энерго-
Казахстана и                                 Республики   снабжения
России                                       Казахстан    при взаимных
поставках
электро-
энергии,
основанных
на принципах
взаимо-
выгодных
отношений
6. Завершить    Общая  Привлече-  -    Ввод     Министерство Повышение
сооружение   стои-  ние инве-       линии    энергетики,  надежности и
второй цепи  мость  стиций          в 2005   индустрии    устойчивости
ВЛ-500 кВ    300    (заем           году     и торговли,  параллельной
транзита     млн.   Всемирного               ОАО "КЕGОС"  работы
Север-Юг     дол-   Банка)                   (по согласо- энерго-
по трассе    ларов                           ванию)       систем
Экибастуз-   США                                          Северного и
Топар-ЮКГРЭС-                                             Южного
Тараз                                                     Казахстана
7. Организовать                        С IV      Министерство Обеспечение
параллельную                        квартала  энергетики,  надежного и
работу энерго-                      2000      индустрии    бесперебой-
систем Казах-                       года      и торговли   ного энерго-
стана, России                                 Республики   снабжения
и стран                                       Казахстан    при взаимных
Центральной                                                поставках
Азии                                                       электро-
энергии,
основанных
на принципах
взаимо-
выгодных
отношений
8. Воостановить  5,0    Привлече-  7,0  Ввод ГЭС  Аким        Снижение
заброшенные          ние инве-       2001      Алматин-    импорта
и построить          стиций          году -    ской        электро-
новые малые          (кредит         2,0 МВт;  области     энергии из
ГЭС                  германских      в 2002                стран
банков)         году -                Центральной
5,0 МВт               Азии
9. Построить     10,0   Компания   56,0 2002      Министерство Снижение
Уральскую            "Stadt-         год       энергетики,  импорта
газотурбин-          werke                     индустрии    электро-
ную электро-         Leipzig" -                и торговли   энергии
станцию              прямые                    Республики   из России
(ГТЭС)               инвестиции                Казахстан