Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстеу үшiн шетел азаматтарын әкелудi реттеудiң жекелеген мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 14 қараша N 1709
Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстеу үшiн шетел азаматтарын әкелудi реттеудi және мемлекет мүдделерi мен экономиканы теңдестiрудi жетілдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Республика аумағында еңбек қызметiн жүзеге асыру үшiн Қазақстан Республикасынан тыс жерлерден жұмыс берушiлер жалдайтын шетел азаматтарын тартуға 2000 жылға арналған квота (бұдан әрi - квота) экономикалық жағынан белсендi халық санының 0,15 % мөлшерiнде белгіленсiн.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.01.19 № 124 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн еткен соң, бірақ 2012.01.30 ерте емес қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi:
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiмен бiрлесiп iшкi еңбек рыногын қорғау жөнiнде шаралар қабылдасын және бiлiктілiгi төмен шетелдiк жұмыс күшiнiң әкелiнуiне жол бермесiн;
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен және Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi агенттiгiмен бiрлесiп екi апталық мерзiмде квота санын облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша және кәсiптер (қызметтер) топтары бойынша бөлсiн.
4. "Қазақстан Республикасынан тыс жерлерден жұмыс берушiлер жалдайтын шетел азаматтарын тартуға 2000 жылға арналған және кәсiптер (қызметтер) топтары бойынша квота белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 8 тамыздағы N 1219 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 34, 417-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi және жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Об отдельных вопросах регулирования ввоза иностранных граждан для работы на территории Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 2000 года N 1709.
В целях совершенствования регулирования ввоза иностранных граждан для работы на территории Республики Казахстан и сбалансированности интересов государства и экономики Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить квоту на привлечение иностранных граждан, нанимаемых работодателями за пределами Республики Казахстан, для осуществления трудовой деятельности на территории республики (далее - квота) на 2000 год в размере 0,15% к численности экономически активного населения.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.01.2012  № 124(вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования, но не ранее 30 января 2012 года).
3. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан:
совместно с акимами областей, городов Астаны и Алматы принять меры по защите внутреннего рынка труда и исключить ввоз низкоквалифицированной иностранной рабочей силы;
совместно с Министерством экономики Республики Казахстан и Агентством Республики Казахстан по инвестициям в двухнедельный срок распределить численность квоты по областям, городам Астане и Алматы и по группам профессий (занятий).
4. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2000 года N 1219 P001219_ "Об установлении квоты на привлечение иностранных граждан, нанимаемых работодателями за пределами Республики Казахстан, на 2000 год и по группам профессий (занятий)" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 34, ст.417).
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)