"Ақтөбемұнайгаз -СНПС" ашық акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін сенімгерлік басқаруға беру туралы<*> Ескерту. Қаулының күші тоқтатыла тұрсын - ҚР Үкіметінің 2000.12.29. N 1929 қаулысымен.~P001929 Ескерту. Тақырыбы өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.03.13. N 347 қаулысымен.~P010347
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 14 желтоқсан N 1846
"Ақтөбемұнайгаз" ашық акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiн сенiмгерлiк басқаруға беру туралы Мемлекеттiк мүлiктi басқару және жекешелендiру тұжырымдамасын акциялардың мемлекеттiк пакеттерiн басқару, мұнай өндiретiн салаға қосымша инвестицияларды тарту, Қазақстан Республикасының экспорттық әлеуетiн арттыру тетiгi арқылы республика экономикасының жекелеген салалары қызметiнiң тиiмдiлiгiн арттыру бөлiгiнде iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi:
1) заңнамада P990659_ белгiленген тәртiппен "Ақтөбемұнайгаз - СНПС" ашық акционерлiк қоғамы жарғылық капиталының 25,12 пайыз мөлшерiндегi акцияларының мемлекеттiк пакетiн сатып алу және оқшаулау құқығынсыз уәкілетті органмен келісім бойынша оларды тиісінше басқару мақсатымен сеніп берілген мүлікпен өзге де іс-қимыл жасау құқығымен 5 (бес) жыл мерзiмге отын-энергетикалық кешенде, соның iшiнде мұнайгаз саласында үлкен активтерi мен өндiрiстi басқару тәжiрибесi бар Тюмень мұнай компаниясының iрi акционерi "Access Industries" компаниясына сенiмгерлiк басқаруға берудi жүзеге асырсын;
2) сенiмгерлiк басқаруға беру шартының талаптарында сенiмгерлiк
басқарушының:
көмiрсутек шикiзатын өндiру мен сатудың, соның iшiнде экспортқа,
көлемiн ұлғайту, қосымша инвестициялар тарту;
табиғат қорғау бағдарламасы мен жұмыс орындарының қолда бар санын
сақтауды қамтитын әлеуметтiк бағдарламаны әзiрлеу және iске асыру
жөнiндегi мiндеттемелерін көздесін.
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.03.13. N 347
қаулысымен.
P010347_
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

Приостановить действие постановления Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2000 года N 1846 согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2000 года N 1929 ~P001929. Постановление N 1929 признано утратившим силу - постановлением Правительства РК от 13 марта 2001 г. N 347 ~P010347. О передаче государственного пакета акций открытого акционерного общества "СНПС - Актобемунайгаз" в доверительное управление
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2000 года N 1846
Сноска. В заголовок внесены изменения - постановлением Правительства РК от 13 марта 2001 г. N 347 P010347_ .
В целях реализации P001095_ Концепции управления государственным имуществом и приватизации в части повышения эффективности деятельности отдельных отраслей экономики республики через механизм управления государственными пакетами акций, привлечения дополнительных инвестиций в нефтедобывающую отрасль, увеличения экспортного потенциала Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан:
1) осуществить в установленном законодательством порядке P990659_ передачу государственного пакета акций в размере 25,12 процентов уставного капитала открытого акционерного общества "СНПС - Актобемунайгаз" в доверительное управление без права выкупа и отчуждения, с правом совершать иные действия с доверенным имуществом с целью надлежащего управления им по согласованию с уполномоченным органом, сроком на 5 (пять) лет Компании "Access Industriеs", крупному акционеру Тюменской нефтяной компании, имеющей большие активы и опыт управления производством в топливно-энергетическом комплексе, в том числе в нефтегазовой отрасли;
2) в условиях договора на доверительное управление предусмотреть
обязательства доверительного управляющего по:
увеличению объемов добычи и реализации, в том числе на экспорт
углеводородного сырья;
привлечению дополнительных инвестиций;
разработке и реализации программы охраны природы и социальной
программы, включающей сохранение существующего числа рабочих мест.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением
Правительства РК от 13 марта 2001 г. N 347
P010347_
.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)