Астана қаласын дамытудың бас жоспарының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 9 қаңтар N 23
Астананың қала құрылысындағы бірыңғай саясатты қамтамасыз ету мақсатында және Есіл өзенінің сол жақ жағалауындағы жаңа аумақтарды белсенді игерудің басталуына байланысты Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Жапон халықаралық ынтымақтастық жөніндегі агенттігінің (JICA) зерттеу тобы әзірлеген Астана қаласы бас жоспарының және сумен жабдықтау мен су қашыртқысының техникалық-экономикалық негіздемесі жобасының негізгі шешімдері мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Экономика және сауда
министрлігімен, "Астананы дамыту корпорациясы" ЖАҚ-пен (келісім бойынша)
бірлесіп Астана қаласын сумен жабдықтау және су қашыртқысы жобасын іске
асыру үшін арнайы иендік несие тарту мақсатында Жапон халықаралық
ынтымақтастық банкімен келіссөздер жүргізу жөніндегі тиісті шараларды
қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

О некоторых вопросах генерального плана развития города Астаны
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 января 2001 года N 23
В целях обеспечения единой политики в градостроительстве Астаны и в связи с началом активного освоения новых территорий левобережья реки Ишим Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить основные решения проекта генерального плана и технико-экономического обоснования водоснабжения и водоотведения города Астаны, разработанные исследовательской группой Японского Агентства по Международному Сотрудничеству (ЛСА).
2. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с Министерством экономики и торговли Республики Казахстан, ЗАО "Корпорация развития столицы" (по согласованию) принять соответствующие меры по проведению переговоров с Японским банком международного сотрудничества с целью привлечения специального йенового кредита для реализации проекта водоснабжения и водоотведения города Астаны.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)