2000 жылғы 6 және 10 қазанда Астана қаласында Кеден одағына қатысушы мемлекеттер Үкіметтері басшыларының кеңесі мен Мемлекетаралық кеңесі қабылдаған шешімдерді орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 20 ақпан N 258
2000 жылғы 6 және 10 қазанда Астана қаласында Кеден одағына қатысушы мемлекеттер Үкіметтері басшыларының кеңесі мен Мемлекетаралық кеңесі қабылдаған шешімдерді орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған 2000 жылғы 6 және 10 қазанда Астана қаласында Кеден одағына қатысушы мемлекеттер Үкіметтері басшыларының кеңесі мен Мемлекетаралық кеңесі қабылдаған шешімдерді орындау жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары және мүдделі
ұйымдары (келісім бойынша) Жоспарда көзделген іс-шараларды орындау жөнінде
нақты шаралар қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Сыртқы
істер министрлігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 20 ақпандағы
N 258 қаулысымен
бекітілген
2000 жылғы 6 және 10 қазанда Астана қаласында Кеден одағына қатысушы
мемлекеттер Үкіметтері басшыларының кеңесі мен Мемлекетаралық кеңесі
қабылдаған шешімдерді орындау жөніндегі іс-шаралар
Жоспары
---------------------------------------------------------------------------
N !    Қабылданған құжат  !       Іс-шара       !   Орындаушы   ! Орындау
р/с!                       !                     !               ! мерзімі
---------------------------------------------------------------------------
1 !            2          !           3         !        4      !    5
---------------------------------------------------------------------------
1   Мемлекетаралық          Шарттың күшіне енуі    Қазақстан        2001
кеңестің "Еуразиялық    жөнінде мемлекетішілік Республикасының  жылдың
экономикалық            рәсімдерді өткізу      Сыртқы істер     ақпаны
қоғамдастық құру                               министрлігі
туралы шарт туралы"
N 78 шешімі
2   Мемлекетаралық          Мемлекетаралық         Қазақстан        2001
кеңестің "1999 жылғы    кеңестің N 81          Республикасының  жылдың
26 ақпандағы Кеден      шешімімен бекітілген   Экономика және   наурызы
одағы және Біртұтас     Іс-шараларды іске      сауда
экономикалық кеңестік   асыру жөніндегі        министрлігі
туралы шартқа қатысушы  қаулы жобасын
мемлекеттердің          дайындау және
Экономикада келісілген  Қазақстан
құрылымдық қайта құру   Республикасының
жүргізу жөніндегі       Үкіметіне енгізу

Об утверждении Плана мероприятий по выполнению решений, принятых Советом глав правительств и Межгосударственным Советом государств-участников Таможенного союза 6 и 10 октября 2000 года в городе Астане
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2001 года N 258
В целях исполнения решений, принятых Советом глав правительств и Межгосударственным Советом государств-участников Таможенного союза 6 и 10 октября 2000 года в городе Астане, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по выполнению решений, принятых Советом глав правительств и Межгосударственным Советом государств-участников Таможенного союза 6 и 10 октября 2000 года в городе Астане (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам Республики Казахстан и заинтересованным организациям (по согласованию) принять конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
20 февраля 2001 года N 258
План
мероприятий по выполнению решений, принятых
Советом глав правительств и Межгосударственным
Советом государств-участников Таможенного союза
6 и 10 октября 2000 года в городе Астане
---------------------------------------------------------------------------
N ! Принятый документ       ! Мероприятие    !Исполнитель !Срок
п/п!                         !                !            !исполнения
---------------------------------------------------------------------------
1 !         2               !       3        !      4     !      5
---------------------------------------------------------------------------
1  Решение N 78 Межгосу-    Провести внутри-  Министерство   февраль
дарственного Совета "О   государственные   иностранных    2001 года
Договоре об учреждении   процедуры по      дел Республики
Евразийского экономи-    вступлению в      Казахстан
ческого сообщества"      силу Договора
2  Решение Межгосудар-      Подготовить       Министерство   март
ственного Совета N 81    и внести в        экономики и    2001 года
"Об основных направ-     Правительство     торговли
лениях по проведению     Республики        Республики
согласованной структур-  Казахстан         Казахстан
ной перестройки          проект по-

2000-2005 жылдарға
арналған негізгі
бағыттары және оларды
Іске асыру жөніндегі
іс-шаралар туралы"
N 81 шешімі
3   Үкіметтер басшылары     Келісімнің күшіне      Қазақстан        2001
кеңесінің "Үшінші       енуі жөнінде           Республикасының  жылдың
елдердің тауарлары      мемлекетішілік         Экономика және   наурызы
мен қызметтерін Кеден   рәсімдерді өткізуге    сауда
одағына қатысушы        арналған құжаттар      министрлігі
мемлекеттер рыноктары.  жобаларын дайындау
на жіберуді реттеу      және
жөніндегі шаралар       Қазақстан
туралы келісімі         Республикасының
туралы" N 102 шешімі    Үкіметіне енгізу
4   Үкіметтер басшылары     2000 жылғы 17          Қазақстан        2001
кеңесінің "Ортақ        ақпандағы Кеден        Республикасының  жылдың
кедендік тарифтің       одағына қатысушы       Экономика және   сәуірі
негізгі тізбесіне       мемлекеттердің ортақ   сауда
енгізілген әкелім       кедендік тариф туралы  министрлігі
кеден бажының           келісімінің күшіне
ставкаларын             енуі үшін қажетті
байланыстыру мерзімін   мемлекетішілік
ұзарту туралы" N 104    рәсімдерді өткізуді
шешімі                  жеделдету
5   Үкіметтер басшылары     5.1. Қазақстан         Қазақстан          жыл
кеңесінің "Кеден        Республикасының салық  Республикасының   ішінде
одағына қатысушы        заңдарына талдау       Мемлекеттік
мемлекеттердің салық    жүргізу                кіріс
заңдарын үйлестіру                             министрлігі,
жөніндегі практикалық                          Қазақстан
іс-қимылдарының                                Республикасының
2000-2002 жылдарға                             Қаржы
арналған жоспары                               министрлігі
туралы" N 106 шешімі
5.2. Салық заңдарын    Қазақстан          -//-
жақындастыру мен       Республикасының
үйлестіру жөнінде      Мемлекеттік
келісілген ұсыныстарды кіріс
дайындау және оларды   министрлігі,
Интеграциялық          Қазақстан
комитетке ұсыну        Республикасының
Қаржы
министрлігі
5.3. Салық заңдарын    Қазақстан        тұрақты
үйлестіру жөніндегі    Республикасының   түрде
іс-шаралардың          Әділет
орындалу барысына      министрлігі
бақылау жасауды
жүзеге асыру
6   Үкіметтер басшылары     Кеден одағына          Қазақстан         2001
кеңесінің "Кеден одағы  қатысушы мемлекеттер   Республикасының   жылдың
туралы келісімдерге     арасында жүк           Көлік және        ішінде
қатысушы мемлекеттердің тасымалдауға арналған  коммуникациялар
сауда-экономикалық      бәсекеге қабілетті     министрлігі,
ынтымақтастығын         тарифтік ставкаларды   Қазақстан
жандандыру және         өзара тиімді негізде   Республикасының
қаржы-экономикалық      келісу жөніндегі       Табиғи
дағдарыс салдарын       жұмыстарды жалғастыру  монополияларды
еңсеру жөніндегі                               реттеу,
бірлескен іс-қимылдары                         бәсекелестікті
туралы" 1999 жылғы 24                          қорғау және
қыркүйектегі                                   шағын бизнесті
хаттамасының орындалу                          қолдау жөніндегі
барысы туралы" N 107                           агенттігі,
шешімі                                         "Қазақстан темір
жолы"
республикалық
мемлекеттік
кәсіпорны
(келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

экономик на 2000-2005    становления
годы государств-         по реализации
участников Договора о    мероприятий,
Таможенном союзе и       утвержденных
Едином экономическом     Решением Меж-
пространстве от 26       госсовета N 81
февраля 1999 года и
мероприятиях по их
реализации"
3  Решение Совета глав      Подготовить       Министерство   март
правительств N 102       и внести в        экономики и    2001 года
"О Соглашении о мерах    Правительство     торговли
по регулированию         Республики        Республики
доступа на рынки         Казахстан         Казахстан
государств-участников    проекты
Таможенного союза        документов
товаров и услуг из       для прохождения
третьих стран"           внутригосудар-
ственных
процедур по
вступлению в
силу Соглашения
4  Решение Совета глав      Ускорить          Министерство   апрель
правительств N 104       проведение        экономики и    2001 года
"О продлении срока       внутригосу-       торговли
связывания ставок        дарственных       Республики
ввозных таможенных       процедур,         Казахстан
пошлин, включенных       необходимых
в Базовый перечень       для вступления
Общего таможенного       в силу
тарифа"                  Соглашения об
Общем таможенном
тарифе государств-
участников
Таможенного союза
от 17 февраля
2000 года
5  Решение Совета глав      5.1.Провести      Министерство   в течение
правительств N 106       анализ            государствен-  года
"О Плане практических    налогового        ных доходов,
действий по гармонизации законодательства  Министерство
налогового законодатель- Республики        финансов
ства государств-         Казахстан         Республики
участников Таможенного                     Казахстан
союза на 2000-2002 гг."
5.2. Выработать   Министерство    -//-
согласованные     государствен-
предложения по    ных доходов,
сближению и       Министерство
гармонизации      финансов
налогового        Республики
законодательства  Казахстан
и представить их
в Интеграционный
комитет
5.3.Осуществлять  Министерство   постоянно
контроль за ходом юстиции
выполнения        Республики
мероприятий по    Казахстан
гармонизации
налогового
законодательства
6 Решение Совета глав       Продолжить        Министерство   в течение
правительств N 107        работу по         транспорта и   2001 года
"О ходе выполнения        согласованию на   коммуникаций
Протокола от 24           взаимовыгодной    Республики
сентября 1999 года        основе кон-       Казахстан,
"О совместных             курентноспособных Агентство по
действиях государств-     тарифных ставок   регулированию
участников соглашений     на перевозки      естественных
о Таможенном союзе по     грузов между      монополий,
активизации торгово-      государствами-    защите
экономического            участниками       конкуренции
сотрудничества и          Таможенного       и поддержке
преодолению последствий   союза             малого
финансово-экономического                    бизнеса
кризиса"                                    Республики
Казахстан,
РГП "Казахстан
темiр жолы"
(по согласо-
ванию)
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)