Уран өнімінің экспорты туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 26 ақпан N 278
"Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 маусымдағы Заңына және "Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) экспорты мен импортын лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 30 маусымдағы N 1037 P971037_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазатомөнеркәсіп" Ұлттық атом компаниясы" жабық акционерлік қоғамына (бұдан әрі - "Қазатомөнеркәсіп" ҰАК ЖАҚ) "Қазатомөнеркәсіп" ҰАК" ЖАҚ-ы мен "Глоуб Ньюклеар Сервисес энд Сэплай ГНСС, Лимитед" (Швейцария) арасындағы 2001 жылғы 5 қаңтардағы табиғи уран концентраттарын сатуға арналған келісімнің шарттарына сәйкес табиғи уранның шала тотық-тотық түріндегі (СЭҚ ТН коды 284410390) 200017 кгU мөлшерінде уран концентратының экспортына рұқсат берілсін.
2. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен "Қазатомөнеркәсіп" ҰАК" ЖАҚ-на Қазақстан Республикасынан уран өнімінің экспортына лицензия берсін.
3. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс
министрлігінің Кеден комитеті мен Энергетика және минералдық ресурстар
министрлігінің Атом энергетикасы жөніндегі комитеті өнімнің экспортын
бақылауды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 26 ақпандағы
N 278 қаулысына
қосымша
2001 жылғы 5 қаңтардағы келісім-шартқа сәйкес "Глоуб Ньюклеар"
Сервисес энд Сэплай ГНСС Лимитед" корпорациясы үшін
"Қазатомөнеркәсіп" Ұлттық атом компаниясы" жабық
акционерлік қоғамы беретін тауарлардың мөлшері
_________________________________________________________________________
Р/с ! СЭҚ ТН  ! Өнімнің атауы! Өлшем ! Саны ! Бір бірлігі ! Жалпы құны
N  ! коды    !              !бірлігі!      ! үшін бағасы !АҚШ долларымен
!         !              !       !      !АҚШ доллары. !
!         !              !       !      !   мен       !
_________________________________________________________________________
1   284410390  Табиғи уран    кг,U   200017    17,26      3452020,00
(табиғи уран.
ның шала
тотығы-
тотығы U O )
3 8
_________________________________________________________________________
Жүктің жүру бағыты:

Об экспорте урановой продукции
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2001 года N 278
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 июня 1996 года Z960009_ "Об экспортном контроле" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 1997 года N 1037 P971037_ "О лицензировании экспорта и импорта товаров (работ и услуг) в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить закрытому акционерному обществу "Национальная атомная компания "Казатомпром" (далее - ЗАО "НАК "Казатомпром") экспорт уранового концентрата в виде закиси-окиси природного урана (коды ТН ВЭД 284410390) в количестве 200017 кг U в соответствии с условиями контракта на продажу концентратов природного урана между ЗАО "НАК "Казатомпром" и "Глоуб Ньюклеар Сервисес энд Сэплай ГНСС, Лимитед" (Швейцария) от 5 января 2001 года.
2. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан выдать в установленном законодательством порядке ЗАО "НАК "Казатомпром" лицензии на экспорт из Республики Казахстан урановой продукции согласно приложению.
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан и Комитету по атомной энергетике Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан обеспечить контроль за экспортом продукции согласно приложению.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2001 года N 278
Количество продукции, поставляемой закрытым акционерным
обществом "Национальная атомная компания "Казатомпром"
для корпорации "Глоуб Ньюклеар Сервисес энд Сэпплай ГНСС,
Лимитед", согласно контракту от 5 января 2001 года
---------------------------------------------------------------------------
N |   Код     |Наименование    |Единица |Количест-|Цена за    | Общая
п/п|  ТН ВЭД   | продукции      |измере- |во       |единицу    | стоимость
|           |                |ния     |         |в долларах | в долларах
|           |                |        |         |США        | США
---|-----------|----------------|--------|---------|-----------|-----------
1  | 284410390 |Уран природный  |кг, U   |200017   | 17,26     | 3452020,00
|           |(закись-окись   |        |         |           |
|           |природного урана|        |         |           |
|           |U308)           |        |         |           |
---------------------------------------------------------------------------
Маршрут следования груза:

1. Защита станциясы (Қазақстан Республикасы) - Локоть станциясы
(Ресей Федерациясы) - Капитолово станциясы (Ресей Федерациясы)
2. Қара Балта станциясы (Қырғыз Республикасы) - Луговое станциясы
(Қазақстан Республикасы) - Шымкент станциясы (Қазақстан Республикасы) -
Озинки станциясы (Ресей Федерациясы) - Капитолово станциясы (Ресей
Федерациясы)
3. Ақсу станциясы (Қазақстан Республикасы) - Петропавл станциясы
(Қазақстан Республикасы) - Қорған станциясы (Ресей Федерациясы) -
Капитолово станциясы (Ресей Федерациясы)
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

1. Станция Защита (Республика Казахстан) - станция Локоть (Российская Федерация) - станция Капитолово (Российская Федерация).
2. Станция Кара-Балта (Кыргызская Республика) - станция Луговое (Республика Казахстан) - станция Чимкент (Республика Казахстан )- станция Озинки (Российская Федерация) - станция Капитолово (Российская Федерация).
3. Станция Аксу (Республика Казахстан) - станция Петропавловск (Республика Казахстан) - станция Курган (Российская Федерация) - станция Капитолово (Российская Федерация).
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Абрамова Т.М.)