"Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 28 ақпан N 288
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ
Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне
өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының мынадай заң актiлерiне өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзiлсiн:
1. "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң iшкi әскерлерi туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 23 маусымдағы Z922200_ Заңына: (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Ведомостерi, 1992 ж., N 11-12, 290-құжат; N 24, 592-құжат; 1993 ж., N 8, 179-құжат; 1995 ж., N 1-2, 17-құжат; N 23, 155-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; N 13-14, 205-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 8, 233, 247-құжаттар):
1) 4-баптың екiншi абзацындағы "Iшкi iстер министрi - " деген сөздер алынып тасталсын;
2) 7-баптың үшiншi абзацындағы "Iшкi істер министрiн - " деген сөздер алынып тасталсын;
3) 10-бапта:
тақырыбындағы " - Қазақстан Республикасы Iшкi әскерлерiнiң қолбасшысы" деген сөздер алынып тасталсын;
бiрiншi абзацтағы " - Iшкi әскерлерiнiң қолбасшысы" деген сөздер алынып тасталсын;
бесiншi абзац "орналастырылуын және штат санын Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен штат санының лимитi шегiнде белгiлейдi" деген сөздерден кейiн "және бекiтедi" деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы, жетiншi, сегiзiншi, тоғызыншы, оныншы, он бiрiншi, он екiншi абзацтар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"iшкi әскерлердiң жоғары әскери оқу орындарының бастықтарын, iшкi әскерлер құрамаларының командирлерiн лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады, iшкi әскерлердiң офицерлерiн қызметтен босатады, офицерлiк құрамның бiрiншi әскери атағын және "полковник" әскери атағын бередi.";
4) мынадай мазмұндағы 10-1-баппен толықтырылсын:
"10-1 бап. Iшкi әскерлер қолбасшысы
Iшкi әскерлер қолбасшысы:
iшкi әскерлердiң тұрақты әскери және жұмылдырушылық дайындығын қамтамасыз етедi;
әскерлердiң әскери-қызметтiк жұмысына, жедел және әскери дайындығына, алдыңғы қатарлы тәжірибенi енгiзуге, материалдық базаны дамытуға және жеке құрам үшiн қажеттi әлеуметтiк-тұрмыстық жағдайлар жасауға басшылық етедi;
әскерге шақыру және келiсiм-шарт бойынша ерiктi түрде әскерлердi мерзiмдi қызметтiң әскери қызметшiлерiмен жасақтаудың; Қазақстан Республикасы Президентiнiң жарлықтарына сәйкес оларды запасқа босатуды ұйымдастырудың жоспарларын әзiрлейдi;
бұйрықтар, директивалар, нұсқаулар шығарады және құрамалардың, әскери бөлiмдердiң штаттарын бекiтедi;
iшкi әскерлер офицерлерiнiң заңнамаға сәйкес әскери қызмет өткеру мәселелерiн шешедi, оларды лауазымдарға тағайындайды, лауазымдардан босатады, подполковниктi қоса алғанда кезектi әскери атақтарды бередi, запасқа немесе отставкаға шығарады;
iшкi әскерлердiң әскери қызметшiлерiн, қызметшiлерiн мемлекеттiк наградалармен марапаттауға ұсынады;
әскерлердi қаруландыруға (жабдықтауға) әскери және өзге де техника мен басқа да мүлiктi қабылдайды, жарамсыз күйге келген немесе жоғалған әскери (бюджеттiк) есептегi материалдық құндылықтар мен ақшалай қаражатты Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тәртiппен есептен шығарады.";

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2001 года N 288
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан
проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в
некоторые законодательные акты Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
проект
Закон
Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан
Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты
Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 23 июня 1992 года
Z922200_
"О
внутренних войсках Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
(Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 11-12, ст.
290; N 24, ст. 592; 1993 г., N 8, ст. 179; 1995 г . N 1-2, ст. 17; N 23,
ст. 155; Ведомости Парламента Республики Казахстан. 1997 г., N 7, ст. 79;
N 12, ст. 184; N 13-14. ст. 205; 1998 г., N 23, ст. 416; N 24, ст. 436;
1999 г., N 8, ст. 233, 247):
1) в абзаце втором статьи 4 слова "Министр внутренних дел -"
исключить;
2) в абзаце третьем статьи 7 слова "Министра внутренних
дел -" исключить";
3) в статье 10:
в заголовке слова "- Командующий внутренними войсками Республики
Казахстан" исключить;
в абзаце первом слова "- Командующий внутренними войсками" исключить;
абзац пятый после слов "дислокацию и" дополнить словом "утверждает";
абзацы шестой, седьмой, восьмой, девятый, десятый, одиннадцатый,
двенадцатый исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"назначает на должности и освобождает от должностей начальников
высших военных учебных заведений внутренних войск, командиров соединений
внутренних войск, увольняет офицеров внутренних войск со службы,
присваивает первое воинское звание офицерского состава и воинское звание
"полковник".";
4) дополнить статьей 10-1 следующего содержания:
"Статья 10-1. Командующий внутренними войсками
Командующий внутренними войсками:
поддерживает постоянную боевую и мобилизационную готовность
внутренних войск;
руководит служебно-боевой деятельностью, оперативной и боевой подготовкой войск, внедрением передового опыта, развитием материальной базы и созданием необходимых социально-бытовых условий для личного состава;
разрабатывает планы комплектования войск военнослужащими срочной службы по призыву и в добровольном порядке по контракту; организации их увольнения в запас в соответствии с указами Президента Республики Казахстан;
издает приказы, директивы, указания и утверждает штаты соединений, воинских частей;
решает вопросы прохождения военной службы офицерами внутренних войск в соответствии с законодательством, назначает на должности, освобождает от должностей, присваивает очередные воинские звания и увольняет в запас или в отставку до подполковника включительно;
представляет к награждению государственными наградами военнослужащих, служащих внутренних войск;
принимает на вооружение (снабжение) войск боевую и иную технику и другое имущество, списывает пришедшие в негодное состояние или утраченные материальные ценности и денежные средства войскового (бюджетного) учета в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.";

5) 11-баптың екiншi абзацындағы " - Ішкi әскерлер қолбасшысының" деген сөздер алынып тасталсын;
6) 13-баптың екiншi абзацындағы "Қазақстан Республикасының Ішкi iстер министрi - " деген сөздер алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының iшкi істер органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2707 Заң күшi бар Жарлығына: (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Ведомостерi, 1995 ж., N 23, 154-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 17-18, 225-құжат, N 23,
416-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 8, 233, 247-құжаттар;№1999 ж., N 23,
920-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат):
1) 6-бапта:
тақырыбындағы және 1-тармақтағы " - Ішкі әскерлер қолбасшысы деген
сөздер алынып тасталсын;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) Қазақстан Республикасының Президентіне Ішкі әскерлер
қолбасшысының кандидатурасын тағайындауға ұсынады;";
2) 7-баптың 1-тармағы алынып тасталсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

5) в абзаце втором статьи 11 слова "- Командующего внутренними
войсками" исключить;
6) в абзаце втором статьи 13 слова "Министра внутренних дел
Республики Казахстан -" исключить.
2. В Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 21
декабря 1995 года N 2707
U952707_
"Об органах внутренних дел Республики
Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N
23, ст. 154; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст.
79; N 12, ст. 184; 1998 г., N 17-18, ст. 225; N 23, ст. 416: N 24, ст.
436; 1999 г., N 8, ст. 233, 247; 1999 г., N 23, ст. 920; 2000 г., N 3-4,
ст. 66):
1) в статье 6:
в заголовке и в пункте 1 слова "- Командующий внутренними войсками"
исключить;
пункт 2 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) представляет для назначения Президенту Республики Казахстан
кандидатуру Командующего внутренними войсками;";
2) пункт 1 статьи 7 исключить.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Цай Л.Г.)