"Қалакоммуншар" мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорнының Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепілдігімен мемлекеттiк емес сыртқы заем қаражатын тартуы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 28 ақпан N 293
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қалакоммуншар" мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорны (бұдан әрi - Заемшы) заңнамада белгіленген тәртiппен тартатын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгiмен мемлекеттiк емес сыртқы заем қаражаты есебiнен қаржыландырылатын "Астана қаласының тұрмыстық қалдықтарын жоюды жаңғырту және экологиялық жағдайын жақсарту" инвестициялық жобасы мақұлдансын.

О привлечении Государственным коммунальным предприятием "Горкоммунхоз" средств негосударственного внешнего займа под государственную гарантию Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2001 года N 293
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить инвестиционный проект "Модернизация удаления бытовых отходов и улучшение экологической обстановки города Астана", финансируемый за счет средств негосударственного внешнего займа, привлекаемого в установленном законодательством порядке государственным коммунальным предприятием "Горкоммунхоз" (далее - Заемщик) под государственную гарантию Республики Казахстан.

2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен:
"2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен бекiтiлген мемлекеттiк кепiлдiктер беру лимитi шегiнде мемлекеттiк емес заемды тарту жөнiндегi Заемшының мiндеттемелерiн орындауын қамтамасыз етуi ретiнде несие берушiге жалпы сомасы 19 660 000 (он тоғыз миллион алты жүз алпыс мың) АҚШ долларына Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгiн берсiн;
Заемшымен көрсетілген мемлекеттiк кепілдiктi беруге байланысты туындайтын оның Қазақстан Республикасының алдындағы мiндеттемелерiн қамтамасыз етуi туралы тиiстi келiсiм жасассын.

2. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстана порядке:
предоставить кредитору государственную гарантию Республики Казахстан на общую сумму 19 660 000 (девятнадцать миллионов шестьсот шестьдесят тысяч) долларов США в качестве обеспечения выполнения Заемщиком обязательств по привлекаемому негосударственному внешнему займу в пределах лимита предоставления государственных гарантий, утвержденного Законом Республики Казахстан Z000131_ "О республиканском бюджете на 2001 год";
заключить с Заемщиком соответствующие соглашения об обеспечении его обязательств перед Республикой Казахстан, возникающих в связи с предоставлением указанной государственной гарантии.

3. Заемшы заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк кепiлдiктi алуға үмiткер тұлғаларға қойылатын талаптардың орындалуын қамтамасыз етсiн.
4. "Қазақстан Республикасының 2000-2002 жылдарға арналған Мемлекеттiк инвестицияларының бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 желтоқсандағы N 1963 P001963_ қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2000-2002
жылдарға арналған мемлекеттiк инвестициялар бағдарламасына 3-қосымшада:
"Отын-энергетика кешенi" деген салалық сектордан кейiн мынадай
мазмұндағы реттiк нөмiрi 6-1 "Қоршаған ортаны қорғау" деген салалық
сектормен толықтырылсын:
"Қоршаған ортаны қорғау
---------------------------------------------------------------------------
1  !                      2                     !          3
---------------------------------------------------------------------------
6-1  Астана қаласының тұрмыстық қалдықтарын жоюды  "Қалакоммуншар" МКК
жаңғырту және экологиялық жағдайды жақсарту
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
4        !        5         !       6       !       7       !    8
---------------------------------------------------------------------------
2001-2002      Испания Үкiметi        19,66       Заемды игеру
Кепiлдiк мөлшерi
---------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------
9      !    10       !    11    !
----------------------------------------
12,68         6,98
19,66
----------------------------------------
"барлығы" деген жолдағы 6-бағандағы "1321,94" деген сан "1341,60"
деген санмен ауыстырылсын, 10-бағандағы "372,14" деген сан "384,82" деген
санмен ауыстырылсын, "200,00" деген сан "219,66" деген санмен
ауыстырылсын, 11-бағандағы "395,76" деген сан "402,74" деген санмен
ауыстырылсын.

3. Заемщику в установленном законодательством порядке обеспечить выполнение требований, предъявляемых к лицам, претендующим на получение государственной гарантии.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1963 P001963_ "Об утверждении Программы государственных инвестиций Республики Казахстан на 2000-2002 годы" следующие изменения и дополнения:
в приложении 3 к Программе государственных инвестиций Республики
Казахстан на 2000-2002 годы, утвержденной указанным постановлением:
после отраслевого сектора "Топливно-энергетический комплекс"
дополнить отраслевым сектором "Охрана окружающей среды", порядковый номер
6-1, следующего содержания:
"Охрана окружающей среды
___________________________________________________________________________
1  !              2              !    3    !    4    !   5     !   6   !
_____!_____________________________!_________!_________!_________!_______!_
6-1  Модернизация удаления бытовых    ГКП    2001-2002  Правите-  19,66
отходов и улучшение экологи-   "Горком-             льство
ческой обстановки города       мунхоз"             Испании
Астаны
___________________________________________________________________________
(Продолжение таблицы)
___________________________________________________________________________
7               !   8   !  9  !      10         !    11    !
______________________________!_______!_____!_________________!__________!
Освоение займа                             12,68           6,98
Размер гарантии                            19,66
_________________________________________________________________________";
в строке "Всего" в графе 6 цифру "1321,94" заменить цифрой "1341,60", в графе 10 цифру "372,14" заменить цифрой "384,82", цифру "200,00" заменить цифрой "219,66", в графе 11 цифру "395,76" заменить цифрой "402,74".

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары Д.К. Ахметовке жүктелсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Умбетова А.М.)