Қазақстан Республикасы мен Румыния Сыртқы істер министрлерінің хат алмасуы нысанында дипломатиялық және қызметтік паспорттар иелеріне арналған рұқсатнамалардың күшін жою туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Румыния Үкіметінің арасында келісім жасасу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 7 мамыр N 610
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы мен Румыния Сыртқы істер министрлерінің хат
алмасуы нысанында дипломатиялық және қызметтік паспорттар иелеріне
арналған рұқсатнамалардың күшін жою туралы Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Румыния Үкіметінің арасындағы келісімінің жобасы мақұлдансын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Жоғары мәртебелi !
Сіздiң 2000 жылғы 9 тамыздағы мәтiнi төменде келтiрiлiп отырған
хатыңызды алғанымды хабарлауды өзiме мәртебе санаймын.
"Жоғары мәртебелi !
Румыния мен Қазақстан Республикасы арасында келу рәсiмдерiн оңайлату мақсатында Румыния Үкiметi Қазақстан Республикасы Үкiметiмен мынадай шарттарда Келiсiм жасасуға әзiр екендiгiн Сiзге хабарлауды өзiме мәртебе санаймын:
1. Румыния Үкiметi Қазақстан Республикасының азаматтары - қолданыстағы дипломатиялық және қызметтiк паспорттар иелерiн келген кезiнен бастап 90 тәулiктен аспайтын мерзiмге келу немесе болу үшін Румынияға келу мақсатымен рұқсатнама алу қажеттiгiнен босатады.
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi Румыния азаматтары - қолданыстағы дипломатиялық және қызметтiк паспорттар иелерiн келген кезiнен бастап 90 тәулiктен аспайтын мерзiмге келу немесе болу үшiн Қазақстан Республикасына келу мақсатымен рұқсатнама алу қажеттiгiнен босатады.
3. 90 күннен артық мерзiмге екiншi елдiң аумағына келгiсi келетiн екi елдiң азаматтары - дипломатиялық және қызметтiк паспорттар иелерi алдын ала рұқсатнама алуы тиiс. Рұқсатнаманы тиiстi мемлекеттiң дипломатиялық қызметi ақысыз ресiмдейдi.
4. Қазақстан Республикасында дипломатиялық қызмет қызметкерлерi ретiнде қызметтiк iссапарда жүрген Румыния азаматтары - дипломатиялық және қызметтiк паспорттар иелерi және олардың отбасы мүшелерi өздерi тiркелген кезеңiне рұқсатнама ресiмдемей Қазақстан Республикасының аумағына келуiне және онда қалуына болады.
Румыния Премьер-Министрiнiң орынбасары
Сыртқы iстер министрi
Жоғары мәртебелі Петре Роман мырзаға
5. Румынияда дипломатиялық қызмет қызметкерлерi ретiнде қызметтiк iссапарда жүрген Қазақстан Республикасының азаматтары - дипломатиялық және қызметтік паспорттар иелерi және олардың отбасы мүшелерi өздерiнiң тiркелген кезеңiне рұқсатнама ресiмдемей Румыния аумағына келуiне және онда қалуына болады.

О заключении Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Румынии об отмене виз для владельцев дипломатических и служебных паспортов в форме обмена письмами Министров иностранных дел Республики Казахстан и Румынии
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2001 года N 610
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить проект Соглашения между Правительством Республики
Казахстан и Правительством Румынии об отмене виз для владельцев
дипломатических и служебных паспортов в форме обмена письмами Министров
иностранных дел Республики Казахстан и Румынии.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Ваше Превосходительство,
Имею честь сообщить, что получил Ваше письмо от 9 августа 2000 года,
текст которого приводится ниже.
"Ваше Превосходительство,
Имею честь информировать Вас, что с целью упрощения въездных процедур между Румынией и Республикой Казахстан, Правительство Румынии готово заключить Соглашение с Правительством Республики Казахстан на следующих условиях:
1. Правительство Румынии освобождает граждан Республики Казахстан - владельцев действительных дипломатических и служебных паспортов от необходимости получения визы с целью въезда в Румынию для посещения или пребывания на срок не более 90 суток с момента въезда.
2. Правительство Республики Казахстан освобождает граждан Румынии - владельцев действительных дипломатических и служебных паспортов от необходимости получения визы с целью въезда в Республику Казахстан для посещения или пребывания на срок не более 90 суток с момента въезда.
3. Граждане обоих государств - владельцы дипломатических и служебных паспортов, желающие въехать на территорию другой страны на срок превышающий 90 дней, должны заранее получить визы. Виза оформляется бесплатно дипломатической миссией соответствующего государства.
4. Граждане Румынии - владельцы дипломатических и служебных паспортов, находящиеся в служебной командировке в Республике Казахстан в качестве сотрудников дипломатической миссии, и члены их семей, могут въезжать и оставаться на территории Республики Казахстан без оформления визы на период их аккредитации.
Е.П. г-ну Петре Роман Заместителю Премьер-Министра
Министру иностранных дел
Румынии
5. Граждане Республики Казахстан - владельцы дипломатических и служебных паспортов, находящиеся в служебной командировке в Румынии в качестве сотрудников дипломатической миссии, и члены их семей, могут въезжать и оставаться на территории Румынии без оформления визы на период их аккредитации.

6. (i) Румыния Yкiметi мен Қазақстан Республикасы Yкiметi осы Келiсiм күшiне енгiзiлгенге дейiн 30 күннен кешiктiрмей дипломатиялық арналар арқылы қолданыстағы дипломатиялық және қызметтiк паспорттар үлгiлерiмен алмасады.
(ii) Дипломатиялық және қызметтiк паспорттарда әлдебiр өзгерiстер болған жағдайда, олар күшiне енгiзiлгенге дейiн 30 күннен кешiктiрмей мүдделi ел екiншi елге жаңа үлгілердi оларды қолдану жөнiндегi ақпаратпен қоса жiбередi.
7. Келiсiмнiң күшi бiр Yкiмет 30 күн бұрын екiншi Үкiметке алдын ала
жазбаша түрде хабарлама жасауы арқылы тоқтатылуы мүмкiн.
Егер жоғарыда көрсетiлген ұсыныстар Қазақстан Республикасының Үкiметi
үшiн қолайлы болса, онда осы нота және Жоғары мәртебелi Сiздiң жауап
нотаңыз дипломатиялық және қызметтiк паспорттар иелерi үшiн рұқсатнамалық
режимдi жою жөнiнде екi Yкiмет арасындағы келiсiмдi бiлдiредi ол Сiздiң
жауабыңыз берiлген күннен бастап 90 күн өткеннен кейiн күшiне енедi деп
ұсыныс жасауды өзiме мәртебе санаймын.
Жоғары мәртебелi, Сiзге деген аса жоғары құрметiме сендiруiмдi қабыл
алыңыз.
Румыния Премьер-Министрiнiң орынбасары
Сыртқы iстер министрi
Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер министрi
Жоғары мәртебелi Е.Ыдырысов мырзаға"
Қазақстан Республикасының Үкіметі Румыния Үкіметінің ұсынысымен
келісетінін және Жоғары мәртебелі Сіздің 2000 жылғы 9 тамыздағы хатыңыз
бен осы жауап хат екі ел Үкіметтері арасындағы Келісім болып
табылатындығын, ол осы хат жазылған күннен бастап 90 күннен кейін күшіне
енетінін хабарлауды өзіме мәртебе санаймын.
Жоғары мәртебелі, менің терең құрметімді қабыл алыңыз.
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрі
Астана, 2001 жылғы ___________
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

6. (i) Правительство Румынии и Правительство Республики Казахстан обменяются по дипломатическим каналам образцами действительных дипломатических и служебных паспортов не позднее чем за 30 дней до вступления в силу данного Соглашения.
(ii) В случае каких-либо изменений в дипломатических и служебных паспортов, заинтересованная страна направит другой стране новые образцы вместе с информацией по их применению не позднее чем за 30 дней до введения их в действие.
7. Действие Соглашения может быть прекращено одним Правительством при заблаговременном предъявлении письменного уведомления за 30 дней до этого другому Правительству.
Если вышеуказанные предложения являются приемлемыми для Правительства Республики Казахстан, я имею честь предложить, что настоящая нота и ответная нота Вашего Превосходительства представляют собой Соглашение между двумя Правительствами в отношении отмены визового режима для владельцев дипломатических и служебных паспортов, которое вступит в силу спустя 90 дней с даты Вашего ответа.
Ваше Превосходительство, примите уверения в моем высоком уважении.
Петре Роман
Заместитель Премьер-Министра
Министр иностранных дел
Румынии
Е.П. г-ну Идрисову Е.А.
Министру иностранных дел
Республики Казахстан
Имею честь сообщить, что Правительство Республики Казахстан согласно
с предложением Правительства Румынии и письмо Вашего Превосходительства от
9 августа 2000 года и данное ответное письмо будут являться Соглашением
между Правительствами двух стран, которое вступит в силу через 90 дней с
даты настоящего письма.
Ваше Превосходительство, примите мое самое глубокое уважение.
Е. Идрисов
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
Астана, "__" 2001 года.
(Специалист: Мартина Н.А.,
Умбетова А.М.)