"Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасының салынып жатқан объектілерін техникалық қадағалауды жүзеге асыру жөніндегі дирекция" жабық акционерлік қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 10 мамыр N 618
Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасының салынып жатқан объектілерін техникалық қадағалауды жүзеге асыру жөніндегі жұмыстардың тиімділігін қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасының салынып жатқан объектілерін техникалық қадағалауды жүзеге асыру жөніндегі дирекция" жабық акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Қоғам) жарғылық капиталына мемлекеттің жүз пайыздық қатысуымен құрылсын.
2. Құрылыс мердігерлік шарты бойынша құрылыс ұйымдары орындайтын Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының салынып жатқан объектілеріндегі құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы мен көлемінің сәйкестігін тапсырыс берушінің атынан заңнама талаптарына және тиісті шарттардың қағидаларына сәйкес техникалық қадағалауды жүзеге асыру Қоғам қызметінің негізгі мәні деп белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасымен келісім бойынша Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасының теңгеріміндегі техникалық құралдардың есебінен, заңнамада көзделген ең төменгі мөлшерде Қоғамның жарғылық капиталын қалыптастырсын;
2) Жарғыны бекітсін және Қоғамның мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасының оған Қоғам акцияларының мемлекеттік пакетін иемдену және пайдалану құқықтарын беру туралы ұсынысына келісім берілсін.
5. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы (келісім бойынша) заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
6. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405 P990405_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Акциялар мен үлестердің мемлекеттік пакеттері республикалық меншікке жататын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктерінің тізбесінде:
"Астана қаласы" бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-10-жолмен толықтырылсын:
"21-10. "Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасының салынып жатқан объектілерін техникалық қадағалауды жүзеге асыру жөніндегі дирекция" жабық акционерлік қоғамы;

О создании закрытого акционерного общества "Дирекция по осуществлению технического надзора строящихся объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 мая 2001 года N 618
В целях обеспечения эффективности работ по осуществлению технического надзора строящихся объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать закрытое акционерное общество "Дирекция по осуществлению технического надзора строящихся объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Определить основным предметом деятельности Общества осуществление согласно требованиям законодательства и условиям соответствующих договоров технического надзора от имени заказчика за соответствием качества и объема строительно-монтажных работ строящихся объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан, выполняемых строительными организациями по договорам строительного подряда.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) по согласованию с Управлением Делами Президента Республики Казахстан сформировать уставный капитал Общества в минимальном размере, предусмотренным законодательством, за счет технических средств, находящихся на балансе Управления Делами Президента Республики Казахстан;
2) утвердить Устав и обеспечить государственную регистрацию Общества.
4. Согласиться с предложением Управления Делами Президента Республики Казахстан о передаче ему прав владения и пользования государственным пакетом акций Общества.
5. Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию), в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-10, следующего содержания:
"21-10. ЗАО "Дирекция по осуществлению технического надзора строящихся объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан";

2) "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 P990659_ қаулысына:
Республикалық меншіктегі ұйымдарға қатысатын акциялардың мемлекеттік
пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану құқығы
салалық министрліктер мен өзге де мемлекеттік органдарға берілетін тізбесі
мынадай мазмұндағы бөліммен және реттік нөмірі 238-жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы
238. "Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасының салынып
жатқан объектілерді техникалық қадағалауды жүзеге асыру жөніндегі
дирекция" ЖАҚ.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
Перечень государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам дополнить разделом и строкой, порядковый номер 238, следующего содержания:
"Управление Делами Президента Республики Казахстан
238. ЗАО "Дирекция по осуществлению технического надзора строящихся объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан".
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Цай Л.Г.)