Сауда-экономикалық және ғылыми-техникалық ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық қазақ-қытай комиссиясының 2000 жылғы 26-27 қазандағы (Қытай Халық Республикасы, Пекин қаласы) 5-мәжілісі барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 22 мамыр N 678
Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Сауда-экономикалық және ғылыми-техникалық ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық қазақ-қытай комиссиясының 2000 жылғы 26-27 қазандағы (Қытай Халық Республикасы, Пекин қаласы) 5-мәжілісі барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары және өзге де
мүдделі ұйымдар (келісім бойынша) Жоспарда көзделген іс-шараларды іске
асыру жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Жоспардың
орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне кемінде
тоқсанында бір рет ақпарат ұсынып отырсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 22 мамырдағы
N 678 қаулысымен
бекітілген
Сауда-экономикалық және ғылыми-техникалық ынтымақтастық жөніндегі
үкіметаралық қазақ-қытай комиссиясының 2000 жылғы 26-27 қазандағы
(Қытай Халық Республикасы, Пекин қаласы) 5-мәжілісі барысында қол
жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
---------------------------------------------------------------------------
N !        Іс-шара атауы        !  Орындалу    !  Орындауға жауаптылар
!                             !   мерзімі    !
---------------------------------------------------------------------------
1 !              2              !       3      !            4
---------------------------------------------------------------------------
1.  Инновациялар саласында
Қазақстандық және қытайлық     2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
кәсіпорындардың жоғары         ІІІ тоқсаны   Экономика және сауда
технологиялық жобалар бойынша                министрлігі (шақыру),
ынтымақтастығын көтермелеу                   Қазақстан Республикасының
жөніндегі іс-шаралар жоспарын                Білім және ғылым
әзірлеу және қабылдау.                       министрлігі, Қазақстан
Республикасының Энергетика
және минералдық ресурстар
министрлігі
2.  Сауда саласында
Қазақстандық фосфорлы          2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
тыңайтқыштарды Қытай Халық     ішінде        Экономика және сауда
Республикасына экспортқа                     министрлігі (шақыру),
шығару мүмкіндігін қарау                     Қазақстан Республикасының
Энергетика және
минералдық ресурстар
министрлігі, Қазақстан
Республикасының Сыртқы
істер министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрлігі
3.  Мұнай-газ саласы аясында
1) "Ақтөбемұнайгаз" ашық       2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
акционерлік қоғамынан (ААҚ)     ІІ тоқсаны   Энергетика және минералдық
алыс шетелдерге ресейлік                     ресурстар министрлігі,
мұнай құбырлары жүйесі бойынша               "ҚазТрансОйл" мұнай
Павлодар мұнай өңдеу зауытына                тасымалдау жөніндегі
600 мың тонна жеткізу шартымен               ұлттық компаниясы" жабық

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе 5-го заседания Межправительственной казахско-китайской комиссии по торгово-экономическому и научно-техническому сотрудничеству 26-27 октября 2000 года (город Пекин, Китайская Народная Республика)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2001 года N 678
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе 5-го заседания Межправительственной казахско-китайской комиссии по торгово-экономическому и научно-техническому сотрудничеству 26-27 октября 2000 года (город Пекин, Китайская Народная Республика)(далее - План).
2. Центральным исполнительным органам Республики Казахстан и иным заинтересованным организациям (по согласованию) принять меры по реализации мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал представлять информацию в Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 мая 2001 года N 678
План мероприятий по реализации договоренностей,
достигнутых в ходе 5-го заседания Межправительственной
казахско-китайской комиссии по торгово-экономическому и
научно-техническому сотрудничеству 26-27
октября 2000 года (город Пекин, Китайская Народная Республика)
___________________________________________________________________________
N !      Наименование мероприятия      ! Срок !Ответственные за исполнение
п/п!                                    !испол-!
!                                    !нения !
___!____________________________________!______!___________________________
1 !                  2                 !   3  !               4
___!____________________________________!______!___________________________
1  В области инновации                    III    Министерство экономики и
Разработка и принятие Плана          квартал  торговли Республики Ка-
мероприятий по поощрению сотрудниче-   2001   захстан (созыв), Минис-
ства казахстанских и китайских         года   терство образования и
предприятий по высокотехнологическим          науки Республики Казах-
проектам                                      стан, Министерство энер-
гетики и минеральных
ресурсов Республики
Казахстан
2  В области торговли                   В тече-  Министерство экономики и
Рассмотрение возможности экспорта    ние      торговли Республики
казахстанских фосфорных удобрений    2001     Казахстан (созыв), Минис-
в Китайскую Народную Республику      года     терство энергетики и мине
ральных ресурсов Респу-
блики Казахстан, Минис-
терство иностранных дел
Республики Казахстан,
Министерство сельского
хозяйства Республики
Казахстан
3  В области нефтегазовой отрасли         II     Министерство энергетики и
1. Реализация договоренности о       квартал  минеральных ресурсов
транзите нефти с открытого акцио-     2001    Республики Казахстан,
нерного общества (ОАО) "Актюбему-     года    закрытое акционерное
найгаз" на дальнее зарубежье по               общество (ЗАО) "Нацио-
системе российских нефтепроводов              нальная компания по

жылына 1,5 млн. тонна көлемін.               акционерлік қоғамы (ЖАҚ)
дегі мұнай транзиті туралы                   (келісім бойынша)
уағдаластықты іске асыру
2) Қазақстан-Қытай мұнай       2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
құбыры жобасын және Өзен мұнай  IV тоқсаны   Энергетика және минералдық
кен орны туралы келісімді іске               ресурстар министрлігі,
асыру жөніндегі жұмысты                      "ҚазТрансОйл" ЖАҚ
жалғастыру                                   (келісім бойынша)
4.  Кедендік қызмет саласында
1) Қазақстан Республикасы мен  2001 жылдың   Қазақстан Республикасы
Қытай Халық Республикасы       ішінде        Мемлекеттік кіріс
кедендік қызметтерінің                       министрлігінің
арасындағы тұрақты ақпарат                   Кеден комитеті
алмасу жөніндегі жұмысты
ұйымдастыру
2) Қытай Халық Республикасымен Тұрақты       Қазақстан Республикасы
шекаралас барлық кеден                       Мемлекеттік кіріс
бекеттерінде контрабандаға                   министрлігінің
қарсы күресті күшейту                        Кеден комитеті
жөніндегі іс-шараларды
әзірлеу және басқа құқық
қорғау органдарымен осы
мәселе бойынша өзара
іс-қимылды ұйымдастыру
5.  Көлік және шекаралық өткелдер
саласында
1) Азияаралық теміржол         2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
магистралінің Солтүстік        ішінде        Көлік және коммуникациялар
дәліз бағыты бойынша                         министрлігі
демонстрациялық контейнерлік
поезды өткізу жөніндегі
жұмысты ұйымдастыру
2) Қазақстан Республикасы      Жылына        Қазақстан Республикасының
мен Қытай Халық Республика.    екі рет       Көлік және коммуникациялар
сының арасындағы халықаралық                 министрлігі
автомобиль тасымалдарын
ұйымдастыру және жүзеге асыру
мәселелері жөнінде тұрақты
консультациялар жүргізу
3) Көлік және өткізу           2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
бекеттерінің мәселелері          бірінші     Көлік және коммуникациялар
жөніндегі қазақстан-қытай         жарты      министрлігі
Кіші комиссиясының 1-мәжілісін   жылдығы
өткізу
4) 1993 жылғы 18 қазандағы     2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
Қазақстан Республикасының        бірінші     Көлік және коммуникациялар
Үкіметі мен Қытай Халық           жарты      министрлігі
Республикасы Үкіметінің          жылдығы
арасындағы Әуе қатынасы туралы
келісімге сәйкес Қазақстан
Республикасының Көлік және
коммуникациялар министрлігі
мен Қытай Халық Республикасы
Азаматтық авиациясының бас
басқармасы өкілдерінің
арасында жаңа авиажелілерді
ашу мәселесі жөнінде
келіссөздер жүргізу
5) Беларусь Республикасының    2001-2002     Қазақстан Республикасының
Үкіметі, Ресей Федерациясының    жылдың      Көлік және коммуникациялар
Үкіметі, Қазақстан Республика.   ішінде      министрлігі
сының Үкіметі мен Қытай Халық
Республикасының Үкіметі
арасындағы "Шығыс-Батыс"
халықаралық көлік дәлізі
бойынша жолаушылар мен жүк
тасымалдарын ұйымдастыру
туралы келісім жобасының
мәтінін келісу
6) Майқапшағай (Зимұнай) және  2001 жылдың   Қазақстан Республикасы
Көлжат (Дулаты) өткізу         ІІІ тоқсаны   Мемлекеттік кіріс
бекеттеріне халықаралық                      министрлігінің
мәртебе беру жөніндегі                       Кеден комитеті
мемлекетішілік рәсімдерді
аяқтау

в объеме 1,5 млн. тонн в год при              транспортировке нефти
условии поставки 600 тыс.тонн на              "КазТрансОйл" (по
Павлодарский нефтеперерабатывающий            согласованию)
завод
2. Продолжение работы по реализации    IV     Министерство энергетики и
проекта казахстанско-китайского      квартал  минеральных ресурсов
нефтепровода и Соглашения об          2001    Республики Казахстан, ЗАО
Узеньском нефтяном месторождении      года    "КазТрансОйл" (по
согласованию)
4  В сфере таможенной службы            В тече-  Таможенный комитет
1. Организация работы по регуляр-    ние      Министерства государст-
ному информационному обмену между    2001     венных доходом Республики
таможенными службами Республики      года     Казахстан
Казахстан и Китайской Народной
Республики
2. Разработка мероприятий по         Постоян- Таможенный комитет
усилению борьбы с контрабандой на       но    Министерства государст-
всех приграничных таможенных постах           венных доходом Республики
с Китайской Народной Республикой и            Казахстан
организация взаимодействия с другими
правоохранительными органами по
данному вопросу
5  В области транспорта и погранпере-   В тече-  Министерство транспорта и
ходов                                ние      коммуникаций Республики
1. Организации работы по пропуску    2001     Казахстан
демонстрационного контейнерного      года
поезда по маршруту Северного
коридора Трансазиатской железнодо-
рожной магистрали
2. Проведение регулярных консуль-    2 раза   Министерство транспорта и
таций по вопросам организации и      в год    коммуникаций Республики
осуществления международных                   Казахстан
автомобильных перевозок между
Республикой Казахстан и Китайской
Народной Республикой
3. Проведение первого заседания      Первое   Министерство транспорта и
казахстанско-китайской подкомиссии   полу-    коммуникаций Республики
по вопросам транспорта и пунктам     годие    Казахстан
пропуска                             2001
года
4. Проведение переговоров предс-     Первое   Министерство транспорта и
тавителей Министерства транспорта и  полу-    коммуникаций Республики
коммуникаций Республики Казахстан и  годие    Казахстан
Главного управления гражданской      2001
авиации Китайской Народной           года
Республики по вопросу открытия новых
авиалиний в соответствии с Соглаше-
нием между Правительством Республики
Казахстан и Правительством Китайской
Народной Республики о воздушном
сообщении от 18 октября 1993 года
5. Согласование текста проекта       В тече-  Министерство транспорта и
Соглашения между Правительством      ние      коммуникаций Республики
Республики Беларусь, Правительством  2001-    Казахстан
Российской Федерации, Правительством 2002
Республики Казахстан и Правительст-  года
вом Китайской Народной Республики об
организации перевозок пассажиров и
грузов по международному транспортному
коридору "Восток-Запад"

6.  Ауыл шаруашылығы саласында
Мал дәрігерлігі саласындағы    2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
ынтымақтастық туралы           ішінде        Ауыл шаруашылығы
үкіметаралық келісімнің                      министрлігі
жобасын келісу жөніндегі
жұмысты жалғастыру және
оны қол қоюға дайындау
7.  1) Қазақстан Республикасы
Үкіметінің мынадай
шешімдерінің жобаларын
дайындау:
Көлік және өткізу         2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
бекеттерінің мәселелері        ІІІ тоқсаны   Көлік және коммуникациялар
жөніндегі қазақстан-қытай                    министрлігі
Кіші комиссиясын құру
туралы
Астана қаласында          2002 жылдың   Қазақстан Республикасының
Комиссияның 6-мәжілісін        ішінде        Көлік және коммуникациялар
өткізу туралы                                министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
2) Ғылыми-техникалық           2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
ынтымақтастық жөніндегі        ішінде        Білім және ғылым
қазақстан-қытай жұмыс                        министрлігі
тобының қазақстандық
бөлігін қалыптастыру
және осы топтың бірінші
мәжілісін өзара келісілген
мерзімде өткізу
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

6. Завершение внутригосударственных    III    Таможенный комитет Минис-
процедур по приданию международного  квартал  терства государственных
статуса пунктам пропуска Майкапшагай   2001   доходов Республики
(Зимунай) и Кольжат (Дулаты)           года   Казахстан
6  В области сельского хозяйства        В тече-  Министерство сельского
Продолжение работы по согласованию   ние      хозяйства Республики
проекта межправительственного        2001     Казахстан
Соглашения о сотрудничестве в        года
области ветеринарии, и подготовка
его к подписанию
7  1. Подготовка проектов решений
Правительства Республики
Казахстан:
о создании казахстанско-китайской    III   Министерство транспорта и
подкомиссии по вопросам транспорта   квартал коммуникаций Республики
и пунктам пропуска                     2001  Казахстан
года
о проведении 6-го заседания        В тече-  Министерство транспорта и
Комиссии в городе Астане             ние      коммуникаций Республики
2002     Казахстан, Министерство
года     Иностранных дел
Республики Казахстан
2. Формирование казахстанской части  В тече-  Министерство образования
казахстанско-китайской рабочей       ние      и науки Республики
группы по научно-техническому        2001     Казахстан
сотрудничеству и проведение первого  года
заседания этой группы во
взаимосогласованные сроки
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Абрамова Т.М.)