Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі Әуе қорғанысы күштерінің тікұшақтар паркін пайдаланудың тиімділігін арттыру және жауынгерлік дайындық жағдайын жақсарту жөніндегі кейбір шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 11 маусым N 799
Қару-жарақ пен әскери техниканы дамытудың 2002-2005 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру және Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қазіргі заманғы авиация техникасына қажеттілігін қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) 1-қосымшаға сәйкес төртінші, бесінші санаттағы тікұшақтарды "Қазарнаулыэкспорт" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - "Қазарнаулыэкспорт" РМК) балансына берсін;
2) "N 405 Авиация жөндеу зауыты" ашық акционерлiк қоғамымен 2-қосымшаға сәйкес тiкұшақ техникасын жаңғырту мен күрделi жөндеуге және керi қайтаруға арналған келiсiм-шарт жасассын.

О некоторых мерах по повышению эффективности использования и улучшению состояния боеготовности вертолетного парка Сил Воздушной обороны Министерства обороны Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года N 799
В целях реализации Государственной программы развития вооружения и военной техники на 2002-2005 годы и обеспечения нужд Вооруженных Сил Республики Казахстан в современной авиационной технике Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству обороны Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) передать на баланс Республиканского государственного предприятия "Казарнаулыэкспорт" (далее - РГП "Казарнаулыэкспорт") вертолеты четвертой, пятой категорий согласно приложению 1;
2) заключить с открытым акционерным обществом "Авиационный завод N 405" контракты на модернизацию и капитальный ремонт и возврат вертолетной техники согласно приложению 2.

3) 2001 жылға арналған республикалық бюджет нақтыланған кезде тiкұшақ техникасын жаңғырту мен күрделi жөндеу жөнiндегi жұмыстарды қаржыландыру туралы ұсыныс енгiзсiн әрi 2002 жылға және одан кейiнгi жылдарға арналған республикалық бюджетте тiкұшақ техникасын жаңғырту мен күрделi жөндеу жөнiндегі жұмыстарды қаржыландыруға қаражат көздесiн;
4) 2001 жылғы қарашаның аяғына дейiн зауыттық (борт) нөмiрi 94783 (68) Ми-8Мд тiкұшағын жаңғырту мен күрделi жөндеу жөнiндегi орындалған жұмыстар үшiн есеп айырысуды жүргiзсiн.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.11.09. N 1425 қаулысымен.

3) при уточнении республиканского бюджета на 2001 год внести предложение о финансировании работ по модернизации и капитальному ремонту вертолетной техники и предусмотреть в республиканском бюджете на 2002 год и последующие годы средства на финансирование работ по модернизации и капитальному ремонту вертолетной техники;
4) до конца ноября 2001 года произвести расчет за выполненные работы по модернизации и капитальному ремонту вертолета Ми-8МД заводской (бортовой) номер 94783 (68).
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 ноября 2001 г. N 1425 P011425_ .

1-1. "Қазарнаулыэкспорт" республикалық мемлекеттiк кәсіпорны заңнамада белгiленген тәртiппен бiр ай мерзiмде 1-қосымшаға сәйкес   төртiншi, бесiншi санаттағы тiкұшақ техникасын сату жөнiнде ашық тендер өткiзсiн.
ЕСКЕРТУ. Жаңа 1-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2001.11.09. N 1425 қаулысымен.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы  Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Д.К.Ахметовке жүктелсін.

1-1. Республиканскому государственному предприятию "Казарнаулыэкспорт" в установленном законодательством порядке в месячный срок провести открытый тендер по продаже вертолетной техники четвертой, пятой категории согласно приложению 1.
Сноска. Дополнено пунктом 1-1 - постановлением Правительства РК от 9 ноября 2001 г. N 1425 P011425_ .
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.

3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 11 маусымдағы
N 799 қаулысына
1-қосымша
ЕСКЕРТУ. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2001.11.09. N 1425 қаулысымен .
"Қазарнаулыэкспорт" РМК-ға беруге тиесілі төртінші,
бесінші санаттағы тікұшақтардың тізбесі
__________________________________________________________________
Р/с !     АТ үлгісі     !    Саны    !  Зауыттық нөмірі  ! Санаты
N  !                   !            !                   !
__________________________________________________________________

3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 июня 2001 года N 799
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления Правительства РК от 9 ноября 2001 г. N 1425 P011425_ .
Перечень
вертолетов четвертой, пятой категории, подлежащих
передаче РГП "Казарнаулыэкспорт"
___________________________________________________________________________
N  !     Тип АТ        ! Количество !  Заводской номер  !   Категория
п/п !                   !            !                   !
___________________________________________________________________________

1     Ми-8Т                 23            9271520             5
9700507             5
2163                5
9271915             5
9721616             5
1755                5
9721908             5
1952                5
1745                5
3127                5
1858                5
3129                5
1948                5
1454                5
9711112             5
2385                5
9700304             5
0153                5
9711106             5
0151                5
9754437             5
9721815             5
3413                5
___________________________________________________________________
2     Ми-8Т                 5             9744011             4
4774                4
9733102             4
4143                4
9743808             4
__________________________________________________________________
3     Ми-8ТВ                8             9765136             4
9765135             4
9765137             4
9765150             4
9765107             4
9765236             4
9765148             4
9765226             4
__________________________________________________________________
4     Ми-8МТ                16            93312               4
94328               4
93441               4
94238               4
94768               4
94781               4
93278               4
93308               4
93309               4
93006               4
94699               4
94095               4
94396               4
94397               4
93442               5
93219               5
__________________________________________________________________
5     Ми-8ТВ                 1            9765129             4
6     Ми-8Т                  1            9700304             4
7     Ми-8ИВ                 5            9808805             4
9808819             4
9788618             4
9788619             4
9798715             4
__________________________________________________________________
8     Ми-8КП                 2            4285                4
4286                4
__________________________________________________________________
9     Ми-14ПС                4            75002               4
75182               4

1     Ми-8Т                 23            9271520             5
9700507             5
2163                5
9271915             5
9721616             5
1755                5
9721908             5
1952                5
1745                5
3127                5
1858                5
3129                5
1948                5
1454                5
9711112             5
2385                5
9700304             5
0153                5
9711106             5
0151                5
9754437             5
9721815             5
3413                5
___________________________________________________________________________
2     Ми-8Т                 5             9744011             4
4774                4
9733102             4
4143                4
9743808             4
___________________________________________________________________________
3     Ми-8ТВ                8             9765136             4
9765135             4
9765137             4
9765150             4
9765107             4
9775236             4
9765148             4
9775226             4
___________________________________________________________________________
4     Ми-8МТ                16            93312               4
94328               4
93441               4
94238               4
94768               4
94781               4
93278               4
93308               4
93309               4
93006               4
94699               4
94095               4
94396               4
94397               4
93442               5
93219               5
___________________________________________________________________________
5     Ми-8ТВ                 1            9765129             4
6     Ми-8Т                  1            9700304             4
7     Ми-8ИВ                 5            9808805             4
9808819             4
9788618             4
9788619             4
9798715             4
___________________________________________________________________________
8     Ми-8КП                 2            4285                4
4286                4
___________________________________________________________________________
9     Ми-14ПС                4            75002               4
75182               4

75183               4
75001               4
__________________________________________________________________
10     Ми-26                  7            34001212129         4
34001212132         4
34001212308         4
34001212411         4
34001212417         4
34001212314         4
34001212310         4
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 11 маусымдағы
N 799 қаулысына
2-қосымша
Жаңғыртуға, күрделі жөндеуге және кері қайтаруға жататын
тікұшақтар
Тізбесі
р/с! АТ түрі! Зауыттық!Шығарыл.!Жөн.!  Ресурс     !Жөндеу аралық  !Орналас.
N !        !(борттық)!ған күні!дел.!(сағ./жыл.   !ресурс қалдығы !қан жері
!        !  нөмірі !        !ген !  дарда)     !(сағ./жылдарда)!
!        !         !        !күні!             !               !
1.! Ми-8МД !94783(68)!21.03.88! -  !1500/8 ! -/28!     599/-     ! Тараз
_________________________________________________________________________
2.! Ми-8МТ !94774(04)!31.03.88! -  !2000/8 ! -/28!    1050/-     ! Алматы
_________________________________________________________________________
3.! Ми-8МТ !94558(06)!26.06.87! -  !1500/8 ! -/28!     401/-     ! Алматы
_________________________________________________________________________
4.! Ми-8МТ !94696(39)!29.12.87! -  !2000/9 ! -/28!    1250/-     ! Алматы
_________________________________________________________________________
5.! Ми-8МТ !94478(36)!31.03.87! -  !2000/9 ! -/28!     850/-     ! Алматы
_________________________________________________________________________
6.! Ми-8МД !94951(74)!31.12.88! -  !1500/8 ! -/28!     266/-     ! Тараз
_________________________________________________________________________
7.! Ми-8МД !94952(75)!31.12.88! -  !1500/8 ! -/28!     109/-     ! Тараз
_________________________________________________________________________

75183               4
75001               4
___________________________________________________________________________
10     Ми-26                  7            34001212129         4
34001212132         4
34001212308         4
34001212411         4
34001212417         4
34001212314         4
34001212310         4
___________________________________________________________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 июня 2001 года N 799
Перечень
вертолетов, подлежащих модернизации,
капитальному ремонту и возврату
_________________________________________________________________________
N ! Тип АТ !Заводской ! Дата  !Дата! Ресурс     !   Остаток     ! Место
п/п!        !(бортовой)!выпуска!рем.!(час./годах)!межрем.ресурса !дислокац.
!        !  номер   !       !    !            !(час./годах)   !
_________________________________________________________________________
1.  Ми-8МД  94783(68) 21.03.88  -   1500/8  -/28      599/-       Тараз
2.  Ми-8МТ  94774(04) 31.03.88  -   2000/8  -/28     1050/-       Алматы
3.  Ми-8МТ  94558(06) 26.06.87  -   1500/8  -/28      401/-       Алматы
4.  Ми-8МТ  94696(39) 29.12.87  -   2000/9  -/28     1250/-       Алматы
5.  Ми-8МТ  94478(36) 31.03.87  -   2000/9  -/28      850/-       Алматы
6.  Ми-8МД  94951(74) 31.12.88  -   1500/8  -/28      266/-       Тараз
7.  Ми-8МД  94952(75) 31.12.88  -   1500/8  -/28      109/-       Тараз
_________________________________________________________________________