Жекелеген мемлекеттік жоғары оқу орындарын қайта атау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 29 маусым N 892
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Мынадай мемлекеттік жоғары оқу орындары (бұдан әрі - жоғары оқу орындары):
1) Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттік ұлттық университеті - Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті;
2) Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия мемлекеттік университеті - Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті;
3) Қазақ мемлекеттік аграрлық университеті - Қазақ ұлттық аграрлық университеті;
4) Қаныш Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық университеті - Қ.И.Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық университеті;
5) С.Д.Асфендияров атындағы Қазақ мемлекеттік медициналық университеті - С.Д.Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медициналық университеті;
6) Т.Жүргенов атындағы Қазақ мемлекеттік өнер академиясы - Т.К.Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы;
7) Құрманғазы атындағы Қазақ мемлекеттік консерваториясы - Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы болып қайта аталсын.
2. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі мен Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бір айлық мерзімде:
1) қайта аталған жоғары оқу орындарының жарғыларын бекітсін және олардың әділет органдарында қайта тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28 N 1111 қаулысымен.
3) "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 3 желтоқсандағы N 1852 қаулысына(Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 53, 527-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
реттік нөмірі 36-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"36.  С.Д.Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық
медициналық университеті".
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О переименовании отдельных государственных высших учебных заведений
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2001 года N 892
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Переименовать следующие государственные высшие учебные заведения (далее - вузы):
1) Казахский государственный национальный университет имени аль-Фараби в Казахский национальный университет имени аль-Фараби;
2) Евразийский государственный университет имени Л.Н. Гумилева в Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева;
3) Казахский государственный аграрный университет в Казахский национальный аграрный университет;
4) Казахский национальный технический университет имени Каныша Сатпаева в Казахский национальный технический университет имени К.И. Сатпаева;
5) Казахский государственный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова в Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова;
6) Казахскую государственную академию искусств имени Т. Жургенова в Казахскую национальную академию искусств имени Т.К. Жургенова;
7) Казахскую государственную консерваторию имени Курмангазы в Казахскую национальную консерваторию имени Курмангазы.
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан и Агентству Республики Казахстан по делам здравоохранения в месячный срок в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) утвердить уставы переименованных вузов и обеспечить их перерегистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) (Подпункт 2) утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1111 )
3) в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 1999 года N 1852 P991852_ "Вопросы Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 53, ст. 527):
в Перечне организаций, находящихся в ведении Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения, утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 36, изложить в следующей редакции:
"36 Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова".
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан