Алматы қаласындағы метрополитен құрылысын аяқтау және бiрiншi желiсiн iске қосу туралы
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 12 шілде N 950 қаулысы (6-тармағынан басқасының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2001.12.11. N 1614 қаулысымен)
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Алматыметроқұрылыс" ашық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Заем алушы) заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгiмен тартатын мемлекеттiк емес заемының қаражаты есебiнен қаржыландырылатын Алматы қаласындағы метрополитен құрылысын аяқтау және бiрiншi желiсiн iске қосу жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
"2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Z000131_ Қазақстан Республикасының Заңымен бекiтiлген мемлекеттiк кепiлдiктер беру лимитiнiң шегiнде тартылатын мемлекеттiк емес заем бойынша мiндеттемелерiн Заем алушының орындауын қамтамасыз етуi ретiнде несие берушiлерге жалпы сомасы 43000000 (қырық үш миллион) АҚШ долларына Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгiн берсiн;
көрсетiлген кепiлдiктi беруге байланысты туындайтын мiндеттемелердi қамтамасыз ету туралы Заем алушымен тиiстi келiсiм жасассын.
3. Заем алушы заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк кепiлдiктi алуға үмiткер тұлғаларға қойылатын талаптардың орындалуын қамтамасыз етсiн.
4. "Қазақстан Республикасының 2000-2002 жылдарға арналған Мемлекеттiк инвестицияларының бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 желтоқсандағы N 1963 P001963_қаулысына мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2000-2002 жылдарға арналған мемлекеттiк инвестицияларының бағдарламасына 3-қосымшада "Көлiк және байланыс" деген салалық секторда, реттiк нөмiрi 13-жол мынадай редакцияда жазылсын:
_____________________________________________________________________
1     2     3      4      5      6      7     8   9   10    11    12 _____________________________________________________________________
13  Алматы    "Алматы  2001- Анық.  50,00  Заемды         30,00 20,00     қаласын.    метро-  2002  тал.          игеру
дағы метро. құрылыс"      ған                          43,00  7,00
политеннiң  ААҚ           жоқ           Кепіл
бiрiншi                                 мөл.
желiсiнiң                               шері
құрылысын
аяқтау және
пайдалануға
беру
_____________________________________________________________________
"Барлығы" деген жолда:
"Заемды игеру" деген жолда:

О завершении строительства и пуске в эксплуатацию первой линии метрополитена в городе Алматы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2001 года N 950 (Утратило силу, кроме пункта 6, - постановлением Правительства РК от 11 декабря 2001 г. N 1614 ~P011614 )
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить проект завершения строительства и пуска в эксплуатацию первой линии метрополитена в городе Алматы, финансируемый за счет средств негосударственного займа, привлекаемого в установленном законодательством порядке открытым акционерным обществом "Алматыметрокурылыс" (далее - Заемщик), под государственную гарантию Республики Казахстан.
2. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
предоставить кредиторам государственную гарантию Республики Казахстан на общую сумму 43000000 (сорок три миллиона) долларов США в качестве обеспечения выполнения Заемщиком обязательств по привлекаемому негосударственному займу в пределах лимита предоставления государственных гарантий, утвержденного Законом Республики Казахстан Z000131_ "О республиканском бюджете на 2001 год";
заключить с Заемщиком соответствующее соглашение об обеспечении обязательств, возникающих в связи с предоставлением указанной государственной гарантии.
3. Заемщику в установленном законодательством порядке обеспечить выполнение требований, предъявляемых к лицам, претендующим на получение государственной гарантии.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30
декабря 2000 года N 1963
P001963_
"Об утверждении Программы
государственных инвестиций Республики Казахстан на 2000-2002 годы"
следующие изменения:
в приложении 3 к Программе государственных инвестиций Республики
Казахстан на 2000-2002 годы, утвержденной указанным постановлением, в
отраслевом секторе "Транспорт и связь" строку, порядковый номер 13,
изложить в следующей редакции:
___________________________________________________________________________
" 1 !         2      !   3     ! 4 !   5   ! 6 !   7   !8!9! 10 ! 11 ! 12 !
____!________________!_________!___!_______!___!_______!_!_!____!____!____!
13  Завершение         ОАО    2001-  Не   50,00 Освое-    30,00 20,00
строительства   "Алматы-  2002  опре-       ние
и пуск в        метроку-        делен       займа
эксплуатацию    рылыс"
первой линии                                Размер    43,00  7,00
метрополитена                               гарантии
в г.Алматы                                                        ";
___________________________________________________________________________
в строке "ВСЕГО":
в строке "Освоение займа":

10-бағандағы "384,82" деген сан "364,82" деген санмен ауыстырылсын;
11-бағандағы "402,74" деген сан "422,74" деген санмен ауыстырылсын;
"Кепiл мөлшерi" деген жолда:
9-бағандағы "218,00" деген сан "168,00" деген санмен ауыстырылсын;
10-бағандағы "256,06" деген сан "299,06" деген санмен ауыстырылсын;
11-бағандағы "245,00" деген сан "252,00" деген санмен ауыстырылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары О.Ә. Жандосовқа жүктелсiн.
6. Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2001.12.11. N 1614 қаулысымен.
7. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

в графе 10 цифру "384,82" заменить цифрой "364,82";
в графе 11 цифру "402,74" заменить цифрой "422,74";
в строке "Размер гарантии":
в графе 9 цифру "218,00" заменить цифрой "168,00";
в графе 10 цифру "256,06" заменить цифрой "299,06";
в графе 11 цифру "245,00" заменить цифрой "252,00".
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Джандосова У.А.
6. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 27 октября 2000 года N 1611 P001611_ "О завершении строительства и пуска в эксплуатацию первой линии метрополитена в городе Алматы".
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Абрамова Т.М.)