Қазақстан Республикасының бiлiм беру және мәдениет ұйымдарына есiмдер беру және оларды қайта атау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 24 шілде N 1000
"Қазақстан Республикасындағы кәсiпорындарды, ұйымдарды, мекемелердi, темiр жол станцияларын, әуежайларды, сондай-ақ физикалық-географиялық объектiлердi атау мен қайта атаудың және олардың атауларының транскрипциясын өзгертудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 5 наурыздағы N 281 P960281_ қаулысына сәйкес және Ақтөбе, Алматы, Атырау, Қарағанды, Қостанай, Оңтүстiк Қазақстан, Павлодар,
Шығыс Қазақстан облыстары және Алматы, Астана қалалары әкiмдерiнiң
ұсыныстарын ескере отырып Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 1-қосымшаға сәйкес бiлiм беру және мәдениет ұйымдарына есiмдер
берiлсiн.
2. 2-қосымшаға сәйкес бiлiм ұйымдары қайта аталсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 24 шілдедегі
N 1000 қаулысына
1-қосымша
Көрнектi тарихи тұлғалардың, белгiлi мемлекет және
қоғам қайраткерлерiнiң, жазушылардың, ұстаздардың
есiмдерi берiлген бiлiм беру және мәдениет
ұйымдарының тiзбесi
Ақтөбе облысы бойынша
Мәртөк ауданындағы Мәртөк өнер мектебiне - белгiлi күйшi Қамбар
Медетовтiң есiмi;
Алматы облысы бойынша
Панфилов ауданы Сарыбел ауылдық округiндегi Тұрпан орта мектебiне -
Сатай батырдың есiмi;
Панфилов ауданы Талды ауылдық округiндегi Лесновка орта мектебiне -
халық әртiсi Дәнеш Рақышұлының есiмi;
Панфилов ауданы Қоңырөлең ауылдық округiндегi N 35 Ынталы орта
мектебiне - халық мұғалiмi Стамшал Аманбайұлының есiмi;
Жамбыл ауданы Ұзынағаш ауылдық округiндегi Жаңақұрылыс орта мектебiне
- Қазақстанның еңбек сiңiрген өнер қайраткерi, кинорежиссер Абдолла
Қарсақбаевтың есiмі;
Жамбыл ауданы Дегерес ауылдық округiндегi Дегерес орта мектебiне -
ақын Оспанхан Әубәкіровтың есiмi;
Еңбекшiқазақ ауданындағы Қаракемер орта мектебiне Құдайберген
Орымбетовтың есiмi;
Атырау облысы бойынша
облыстық әмбебап ғылыми кiтапханаға - жазушы Ғабдол Слановтың есiмi;
Қарағанды облысы бойынша
Қазақстан Республикасы Ішкi iстер министрлiгiнiң Қарағанды заң
институтына - әдiлет генерал-майоры, профессор Бәрiмбек Бейсеновтың есiмi;
Қостанай облысы бойынша
Қостанай қаласындағы N 20 орта мектепке - халық жазушысы Мариям
Хәкiмжанованың есiмi;
Меңдiқара ауданындағы N 3 Боровской орта мектебiне ақын Ғаббас
Жұмабаевтың есiмi;
Амангелдi ауданы Амангелдi ауылындағы N 4 орта мектепке - халық
әртiсi Әнуәр Боранбаевтың есiмi;
Әулиекөл ауданындағы Сұлукөл орта мектебiне - Шайсұлтан Шаяхметовтың
есiмі;
Павлодар облысы бойынша
Баянауыл ауданы Ұзынбұлақ ауылдық округiндегi Ақши орталау мектебiне
- академик Жақан Ержановтың есiмi;
Ақсу қаласы Алғабас ауылдық округiндегi Алғабас орта мектебiне -
Социалистiк Еңбек Ерi Мәжен Қабылбековтың есiмi;
Ақсу кентiндегi N 3 орта мектепке - ғалым-философ, профессор Қатыршат
Шүлембаевтiң есiмi;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
Тарбағатай ауданындағы N 1 Ақсуат орта мектебiне қоғам қайраткерi
Кәрiм Нұрбаевтың есімi;
Ұлан ауданындағы Саратовка орта мектебiне - жауынгер-интернационалист
Базылбек Ахметовтың есiмі;
Алматы қаласы бойынша
мемлекеттiк концерттiк-гастрольдiк "Қазақконцерт" бiрлестiгiнiң
концерттiк залына - халық әртiсi, композитор Мұқан Төлебаевтың есiмi;
Түрксiб ауданындағы N 115 орта мектепке - Қазақстанның еңбек сiңiрген
қызметкерi Дүйсен Бабаевтiң есiмi;
Астана қаласы бойынша
Сарыарқа ауданындағы N 2 орта мектепке - ақын Ғафу Қайырбековтың
есiмі;
Алматы ауданындағы N 16 орта мектепке - ақын Төлеген Айбергеновтың
есiмі;
Алматы ауданындағы N 33 орта мектепке - Кеңес Одағының Батыры Нүркен
Әбдiровтың есімі;
Мемлекеттік филармонияның шекті квартетіне - Қазақстанның еңбек
сіңірген өнер қайраткері, композитор Ғазиза Жұбанованың есімі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 24 шілдедегі
N 1000 қаулысына
2-қосымша
Қайта атуға жататын білiм беру ұйымдарының тiзбесi
Ақтөбе облысы бойынша
Ойыл ауданы Ойыл ауылындағы Н.К.Крупская атындағы орта мектеп -
Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген мұғалiм Жахия Жүсiбалиев атындағы
орта мектеп;
Алматы облысы бойынша
Панфилов ауданы Жаркент қаласындағы "Қазақстан ЛКЖО-ның 60-жылдығы"
атындағы орта мектеп - Еңбекшi орта мектебi;
Еңбекшiқазақ ауданы Есiк қаласындағы Ленин атындағы N 1 орта мектеп -
Сартай батыр атындағы орта мектеп;
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша
Бәйдiбек ауданы Боралдай ауылдық округiндегi Октябрь орта мектебi -
Домалақ ана атындағы орта мектеп;
Ордабасы ауданы Қарааспан ауылдық округiндегi К. Маркс атындағы орталау мектеп - жазушы Ілияс Есенберлин атындағы орталау мектеп;
Түркiстан қаласы Шорнақ ауылдық округiндегi Фрунзе атындағы орта
мектеп - ғалым-лингвист, профессор Тұрсынхан Айтжанов атындағы орта мектеп;
Сайрам ауданы Қызылқыстау ауылдық округiндегi Коммунизм орталау
мектебi - Қарасай батыр атындағы орталау мектеп;
Сайрам ауданы Қарасу ауылдық округіндегi Чапаев атындағы орта мектеп
- Ақбай орта мектебi;
Сайрам ауданы Қарасу ауылдық округiндегi "Молодая гвардия" атындағы
орта мектеп - Сырым Датұлы атындағы орта мектеп;
Сайрам ауданы Манкент ауылдық округiндегi Фаткуллаев атындағы орталау
мектеп - мемлекет қайраткерi Шараф Рашидов атындағы орталау мектеп;
Сайрам ауданы Қызылқыстақ ауылдық округiндегi "Ленинизм" атындағы
N 63 өзбек орта мектебi - Қаныш Сәтбаев атындағы орта мектеп;
Павлодар облысы бойынша
Павлодар ауданы Романовка ауылындағы Романовка орта мектебi - Маралды
орта мектебi;
Ақсу қаласындағы Путь Ильича орта мектебi - Еңбек орта мектебi;
Ақсу қаласындағы Дружба орта мектебi - Достық орта мектебi;
Ақсу қаласындағы В. Куйбышев атындағы орта мектеп - Ақжол орта
мектебi;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
Тарбағатай ауданы Құмкөл ауылдық округiндегi М.И.Калинин атындағы
орта мектеп - Сасан би атындағы орта мектеп.
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Икебаева Ә.Ж.

О присвоении имен и переименовании организаций образования и культуры Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2001 года N 1000
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года N 281 P960281_ "Об утверждении порядка наименования и переименования предприятий, организаций, учреждений, железнодорожных станций, аэропортов, а также физико-географических объектов Республики Казахстан и изменения транскрипции их названий" и с учетом предложений акимов Актюбинской, Алматинской, Атырауской, Карагандинской, Костанайской, Южно-Казахстанской, Павлодарской, Восточно-Казахстанской областей и городов Алматы, Астаны Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Присвоить имена организациям образования и культуры согласно приложению 1.
2. Переименовать организации образования согласно приложению 2.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 июля 2001 года N 1000
Перечень организаций образования и культуры, которым
присвоены имена видных исторических личностей,
известных государственных и общественных деятелей,
писателей, педагогов
по Актюбинском области
Мартукской школе искусств Мартукского района - имя Камбара Медетова -
известного кюйши;
по Алматинской области
Турпанской средней школе Сарыбельского аульного округа Панфиловского
района - имя Сатай батыра;
Лесновской средней школе Талдинского аульного округа Панфиловского
района - имя Данеша Ракышулы - народного артиста;
Ынталинской средней школе N 35 Коныроленского аульного округа Панфиловского района - имя Стамшала Аманбайулы - народного учителя;
Жанакурылысской средней школе Узынагашского аульного округа
Жамбылского района - имя Абдоллы Карсакбаева - заслуженного деятеля
искусств Казахстана, кинорежиссера;
Дегересской средней школе Дегересского аульного округа Жамбылского
района - имя Оспанхана Аубакирова - поэта;
Каракемерской средней школе Енбекшиказахского района - имя
Кудайбергена Орымбетова;
по Атырауской области
областной научной универсальной библиотеке - имя Габдола Сланова -
писателя;
по Карагандинской области
Карагандинскому юридическому институту Министерства внутренних дел
Республики Казахстан - имя Баримбека Бейсенова - генерал-майора юстиции,
профессора;
по Костанайской области
средней школе N 20 города Костаная - имя Мариям Хакимжановой -
народного писателя;
Боровской средней школе N 3 Мендикаринского района - имя Габбаса
Жумабаева - поэта;
средней школе N 4 аула Амангельды Амангельдинского района - имя
Ануара Боранбаева - народного артиста;
Сулукольской средней школе Аулиекольского района - имя Шайсултана
Шаяхметова;
по Павлодарской области
Акшийской неполной средней школе Узунбулакского аульного округа Баянаулского района - имя Жакана Ержанова - академика;
Алгабасской средней школе Алгабасского аульного округа города Аксу -
имя Мажена Кабылбекова - Героя Социалистического Труда;
средней школе N 3 поселка Аксу - имя Катыршата Шулембаева -
ученого-философа, профессора;
по Восточно-Казахстанской области
Аксуатской средней школе N 1 Тарбагатайского района - имя Карима
Нурбаева - общественного деятеля;
Саратовской средней школе Уланского района - имя Базылбека Ахметова -
воина-интернационалиста;
по городу Алматы
концертному залу государственного концертно-гастрольного объединения
"Казакконцерт" - имя Мукана Тулебаева - народного артиста, композитора;
средней школе N 115 Турксибского района - имя Дуйсена Бабаева -
заслуженного работника Казахстана;
по городу Астане
средней школе N 2 Сарыаркинского района - имя Гафу Каирбекова -
поэта;
средней школе N 16 Алматинского района - имя Толегена Айбергенова -
поэта;
средней школе N 33 Алматинского района - имя Нуркена Абдирова - Героя
Советского Союза;
струнному квартету Государственной филармонии - имя Газизы Жубановой
- заслуженного деятеля искусств Казахстана, композитора.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 июля 2001 года N 1000
Перечень
организаций образования, подлежащих
переименованию
по Актюбинской области
среднюю школу имени Н.К.Крупской аула Уил Уилского района - в среднюю
школу имени Жахии Жусибалиева - заслуженного учителя Республики Казахстан;
по Алматинской области
среднюю школу имени "60-летия ЛКСМ Казахстана" города Жаркента
Панфиловского района - в среднюю школу Енбекши;
среднюю школу N 1 имени Ленина города Есика Енбекшиказахского района
- в среднюю школу имени Сартай батыра;
по Южно-Казахстанской области
среднюю школу Октябрь аульного округа Боралдай Байдибекского района -
в среднюю школу имени Домалак ана;
неполную среднюю школу имени К.Маркса аульного округа Карааспан Ордабасинского района - в неполную среднюю школу имени Ильяса Есенберлина - писателя;
среднюю школу имени Фрунзе аульного округа Шорнак города Туркестана - в среднюю школу имени Турсынхана Айтжанова - ученого-лингвиста, профессора;
неполную среднюю школу Коммунизм аульного округа Кызылкыстау Сайрамского района - в неполную среднюю школу имени Карасай батыра;
среднюю школу имени Чапаева аульного округа Карасу Сайрамского района - в среднюю школу Акбай;
среднюю школу имени "Молодая гвардия" аульного округа Карасу
Сайрамского района - в среднюю школу имени Сырыма Датулы;
неполную среднюю школу имени Фаткуллаева аульного округа Манкент
Сайрамского района - в неполную среднюю школу имени Шарафа Рашидова -
государственного деятеля;
узбекскую среднюю школу N 63 имени "Ленинизма" Кызылкыстакского
аульного округа Сайрамского района - в среднюю школу имени Каныша
Сатпаева;
по Павлодарской области
Романовскую среднюю школу аула Романовка Павлодарского района - в
среднюю школу Маралды;
среднюю школу Путь Ильича города Аксу - в среднюю школу Енбек;
среднюю школу Дружба города Аксу - в среднюю школу Достык;
среднюю школу имени В.Куйбышева города Аксу - в среднюю школу Акжол;
по Восточно-Казахстанской
области среднюю школу имени М.И. Калинина Кумкольского аульного округа Тарбагатайского района - в среднюю школу имени Сасан бия.
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Пучкова О.Я.)