"Союзцелинвод тресті" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жекелеген мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 25 шілде N 1002
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Z970067_ Заңына сәйкес, сондай-ақ азаматтардың өмірі мен денсаулығына ерекше әсер ететін Солтүстік аймағы магистральдық облысаралық топтық су құбырларының стратегиялық маңызын ескере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі заңнамада белгілеген тәртіппен "Союзцелинвод тресті" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын (бұдан әрі - Кәсіпорын) оңалту рәсімін тоқтатып, сотқа оны банкрот деп тану туралы арыз беруді қамтамасыз етсін.
2. Сот Кәсіпорынды банкрот деп тану және конкурстық іс қозғау туралы шешім шығарған жағдайда, мыналарды:
1) Кәсіпорынның үздіксіз жұмыс істеуін жүзеге асыру үшін қажетті өндірістің бірыңғай технологиялық циклын қамтамасыз ететін Кәсіпорынның мүліктік кешенін бірыңғай лотпен (бұдан әрі - лот) сатуды;
2) лоттың ең төменгі бағасын әкімшілік шығыстар сомасы мен бірінші кезектегі несиегерлердің талап қою сомасынан кем емес етіп белгілеуді;
3) сатып алушының өндірістік-технологиялық циклының үздіксіздігін қамтамасыз етуін көздейтін оның конкурстық массасын сатудың ерекше шарттары мен тәртібі белгіленсін.
3. Конкурстық массаны сатып алушыларға мыналарды:
1) конкурстық массаны сатудан түсетін қаражат жеткіліксіз болған жағдайда сатып алушының үшінші кезектегі несиегерлердің талаптарын өтеу жөнінде міндеттемелер қабылдауын;
2) лоттың сатып алушысының Кәсіпорын қызметінің бейінін сатып алған күнінен бастап 20 жыл бойы сақтау жөнінде міндеттемелер қабылдауын көздейтін қосымша талаптар қойылсын.
4. "Қазақстан Республикасында мемлекеттік меншік объектілерін жекешелендіру мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 10 желтоқсандағы N 1271 P981271_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1998 ж., N 48, 426-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулыға қосымшасында:
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары
жөніндегі комитеті" бөлімінде реттік нөмірі 10-жол алынып тасталсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Энергетика және
минералдық ресурстар министрі В.С.Школьникке жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Икебаева Ә.Ж.

Отдельные вопросы Республиканского государственного предприятия "Трест Союзцелинвод"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2001 года N 1002
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 января 1997 года Z970067_ "О банкротстве", а также с учетом стратегического значения магистральных межобластных групповых водопроводов Северного региона, оказывающего особое влияние на жизнь и здоровье граждан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить обращение в суд с заявлением о прекращении реабилитационной процедуры, признании Республиканского государственного предприятия "Трест Союзцелинвод" (далее - Предприятие) банкротом.
2. В случае вынесения судом решения о признании Предприятия банкротом и возбуждении конкурсного производства установить особые условия и порядок реализации его конкурсной массы, предусматривающие:
1) продажу имущественного комплекса Предприятия, обеспечивающего единый технологический цикл производства, необходимого для осуществления бесперебойной работы Предприятия единым лотом (далее - лот);
2) установление минимальной цены лота не ниже суммы административных расходов и суммы требований кредиторов первой очереди;
3) обеспечение покупателем непрерывности производственно- технологического цикла.
3. Предусмотреть дополнительные требования к покупателям конкурсной массы, предусматривающие:
1) принятие покупателем обязательств по погашению требований кредиторов третьей очереди в случае недостаточности средств от реализации конкурсной массы;
2) принятие покупателем лота обязательств по сохранению профиля деятельности Предприятия в течение 20 лет с даты приобретения.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1998 года N 1271 P981271_ "Вопросы приватизации объектов государственной собственности в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 48, ст. 426) следующее изменение:
в приложении к указанному постановлению:
в разделе "Комитет по водным ресурсам Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан" строку, порядковый номер 10, исключить.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан Школьника В.С.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Пучкова О.Я.)