Қазақстан Республикасының телекоммуникациялар желілерінде жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуді қамтамасыз ету жөніндегі қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 17 тамыз N 1081
"Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы"   және  "Жедел-іздестіру қызметі туралы"  Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармағының күші жойылды - Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2004.09.29. N 998   қаулысымен .
2. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен алты айлық мерзімде ведомстволық нормативтік құқықтық кесімдерді, сондай-ақ почта байланысы мен телекоммуникациялар саласындағы кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға бұрынырақ берілген лицензияларды осы қаулыға сәйкес келтірсін.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) үш айлық мерзімде жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуді қамтамасыз ету бөлігінде байланысты ұйымдастыру жабдықтарына қойылатын сертификаттық талаптарды әзірлесін және оларды Қазақстан Республикасы Экономика және сауда министрлігінің Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі комитетіне бекітуге және тіркеуге ұсынсын;
2) Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігімен бірлесіп, алты айлық мерзімде Қазақстан Республикасының телекоммуникациялар желілерінде жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізудің аппараттық-бағдарламалық және техникалық құралдарын енгізу мен пайдалану кезінде мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өзара іс-қимыл ережесін әзірлесін және оны қолданысқа енгізуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О дополнительных мерах по обеспечению проведения оперативно-розыскных мероприятий на сетях телекоммуникаций Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2001 года N 1081
В соответствии с законами Республики Казахстан Z980233_  "О национальной безопасности Республики Казахстан" и Z944000_  "Об оперативно-розыскной деятельности" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. (Пункт 1 утратил силу - постановлением Правительства РК от 29 сентября 2004 г. N 998  )
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке Z980213_  в шестимесячный срок привести в соответствие с настоящим постановлением ведомственные нормативные правовые акты, а также ранее выданные лицензии юридическим и физическим лицам, осуществляющим предпринимательскую деятельность в сфере почтовой связи и телекоммуникаций.
3. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) в установленном законодательством порядке:
1) в трехмесячный срок разработать сертификационные требования к оборудованию организаций связи в части обеспечения проведения оперативно-розыскных мероприятий и представить их на утверждение и регистрацию в Комитет по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства экономики и торговли Республики Казахстан;
2) совместно с Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в шестимесячный срок разработать и обеспечить введение в действие правил взаимодействия государственных органов и организаций при внедрении и эксплуатации аппаратно-программных и технических средств проведения оперативно-розыскных мероприятий на сетях телекоммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан