Тауарлар мен көлiк құралдарын уақытша әкелу кеден режимі қолданылатын лизинг заттарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 21 тамыз N 1092. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 14 шiлдедегi № 588 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 14.07.2023 № 588 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Тақырыптағы және мәтiндегі "Тауарларды уақытша әкелу және уақытша әкету" деген сөздер "Тауарлар мен көлiк құралдарын уақытша әкелу" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2003.06.11. N 569 қаулысымен.
"Қаржы лизингі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 5 шiлдедегi Заңын және Қазақстан Республикасы Кеден кодексiнiң 191-бабын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді: <*>
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.06.11. N 569 қаулысымен .
1. Қоса беріліп отырған Тауарлар мен көлiк құралдарын уақытша әкелу кеден режимі қолданылатын лизинг заттарының тізбесі бекітілсін. <*>
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 21 тамыздағы
N 1092 қаулысымен
бекітілген
Тауарлар мен көлiк құралдарын уақытша әкелу кеден режимі қолданылатын лизинг заттарының тізбесі
Ескерту. Тізбе өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.03.07. N 280 , 2002.08.14. N 895 , Тақырыпқа өзгерту енгізілді - 2003.06.11. N 569 , Тізбе жаңа редакцияда - 2004.02.12. N 170 , 2005.06.06. N 564 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулыларымен .
Тауарлар мен көлiк құралдарын уақытша әкелу кеден режимi қолданылатын лизинг заттарының тізбесi
____________________________________________________________________
ЕурАзЭҚ СЭҚ ТН | Тауардың атауы
бойынша тауардың |
коды |
____________________________________________________________________
1 | 2
____________________________________________________________________
8402 11 000 Бу қазандықтары немесе басқа да бу өндiретiн
қазандықтар: сағатына 45 тоннадан астам бу
өндiретiн су құбырлы қазандықтар;
8402 20 000 Буды қатты қыздырғышы бар қазандықтар
8404 8402 немесе 8403 тауар позициясының
қазандықтарымен пайдалануға арналған қосалқы
жабдық (мысалы, экономайзерлер, буды қатты
қыздырғыштар, күйе кетiргіштер, газ
рекуператорлары); бу мен су немесе басқа да
күштi бу қондырғыларына арналған конденсаторлар
8405 Тазартқыш қондырғылары бар немесе оларсыз газ
генераторлары немесе су газы генераторлары;
тазартқыш қондырғылары бар немесе оларсыз
ацетилендi газ генераторлары және ұқсас газ
генераторлары
8406 Су буындағы турбиналар және өзге де бу
(8406 81 900 0, турбиналары

Об утверждении перечня предметов лизинга, к которым применяется таможенный режим временного ввоза товаров и транспортных средств
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2001 года N 1092. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 588.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.07.2023 № 588 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовке и тексте заменены слова - постановлением Правительства РК от 11 июня 2003 г. N 569 .
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2000 года Z000078_ "О финансовом лизинге" и статьей 191 Таможенного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый перечень предметов лизинга, к которым применяется таможенный режим временного ввоза товаров и транспортных средств.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 августа 2001 года N 1092
Перечень предметов лизинга,
к которым применяется таможенный режим
временного ввоза товаров и транспортных средств
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 7 марта 2002 г. N 280 P020280_ ; от 14 августа 2002 г. N 895 Р020895_ . Новая редакция - от 12 февраля 2004 г. N 170 . Внесены изменения - от 6 июня 2005 г. N 564 (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня официального опубликования).
-------------------------------------------------------------------
Код товара по ! Наименование товара
ТН ВЭД ЕврАзЭС !
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2
-------------------------------------------------------------------
8402 11 000 Котлы паровые или другие паропроизводящие котлы:
котлы водотрубные производительностью более
45 тонн пара в час
8402 20 000 Котлы с пароперегревателем
8404 Вспомогательное оборудование для использования с
котлами товарной позиции 8402 или 8403
(например, экономайзеры, пароперегреватели,
сажеудалители, газовые рекуператоры);
конденсаторы для пароводяных или других паровых
силовых установок
8405 Газогенераторы или генераторы водяного газа с
очистительными установками или без них;
газогенераторы ацетиленовые и аналогичные
газогенераторы с очистительными установками
или без них
8406 Турбины на водяном паре и турбины паровые
(кроме прочие
8406 81 900 0,

8406 82 900 0,
8406 90 900
0-ден басқа)
8414 10 300 0 Роторлы поршеньдi сорғылар, жылжымалы қалақтары
бар роторлы сорғылар, молекулярлы (вакуумды)
сорғылар және Рутс үлгiсiндегi сорғылар
8414 40 100 0 Өнiмділігі минутына 2 текше м./мин. аспайтын,
буксирге алатын доңғалақты шассидегі әуе
компрессорлары
8414 80 490 0 Артық жұмыс қысымы 15 бардан астам, өнiмдiлiгi
сағатына 120 текше м. астам қайтарымды-үдемелi
тетігi бар көлемдi компрессорлар
8414 80 600 0 Роторлы көлемдi компрессорлар,
бір бiлiктi;
8414 80 710 0 Роторлы көлемдi компрессорлар, көп бiлiктi,
винттi
8416 Сұйық отынға, майдаланған қатты отынға арналған
(8416 10 900 0, немесе газға арналған оттық жанарғылар;
8416 20 900 0-ден механикалық оттықтар, олардың механикалық
басқа) желтартқыш торларын, механикалық күл алғыштарын
қоса алғанда және соларға ұқсас қондырғылар
8417 10 000 0 Кендердi, пирит кендерi мен металл
күйдiру, балқыту немесе өзгедей ыстықта өңдеуге
арналған ошақтар мен пештер
8419 31 000 0 Ауыл шаруашылығы өнiмiне арналған кептiргiштер
8426 20 000 0 Мұнара крандары
8428 20 300 0 Ауыл шаруашылығында пайдалануға арнайы арналған
пневматикалық көтергiштер және конвейерлер
8429 20 00 * Грейдерлер мен тегiстегiштер
8429 30 000 0 Скреперлер
8429 40 Тығыздаушы машиналар және жол тегiстейтiн
тығыздағыштар
8429 51 Бiр ожаулы құлашты жүк тиегiштер
8430 10 000 0 Қадаларды қағуға және шығаруға арналған жабдық
8430 20 000 0 Соқалы және роторлы қар тазалағыштар
8430 41 000 0 Өздiгiнен жүретiн өзге де бұрғылаушы немесе
кеулеуші машиналар
8430 50 000 0 Өзге де өздiгiнен жүретiн машиналар мен тетiктер
8433 30 900 Өздiгiнен жүретiн, тiркемелi және аспалы егiн
0-ден оратын машиналар
8433 51 000 0 Астық жинайтын комбайндар
8433 53 Түйнектердi немесе тамыр жемiстердi жинауға
(8433 53 900 арналған машиналар
0-ден басқа)
8433 59 110 0 Өздiгiнен жүретiн сүрлем жинайтын комбайндар
8434 20 000 0 Сүтті өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдық
8436 10 000 0 Жануарларға жемшөп дайындауға арналған
машиналар мен тетіктер
8436 21 000 0 Инкубаторлар мен брудерлер
8437 10 000 0 Тұқымдарды, астықты немесе құрғақ бұршақ
дақылдарын тазартуға, сорттауға немесе iрiктеуге
арналған машиналар
8439 Талшықты целлюлоза материалдарынан қоспа
(8439 91 900 0, өндiруге арналған немесе қағаз немесе картон
8439 99-дан дайындауға немесе өңдеуге арналған жабдық
басқа)
8441 Барлық үлгідегi кесетiн машиналарды қоса алғанда,
(8441 10 800 0, қағаз қоспасынан, қағаздан немесе картоннан
8441 90 900 бұйымдар өндiруге арналған өзге де жабдық
0-ден басқа)
8442 Қарiп құюға немесе қарiп теруге арналған, баспа

8406 82 900 0,
8406 90 900 0)
8414 10 300 0 Насосы роторные поршневые, насосы роторные со
скользящими лопастями, насосы молекулярные
(вакуумные) и насосы типа Рутс
8414 40 100 0 Компрессоры воздушные на колесных шасси,
буксируемые, производительностью не более
2 куб.м/мин.
8414 80 490 0 Компрессоры объемные возвратно-поступательные с
избыточным рабочим давлением более 15 бар,
производительностью более 120 куб. м/час
8414 80 600 0 Компрессоры объемные роторные,
одновальные; многовальные
8414 80 710 0 Компрессоры объемные роторные,
винтовые
8416 Горелки топочные для жидкого топлива,
(кроме распыленного твердого топлива или для газа; топки
8416 10 900 0, механические, включая их механические
8416 20 900 0) колосниковые решетки, механические золоудалители
и аналогичные устройства.
8417 10 000 0 Горны и печи для обжига, плавки или иной
термообработки руд, пиритных руд или
металлов
8419 31 000 0 Сушилки для сельскохозяйственной продукции
8426 20 000 0 Краны башенные
8428 20 300 0 Пневматические подъемники и конвейеры,
специально предназначенные для использования в
сельском хозяйстве
8429 20 00 Грейдеры и планировщики
8429 30 000 0 Скреперы
8429 40 Машины трамбовочные и катки дорожные
8429 51 Погрузчики одноковшовые фронтальные
8430 10 000 0 Оборудование для забивки и извлечения свай
8430 20 000 0 Снегоочистители плужные и роторные
8430 41 000 0 Бурильные или проходческие машины прочие
самоходные
8430 50 000 Машины и механизмы самоходные прочие
из 8433 30 900 0 Жатки самоходные, прицепные и навесные
8433 51 000 0 Комбайны зерноуборочные
8433 53 Машины для уборки клубней или корнеплодов
(кроме
8433 53 900 0)
8433 59 110 0 Комбайны силосоуборочные самоходные
8434 20 000 0 Оборудование для обработки и переработки молока
8436 10 000 0 Машины и механизмы для приготовления кормов для
животных
8436 21 000 0 Инкубаторы и брудеры
8437 10 000 0 Машины для очистки, сортировки или калибровки
семян, зерна или сухих бобовых культур
8439 Оборудование для производства массы из
(кроме волокнистых целлюлозных материалов или для
8439 91 900 0, изготовления или отделки бумаги или картона
8439 99)
Оборудование для производства изделий из
8441 бумажной массы, бумаги или картона, включая
(кроме резательные машины всех типов, прочее
8441 10 800 0,
8441 90 900 0)
8442 Машины, аппаратура и оснастка (кроме станков
(кроме, товарных позиций 8456-8465) для шрифтоотливки

(8442 20 900 0, блоктарын, пластиналарды, цилиндрлердi немесе
8442 50 290 0, басқа да баспаханалық элементтердi дайындауға
8442 50 800 немесе жасауға арналған машиналар, аппаратура
0-ден басқа) және жабдық (8456 - 8465 тауарлар позицияларының
станоктарынан басқа); баспаханалық қарiптер,
блоктар, пластиналар, цилиндрлер және басқа да
баспаханалық элементтер; баспа мақсаттары үшiн
дайындалған блоктар, пластиналар, цилиндрлер
және литографиялық тастар (мысалы, жонылған,
қашалған немесе жылтыратылған)
8443 11 000 0 Офсеттiк басуға арналған орамды машиналар
8443 19-дан Жаңа, мөлшерi 29,7х40,2 см-ден астам параққа
арналған, парақтап беретiн офсеттiк басуға
арналған машиналар
8444 00 Жасанды тоқыма материалдарын жаншуға, созуға,
(8444 00 900 текстурлауға немесе кесуге арналған машиналар
0-ден басқа)
8445 Тоқыма талшықтарды дайындауға арналған
(8445 19 000, машиналар; тоқыма жiптi дайындауға арналған
8445 90 000 иiру, созу немесе орау машиналары және басқа да
0-ден басқа) жабдық; пiллә орайтын немесе орайтын (жiңiшке
орауды қоса алғанда) тоқыма машиналар және оны
8446 немесе 8447 тауар позициясының машиналарында
пайдалануға арналған тоқыма жiптi дайындайтын
машиналар
8446 Тоқыма станоктары
(8446 29 000
0-ден басқа)
8447 Позументтiк жiп, перде, шiлтер, кесте, жiптердiң
(8447 12 900 0, жиегiн алуға, таспа немесе тор тоқуға арналған
8447 20 980 0, тiгiн, тоқыма-тiгiн машиналары және тафтингтiк
8447 90 000-ден машиналар
басқа)
8449 00 000 0 Фетр қалпақ жасауға арналған жабдықты қоса
алғанда киiз немесе фетр немесе тоқыма емес
материалдарды бөлшекте немесе пiшiнде жасауға
немесе өңдеуге арналған жабдық; қалпақтар
дайындауға арналған қалыптар
8451 Жууға, тазартуға, сығуға, кептiруге, үтiктеуге,
(8451 29 000 0, бастыруға (материалдарды ыстықтай қалыптау үшiн
8451 30 800, бастыруды қоса алғанда), ағартуға, бояуға,
8451 80 800 0-ден аппреттеуге, әрлеуге, иiрiмжiптердi, маталарды
басқа) немесе тоқыма бұйымдарын жабындымен қаптауға
немесе өңдеуге арналған жабдық (8450 тауар
позициясының машиналарынан басқа) және линолеум
сияқты едендiк төсенiштердi өндiруге
пайдаланылатын мата немесе басқа да негiзге паста
жағуға арналған машиналар; тоқыма маталарды
орауға, тарқатуға, жинауға, кесуге немесе тесуге
арналған машиналар
8440 тауар позициясының кiтап блоктарын тiгуге
арналған машиналардан басқа, тiгiн машиналары:
8452 21 000 0 автоматтандырылған;
8452 29 000 0 өзгелерi
8453 Тiгiн машиналарынан басқа, терiнi немесе
(8453 80 000 былғарыны дайындауға, илеуге немесе өңдеуге
0-ден басқа) арналған немесе терiден немесе былғарыдан
тiгiлген аяқ-киiм немесе басқа бұйымдар
дайындауға немесе жөндеуге арналған жабдық
8474 Топырақты, тасты, кендi немесе қатты қалыптағы
(8474 39, 8474 басқа да минералды қазбаларды (оның iшiнде
90-нан басқа) ұнтақ түрiндегi және паста түрiндегi) сорттауға,
електен өткiзуге, сепаратордан өткiзуге, жууға,
ұсақтауға, тартуға, қосуға немесе араластыруға
арналған жабдық; қатты минералды отынды, қыш
құрамды, қатайып кетпеген цементтi, гипс
материалдарын немесе басқа да минералды заттарды
ұнтақ күйiндегi немесе паста күйiндегi жағдайда
агломерациялауға қалыптауға немесе құюға
арналған жабдық; құмнан құю пiшiндерiн жасауға
арналған қалыптау машиналары
8502 Электр генераторлы қондырғылар және айналмалы
(8502 12 900 0 электр түрлендiргiштер

8442 20 900 0 или набора шрифта, для подготовки или
8442 50 290 0, изготовления печатных блоков, пластин, цилиндров
8442 50 800 0) или других типографских элементов; типографские
шрифты, блоки, пластины, цилиндры и другие
типографские элементы; блоки, пластины, цилиндры
и литографские камни, подготовленные для
печатных целей (например, обточенные,
шлифованные или полированные)
8443 11 000 0 Машины для офсетной печати рулонные
из 8443 19 Машины для офсетной печати с листовой подачей,
новые, рассчитанные на листы размером более
29,7x40,2 см
8444 00 Машины для экструдирования, вытягивания,
(кроме текстурирования или резания искусственных
8444 00 900 0) текстильных материалов
8445 Машины для подготовки текстильных волокон;
(кроме прядильные, тростильные или крутильные машины
8445 19 000, и другое оборудование для изготовления
8445 90 000 0) текстильной пряжи; кокономотальные или
мотальные (включая уточномотальные) текстильные
машины и машины, подготавливающие текстильную
пряжу для использования ее на машинах товарной
позиции 8446 или 8447
8446 Станки ткацкие
(кроме
8446 29 000 0)
8447 Машины трикотажные, вязально-прошивные, для
(кроме получения позументной нити, тюля, кружев,
8447 12 900 0, вышивания, плетения тесьмы или сетей и
8447 20 980 0, тафтинговые машины
8447 90 000)
8449 00 000 0 Оборудование для производства или отделки
войлока или фетра или нетканых материалов в
куске или в крое, включая оборудование для
производства фетровых шляп; болваны для
изготовления шляп
8451 Оборудование (кроме машин товарной позиции
(кроме 845) для промывки, чистки, отжима, сушки,
8451 29 000 0, глажения, прессования (включая прессы для
8451 30 800 0, термофиксации материалов), беления, крашения,
8451 80 800) аппретирования, отделки, нанесения покрытия или
пропитки пряжи, тканей или готовых текстильных
изделий и машины для нанесения пасты на тканую
или другую основу, используемые в производстве
напольных покрытий, таких, как линолеум; машины
для наматывания, разматывания, складывания,
резки или прокалывания текстильных тканей
Машины швейные, кроме машин для сшивания
книжных блоков товарной позиции 8440:
8452 21 000 0 автоматические;
8452 29 000 0 прочие
8453 Оборудование для подготовки, дубления или
(кроме обработки шкур или кож, или для изготовления или
8453 80 000 0) ремонта обуви или прочих изделий из шкур или
кож, кроме швейных машин
8474 Оборудование для сортировки, грохочения,
(кроме сепарации, промывки, измельчения, размалывания,
8474 39, 8474 90) смешивания или перемешивания грунта, камня, руд
или других минеральных ископаемых в твердом (в
том числе порошкообразном или пастообразном)
состоянии; оборудование для агломерации,
формовки или отливки твердого минерального
топлива, керамических составов, не затвердевшего
цемента, гипсовых материалов или других
минеральных продуктов в порошкообразном или
пастоообразном состоянии; машины формовочные
для изготовления литейных форм из песка
8502 Электрогенераторные установки и вращающиеся
(кроме электрические преобразователи
8502 12 900 0,

8526 92 900 0 қашықтықтан басқаратын радиоаппаратура, өзгелерi
8531 10 300 0-ден Өндiрiстік ғимараттар мен құрылыстарда өрт
қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге арналған электрлi
дабыл құрылғылары
8535 29 000 0 110 кB кернеуге автоматты сөндiргiштер; 110 кВ
8535 30 900 0 кернеуге бөлгiштер және тоқтатқыштар; кернеудi
8535 40 000 0-ден шектегiштер және кернеудің көтерiлуiн өшiргiштер
8601 Электр энергиясының сыртқы көзiнен қоректенетiн,
немесе аккумуляторлық темiр жол локомотивтерi
8602 Өзге де темiр жол локомотивтерi; локомотивтi
(8602 90 000 тендерлер
0-ден басқа)
8603 8604 тауар позициясына кiретiндерден басқа,
(8603 90 000 моторлы темiр жол немесе трамвай жолаушылар,
0-ден басқа) тауар немесе жүк вагондары, ашық платформалар
8604 00 000 0 Темiр жол немесе трамвай жолдарын жөндеуге немесе
оларға техникалық қызмет көрсетуге арналған
өздiгiнен жүретiн немесе өздiгiнен жүрмейтiн
көлiк құралдары (мысалы, шеберхана вагондар,
крандар, шпал қағатын машиналар, жол тегiстеу
машиналары, бақылау-өлшеу вагондары және жолды
қарауға арналған көлiк құралдары)
8605 00 000 0 Өздiгiнен жүрмейтiн темiр жол немесе трамвай
жолаушылар вагондары; өздiгiнен жүрмейтiн жүк,
почта және өзге де арнайы темiр жол немесе
трамвай вагондары (8604 тауар позициясына
кiретiндерден басқа)
8606 Өздiгiнен жүрмейтiн темiр жол немесе трамвай жүк
(8606 91 900 0, вагондары
8606 99 000 0-ден
басқа)
8608 00 100 0 Темiр жол немесе трамвай жолдарына арналған
(8608 00 990 0-ден жабдық;
басқа) темiр жол немесе трамвай жолдарына арналған
жабдыққа құйылған шойын немесе болат бөлiктерi
8701 20 Жартылай тiркемелерге арналған дөңгелектi
(8701 20 109 0, тракторлар
8701 20 909 0-ден
басқа)
8701 90 200 0 Ауыл шаруашылығы жұмыстарына арналған тракторлар
(қатар жүретiн жүргiзушi басқаратын тракторларды
қоспағанда) және орман шаруашылығына арналған,
доңғалақты, двигатель қуаты 18 кВт-тан астам,
бiрақ 37 кВт-тан аспайтын жаңа тракторлар

8526 92 900 0 дистанционного управления, прочая
из 8531 10 300 0 Устройства электрические сигнализационные для
обеспечения пожарной безопасности в
производственных зданиях и сооружениях
из 8535 29 000 0 Выключатели автоматические на напряжение 110 кВ;
из 8535 30 900 0 разъединители и прерыватели на напряжение 110 кВ;
из 8535 40 000 0 ограничители напряжения и гасители скачков
напряжения
8601 Железнодорожные локомотивы, с питанием от
внешнего источника электроэнергии, или
аккумуляторные
8602 Железнодорожные локомотивы прочие;
(кроме локомотивные тендеры
8602 90 000 0)
8603 Моторные железнодорожные или трамвайные
(кроме вагоны пассажирские, товарные или багажные,
8603 90 000 0) открытые платформы, кроме входящих в товарную
позицию 8604
8604 00 000 0 Транспортные средства самоходные или
несамоходные, предназначенные для ремонта или
технического обслуживания железнодорожных или
трамвайных путей (например, вагоны-мастерские,
краны, шпалоподбивочные машины, путерихтовочные
машины, контрольно-измерительные вагоны и
транспортные средства для осмотра пути)
8605 00 000 0 Вагоны железнодорожные или трамвайные,
пассажирские несамоходные; вагоны багажные,
почтовые и прочие специальные железнодорожные
или трамвайные, несамоходные (кроме входящих в
товарную позицию 8604)
8606 Вагоны железнодорожные или трамвайные,
(кроме грузовые несамоходные
8606 91 900 0,
8606 99 000 0)
8608 00 100 0 Оборудование для железнодорожных или
трамвайных путей;
из 8608 00 900 0 части чугунные или стальные литые к
оборудованию для железнодорожных или
трамвайных путей
8701 20 Тракторы колесные для полуприцепов
(кроме
8701 20 109 0,
8701 20 909 0)
8701 90 200 0 Тракторы для сельскохозяйственных работ
(за исключением тракторов, управляемых рядом
идущим водителем) и тракторы для лесного
хозяйства, колесные, новые с мощностью
двигателя более 18 кВт, но не более
37 кВт

8701 90 250 0 Ауыл шаруашылығы жұмыстарына арналған тракторлар
(қатар жүретiн жүргiзушi басқаратын тракторларды
қоспағанда) және орман шаруашылығына арналған,
доңғалақты, двигатель қуаты 37 кВт-тан астам,
бiрақ 59 кВт-тан аспайтын жаңа тракторлар
8701 90 390 Ауыл шаруашылығы жұмыстарына арналған тракторлар
(қатар жүретiн жүргiзушi басқаратын тракторларды
қоспағанда) және орман шаруашылығына арналған,
доңғалақты, двигатель қуаты 90 кВт-тан астам жаңа
тракторлар

8701 90 250 0 Тракторы для сельскохозяйственных работ
(за исключением тракторов, управляемых рядом
идущим водителем) и тракторы для лесного
хозяйства, колесные, новые с мощностью двигателя
более 37 кВт, но не более 59 кВт
8701 90 390 Тракторы для сельскохозяйственных работ
(за исключением тракторов, управляемых рядом
идущим водителем) и тракторы для лесного
хозяйства, колесные, новые с мощностью двигателя
более 90 кВт

8704 21 390,
8704 21 990 0,
8704 31 390,
8704 31 990,
8704 32 990,
8704 90 000 0-
ден басқа)
8705 10 00-ден Жүк көтергiштiгi 50 тоннадан астам автокрандар
8705 40 000 0 Автобетонараластырғыштар
8705 90 300 0 Бетон ерiтiндiсiн айдауға арналған автомобильдер
8705 90 900 0 Арнайы мақсаттағы автомобильдер (мұнай өнiмдерiн
-ден тасымалдауға арналған автоцистерналардан, отын
тасымалдауға және техникаға құюға арналған
автомобильдерден, жол тазалауға арналған
автомобильдерден, су құю-жуу автомобильдерiнен
басқа)

8704 21 390,
8704 21 990,
8704 31 390,
8704 31 990,
8704 32 990,
8704 90 000 0)
из 8705 10 00 Автокраны грузоподъемностью более 50 тонн
8705 40 000 0 Автобетономешалки
8705 90 300 0 Автомобили для перекачки бетонного раствора
из 8705 90 900 0 Автомобили специального назначения (кроме
автоцистерн для перевозки нефтепродуктов,
автомобилей для перевозки топлива и заправки им
техники, автомобилей для уборки дорог,
поливомоечных автомобилей)

8716 39 800 Бұрын пайдалануда болған, жүктердi тасымалдауға
арналған, өзге де тiркемелер және жартылай
тiркемелер
8802 11 100 0-ден, Азаматтық тiкұшақтар мен ұшақтар:
8802 12 100 0-ден, шығарылған күнiнен бастап 15 жылдан көп
8802 20 100 0-ден, емес пайдалануда болған ТМД елдерiнiң өнiмi;
8802 30 100 0-ден, шығарылған күнiнен бастап 10 жылдан көп емес
8802 40 100-ден пайдаланудағы ТМД-ға қатысушы мемлекеттер болып
табылмайтын елдердің өнiмi
8803 10 100 0-ден Азаматтық авиацияға арналған ұшақтардың әуе
винттерi және тiкұшақтардың белдiк винттерi және
олардың бөлшектерi
8803 20 100 0-ден Азаматтық авиацияға арналған ұшақтар мен
тiкұшақтардың шассилерi және олардың бөлшектерi
8803 30 100 0 Ұшақтар мен тiкұшақтардың өзге де бөлшектерi
8803 30 900 0
8805 29 100 0 Ұшқыш құрамға арналған жердегi жаттығу
8805 29 900 0 жабдықтары және олардың бөлшектерi
8901 Саяхаттық, экскурсиялық кемелер, паромдар, жүк
кемелерi, баржалар және жолаушыларды немесе
жүктердi тасымалдауға арналған ұқсас жүзу
құралдары
8902 00 Балық аулау кемелерi; жүзбелi базалар және балық
өнiмдерiн қайта өңдеуге және консервiлеуге
арналған өзге де кемелер
8904 00 Буксирлер және итергiш кемелер
8905 Жүзбелi шамшырақтар, өрт сөндiргіш кемелер, жер
снарядтары, жүзбелi крандар және негiзгі
функцияларымен салыстырғанда кеменiң жүзу сапасы
екiншi дәрежелi болып табылатын өзге де жүзбелi
құралдар; жүзбелi доктар; жүзбелi немесе су
астында жұмыс iстейтiн бұрғылау немесе пайдалану
тұғырлары;
9006 30 000 0 Су астын суретке түсіруге, әуеден суретке
түсіруге немесе iшкi органдарды медициналық
немесе хирургиялық зерттеуге арнайы арналған
фотокамералар; сот немесе криминалдық мақсаттарға
арналған салыстыру жүргізуге мүмкiндiк беретiн
камералар
9014 20 130 0 Азаматтық авиацияға арналған навигациялық
инерциялық жүйелер
9014 20 900 0 Аэронавигацияға немесе ғарыштық навигацияға
арналған құралдар мен аспаптар (компастардан
басқа), өзгелерi
9018 Сцинтиграфиялық аппаратураны қоса алғанда,
(9018 19, медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе
9018 31, ветеринарияда қолданылатын аспаптар мен
9018 32, құрылғылар, өзге де электрлi медициналық
9018 49, аппаратура және көру қабiлетiн зерттеуге арналған
9018 90 850 0-ден аспаптар
басқа)
9019 20 000 0 Озонды, оттегілi, аэрозольды терапияға, жасанды
демалуға арналған аппаратура немесе өзге де
терапиялық демалу аппаратурасы
9022 21 000 0 Медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе
ветеринарлық пайдалануға арналған альфа, бета
немесе гамма сәулелерiн пайдалануға негiзделген
аппаратура
9022 13 000 0-ден Стоматологияда пайдалануға арналған рентгендік
сәулелену әсеріне негізделген аппаратура

8716 39 800 Прицепы и полуприцепы для транспортировки
грузов, прочие, бывшие в эксплуатации
из 8802 11 100 0, Вертолеты и самолеты гражданские:
из 8802 12 100 0, производства стран СНГ, находящиеся в
из 8802 20 100 0, эксплуатации не более 15 лет с даты выпуска;
из 8802 30 100 0, производства стран, не являющихся государствами-
из 8802 40 100 участниками СНГ, находящиеся в эксплуатации
не более 10 лет с даты выпуска
из 8803 10 100 0 Воздушные винты самолетов и несущие винты
вертолетов и их части, для гражданской авиации
из 8803 20 100 0 Шасси и их части самолетов и вертолетов,
для гражданской авиации
8803 30 100 0 Части самолетов и вертолетов прочие
8803 30 900 0
8805 29 100 0 Наземные тренажеры для летного состава и их части
8805 29 900 0
8901 Суда круизные, экскурсионные, паромы, грузовые
суда, баржи и аналогичные плавучие средства для
перевозки пассажиров или грузов
8902 00 Суда рыболовные; плавучие базы и прочие суда для
переработки и консервирования рыбных продуктов
8904 00 Буксиры и суда-толкачи
8905 Плавучие маяки, пожарные суда, земснаряды,
плавучие краны и прочие плавучие средства, для
которых судоходные качества являются
второстепенными по сравнению с их основной
функцией; доки плавучие; плавучие или работающие
под водой буровые или эксплуатационные платформы
9006 30 000 0 Фотокамеры, специально предназначенные для
подводной съемки, аэрофотосъемки или для
медицинского или хирургического обследования
внутренних органов; камеры, позволяющие
проводить сличение, для судебных или
криминалистических целей
9014 20 130 0 Системы навигационные инерционные для
гражданской авиации
9014 20 900 0 Приборы и инструменты для аэронавигации или
космической навигации (кроме компасов), прочие
9018 Приборы и устройства, применяемые в медицине,
(кроме хирургии, стоматологии или ветеринарии, включая
9018 19, сцинтиграфическую аппаратуру, аппаратура
9018 31, электромедицинская прочая и приборы для
9018 32, исследования зрения
9018 49,
9018 90 850 0)
9019 20 000 0 Аппаратура для озоновой, кислородной, аэрозольной
терапии, искусственного дыхания или прочая
терапевтическая дыхательная аппаратура
9022 21 000 0 Аппаратура, основанная на использовании альфа-,
бета- или гамма-излучения, предназначенная для
медицинского, хирургического, стоматологического
или ветеринарного использования
из 9022 13 000 0 Аппаратура, основанная на действии рентгеновского
излучения, предназначенная для использования
в стоматологии