Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 11 қыркүйектегі N 1376 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 27 қыркүйек N 1256. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 904 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.12.2016 № 904 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау қызметін жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 11 қыркүйектегі N 1376 P001376_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 40, 455-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгеріс енгізілсін:
1-тармақта:
Ведомствоаралық комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Келімбетов Қайрат Нематұлы - Қазақстан Республикасының
Қаржы бірінші вице-министрі;
Ертілесова Жәннат Жүрғалиқызы - Қазақстан Республикасының
Қорғаныс вице-министрі;
көрсетілген құрамнан Болат Бидахметұлы Жәмішев шығарылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Заң жобалау қызметі мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ережеде:
4-тармақтың бесінші абзацындағы "әзірлеу" деген сөзден кейін ";" белгісі қойылып, "болып табылады" деген сөздер алынып тасталсын және мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"мемлекеттік органның өтініші бойынша мерзімдерді ауыстыру және тиісті жылға арналған Заң жобалау жұмыстарының жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы мәселелерді қарау;
Үкіметтің Парламент Мәжілісінен заң жобаларын қайтарып алу мәселелері бойынша ұсынымдарды алдын-ала әзірлеу;
Парламент депутаттары бастамашылық еткен заң жобалары Үкіметке түскен күнінен бастап бір айлық мерзімде оларды он не өзге бағалау жөнінде ұсыныстар әзірлеу мақсатымен қарау;
Үкіметтің мемлекеттік және өзге де бағдарламаларының,
тұжырымдамаларының, іс-шараларының жобалары нормаларын заң жобалаумен
қамтамасыз ету бөлігінде келісу;
әзірлеушілер дайындаған заң жобаларын жобалар сараптамасын орындау
мақсатында Үкіметке берудің ағымдағы жедел мерзімдерін айқындау;
заң кесімдерімен реттеліп қойған қатынастар бойынша заң жобаларын
әзірлеу туралы ұсыныстарды алдын ала қарау;
заң жобаларын ғылыми, криминологиялық және өзге де сараптамаға жіберу
туралы ұсынымдар әзірлеу".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары

О внесении дополнений и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2000 года N 1376
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 2001 года N 1256. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2016 года № 904.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2016 № 904.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2000 года N 1376 P001376_ "О мерах по совершенствованию законопроектной деятельности Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 40, ст. 455) следующие дополнения и изменение:
в пункте 1:
ввести в состав Межведомственной комиссии: Келимбетова Кайрата Нематовича - первого вице-Министра финансов
Республики Казахстан
Ертлесову Жаннат Джургалиевну - вице-Министра обороны
Республики Казахстан;
вывести из указанного состава Жамишева Болата Бидахметовича;
в Положении о Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности, утвержденном указанным постановлением:
пункт 4 дополнить абзацами следующего содержания:
"рассмотрение по ходатайству государственного органа вопросов о переносе сроков и о внесении изменений и дополнений в План законопроектных работ на соответствующий год;
предварительная выработка рекомендаций по вопросам отзыва Правительством законопроектов из Мажилиса Парламента;
рассмотрение в месячный срок со дня поступления в Правительство законопроектов, инициированных депутатами Парламента, с целью выработки по ним предложений по их положительной либо иной оценке;
согласование норм проектов государственных и иных программ, концепций, мероприятий Правительства в части законопроектного обеспечения;
определение текущих оперативных сроков передачи подготовленных
законопроектов в Правительство разработчиками проектов законов в целях
выполнения экспертизы проектов;
предварительное рассмотрение предложений о разработке законопроектов
по отношениям, уже урегулированным законодательным актом;
выработка рекомендаций о направлении законопроектов на научную,
криминологическую и иную экспертизу".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)