2001 жылғы 23-28 мамырда Астана мен Алматы қалаларында өткен жоғары деңгейдегі Қазақстан-катар бірлескен комиссиясының екінші отырысы барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 27 қыркүйек N 1259
2001 жылғы 23-28 мамырда Астана мен Алматы қалаларында өткен жоғары деңгейдегі Қазақстан-катар бірлескен комиссиясының екінші отырысы барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру және қазақстан-катар ынтымақтастығын одан әрі дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған 2001 жылғы 23-28 мамырда Астана мен Алматы қалаларында өткен жоғары деңгейдегі Қазақстан-катар бірлескен комиссиясының екінші отырысы барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы
органдары, өзге де мемлекеттік органдары (келісім бойынша) мен мүдделі
ұйымдары (келісім бойынша) Жоспарда көзделген іс-шараларды іске асыру
жөнінде нақты шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
министрлігі кемінде жарты жылда бір рет Жоспардың орындалу барысы туралы
Қазақстан Республикасының Үкіметіне хабарлап отырсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 27 қыркүйектегі
N 1259 қаулысымен бекітілген
2001 жылғы 23-28 мамырда Астана мен Алматы қалаларында
өткен жоғары деңгейдегі Қазақстан-катар бірлескен
комиссиясының екінші отырысы барысында қол жеткізілген
уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың
жоспары
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!           Іс-шара           !   Орындалу  !     Орындалуы үшін
N !                             !   мерзімі   !       жауаптылар
---------------------------------------------------------------------------
1 !             2               !      3      !           4
---------------------------------------------------------------------------
Шарттық-құқықтық базаны кеңейту
1   Қазақстан Республикасының      2002 жылдың  Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Катар              ІІІ тоқсаны  Білім және ғылым
Мемлекетінің Үкіметі                        министрлігі
арасындағы Білім және ғылым
саласындағы ынтымақтастық
туралы келісімді пысықтау
және оған қол қою
2   Қазақстан Республикасының       2001 жылдың Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Катар Мемлекетінің  IV тоқсаны  Қаржы министрлігі
Үкіметі арасындағы Қосарланған
салық салуды және табыс пен
капиталға салынатын салықтарды
төлеуден жалтаруды болдырмау
туралы келісімнің жобасы
бойынша келіссөздердің бірінші
кезеңін катар тарабымен
өткізудің мүмкіндігін қарастыру
3   Қазақстан Республикасының          -//-     Қазақстан Республикасы
Үкіметі мен Катар Мемлекетінің              Сыртқы істер
Үкіметі арасындағы Инвестиция.              министрлігінің Инвестиция.
ларды көтермелеу мен өзара                  лар жөніндегі комитеті
қорғау туралы келісімді қол
қоюға дайындау
4   Қазақстан Республикасының       2002 жылдың Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Катар Мемлекетінің  бірінші     Көлік және коммуникациялар
Үкіметі арасындағы Әуе          жарты       министрлігі
қатынастары туралы келісімді    жылдығы
пысықтау және оған қол қою
5   Қазақстан Республикасының       2002 жылдың Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Катар Мемлекетінің  бірінші     Туризм және спорт жөніндегі
Үкіметі арасындағы Туризм       жарты       агенттігі
саласындағы ынтымақтастық       жылдығы
туралы меморандумды қол
қоюға дайындау
6   Қазақстан Республикасының         -//-      Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Катар Мемлекетінің              Әділет министрлігі
Үкіметі арасындағы Азаматтық
және қылмыстық істер бойынша
өзара құқықтық көмек туралы
шартқа қол қою мүмкіндіктерін
зерделеу жөніндегі жұмысты
жалғастыру
---------------------------------------------------------------------------
Ынтымақтастықты жандандыру
7   білім және ғылым саласында:
Қазақстан Республикасы мен      Тұрақты     Қазақстан Республикасының
Катар Мемлекетінің оқу          негізде     Білім және ғылым
орындары әрі ғылыми-зерттеу                 министрлігі, Қазақстан
институттары арасында                       Республикасының Денсаулық
студенттермен, аспиранттармен               сақтау ісі жөніндегі
және докторанттармен алмасу                 агенттігі
мүмкіндігін қарастыру;
Катар университетінде араб       -//-              -//-
тілін меңгеру үшін Қазақстан
Республикасының оқытушылары
мен студенттерін жіберу
мүмкіндігін қарастыру;
Исламды зерттеу мәселелерімен    -//-              -//-
айналысатын Қазақстан
ғалымдарын Катар Мемлекетіне
жіберу мүмкіндігін қарастыру
8   сауда, экономика және инвестициялар саласында:
1998 жылғы 23 мамырда Доха     2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
қаласында қол қойылған         IV тоқсаны -  Экономика және сауда
Қазақстан Республикасының      2002 жылдың   министрлігі
Үкіметі мен Катар              І тоқсаны
Мемлекетінің Үкіметі
арасындағы Сауда-экономикалық
ынтымақтастық туралы
келісімнің шеңберінде
Қазақстан Республикасының
Астана қаласында Экономикалық
ынтымақтастық жөніндегі
бірлескен жұмыс тобының
отырысын өткізу
Экономикалық ынтымақтастықты     Тұрақты             -//-
дамытудың және өзара сауда       негізде
көлемін ұлғайтудың
мүмкіндігін зерделеу
9   Астана қаласында Сұлтан        2002 жылдың   Астана қаласының әкімі,
Бейбарыс атындағы мәдени         ішінде      Қазақстан Республикасының
орталығын салу жөніндегі                     Сыртқы істер министрлігі
консультацияларды жалғастыру
10  сауда-өнеркәсіп палаталары арасында:
Екі мемлекеттің іскерлік       2002 жылдың   Қазақстан Республикасының
топтары арасында Қазақстан     бірінші       Сауда-өнеркәсіп
Республикасы мен Катар         жарты         палаталарының одағы
Мемлекетінің Сауда-өнеркәсіп   жылдығы       (келісім бойынша)
палаталары желісі бойынша
байланыстар мен
ынтымақтастықты дамыту
11  жастар ісі және спорт саласында:
1999 жылғы 22 сәуірде Астана
қаласында қол қойылған
Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Катар Мемлекетінің
Үкіметі арасындағы Жастар ісі
және спорт саласындағы
ынтымақтастық туралы
P990948_
келісімді іске асыру мақсатында
мынадай бағыттар бойынша:

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе второго заседания Казахстанско-катарской совместной комиссии на высоком уровне в городах Астане и Алматы 23-28 мая 2001 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 2001 года N 1259
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе второго заседания Казахстанско-катарской совместной комиссии на высоком уровне в городах Астане и Алматы 23-28 мая 2001 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-катарского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе второго заседания Казахстанско-катарской совместной комиссии на высоком уровне в городах Астане и Алматы 23-28 мая 2001 года (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям (по согласованию) принять конкретные меры по реализации мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 сентября 2001 года N 1259
План мероприятий по реализации договоренностей,
достигнутых в ходе второго заседания Казахстанско-катарской
совместной комиссии на высоком уровне в городах
Астане и Алматы 23-28 мая 2001 года
___________________________________________________________________________
N !            Мероприятие          !   Срок   ! Ответственные за
п/п!                                 !исполнения! исполнение
___!_________________________________!__________!__________________________
1 !                 2               !     3    !         4
___!_________________________________!__________!__________________________
Расширение договорно-правовой базы
---------------------------------------------------------------------------
1  Проработать и подписать Соглашение     III     Министерство образования
между Правительством Республики      квартал   и науки Республики
Казахстан и Правительством          2002 года  Казахстан
Государства Катар о сотрудничестве
в области образования и науки
2  Рассмотреть возможность проведения     IV      Министерство финансов
с катарской стороной первого         квартал   Республики Казахстан
раунда переговоров по проекту       2001 года
Соглашения между Правительством
Республики Казахстан и
Правительством Государства Катар
об избежании двойного
налогообложения и уклонения от
уплаты налогов на доходы и капитал
3  Подготовить к подписанию             --//--    Комитет по инвестициям
Соглашение между Правительством                Министерства иностранных
Республики Казахстан и                         дел Республики Казахстан
Правительством Государства Катар о
поощрении и взаимной защите
инвестиций
4  Проработать и подписать             Первое     Министерство транспорта
Соглашение между Правительством     полугодие  и коммуникаций Республики
Республики Казахстан и              2002 года  Казахстан
Правительством Государства Катар о
воздушном сообщении
5  Подготовить к подписанию            Первое     Агентство Республики
Меморандум между Правительством     полугодие  Казахстан по туризму и
Республики Казахстан и              2002 года  спорту
Правительством Государства Катар о
сотрудничестве в области туризма
6  Продолжить работу по изучению        --//--    Министерство юстиции
возможности подписания Договора о              Республики Казахстан
взаимной правовой помощи по
гражданским и уголовным делам
между Правительством Республики
Казахстан и Правительством
Государства Катар
---------------------------------------------------------------------------
Активизация сотрудничества:
в области образования и науки:
7  Рассмотреть возможность                 На     Министерство образования
проведения обмена студентами,       постоянной и науки Республики
аспирантами и докторантами между      основе   Казахстан
учебными заведениями и                         Агентство Республики
научно-исследовательскими                      Казахстан по делам
институтами Республики Казахстан               здравоохранения
и Государства Катар;
Рассмотреть возможность              --//--               --//--
направления преподавателей и
студентов Республики Казахстан
для изучения арабского языка в
Катарском Университете;
Рассмотреть возможность              --//--               --//--
направления ученых Казахстана,
занимающихся вопросами исламских
исследований, в Государство Катар.
8  в области торговли, экономики и
инвестиций:
Провести заседание совместной          IV      Министерство экономики
Рабочей группы по экономическому     квартал   и торговли Республики
сотрудничеству в рамках Соглашения    2001     Казахстан
между Правительством Республики       года -
Казахстан и Правительством             II
Государства Катар о                 квартал
торгово-экономическом               2002 года
сотрудничестве в городе Астане
Республики Казахстан, подписанного
23 мая 1998 года в городе Доха
Изучить возможность развития           На                  --//--
экономического сотрудничества и     постоянной
увеличения объема взаимной           основе
торговли
9  Продолжить консультации по          В течение  Аким города Астаны,
строительству культурного           2002 года  Министерство иностранных
центра имени Султана Бейбарса в                дел Республики Казахстан
городе Астане
10 между торгово-промышленными
палатами:
Союз торгово-промышленных
Развивать контакты и                Первое     палат Республики
сотрудничество между деловыми       полугодие  Казахстан (по
кругами обоих государств по         2002 года  согласованию)
линии Торгово-промышленных палат
Республики Казахстан и
Государства Катар
11 в области молодежной политики и
спорта:
В целях реализации
P990948_
Соглашения между Правительством
Республики Казахстан и
Правительством Государства Катар о
сотрудничестве в области молодежи
и спорта, подписанного 22 апреля
1999 г. в г. Астане осуществлять
сотрудничество по следующим
направлениям:

1) жастар ісі саласында:        2001 және    Қазақстан Республикасының
екі елдің жастары бойынша       2002 жылдар  Мәдениет, ақпарат және
ақпарат алмасу жөніндегі        ішінде       қоғамдық келісім
байланыстарды жандандыру                     министрлігі
жастар ісі жөніндегі уәкілетті    -//-             -//-
органдар өкілдерінің және
жастар қоғамдық ұйымдарының
арасындағы ынтымақтастықты
дамыту;
екі елде өткізілетін             -//-              -//-
халықаралық жастардың
іс-шараларына,
конференцияларына,
фестивальдарына қатысу
мүмкіндігін қарастыру;
2) спорт саласында:
спорт саласындағы басымдықты     2001 және   Қазақстан Республикасының
бағыттарды анықтау үшін ресми    2002 жылдар Туризм және спорт
делегациялар арасындағы          ішінде      жөніндегі агенттігі
байланыстарды жандандыру;
түрлі спорт командаларының       -//-              -//-
бірлескен оқу-жаттығу
жиындарын өткізу мүмкіндігін
зерделеу
12  туризм саласында:
Қажетті ақпараттар алмасу        Тұрақты     Қазақстан Республикасының
жөніндегі байланыстарды          негізде     Туризм және спорт
жандандыру                                   жөніндегі агенттігі
13  мәдениет және өнер саласында:
Кітап және көркемөнер            2001 және   Қазақстан Республикасының
көрмелерін ұйымдастыру           2002 жылдар Мәдениет, ақпарат және
жөніндегі ынтымақтастықты        ішінде      қоғамдық келісім
дамыту;                                      министрлігі
ислам діні жөніндегі             2002 жылдың        -//-
қолжазбалар, кітаптар және         ақпаны
мерзімді басылымдар алмасу
мүмкіндігін қарастыру;
Қазақстан Республикасының        2003 жылдың        -//-
Катар Мемлекетіндегі мәдениет      ішінде
апталығын дайындау және
өткізу жөніндегі және Катар
Мемлекетінің Қазақстан
Республикасындағы мәдениет
апталығын дайындау және
өткізу жөніндегі
ынтымақтастықты жандандыру
14  Катар Мемлекетінің Доха          2002 жылдың Қазақстан Республикасының
қаласында Қазақстан                ішінде    Сыртқы істер министрлігі
Республикасының Елшілігін ашу
мүмкіндігін қарастыру
15  Жоғары деңгейдегі               Жарты жылда  Қазақстан Республикасының
қазақстан-катар бірлескен         бір рет    Еңбек және халықты
комиссиясының екінші отырысы                 әлеуметтік қорғау
барысында қол жеткізілген                    министрлігі (жинақтау),
уағдаластықтарды іске асыру                  Қазақстан Республикасының
жөніндегі жұмыстың нәтижесі                  Сыртқы істер министрлігі,
туралы Қазақстан                             Қазақстан Республикасының
Республикасының Үкіметіне                    Білім және ғылым
ақпарат ұсыну                                министрлігі, Қазақстан
Республикасының Қаржы
министрлігі, Қазақстан
Республикасының Экономика
және сауда министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Әділет министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникациялар
министрлігі, Қазақстан
Республикасының Туризм
және спорт жөніндегі
агенттігі, Қазақстан
Республикасының Мәдениет,
ақпарат және қоғамдық
келісім министрлігі,
Астана қаласының әкімі,
Қазақстан Республикасының
Сауда-өнеркәсіп
палаталарының одағы
(келісім бойынша)
16  Катар мемлекетінің Доха         2002 жылдың  Қазақстан Республикасының
қаласында жоғары деңгейдегі     бірінші      Еңбек және халықты
қазақстан-катар бірлескен       жарты        әлеуметтік қорғау
комиссиясының үшінші            жылдығы      министрлігі (жинақтау),
отырысын өткізуге материалдар                Қазақстан Республикасының
дайындау                                     Сыртқы істер министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым
министрлігі, Қазақстан
Республикасының Қаржы
министрлігі, Қазақстан
Республикасының Экономика
және сауда министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Әділет министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникациялар
министрлігі, Қазақстан
Республикасының Туризм
және спорт жөніндегі
агенттігі, Қазақстан
Республикасының Мәдениет,
ақпарат және қоғамдық
келісім министрлігі,
Астана қаласының әкімі,
Қазақстан Республикасының
Сауда-өнеркәсіп
палаталарының одағы
(келісім бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

1) в области молодежной политики:
активизировать контакты по обмену   В течение  Министерство культуры,
информацией по делам молодежи       2001 и     информации и обществен-
обеих стран;                        2002 года  ного согласия Республики
развивать сотрудничество между        --//--   Казахстан
представителями уполномоченных
органов по делам молодежи и
молодежных общественных
организаций;
рассмотреть возможность участия       --//--
в международных молодежных
мероприятиях, конференциях,
фестивалях, проводимых обеими
странами;
2) в области спорта:
активизировать контакты между       В течение  Агентство Республики
официальными делегациями для        2001 и     Казахстан по туризму и
определения приоритетных            2002 года  спорту
направлений сотрудничества в
области спорта;
изучить возможности проведения       --//--
совместных учебно-тренировочных
сборов различных спортивных
команд
12 в области туризма:
Активизировать контакты по              На     Агентство Республики
обмену необходимой информацией      постоянной Казахстан по туризму и
в области туризма                     основе   спорту
13 в области культуры и искусства:
Развивать сотрудничество по         В течение  Министерство культуры,
организации выставок книг и         2001 и     информации и обществен-
художественных выставок;            2002 года  ного согласия Республики
Казахстан
рассмотреть возможность обмена      Февраль                --//--
рукописями, книгами и               2002 года
периодическими изданиями по
истории ислама;
активизировать сотрудничество       В течение              --//--
по подготовке и проведению          2003 года
Недели Культуры Республики
Казахстан в Государстве Катар и
подготовке и проведению Недели
Культуры Государства Катар в
Республике Казахстан
14 Изучить возможность открытия        В течение  Министерство иностранных
Посольства Республики Казахстан     2002 года  дел Республики Казахстан
в городе Доха Государства Катар
15 Представление информации в          Один раз в Министерство труда и
Правительство Республики            полугодие  социальной защиты насе-
Казахстан о результатах работы                 ления Республики
по реализации договоренностей,                 Казахстан (созыв),
достигнутых в ходе второго                     Министерство иностранных
заседания Казахстанско-катарской               дел Республики Казахстан,
совместной комиссии на высоком                 Министерство образования
уровне.                                        и науки Республики
Казахстан, Министерство
финансов Республики
Казахстан, Министерство
экономики и торговли
Республики Казахстан,
Министерство юстиции
Республики Казахстан,
Министерство транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан,
Агентство Республики
Казахстан по туризму и
спорту, Министерство
культуры, информации и
общественного согласия
Республики Казахстан,
аким города Астаны, Союз
торгово-промышленных
палат Республики
Казахстан (по
согласованию)
16 Подготовка материалов к            Первое      Министерство труда и
проведению 3-го заседания          полугодие   социальной защиты насе-
Казахстанско-катарской             2002 года   ления Республики
совместной комиссии на высоком                 Казахстан (созыв),
уровне в городе Доха                           Министерство иностранных
Государства Катар                              дел Республики Казахстан,
Министерство образования
и науки Республики
Казахстан, Министерство
финансов Республики
Казахстан, Министерство
экономики и торговли
Республики Казахстан,
Министерство юстиции
Республики Казахстан,
Министерство транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан,
Агентство Республики
Казахстан по туризму и
спорту, Министерство
культуры, информации и
общественного согласия
Республики Казахстан,
аким города Астаны, Союз
торгово-промышленных
палат Республики
Казахстан (по
согласованию)
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)