2001 жылғы 14-15 маусымдағы Шанхай қаласында (Қытай Халық Республикасы) Шанхай ынтымақтастық ұйымына қатысушы мемлекеттер басшыларының саммитi барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 2 қараша N 1393
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған 2001 жылғы 14-15 маусымдағы Шанхай қаласында (Қытай Халық Республикасы) Шанхай ынтымақтастық ұйымына қатысушы мемлекеттер басшыларының саммитi барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары мен өзге де
мемлекеттiк органдар (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шаралардың
орындалуы жөнiнде нақты шаралар қабылдасын және олардың орындалуы бойынша
тоқсан сайын Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне ақпарат
берсiн.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi осы қаулының
орындалу барысы туралы тоқсан сайын Қазақстан Республикасының Yкiметiн
хабардар етсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 2 қарашадағы
N 1393 қаулысымен
бекiтiлген
2001 жылғы 14-15 маусымдағы Шанхай қаласында (Қытай Халық
Республикасы) Шанхай ынтымақтастық ұйымына қатысушы мемлекеттер
басшыларының саммитi барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды
iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!      Іс-шаралардың атауы     ! Орындау  ! Орындалуы үшін жауаптылар
N !                              ! мерзімі  !
---------------------------------------------------------------------------
1                 2                    3                 4
---------------------------------------------------------------------------
1   Астанада Шанхай ынтымақтастық    2001 ж.  Қазақстан Республикасының
ұйымына қатысушы мемлекеттер.    қараша   Ішкі істер министрлігі,
дiң құқық қорғау органдары мен            Қазақстан Республикасының
арнайы қызметтерi ("Бiшкек                Ұлттық қауіпсіздік комитеті
тобы") басшыларының кездесуiн             (келісім бойынша), Қазақстан
дайындау және өткiзу (бұдан               Республикасының Бас
әрi - ШЫҰ)                                прокуратурасы (келісім
бойынша), Қазақстан
Республикасының Сыртқы істер
министрлігі
2   ШЫҰ-ға қатысушы мемлекеттердiң  2001 ж.   Қазақстан Республикасының
мәдениет министрлерiнiң Пекин.  IV тоқсан Мәдениет, ақпарат және
дегi (ҚХР) бiрiншi кездесуiне             қоғамдық келісім министрлігі,
қатысу                                    Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
3   Шанхай ынтымақтастық ұйымы      2001 ж.   Қазақстан Республикасының
Хартиясының қазақстандық        IV тоқсан Сыртқы істер министрлігі
нұсқасын әзірлеу
4   ШЫҰ-ға қатысушы мемлекеттердiң  2001 ж.   Қазақстан Республикасының
төтенше жағдайлар жөнiндегi     IV тоқсан Төтенше жағдайлар жөніндегі
министрлерiнiң бiрiншi          - 2002 ж. агенттігі, Қазақстан
кездесуiне қатысу               І тоқсан  Республикасының Сыртқы істер
министрлігі

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе Саммита глав государств - участников Шанхайской организации сотрудничества 14-15 июня 2001 года в городе Шанхай (Китайская Народная Республика)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2001 года N 1393
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе Саммита глав государств - участников Шанхайской организации сотрудничества 14-15 июня 2001 года в городе Шанхай (Китайская Народная Республика) (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам и иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) принять конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом, и ежеквартально представлять Министерству иностранных дел Республики Казахстан информацию по их выполнению.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан ежеквартально информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 ноября 2001 года N 1393
План мероприятий
по реализации договоренностей, достигнутых в ходе
Саммита глав государств-участников Шанхайской организации
сотрудничества 14-15 июня 2001 года в городе Шанхай
(Китайская Народная Республика)
___________________________________________________________________________
N !   Наименование мероприятия    !  Сроки   !      Ответственные
п/п!                               !исполнения!      за исполнение
___________________________________________________________________________
1                 2                    3                  4
___________________________________________________________________________
1  Подготовить и провести в          ноябрь      Министерство внутренних
Астане встречу руководителей      2001 г.     дел Республики Казахстан,
правоохранительных органов и                  Комитет национальной
спецслужб ("Бишкекская группа")               безопасности Республики
государств-участников                         Казахстан (по
Шанхайской организации                        согласованию),
сотрудничества (далее - ШОС)                  Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
(по согласованию),
Министерство иностранных
дел Республики Казахстан
2  Принять участие в первой          IV квартал  Министерство культуры,
встрече министров культуры        2001 г.     информации и
государств-участников ШОС в                   общественного согласия
Пекине (КНР)                                  Республики Казахстан,
Министерство иностранных
дел Республики Казахстан
3  Разработать казахстанский         IV квартал  Министерство иностранных
вариант Хартии Шанхайской         2001 г.     дел Республики Казахстан
организации сотрудничества
4  Принять участие в первой          IV квартал  Агентство Республики
встрече министров по              2001 г. -   Казахстан по
чрезвычайным ситуациям            I квартал   чрезвычайным ситуациям,
государств-участников ШОС         2002 г.     Министерство
иностранных дел
Республики Казахстан

5   ШЫҰ-ға қатысушы мемлекеттердiң  2001-2002 Қазақстан Республикасының
экономика министрлерiнiң бiрiншi    жж.   Экономика және сауда
кездесуiне қатысу                         министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
6   ШЫҰ-ға қатысушы мемлекеттердiң  2001 ж.   Қазақстан Республикасының
қорғаныс ведомстволарының өзара IV тоқсан Қорғаныс министрлігі
iс-қимылымен әскери-техникалық  - 2002 ж.
ынтымақтастығы жөніндегi        І тоқсан
ұсыныстарды дайындау. Әскери
саладағы ынтымақтастық туралы
келiсiм жобасын әзiрлеу
7   Терроршылдыққа, экстремизмге    2001 ж.   Қазақстан Республикасының
және сепаратизмге қарсы күрес   IV тоқсан Ұлттық қауіпсіздік комитеті
туралы Шанхай конвенциясының              (келісім бойынша),
күшiне енуi үшiн мемлекетiшiлiк           Қазақстан Республикасының
рәсiмдердi дайындау және өткiзу           Ішкі істер министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
(келісім бойынша),
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
8   ШЫҰ-ға қатысушы мемлекеттердiң  2002 ж.   Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлерi мен бас    І жарты.  Қорғаныс министрлігі,
штабтары басшыларының бiрлескен жылдық    Қазақстан Республикасының
кездесуiне қатысу                         Сыртқы істер министрлігі
9   ШЫҰ-ға қатысушы мемлекеттердiң  2002 ж.   Қазақстан Республикасының
шекара қызметi басшыларының     І тоқсан  Ұлттық қауіпсіздік комитеті
кездесуiн өткiзу                          (келісім бойынша),
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
10  ШЫҰ шеңберiнде қабылданған      2002 ж.   Қазақстан Республикасының
құжаттардың арнайы жинағын      І жарты.  Сыртқы істер министрлігі,
қазақ және орыс тiлдерiнде      жылдық    Қазақстан Республикасының
шығару                                    Мәдениет, ақпарат және
қоғамдық келісім министрлігі
11  ШЫҰ-ға қатысушы мемлекеттердiң  2002 ж.   Қазақстан Республикасының
қарулы күштерiнiң бiрлескен               Қорғаныс министрлігі
жаттығуларына қатысу
12  Трансазиялық темiржол           Тұрақты   Қазақстан Республикасының
магистралының Солтүстiк дәлiзi            Көлік және коммуникациялар
бойынша Достық - Алашанькоу               министрлігі,
өткелi арқылы жүк ағымын                  Қазақстан Республикасының
ұлғайту жөнiндегi шараларды               Мемлекеттік кіріс
қабылдау                                  министрлігі
13  ШЫҰ-ға қатысушы мемлекеттердiң  Тұрақты   Қазақстан Республикасының
шағын және орта бизнес                    Табиғи монополияларды реттеу,
өкiлдерiнiң тiкелей                       бәсекелестікті қорғау және
байланыстарын орнатуға жәрдем             шағын бизнесті қолдау
көрсету                                   жөніндегі агенттігі

5  Принять участие в первой          2001-2002   Министерство экономики
встрече министров экономик           гг.      и торговли Республики
государств-участников ШОС                     Казахстан, Министерство
иностранных дел
Республики Казахстан
6  Подготовить предложения по        IV квартал  Министерство обороны
взаимодействию оборонных          2001 г. -   Республики Казахстан
ведомств государств-участников    I квартал
ШОС и военно-техническому         2002 г.
сотрудничеству. Разработать
проект соглашения о
сотрудничестве в военной
области
7  Подготовить и провести            IV квартал  Комитет национальной
внутригосударственные             2001 г.     безопасности Республики
процедуры для вступления                      Казахстан (по
в силу Шанхайской конвенции                   согласованию),
о борьбе с терроризмом,                       Министерство внутренних
экстремизмом и сепаратизмом                   дел Республики Казахстан,
Генеральная прокуратура
(по согласованию),
Министерство иностранных
дел Республики Казахстан
8  Принять участие в совместной      I полугодие Министерство обороны
встрече министров обороны и       2002 г.     Республики Казахстан,
руководителей генеральных                     Министерство иностранных
штабов государств-участников                  дел Республики Казахстан
ШОС
9  Провести встречу руководителей    I квартал   Комитет национальной
пограничных служб государств-     2002 г.     безопасности Республики
участников ШОС                                Казахстан (по
согласованию),
Министерство иностранных
дел Республики Казахстан
10  Издать специальный сборник        I полугодие Министерство иностранных
документов на казахском и         2002 г.     дел Республики Казахстан,
русском языках, принятых в                    Министерство культуры,
рамках ШОС                                    информации и обществен-
ного согласия Республики
Казахстан
11  Принять участие в совместных      2002 г.     Министерство обороны
учениях вооруженных сил                       Республики Казахстан
государств-участников ШОС
12  Принимать меры по увеличению      постоянно   Министерство транспорта
грузопотока по Северному                      и коммуникаций
коридору Трансазиатской                       Республики Казахстан,
железнодорожной магистрали                    Министерство
через переход Дружба-Алашанькоу               государственных доходов
Республики Казахстан
13  Оказывать содействие в            постоянно   Агентство Республики
установлении прямых контактов                 Казахстан по регулирова-
представителей малого и среднего              нию естественных
бизнеса государств-участников ШОС             монополий, защите
конкуренции и поддержке
малого бизнеса

14  ШЫҰ-ға қатысушы мемлекеттердiң  2001-2002 Қазақстан Республикасының
энергетикалық орамын құру           жж.   Энергетика және минералдық
мәселесiн пысықтау                        ресурстар министрлiгi
15  ШЫҰ-ға қатысушы мемлекеттердiң  2002 ж.   Қазақстан Республикасының
экология, қоршаған ортаны                 Табиғи ресурстар және
қорғау және орнықты даму                  қоршаған ортаны қорғау
бағдарламаларының мәселелерi              министрлігі
бойынша кездесу өткiзу
16  ШЫҰ-ға қатысушы мемлекеттердiң  2002 ж.   Қазақстан Республикасының
трансшекаралық өзендердi                  Сыртқы істер министрлігі,
пайдалану және қорғау                     Қазақстан Республикасының
саласындағы ынтымақтастығы                Табиғи ресурстар және
туралы мәселенi пысықтау                  қоршаған ортаны қорғау
министрлігі
17  "Жiбек жолы" бағыты бойынша     2002 ж.   Қазақстан Республикасының
халықаралық туристiк поезды               Туризм және спорт жөніндегі
ұйымдастыру жөнiндегi                     агенттігі, Қазақстан
iс-шаралар бағдарламасы мен               Республикасының Мәдениет,
жоспарын әзiрлеу                          ақпарат және қоғамдық
келісім министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникациялар
министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

14  Проработать вопрос создания       2001-2002   Министерство энергетики
энергетического кольца               гг.      и минеральных ресурсов
государств-участников ШОС                     Республики Казахстан
15  Провести встречу по вопросам        2002 г.   Министерство природных
экологии, охраны окружающей                   ресурсов и охраны
среды и программ устойчивого                  окружающей среды
развития государств-участников                Республики Казахстан
ШОС
16  Проработать вопрос о                2002 г.   Министерство иностранных
сотрудничестве в области                      дел Республики Казахстан,
использования и охраны                        Министерство природных
трансграничных рек государств-                ресурсов и охраны
участников ШОС                                окружающей среды
Республики Казахстан
17  Разработать программы и планы       2002 г.   Агентство Республики
мероприятий по организации                    Казахстан по туризму и
международного туристического                 спорту, Министерство
поезда по маршруту                            культуры, информации и
"Шелкового пути"                              общественного согласия
Республики Казахстан,
Министерство транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)