"Астана халықаралық әуежайы" республикалық мемлекеттiк кәсіпорнының жарғылық капиталын көбейту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 6 қараша N 1402
Астана қаласы әуежайының халықаралық жолаушылар мен жүктер тасымалын қамтамасыз ету үшiн стратегиялық маңызын ескере отырып, Астана қаласы әуежайының дамуына қолдау көрсету және септесу мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi "Астана халықаралық әуежайы" республикалық мемлекеттiк кәсіпорнының жарғылық капиталын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің "Астана-қаржы" ашық акционерлiк қоғамына "Астана халықаралық әуежайы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын несиелеу үшiн берген, 2001 жылғы 1 шiлдедегi жағдай бойынша есептелген сыйақымен қоса алғанда 16 556 874 (он алты миллион бес жүз елу алты мың сегiз жүз жетпiс төрт) АҚШ долларына балама соманы құрайтын қаражатты қайтару бойынша мiндеттемелер сомасына көбейту жөнінде iс-шаралар жүргiзiлуiн қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi "Астана-қаржы" ашық
акционерлiк қоғамымен бiрлесiп (келiсiм бойынша) заңнамада белгiленген
тәртiппен осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген қаражатты қайтару бойынша
талаптардың тоқтатылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнің орынбасары О.Ә.Жандосовқа жүктелсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

Об увеличении уставного капитала Республиканского государственного предприятия "Международный аэропорт Астана"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2001 года N 1402
Учитывая стратегическое значение аэропорта города Астаны для обеспечения международных перевозок пассажиров и грузов, в целях поддержания и содействия развитию аэропорта города Астаны Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить проведение мероприятий по увеличению уставного капитала Республиканского государственного предприятия "Международный аэропорт Астана" на сумму обязательств по возврату средств, выданных Министерством финансов Республики Казахстан открытому акционерному обществу "Астана-финанс" для кредитования Республиканского государственного предприятия "Международный аэропорт Астана", составляющих с начисленным вознаграждением по состоянию на 1 июля 2001 года сумму эквивалентную 16556874 (шестнадцати миллионам пятьсот пятидесяти шести тысячам восемьсот семидесяти четырем) долларам США.
2. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с открытым акционерным обществом "Астана-финанс" (по согласованию) в установленном законодательством порядке обеспечить прекращение требований по возврату средств, указанных в пункте 1 настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Джандосова У.А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)