Сот сараптамасының кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 7 қараша N 1414 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 291 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 291 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Сот сараптамасы өндiрiсi жүзеге асырылатын арнайы жарақтандырылған үй-жайларға қойылатын стандарттар мен талаптар бекiтiлсiн.
2. "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінiң Сот сараптамасы орталығы ұсынатын ақылы қызмет көрсетулердi iске асырудан түскен қаражатты пайдалану жөнiндегі нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 31 наурыздағы N 486 P000486_ қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтыру енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Сот сараптамасы орталығы ұсынатын ақылы қызмет көрсетулердi iске асырудан түсетiн қаражатты пайдалану жөнiндегi нұсқаулықта:
1-тармақтың екiншi абзацында: "азаматтық және қылмыстық iстер бойынша сот сараптамасы органы оның өндiрiсiмен байланысты шеккен шығыстарды өтеу сараптамаларын" деген сөздер "қылмыстық және азаматтық iстер бойынша сот сараптамасы өндiрiсiн, сондай-ақ Орталық қызметкерлерiнiң азаматтық iстер бойынша мамандар ретiнде қатысуын Орталық шеккен шығыстарды өтей отырып" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтың екiншi абзацында:
бiрiншi сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Орталықтың азаматтық және қылмыстық iстер бойынша сот сараптамаларын жүргiзгені, сондай-ақ оның қызметкерлерiнiң азаматтық iстер бойынша мамандар ретiнде қатысқаны үшiн төлем есебiне алатын сомалары сарапшылардың не мамандардың еңбегiне ақы төлеуден және Орталық шеккен
шығыстарды өтеуден тұрады.";
екiншi сөйлемде "Сарапшы" деген сөзден кейiн "не маман" деген
сөздермен толықтырылсын;
"оны өндірумен байланысты" деген сөздер алынып тасталсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2001 жылғы 7 қарашадағы
N 1414 қаулысымен бекiтiлген
СОТ САРАПТАМАСЫ ӨНДIРIСI ЖҮЗЕГЕ АСЫРЫЛАТЫН АРНАЙЫ
ЖАРАҚТАНДЫРЫЛҒАН YЙ-ЖАЙЛАРҒА ҚОЙЫЛАТЫН СТАНДАРТТАР МЕН ТАЛАПТАР
---------------------------------------------------------------------------
р/с!  Сот сараптамасының түрлерi  !    Сот сараптамасы өндiрiсi жүзеге
N !                              !  асырылатын арнайы жарақтандырылған
!                              !        үй-жайлар үшiн қажеттi
!                              !          жабдықтардың атауы
---------------------------------------------------------------------------

Некоторые вопросы судебной экспертизы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2001 года № 1414. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 291
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 291 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Стандарты и требования к специально оснащенным помещениям, в которых осуществляется производство судебной экспертизы.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2000 года N 486 P000486_ "Об утверждении Инструкции по использованию средств от реализации платных услуг, предоставляемых Центром судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
в Инструкции по использованию средств от реализации платных услуг, предоставляемых Центром судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденной указанным постановлением:
в абзаце втором пункта 1 слова "экспертизы по гражданским и уголовным делам с возмещением расходов, понесенных органом судебной экспертизы в связи с ее производством" заменить словами "производство судебной экспертизы по уголовным и гражданским делам, а также участие сотрудников Центра в качестве специалистов по гражданским делам с возмещением расходов, понесенных Центром";
в абзаце втором пункта 2:
первое предложение изложить в следующей редакции:
"Суммы, получаемые Центром в счет оплаты за проведенные судебные экспертизы по гражданским и уголовным делам, а также участие его сотрудников в качестве специалистов по гражданским делам состоят из оплаты труда экспертов либо специалистов и возмещения расходов, понесенных Центром.";
во втором предложении:
после слова "эксперта" дополнить словами "либо специалиста";
слова "в связи с ее производством" исключить.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 ноября 2001 года N 1414
Стандарты и требования
к специально оснащенным помещениям,
в которых осуществляется производство
судебной экспертизы
__________________________________________________________________________
N !   Виды судебной экспертизы   !   Наименование оборудования,
!                              !   необходимого для специально
!                              !   оснащенных помещений, в которых
!                              !   осуществляется производство
!                              !   судебной экспертизы
__________________________________________________________________________

1.  Құжаттардың сот сараптамасы    1. "VSС-2000" немесе "ЕD-1100" үлгiлi
бейнеспектрлiк компьютер (УК және ИК
сәуле шығару көзiмен)
2. Теледидарлық спектрлiк люминесцентті
микроскоп (үлкейтуi 140-қа дейiн,
көрiну спектрi кең диапазонда
зерттеу, ИК және УК салаларында)
3. Шыны жарық сүзгіштер жинағы
4. "Avtoshop" және ИПС "Паспорт"
бағдарламалық қамтамасыз ету
5. Микрометрлер
6. Спектрлiк бейнелупасы
7. ПОН-2 оптикалық қабаттастыру аспабы
8. Шағын шприцтер
9. Хроматографқа арналған пиролиттiк
тiреуiш
10. Секунд өлшеуiштер
11. Валюта тестерлерi
12. Дербес компьютер
2.  Соттық портреттiк сараптама    1. "Avtoshop" бағдарламалық қамтамасыз
ету
2. Дербес компьютер
3.  Соттық бейнефонографиялық      1. Бейнефонографиялық сараптамаларды
сараптама                         жүргізу жөнiндегi жұмыс станциясы,
жинақта:
- "Реntiuм", ОЗУ, 64 МБ сыныпты
компьютер;
- STC P 118.1 16-разрядты кәсiби
дыбыстық электронды тақша, жинаққа
алып шығу пультi (АЦП) және арнайы
бағдарламалық қамтамасыз ету де
кiредi
2. Екi кассеталы магнитофон,
күшейткiштермен, бағандармен жинақта
3. Стандартты компакт-кассеталарға
арналған диктофон
4. Стандартты шағын кассеталарға
арналған диктофон
5. Бейнемагнитофон
6. Тыңдағыштар
7. Зарядтау құрылғысы
8. Дербес компьютер
4.  Соттық фототехникалық          1. Фототехникалық сараптама
сараптама                         сарапшысының жұмыс орны:
- Түрлi түстi теледидар, 53
диагональдi;
- Стопкадрлi бейнемагнитофон;
- "САSIО" цифрлы фотоаппараты;
- Тыңдағыштар
- 4 батареялы саусақша аккумуляторлық
батареяларға арналған зарядтық
құрылғы;
- Қоректiк аккумуляторлық батареялар;
- Дербес компьютер
5. Соттық трасологиялық сараптама  1. Салыстырмалы МСК-1 микроскобы
2. БМИ-1Ц микроскобы
3. МБС микроскобы
4. Жарықтандырғыш
5. Суық қару адырнаның тартылу күшiн
анықтауға арналған қабырға
6. ИК-жарық беру шамы
7. "Клинок" құрылғысы
8. Дактилоскопиялық қобдиша
9. Динамометр
10. 2,5-тен 7-ге дейiнгі үлкейткiш
лупалар
11. Тiреуiшi және қосалқы
жарықтандырғышы бар тұрақты лупа
12. Әртүрлi мөлшердегi дактилоскопиялық
жаққыш
13. Магниттi дактилоскопиялық жаққыш
14. Муфельдi пеш
15. Кептiргіш шкаф
16. Зертханалық тоңазытқыш
17. 100 кг. дейiнгі техникалық
таразылар, дәлдiгi 1 г.
18. Зертханалық, электрлiк, қыш
тақташалар
19. Микрометрлер
20. Дербес компьютер
6.  Соттық баллистикалық сараптама 1. Салыстырмалы МСК-1 микроскобы
2. БМИ-1Ц микроскобы
3. МБС микроскобы
4. Оққаққыш
5. Оқтың жылдамдығын анықтауға
арналған аспап
6. Экспериментальдi атуға арналған
қондырғы
7. Жарықтандырғыш
8. УК-жарықтандырғышы
(лямбда-254 және 360 нм)

1. Судебная экспертиза документов  1. Видеоспектральный компьютер типа
"VSC-2000" или "ED-1100" (с
источником УФ- и ИК-излучений)
2. Телевизионный спектральный
люминесцентный микроскоп (увеличение
до 140-х, исследования в широком
диапазоне видимого спектра; в ИК- и
УФ-областях)
3. Набор стеклянных светофильтров
4. Программное обеспечение "Avtoshop"
и ИПС "Паспорт"
5. Микрометры
6. Спектральная видеолупа
7. Прибор оптического наложения ПОН-2
8. Микрошприцы
9. Пиролитическая приставка для
хроматографа
10. Секундомеры
11. Тестеры валют
12. Персональный компьютер
2. Судебная портретная экспертиза   1. Программное обеспечение "Avtoshop"
2. Персональный компьютер
3. Судебная видеофонографическая    1. Рабочая станция по производству
экспертиза                       видеофонографических экспертиз в
комплекте:
- компьютер класса "Реntiuм", ОЗУ, 64
МБ;
- 16-разрядная профессиональная
звуковая электронная плата STC Р118.1,
в комплект также входят выносной пульт
(АЦП) и специальное программное
обеспечение.
2. Магнитофон двухкассетный, в
комплекте с усилителем, колонками
3. Диктофон для стандартных компакт-
кассет
4. Диктофон для стандартных микрокассет
5. Видеомагнитофон
6. Наушники
7. Зарядное устройство
8. Персональный компьютер
4. Судебная фототехническая         1. Рабочее место эксперта
экспертиза                       фототехнической экспертизы:
- Телевизор цветной, 53 диагонали;
- Видеомагнитофон со стоп-кадром;
- Цифровой фотоаппарат "САSIО";
- Наушники;
- Зарядное устройство для пальчиковых
аккумуляторных батарей на 4 батареи;
- Аккумуляторные батареи питания;
- Персональный компьютер
5. Судебная трасологическая         1. Сравнительный микроскоп МСК-1
экспертиза                       2. Микроскоп БМИ-1Ц
3. Микроскоп МБС
4. Осветитель
5. Стенд для определения усилия
натяжения тетивы холодного оружия
6. Лампа ИК-освещения
7. Устройство "Клинок"
8. Чемодан дактилоскопический
9. Динамометр
10. Лупы от 2,5х до 7х
11. Лупа стационарная на подставке с
подсветкой
12. Кисти дактилоскопические волосяные
различных размеров
13. Кисть дактилоскопическая магнитная
14. Муфельная печь
15. Сушильный шкаф
16. Холодильник лабораторный
17. Весы технические до 100 кг,
точность 1 г.
18. Плитки лабораторные, электрические,
керамические
19. Микрометры
20. Персональный компьютер
6. Судебная баллистическая          1. Сравнительный микроскоп МСК-1
экспертиза                       2. Микроскоп БМИ-1Ц
3. Микроскоп МБС
4. Пулеулавливатель
5. Прибор для определения скорости
пули
6. Установка для экспериментальной
стрельбы
7. Осветитель
8. УФ-осветители (лямбда-254 и 360 нм)

9. ИК-жарық беру шамы
10. Тир прожекторы
11. Кiшi көлемдi прожектор (галогендi
шам)
12. Арнайы нысан
13. Динамометр
14. 2,5-тен 7-ге дейiнгі үлкейткiш
лупалар
15. РФ-4 үлгiлi фотографиялық жайылма
16. Дербес компьютер
7.  Материалдар мен бұйымдардың    1. Екi детекторлы сұйықтық
сот сараптамасы                   хроматографы: 1. Diod Аrrоу Dеtесtоr;
2. Mass Selective Detector
2. Микродифрактометр
3. Рентгендiфлуоресценттiк спектрометрi
4. Микроскпектрофотометр
5. Olympus АХ-70 полярлау микроскобы
6. ҒХ-5 iздестіру аспабы
7. ИК-"Аvаtаr-320" спектрометрi
8. УК-дағы және көрiну аумағындағы
спектрофотометр
9. Газ генераторлы (сутегі, азот, ауа)
жалынды-иондалған детекторы бар
газды хроматограф
10. МС детекторлы газды хроматограф
11. Биологиялық микроскоптар
12. МБС үлгілi оптикалық
стереомикроскоптар
13. Бензиннiң сапасына бақылау жасайтын
талдауыш
14. Мұнай өнiмдерiн фракциялауға
арналған қондырғы
15. Рефрактометрлер
16. Балқу температурасын анықтайтын
аспаптар (Кофлер үстелi үлгісiнде)
17. АОН-1 ареометрлер жинағы
(сұйықтықтардың тығыздығын анықтау
үшін)
18. Ареометрлер жинағы (ҚСБ күштiлiгiн
анықтау үшiн)
19. Муфельдi пеш
20. Дозиметр-радиометр
21. Гамма сәуле шығару дозиметрi
22. Кептiргiш шкаф
23. Дистилляторлар
24. Вакуумды кептiргiш қорабы
25. Вакуумды сорғы
26. Ультрадыбысты монша
27. Ұсатқыш
28. Су моншасы
29. 200 г. дейiнгі электрондық
таразылар, принтерi бар, дәлдiгi
0,0001 г.
30. 100 кг. дейiнгi техникалық
таразылар, дәлдiгі 1 г.
31. Зертханалық, электрлiк, қыш
тақташалар
32. Хроматограммаларды кептiруге
арналған фен
33. Хроматографияға арналған камералар
34. ТР-5014-01 қаттылық өлшеуiшi
35. Микрометрлер
36. Секундөлшеуiш
37. Шағын шприц
38. Монеталардың, құнды металдардың
электрохимиялық детекторы
39. УК-жарықтандырғышы
(лямбда-254 және 360 нм)
40. Дербес компьютер
8.  Жол-көлiк оқиғалары және көлiк 1. Жол айырғы коэффициентiн өлшейтiн
құралдарының сот сараптамасы      аспап
2. Жол-көлiк оқиғалары болған жерге
апаруға арналған қобдиша
3. Ықшам десселерограф
4. Дербес компьютер
9. Соттық экономикалық сараптама   1. Бағдарламамен қамтамасыз етiлген
дербес компьютер
10. Соттық тауартану сараптамасы   1. Монеталардың, құнды металдардың
электрохимиялық детекторы
2. Гауhартастарды тексеру аспабы
3. МБС үлгiлi микроскобы
4. ТР-5014-01 қаттылық өлшеуiшi
5. Стандартты мүсiнше
6. 200 г. дейiнгi электрондық таразылар,
дәлдігі 0,001 г.
7. 200 г. дейiнгi электрондық таразылар,
принтерi бар, дәлдiгі 0,0001 г.
8. 10 кг. дейiнгі техникалық таразылар,
дәлдiгi 0,1 г.
9. 100 кг. дейiнгi техникалық таразылар,
дәлдiгi 1 г.
10. Дербес компьютер

9. Лампа ИК-освещения
10. Прожектор для тира
11. Прожектор малогабаритный (лампа
галогеновая)
12. Специальная мишень
13. Динамометр
14. Лупы от 2,5х до 7х
15. Фотографическая развертка типа
РФ-4
16. Персональный компьютер
7. Судебная экспертиза веществ      1. Жидкостной хроматограф с двумя
и материалов                        детекторами: 1. Diod Аrrоу Dеtесtоr;
2. Mass Selective Detector
2. Микродифрактометр
3. Рентгенофлуоресцентный спектрометр
4. Микроспектрофотометр
5. Поляризационный микроскоп Olympus
AX-70
6. Поисковый прибор FX-5
7. ИК-спектрометр "Avatar-320"
8. Спектрофотометр в УФ и видимой
области
9. Газовый хроматограф с пламенно-
ионизационным детектором с газовым
генератором (водород, азот, воздух)
10. Газовый хроматограф с МС детектором
11. Биологические микроскопы
12. Оптические стереомикроскопы типа
МБС
13. Анализатор контроля качества
бензинов
14. Установка для фракционирования
нефтепродуктов
15. Рефрактометры
16. Приборы для определения
температуры плавления (типа столик
Кофлера)
17. Набор ареометров АОН-1 (для
определения плотности жидкостей)
18. Набор ареометров (для определения
крепости ССЖ)
19. Муфельная печь
20. Дозиметр-радиометр
21. Дозиметр гамма-излучения
22. Сушильный шкаф
23. Дистилляторы
24. Сушильный шкаф вакуумный
25. Вакуумный насос
26. Баня ультразвуковая
27. Измельчитель
28. Баня водяная
29. Весы электронные до 200 г.,
точность 0,0001 г. с принтером
30. Весы технические до 100 кг,
точность 1 г.
31. Плитки лабораторные,
электрические, керамические
32. Фен для сушки хроматограмм
33. Камеры для хроматографирования
34. Твердомер ТР-5014-01
35. Микрометры
36. Секундомер
37. Микрошприц
38. Электрохимический детектор монет,
драгметаллов
39. УФ-осветители (лямбда-254 и 360 нм)
40. Персональный компьютер
8. Судебная экспертиза дорожно-     1. Прибор для измерения коэффициента
транспортных происшествий и      сцепления дороги
транспортных средств             2. Чемодан для выезда на место
дорожно-транспортного происшествия
3. Десселерограф портативный
4. Персональный компьютер
9. Судебная экономическая           1. Персональный компьютер с
экспертиза                       программным обеспечением
10. Судебная товароведческая        1. Электрохимический детектор монет,
экспертиза                      драгоценных металлов
2. Прибор проверки бриллиантов
3. Микроскоп типа МБС
4. Твердомер ТР-5014-01
5. Манекен стандартный
6. Весы электронные до 200 г.,
точность 0,001 г.
7. Весы электронные до 200 г,
точность 0,0001 г с принтером
8. Весы технические до 10 кг,
точность 0,1 г.
9. Весы технические до 100 кг,
точность 1 г.
10. Персональный компьютер

11. Соттық құрылыс сараптамасы     1. Бағдарламамен қамтамасыз етiлген
дербес компьютер
12. Соттық технологиялық сараптама 1. "Реntiuм" ОЗУ, 64 МБ сыныпты
компьютерлері, СD-RОМ жинақта
13. Соттық өрт-техникалық          1. Газ сұйықтық хроматографы
сараптамасы                    2. Хроматографияға арналған камералар
3. УК-жарықтандырғышы
(лямбда-254 және 360 нм)
4. "Тестер" үлгiлi электрөлшеуіш аспабы
5. 200 г. дейiнгі электрондық таразылар,
дәлдiгi 0,0001 г.
6. Зертханалық, электрлiк, қыш
тақташалар
7. Хроматограммаларды кептiруге
арналған фен
8. Микрометрлер
9. Шағын шприц
10. Өрт орындарына алып шығуға арналған
қобдиша
11. Зертханалық тоңазытқыш
12. Дербес компьютер
14. Соттық жарылыстехникалық       1. 200 гр. дейiнгі жарылғыш камера
сараптамасы                       немесе жарылғыш цилиндр
2. ВВ (ықшам бу детекторы) МО-1 бу
газталдауышы
3. АКА-720 г. жалпы қолданыстағы ықшам
металл детекторы
4. Жарылыс құрылғыларына сәуле түсiруге
арналған рентген аппараты
5. "Экспрей" жедел-тестi
6. Ұсатқыш
7. Дербес компьютер
15. Есiрткiнiң, психотроптық       1. Екi детекторлы сұйықтық
заттардың және                    храмотографы: 1. Diod Arroy Dеtесtоr;
прекурсорлардың сот               2. Mass Selective Detector
сараптамасы                    2. Микродифрактометр
3. Микроспектрофотометр
4. Olympus АХ-70 полярлау микроскобы
5. ИК-"Аvаtаr-320" спектрометрi
6. УК-дағы және көрiну аумағындағы
спектрофотометр
7. Газ генераторлы (сутегi, азот, ауа)
жалынды-иондалған детекторы бар
газды хроматограф
8. МС детекторлы газды хроматограф
9. Роторлы буландырғыш
10. Рефрактометрлер
11. Балқу температурасын анықтайтын
аспаптар (Кофлер үстелi үлгiсiнде)
12. Кептiргiш шкаф
13. Вакуумды кептiргiш қорап
14. Дистилляторлар
15. Зертханалық орталық фуга
16. Вакуумды сорғы
17. Суағар сорғылар
18. Араластырғыш (шейкер)
19. Ұсатқыш
20. Ультрадыбысты монша
21. Су моншасы
22. Зертханалық, электрлiк, қыш
тақташалар
23. Хроматограммаларды кептiруге
арналған фен
24. Хроматографияға арналған камералар
25. Микрометрлер
26. Секундөлшеуiш
27. Шағын шприц
28. УК-жарықтандырғышы
(лямбда-254 және 360 нм)
29. Зертханалық тоңазытқыш
30. 200 г. дейiнгі электрондық
таразылар, принтерi бар, дәлдiгi
0,0001 г.
31. 10 кг. дейiнгі техникалық таразылар,
дәлдiгi 0,1 г.
32. 100 кг. дейiнгі техникалық
таразылар, дәлдігі 1 г.
33. Дербес компьютер
16. Соттық биологиялық сараптама
16.1. Соттық-сараптамалық      1. Биологиялық микроскоптар
биологиялық зерттеу      2. МБС үлгiлi оптикалық
стереомикроскоптар
3. Микрометрлер
4. Рефрактометр

11. Судебная строительная           1. Персональный компьютер с
экспертиза                      программным обеспечением
12. Судебная технологическая        1. Компьютеры класса "Реntiuм", ОЗУ,
экспертиза                      64 МБ, в комплекте с CD-ROOM
13. Судебная пожарно-               1. Газожидкостный хроматограф
техническая экспертиза          2. Камеры для хроматографирования
3. УФ-осветители (лямбда-254 и 360 нм)
4. Электроизмерительный прибор типа
"Тестер"
5. Весы электронные до 200 г.,
точность 0,0001 г.
6. Плитки лабораторные, электрические,
керамические
7. Фен для сушки хроматограмм
8. Микрометры
9. Микрошприц
10. Чемодан для выезда на места пожаров
11. Холодильник лабораторный
12. Персональный компьютер
14. Судебная взрывотехническая      1. Взрывная камера или взрывной
экспертиза                      цилиндр до 200 гр.
2. Газоанализатор паров ВВ (детектор
паров портативный) МО-1
3. Металлодетектор портативный общего
применения АКА-720 г.
4. Рентгеновский аппарат для
просвечивания взрывных устройств
5. Экспресс-тест "Экспрей"
6. Измельчитель
7. Персональный компьютер
15. Судебная экспертиза             1. Жидкостной хроматограф с двумя
наркотических средств,          детекторами: 1. Diod Arroy Dеtесtоr;
психотропных веществ и                       2. Mass Selective Detector
прекурсоров                     2. Микродифрактометр
3. Микроспектрофотометр
4. Поляризационный микроскоп Olympus
AX-70
5. ИК-спектрометр "Avatar-320"
6. Спектрофотометр в УФ и видимой
области
7. Газовый хроматограф с пламенно-
ионизационным детектором с газовым
генератором (водород, азот, воздух)
8. Газовый хроматограф с МС детектором
9. Роторный испаритель
10. Рефрактометры
11. Приборы для определения
температуры плавления (типа столик
Кофлера)
12. Сушильный шкаф
13. Сушильный шкаф вакуумный
14. Дистилляторы
15. Центрифуга лабораторная
16. Вакуумный насос
17. Водоструйные насосы
18. Мешалка (шейкер)
19. Измельчитель
20. Баня ультразвуковая
21. Баня водяная
22. Плитки лабораторные,
электрические, керамические
23. Фен для сушки хроматограмм
24. Камеры для хроматографирования
25. Микрометры
26. Секундомер
27. Микрошприц
28. УФ-осветители (лямбда-254 и 360 нм)
29. Холодильник лабораторный
30. Весы электронные до 200 г.,
точность 0,0001 г. с принтером
31. Весы технические до 10 кг,
точность 0,1 г.
32. Весы технические до 100 кг,
точность 1 г.
33. Персональный компьютер
16. Судебная биологическая
экспертиза
16.1 Судебно-экспертное         1. Биологические микроскопы
биологическое исследование      2. Оптические стереомикроскопы типа
МБС
3. Микрометры
4. Рефрактометр

5. Микротомдар жинақтығы
6. Зертханалық орталық фуга
7. Муфельдi пеш
8. 200 г. дейiнгі электрондық таразылар,
дәлдiгі 0,0001 г.
9. 10 кг. дейiнгі техникалық таразылар,
дәлдiгi 0,1 г.
10. Кептiргіш шкаф
11. Дистилляторлар
12. Зертханалық тоңазытқыш
13. Ұсатқыш
14. Су моншасы
15. Зертханалық, электрлiк, қыш
тақташалар
16. Дербес компьютер
16.2. Соттық молекулалық-     1. Электрфорезге арналған камералар:
генетикалық зерттеу        көлбеу
6,5 х 10 см
11,8 х 17 см
тiгiнен
10 х 8 см
20 х 20 см
2. Трансиллюминатор
3. Компьютерлiк гель-құжаттау жүйесi
4. Ауа сорғыш шкаф
5. Абсорбцион үлгiлi ауа сорғыш шкаф
6. Автоматты түтiкшелер:
05 - 10 мкл
5 - 40 мкл
40 - 200 мкл
200 - 1000 мкл
7. Су моншасы
8. Майда толқынды пеш
9. Вортекс
10. Дистиллятор
11. ДНК - амплификатор
12. РН-метр
13. Бактерицидтiк шам
14. Магниттi араластырғыш
15. GRАNТ ультрадыбыстық жуғыш
16. ПЦР-ға арналған жабық камера
17. Суды жоғары тазалау жүйесi
18. 24 х 1,5 түтiктерге арналған
термостат
19. 13 000 айналыс/мин 12 х 1,5 мл.
дейiнгi шағын объектiлерге арналған
орталық фуга
20. Кондиционерлер
21. Ыстық бу шкафы
22. Мұздатқыш (-20 градус)
23. Дербес компьютер
17. Адам психикасының және         1. Психологиялық-криминалистiк
психофизиологиялық                сараптама сарапшысының жұмыс орны:
процестерiнiң сот сараптамасы   - Дербес компьютер;
- Түрлi-түстi теледидар, 53
диагональдi;
- Бейнемагнитофон;
- Тыңдағыштар
2. Психологиялық-филологиялық
сараптама сарапшысының жұмыс орны:
- Компьютер монитор, пернетақта,
жортпаш, принтер жинағымен
- Стандартты аудиокассеталарға
арналған диктофон
Фотозертхана                   1. "Зенит" үлгiлi фотоаппараты
2. Цифрлы фотоаппарат
3. Жоғары қабілеттi цифрлы фотоаппарат
4. Фото жарықетпе
5. МРК, "Уларус" репродукциялық
қондырғысы
6. С64 репродукциялық ықшам қондырғысы
7. "Беларусь" үлгiлi фотоүлкейткiшi
8. АПСО-7 үлгiлi электржалтыратқышы
9. Электржалтыратқыш
10. Оқшау қондырғылы "Реntiuм" үлгiлi
компьютер
11. Кiшi көлемдi көшiру-көбейту аппараты
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

5. Набор микротомов
6. Центрифуга лабораторная
7. Муфельная печь
8. Весы электронные до 200 г.,
точность 0,0001 г.
9. Весы технические до 10 кг, точность
0,1 г.
10. Сушильный шкаф
11. Дистилляторы
12. Холодильник лабораторный
13. Измельчитель
14. Баня водяная
15. Плитки лабораторные,
электрические, керамические
16. Персональный компьютер
16.2  Судебное молекулярно-     1. Камеры для электрофореза:
генетическое исследование          горизонтальные
6,5 x 10 см
11,8 x 17 см
вертикальные
10 х 8 см
20 x 20 см
2. Трансиллюминатор
3. Система компьютерного
гельдокументирования
4. Шкаф вытяжной
5. Шкаф вытяжной абсорбционного типа
6. Автоматические пипетки:
0,5-10 мкл
5-40 мкл
40-200 мкл
200-1000 мкл
7. Водяная баня
8. Микроволновая печь
9. Вортекс
10. Дистиллятор
11. ДНК-амплификатор
12. рН-метр
13. Лампа бактерицидная
14. Магнитная метелка
15. Ультразвуковая мойка GRANT
16. Закрытая камера для ПЦР
17. Система высокой очистки воды
18. Термостат для микропробирок
24 x 1,5 мл
19. Центрифуга для микрообъектов до
13 000 об./мин. 12 х 1,5 л.
20. Кондиционеры
21. Сухопаровой шкаф
22. Морозильник (-20 градусов)
23. Персональный компьютер
17.  Судебная экспертиза             1. Рабочее место эксперта психолого-
состояний психики и             криминалистической экспертизы:
психофизиологических            - Персональный компьютер;
процессов человека              - Телевизор цветной, 53 диагонали;
- Видеомагнитофон;
- Наушники
2. Рабочее место эксперта психолого-
филологической экспертизы:
- Компьютер в комплекте с монитором,
клавиатурой, мышью, принтером;
- Диктофон для стандартных аудиокассет
Фотолаборатория                 1. Фотоаппараты типа "Зенит"
2. Фотоаппарат цифровой
3. Фотоаппарат цифровой с высоким
разрешением
4. Фотовспышки
5. Репродукционная установка МРК,
"Уларус"
6. Репродукционная портативная
установка С64
7. Фотоувеличитель типа "Беларусь"
8. Электроглянцеватель типа АПСО-7
9. Электроглянцеватель
10. Компьютер типа "Реntiuм", с
периферийным устройством
11. Копировально-множительный аппарат
малогабаритный
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)